Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz Sesi Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar chopper/cruiser kullanan arkadaşlar egzoz sesinden motosikleti bağlatmamak için ne yapıyorlar ? Orjinal egzoz bile gürültülü değilmi cruiser lerin ? Hiç orjinal egzozdan motoru bağlatan oldu mu ? Chopper/cruiser motosiklet bakıyorum kafama takıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sercan_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r--13
    Cruiserlara pek bulaşmıyor sanırım polisler. En azından ben görmedim hiç. Hep naked yada ss.

polisler bir şeyimden mi anlıyor sanki orjinal sanıyorlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisler bir şeyimden mi anlıyor sanki orjinal sanıyorlar
    Yok o anlamda demedim.Orjinal egzoz bile olsa çok ses çıkar cruiser motordan sorun olmazmı diye merak ettim.

Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok o anlamda demedim.Orjinal egzoz bile olsa çok ses çıkar cruiser motordan sorun olmazmı diye merak ettim.
    çok nadir gördüğüm orj egzozlu harleylerden çok az ses geliyor, yanii yiyen olmuştur belki bilememde, polis anlamaz bakar egzozun üstüne bir marka yazıyorsa ceza yazmaya kalkabilir, ve zaten chopper ve enduroları fazla ellemiyorlar
    insta: veli_montana_

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Öküz gibi ara gaz vermiyoruz sağda solda. Trafikte mümkün mertebe düzgün kullanıyoruz. Özel bir şey yapmaya gerek olmuyor. Polisler de zaten trafikte göze batan hareketler yapanları genelde durduruyor. Beni bugüne kadar hep evrak ve alkol muayenesi için durdurdular. Hiç ceza için çevirmeye girmedim. Cruiserların stok egzostlarının da hiçbiri gürültülü değil. 85-92 dB aralığı sese sahipler. Yasal mevzuatta 98 dB'i geçmemek gerekiyordu sayıyı yanlış hatrlamıyorsam.
    birbilent bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Chopper yada cruiser ların egzoz ları alt seslerden geldiği için güzel duyuluyor. Apaçi egzozları gibi bastıkça bağırmıyor alet. Bir de psikolojik olay var chopper sesi diye bundan dolayıdır sanırım benim başıma yada diğer arkadaşların başına böyle bir durum gelmedi henüz
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Peki sesini kısmak için extra susturucu falan takılabiliyor mu ? Yada motosikletin sahibi egzozu deldirdiyse ses için tekrar kapatılır mı delinen egzoz ?

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Hangi motor ve model olursa olsun orjinal egzostu katalizörlü ve ses susturuculudur.Bu yüzden hiçbiri kesinlikle sesli ve gürültülü değildir, ses ve karbon çıkış standartlarına uygun değilse egzost fabrika çıkışı, trafiğe çıkarılamaz.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sesini kısmak için extra susturucu falan takılabiliyor mu ? Yada motosikletin sahibi egzozu deldirdiyse ses için tekrar kapatılır mı delinen egzoz ?
    2 sorunun cevabı da evet. Sesi azaltmak için baffler veya muffler denen parçalar var. Tüpün içine yerleştiriliyor. Universal olanları da var, markaya özel üretilenleri de.

Egzosta yapılacak ufak bir kaynak işlemi ile herhangi bir usta delikleri kapatabilir.
    korayuzuner1 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)