Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ktm Rc 250 İade Davası (Artı Grup - Spormoto)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CF 250 NK
    Arkadaşlar herkese selamlar.

Daha önce http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-icerir.html bu başlıkta Ktm Rc 250 maceramı anlatmıştım. Yoğunluktan dolayı bir süredir gelişmeleri yazamadım. Forumda daha önce ayıplı motosiklet yüzünden mahkemelik olan kimse olmadığını (ya da ben bulamadım) görünce genel olarak bir rehber olması açısında dava sürecini yeni bir başlığa yazmaya karar verdim. Başlıyorum.

Üstteki başlıkta en son 20 Ekim tarihinde motoru Artı Grup'a götürdüğümü, onların da yoğunluktan dolayı motoru servise kabul etmediklerini, Kasım ayı içinde arayıp randevu almam gerektiğini söylediklerini yazmıştım. Ordan devam ediyorum. İşlerin yoğunluğundan Aralık ayına kadar fırsat bulup dava açamadım. Bu arada zaten hava kötü olduğu için motor genelde otoparkta yatıyordu. Tek tük kullandığım zamanlarda da mevcut olan öksürme problemine ek olarak 2 yeni problem daha ortaya çıktı. Motor arka amortisörden yağ sızdırıyordu. Bunu ilk olarak egzozun üzerinden gelen bir dumanla farkettim. Sonra amortisör giderek yumuşamaya, darbeleri emmemeye başladı. Kasisten geçtikten sonra motor uzun bir süre daha yaylanmaya devam ediyordu. Otoparkta da arka tekerin altında yağ damlatıyordu. Fotoğrafları aşağıda.

Buna ek olarak daha önce garantiden değişen ön cam tekrar çatlamaya başladı aynı yerden. Titreşimden dolayı da giderek artıyor bu çatlak.
    Çatlağın başlangıcı:

Sonrası:

Lanet olsun dedim. Dökülüyor motor. Zaten haftada bir belki çıkarıyordum motoru. Tamamen bıraktım.

Aralık ayında yıllık iznimden bir hafta kullandım. Daha önceki konuyu okuyanlar bilirler, defalarca gidip gelmeme rağmen herhangi bir evrak alamamıştım servisten. Belki bu çatlayan cam ve amortisör için bir evrak alırım da dava dosyasına eklerim diye tekrar motoru alıp Artı Grup'a götürdüm. Daha önce kasım ayında gel bakalım diyen Artı Grup bu sefer biz sana servis hizmeti vermek zorunda değiliz, git ne yaparsan yap dedi. Artık tamamen emin oldum bu işi mahkeme çözecek diye.

Burdan sonrasını dava açmayı düşünen arkadaşlar iyi okusunlar. Dava sürecinde en çok ihtiyacınız olan şey evrak. Söz uçar yazı kalır diye boşuna dememişler. Bütün iletişiminizi e-posta üzerinden kurun. Whatsapptan yazın. Bütün bu yazışmalar delil olarak kabul ediliyor. Ben de elimdeki tüm evrakları, daha önceden çıkardığı ve tamir olan 5 arızanın dökümünü, son arızaya dair e-posta üzerinden yazışmalarımızı, motorun faturasını, diğer servis evraklarını vs topladım. Başımdan geçenleri anlattığım ve iade talebimi yinelediğim bir de dava dilekçesi hazırladım. 11 Aralıkta Bakırköy Tüketici Mahkemesine bu evraklarla başvurdum. 200 TL bir ücreti var dava açmanın. Faturanıza dilekçenize vs bakılıyor. 10 dk süren basit bir işlem. Dava açtığımın ertesi günü Spormoto'dan aradılar. Yurtdışına yazdığım mailden dolayı, KTM Global bunlara bu işi çözün demiş. Karaköy Ata Moto'da sana randevu ayarladık, seni bekliyorlar dediler. Ben de ben tamir mamir istemiyorum. İade için aramayacaksanız bir daha beni aramayın artık mahkemede hesaplaşırız dedim.

Ben aylar sonraya gün beklerken, mahkeme 17 Ocak'a (bugün) ilk duruşmayı verdi. Hakikaten beklemediğim kadar hızlı. Bugün gittim duruşmaya katıldım. Karşı taraf gelmemiş. Tebligat gitmemiş dedi hakim. Tebligat çıkarılmasına karar verip duruşmayı 5 Mart'a erteledi.

Sürecin devamını bu başlıktan yazmaya devam edeceğim. Dava açmayı düşünen arkadaşlara bir rehber olur belki.

Tekeriniz düz bassın.
    pea, RoofRoof, seyhan125 ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bol şans. Yalnız mahkemelerin şu anki yüküne bakınca sizin iş birkaç sene sürünmez inş. Bizim de bir tazminat davamız var 2 senedir sürüyor. En son hakim gelmedi duruşmaya bir 3 ay attı...

Motosikleti
    Yok
    Merakla takip ediyorum ktm sevdiğim bi markaydı artık sildim umarım dava istediğiniz gibi sonuçlanır süreç uzasada vaz geçme ..
    Yayan ve bdrhngvnc bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    hadi biz çinliyi bilerek alıyoruz malzeme kalitesi biraz düşük garantisi yok gibi bir şey diye iyide bu ktm ne ayak geçmiş olsun inşallah paranızı kurtarırsınız

Benim de ablamadigim bu degissim ve garanti olaylari. Adamlar hatali mali yurt disinda adam gibi kabul esip gereken neyse yapiyorlar.

Bizde hangi marka olursa olsun servisler binbir deren su getiriyor. Kendi ceplerinden mi cikiyor bedir acaba?

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Helal olsun cidden her hareketini takdir ettim, ses soluk çıkmayinca merak etmiştim

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Gün gecmiyor ki ktm bir skandalla karsima cikmasin :/ illa bana motorumu sattiracaksiniz neyse 10 bin km civarlarinda satarm belki, seviyorumda motoru isin kötüsü
    Konunun takibindeyiz bol sans umarim karar istediginiz gibi olur

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    merakla bekliyoruz

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ablamadigim bu degissim ve garanti olaylari. Adamlar hatali mali yurt disinda adam gibi kabul esip gereken neyse yapiyorlar.

Bizde hangi marka olursa olsun servisler binbir deren su getiriyor. Kendi ceplerinden mi cikiyor bedir acaba?
    İşçilik parasın dan kopuyor olay

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı skrofula adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha önce http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-icerir.html bu başlıkta Ktm Rc 250 maceramı anlatmıştım. Yoğunluktan dolayı bir süredir gelişmeleri yazamadım. Forumda daha önce ayıplı motosiklet yüzünden mahkemelik olan kimse olmadığını (ya da ben bulamadım) görünce genel olarak bir rehber olması açısında dava sürecini yeni bir başlığa yazmaya karar verdim. Başlıyorum.

Üstteki başlıkta en son 20 Ekim tarihinde motoru Artı Grup'a götürdüğümü, onların da yoğunluktan dolayı motoru servise kabul etmediklerini, Kasım ayı içinde arayıp randevu almam gerektiğini söylediklerini yazmıştım. Ordan devam ediyorum. İşlerin yoğunluğundan Aralık ayına kadar fırsat bulup dava açamadım. Bu arada zaten hava kötü olduğu için motor genelde otoparkta yatıyordu. Tek tük kullandığım zamanlarda da mevcut olan öksürme problemine ek olarak 2 yeni problem daha ortaya çıktı. Motor arka amortisörden yağ sızdırıyordu. Bunu ilk olarak egzozun üzerinden gelen bir dumanla farkettim. Sonra amortisör giderek yumuşamaya, darbeleri emmemeye başladı. Kasisten geçtikten sonra motor uzun bir süre daha yaylanmaya devam ediyordu. Otoparkta da arka tekerin altında yağ damlatıyordu. Fotoğrafları aşağıda.

https://i.ibb.co/nBT82LH/20181208-145304.jpg
    https://i.ibb.co/XzBPVNK/20190113-165648.jpg
    https://i.ibb.co/58B1qqJ/20190113-165449.jpg

Buna ek olarak daha önce garantiden değişen ön cam tekrar çatlamaya başladı aynı yerden. Titreşimden dolayı da giderek artıyor bu çatlak.
    Çatlağın başlangıcı:
    https://i.ibb.co/YbB8zGs/20181110-174316.jpg
    Sonrası:
    https://i.ibb.co/M966HCH/20181208-145318.jpg

Lanet olsun dedim. Dökülüyor motor. Zaten haftada bir belki çıkarıyordum motoru. Tamamen bıraktım.

Aralık ayında yıllık iznimden bir hafta kullandım. Daha önceki konuyu okuyanlar bilirler, defalarca gidip gelmeme rağmen herhangi bir evrak alamamıştım servisten. Belki bu çatlayan cam ve amortisör için bir evrak alırım da dava dosyasına eklerim diye tekrar motoru alıp Artı Grup'a götürdüm. Daha önce kasım ayında gel bakalım diyen Artı Grup bu sefer biz sana servis hizmeti vermek zorunda değiliz, git ne yaparsan yap dedi. Artık tamamen emin oldum bu işi mahkeme çözecek diye.

Burdan sonrasını dava açmayı düşünen arkadaşlar iyi okusunlar. Dava sürecinde en çok ihtiyacınız olan şey evrak. Söz uçar yazı kalır diye boşuna dememişler. Bütün iletişiminizi e-posta üzerinden kurun. Whatsapptan yazın. Bütün bu yazışmalar delil olarak kabul ediliyor. Ben de elimdeki tüm evrakları, daha önceden çıkardığı ve tamir olan 5 arızanın dökümünü, son arızaya dair e-posta üzerinden yazışmalarımızı, motorun faturasını, diğer servis evraklarını vs topladım. Başımdan geçenleri anlattığım ve iade talebimi yinelediğim bir de dava dilekçesi hazırladım. 11 Aralıkta Bakırköy Tüketici Mahkemesine bu evraklarla başvurdum. 200 TL bir ücreti var dava açmanın. Faturanıza dilekçenize vs bakılıyor. 10 dk süren basit bir işlem. Dava açtığımın ertesi günü Spormoto'dan aradılar. Yurtdışına yazdığım mailden dolayı, KTM Global bunlara bu işi çözün demiş. Karaköy Ata Moto'da sana randevu ayarladık, seni bekliyorlar dediler. Ben de ben tamir mamir istemiyorum. İade için aramayacaksanız bir daha beni aramayın artık mahkemede hesaplaşırız dedim.

Ben aylar sonraya gün beklerken, mahkeme 17 Ocak'a (bugün) ilk duruşmayı verdi. Hakikaten beklemediğim kadar hızlı. Bugün gittim duruşmaya katıldım. Karşı taraf gelmemiş. Tebligat gitmemiş dedi hakim. Tebligat çıkarılmasına karar verip duruşmayı 5 Mart'a erteledi.

Sürecin devamını bu başlıktan yazmaya devam edeceğim. Dava açmayı düşünen arkadaşlara bir rehber olur belki.

Tekeriniz düz bassın.

inşallah davayı kazanırsın sonrada Ktm nin merkezine ama ana merkeze Türkiye ayağına değil bir mail döşe sinek küçük mide bulandırır hesabına.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Maalesef KTM nin Hindistan' da ürettiği modellerde böyle problemler çok sık konuşuluyor. KTM de made in Austria yazmıyorsa çok bir şey beklemek doğru değil. Duke ve RC ler de çok gördük bu durumu.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Geçmiş olsun. KTM'yi severim motorlarıda sağlamdır ama böyle istisnalar her markada olabiliyor. Şanssızlığınız ise bu istisnanın size denk gelmiş olması. Can sıkıcı gerçekten. Takipteyim..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skrofula adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce kasım ayında gel bakalım diyen Artı Grup bu sefer biz sana servis hizmeti vermek zorunda değiliz, git ne yaparsan yap dedi.
    işini yapmayan insanı sevmem, üslubu böyle olan insanı hiç sevmem.

eğer cümle cidden bu şekilde kurulduysa artı gruptaki o artist arkadaş bir şekilde hesabını sor.

mesela şahsi arabaları anahtar ile çizmek çok zevklidir.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    11 Aralık'dan 16 Ocak'a kadar tebligat nasıl gitmiyor da adamlar 17 Ocak'da mahkemeye katılmıyor. İstanbul içi posta süresi maksimum 3 gün. Birşey de diyemiyorsun, bekle Mart ayını. Neyse orada da bilirkişi v.s. Mayıs. İtirazlar, duruşmalar derken 2019 Aralık'a kalmadan senin işin çözülür bence.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Şirket aklınca zaman kazanıyor herhalde.

hacidayi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    Valla büyük bir dikkatle nasıl sonuçlanacağını bekliyorum.Probleminiz en kısa zamanda sizi istediğiniz şekilde sonuca ulaşır inşallah.

Motosikleti
    CF 250 NK

Dava süreci devam ediyor. Bugün ikinci duruşma yapıldı. Karşı tarafın kendisi katılmadı. Avukatları katıldı.

Karşı tarafın avukatı benim onlara hiç servis için gitmediğimi, ne motordaki arızalara ne de motorun iadesine dair benim onlara hiçbir başvuruda bulunmadığımı söyledi. Davanın muhattabının Artı Grup değil Spormoto olduğunu bu yüzden davanın onlara ihbar edilmesini istedi. Bunun üzerine söz alıp 14.000 km de motora su girdiği için Artı Grup'un düzenlediği servis raporunu ilettim. Yine bu süreçte hem Artı Grup'la hem de Spormoto ile e-posta üzerinden motorun iadesine dair yazışmalarımız olmuştu. Bunları zaten daha davayı açarken dosyaya eklemiştim. Bunları da hakime hatırlattım.

Hakim servis raporuna bakıp hem Artı Grup'tan hem de Spormoto'dan tüm servis evraklarının istenmesine karar verdi. Davayı Spormoto'ya ihbar edip Nisan ayına gün verdi.

Daha önce de yazmıştım, tekrar vurguluyorum: Vida sıktırmaya gitseniz bile evrak isteyin. Yoksa bu motor bize hiç gelmedi diye yalan söyleyebilir karşı taraf.

Süreci yazmaya devam edeceğim.

Selametle.
    RoofRoof, emremm, UğurDankı ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

UğurDankı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 150-R
    Çok can sıkıcı şeyler geçmiş olsun umarım davayı bir an evvel misli ile kazanırsınız.

Motosikleti
    VFR1200F
    Vay canına bu moto bize hiç gelmedi denmiş, bunun bile hakimin gözünde yaptırımı olması gerekiyor yalan beyan vb.. Teşekkürler bilgilendirdiğin için,yeni motosiklet alacağım KTM almayacağım netleşti!

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Burada okuduklarımda abartı ve hata yoksa yada ben yanlış anlamadıysam, karşı tarafın davranışları oldukça çirkin. Ticari anlayışları da çok zayıf.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler