Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

500R Hız Denemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Kim ne derse desin motor her devirde guzel hizlaniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT7 can dır. MT9 heyecan..

MT7 - > Yakıtı üzmez, nazlanmaz, aman şu deviri bekle bak o zaman nasıl kuduruyorum demez, asfaltı tırmalar her viteste, şehir içi ondan gayrısı yalan, her viteste tepki diyenler henüz hiç binmemiş tadına bakmamıştır, agresif ve haşindir

MT9 -> Yakıtı üzer, MT7 den sonra ağır gelir, şehir içi gidon turu öğğğk dedirtir, MT7 gibi laylay lom giderken bi ara kadrana bakarsın 160 km/h görünce "-oha lan ne zaman çıktım bu sürate" dedirtir. Basarsan gider, gidince içer hele bir de limitör iptalse 5. viteste 250 görür 14 lt benzin 140 km sonra biter. Her viteste belli bir devir aralığında öter, TCS süper çalışır iyidir hoştur..

500R - > 500cc ama güç yok, honda nın yakıt sarfiyat çözümünü bulduğu, yakmayan ve gitmeyen motor. :(
    Hocam öyle değil, inan ki öyle değil. Beklenti meselesi tamamen. Bir de olaya yanlış açıdan bakıldığını düşünüyorum. Aslında tasarımı sebebiyle SS olarak düşünülen 500R ss falan değil bence. Yurt dışında üçlü çanta seti ıvır zıvır takmışlar. Motor bildiğimiz sport touring. Yani beklenti 300 yapması, tekere gelmesi falan değil. Beklentisi son hız olan zaten gider er6, mt07 falan alır. Fakat benim gibi, daha stabil, daha sakin bir sürüşten hoşlanan, ben gaza gelirsem de çıldırmasın motorum diyen, günübirlik gezilerde 3. depoyu yakabilen adam için biçilmiş kaftan. Hani evlilik mani olmasa, alıp bir de üçlü çanta, gidon yükseltme ve uzun tur camı ile binesim vardı o kadar yani.

Öte yandan 90 küsür hp'lik R1100RT de kullandım, açınca içmesine rağmen 205'de takılıyordu. Sebep mi; çünkü aletin işi top speed değildi. Sap ile samanı karıştırmayalım. Top speed isteyen adam zaten CBR500 almaz. Ha motorun rakibi kesinlikle MT07 falan değil. Bildiğimiz Ninja300 ayarında makina güç olarak. Fakat şöyle bir durum var;

Ninja 300R ABS : 8460 Euro yani 39800 TL. 39 HP
    CBR500R : 33000 TL. 46.9 HP

Yakıt tüketimlerini aynı kabul etsek, yine de CBR alınası olan gibi görünüyor.

MT07 ise 37.800 TL'lik fiyatı ile 300R'dan ucuz, kendine çılgın bir motor isteyenlere göz kırpıyor.

Ancak işte, CBR500 kullanmak ile MT07 kullanmak farklı şeyler. İkisi arasında kalmak için çok geniş bir yelpazede motor bakmak gerek, yoksa kati suretle ikisi fiyatları hariç herhangi bir konuda rakip falan değildir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mturker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0-100ü 4.9u zorlar gibi geldi bana.

motosiklet duruşuyla, 250-400cc'lere kıyasla gidişiyle gayet güzel. fakat 600'lüklerle alakası yok. ismi 500 değilde 400 falan konsaymış zihnimde daha güzel bir yer edinebilirdi. tabi birde fiyat konusu sıkıntı...
    bu motoru alan bir kişi fazla zorlamaz çünkü seri kalkış yapmak için debriyajlar max tork devrinde bırakılır ve buda ön ve arka dişliyi çabuk eskitir ve zincirin daha erken bollaşmasına sebep olur ve daha aklıma gelmeyen bir çok yıpranma meydana gelir.

bu sport touring bir motor değil mi? 6 saniyeyi bulmuyor 100 km hız yapması ve bence bu rüzgar delme konusunda zayıf bir motor için fena değil ve birazda ağır bir motor.

tabi saçma rekorlar kırmayı seven biri için sınır yok, tur camını söker, aynaları söker hatta grenajlarıda söküp motora iyice yatarak belki 4 saniyeler bulunabilir.

250 yada 400cc bir sport touring ile karşılaştırın da bari adaletinizi görelim.

.........fiyat konusunda bir şey diyemem, bana her motosiklet pahalı geliyor

bende 2012 model tvs apache var ve son sahibinde şu an

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Yazdıklarınıza genel olarak itirazım yok. Lakin videoda 0-100 denemesi yapılıyor, süren kişinin kullanımına bakarak daha iyi kullanımla bence daha çabuk hızlanır demek istedim.

Artık ninja 300, ktm rc ile mi; yoksa dominar, cf 400 veya duke ile mi kıyaslarsınız bilmemde, malum motor için dediklerim şahsi hissiyatım ve değerlendirmelerim...

Allah hayırlısını versin diyelim

Motosikleti
    Bajaj 150 NS - Honda 500R - Fiddle II
    R25
    Ninja 300

Bu motorları kullanan arkadaşlarım var 1-2 ay içinde onlarla video çekip kanala eklemeye çalışıcam.
    Aklınızda motorla ilgili sorular varsa bana sorabilirsiniz.

Videodan sonra nazar değdi herhalde arkadaşımın nişanlısı motoru olduğu yerde yere düşürdü.Kısmet

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR500'ün performansının Ninja300, R25 ile alakası yok. Son hız muhabbeti yapmak ayrı bir saçmalık olur. Ninja 300'e pek bir şey diyemem de R25 160 üstünü anca eğimli yolda görüyor.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bunu nasıl yaptın ? Açıklayabilir misin ? gerçekten bu konuda cahilim ben.
    MC22 250RR O 4 Silindir 50 küsür beygir aea anlatmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:52 ----------

500R a yazılım atılsa ne kadar gider acaba?

Motosikleti
    Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC22 250RR O 4 Silindir 50 küsür beygir aea anlatmıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:52 ----------

500R a yazılım atılsa ne kadar gider acaba?
    Araştırıyorum ama hiç bir şey bulamadım henüz.

Motosikleti
    Abone olarak ve yorum atarak bana destek olabilirsiniz.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR500'ün performansının Ninja300, R25 ile alakası yok. Son hız muhabbeti yapmak ayrı bir saçmalık olur. Ninja 300'e pek bir şey diyemem de R25 160 üstünü anca eğimli yolda görüyor.
    Enteresan..Ben farkli bir r25 kullandim o zaman sahip oldugum surece.Dumduz egimsiz yolda elimi kolumu sallaya sallaya cok rahat 174 e kadar devirlendi cunku.Daha fazlasini da gordu ama rahat cikamadiktan sonra bir onemi yok

tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 le kaçkere 191 gördüm videoyu izlerken hadi canım oldum resmen. bazıları çıkıp aslında km saatinin yanlış gösterdiğini gps hızına göre 170 küsürlerde olduğunu söyliyecekler haklılar :D bu kayıp tüm motorlarda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Emin olun rodaj çok acayip fark ediyor. şu an 2. r25 imi kullanıyorum ilkini 2. el almıştım 187lerde takılıyordu ve kesinlikle 170lerde falan rahat gidiyordu. Rodajını kendim yaptığım 2. motorumda top speed max 191 oldu 170-180 zorlanma gibi bir durumda yok ayrıca.

Alıntı tolgakızılgü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 le kaçkere 191 gördüm videoyu izlerken hadi canım oldum resmen. bazıları çıkıp aslında km saatinin yanlış gösterdiğini gps hızına göre 170 küsürlerde olduğunu söyliyecekler haklılar :D bu kayıp tüm motorlarda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Emin olun rodaj çok acayip fark ediyor. şu an 2. r25 imi kullanıyorum ilkini 2. el almıştım 187lerde takılıyordu ve kesinlikle 170lerde falan rahat gidiyordu. Rodajını kendim yaptığım 2. motorumda top speed max 191 oldu 170-180 zorlanma gibi bir durumda yok ayrıca.
    Eğimli yolda anca yapıyor onda da hafifsen. Benim gibi 130kg biri binince 170'i görmek bile zor. CBR500 ile 250cc her hangi motorun performans olarak kıyaslanması bile ahmaklık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan..Ben farkli bir r25 kullandim o zaman sahip oldugum surece.Dumduz egimsiz yolda elimi kolumu sallaya sallaya cok rahat 174 e kadar devirlendi cunku.Daha fazlasini da gordu ama rahat cikamadiktan sonra bir onemi yok
    Ben biraz ağırım ondan 250cc yaramıyor. Zaten torku da tepelerde geliyor. Canı çıkıyor aletin ben binince

Aprilla 150 cc vardı bir ara. Ben kullanmadım fakat konusu geçmisti çok güzel gidiyordu diyorlar. 170-180 km hız yapıyor diye duydum. Varsa kullanan bize yardımcı olsun. 500 r konusuna pek takılmayın neden 500 cc gitmeyen bir motor yapmışlar henüz anlamadım. Çünkü bu motor spersuport tarzı üretilmiş. Ama bana göre sadece kaplumbağa gibi.
    Cbf tarzı olsa 180-190 km hız kabul edilebilir.

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilla 150 cc vardı bir ara. Ben kullanmadım fakat konusu geçmisti çok güzel gidiyordu diyorlar. 170-180 km hız yapıyor diye duydum. Varsa kullanan bize yardımcı olsun. 500 r konusuna pek takılmayın neden 500 cc gitmeyen bir motor yapmışlar henüz anlamadım. Çünkü bu motor spersuport tarzı üretilmiş. Ama bana göre sadece kaplumbağa gibi.
    Şaka sanırım
    fatih.met bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Aprilia'nın 125'lik 2 zamanlı RS 125 diye bi motoru vardı.Tam değerleri hatırlamıyom ama 30-40 beygir arası bişi mi ne üretiyordu.190 yapan videolar filan var.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Ben kullandım.

150 değil 125'lik.

160'a kadar rahat çıkıyor sonra eğime rüzgara göre 10-15 km daha hızlanıyordu.

Verdiği zevk günümüz 0-500 cc arası ss motorların hepsinden daha keyifliydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia'nın 125'lik 2 zamanlı RS 125 diye bi motoru vardı.Tam değerleri hatırlamıyom ama 30-40 beygir arası bişi mi ne üretiyordu.190 yapan videolar filan var.
    35 beygir civarı bişeydi.

benzini içiyodu ama 8-10 litre rahat yakıyodu. 4 den 5 e atarkan teker pati çekiyodu.

tek teker performansı çok kötü ama. Kalkmıyodu.

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullandım.

150 değil 125'lik.

160'a kadar rahat çıkıyor sonra eğime rüzgara göre 10-15 km daha hızlanıyordu.

Verdiği zevk günümüz 0-500 cc arası ss motorların hepsinden daha keyifliydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

35 beygir civarı bişeydi.

benzini içiyodu ama 8-10 litre rahat yakıyodu. 4 den 5 e atarkan teker pati çekiyodu.

tek teker performansı çok kötü ama. Kalkmıyodu.
    150 cc olarak aklımda kalmış. 125 cc olduğunu anlattığınız için teşekkür ederim. Zaten kullanıcılar daha iyi cevap verir diye yorumumda bahsetmistim

Motosikleti
    Bugün 500R grubunda bir arkadaş yazmış sağ grenaj fiyatı 2800 TL.
    Kucağımda bomba varmış gibi hissediyorum :D

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bu A2 ye uygun bir şehir motosikleti. R25 ile karşılaştırmak mantıklı değil. R25 çok devir çeviren bir motor. Bu daha az devir çeviren tork a odaklanmış bir motor. Mesele motorun son hızı değil. Son hıza ne kadar süre geldiği. R25 ile CBR500 Aynı anda kalksa R25 in yakalaması 6 ay filan sürer. Biraz mantık allah aşkına. Biraz araştıralım. Biraz okuyalım. Barkın Bey in kemikleri sızlıyor.
    R25 dolu dolu gidince CBR500 den bile fazla yakıyor.

Aprilla konusuna gelince hepiniz her allah'ın günü iki zamanlı yarış motoru sürüyor gibi konuşmayalım arkadaşlar. CBR500 ün rakibi RC390 dır. Biri pistte iyidir yürürü sağlamdır. Diğeri şehir içinde avantajlıdır. CBR500 ün 0-100 5 sn dir. Haberiniz olsun
    RamonRojo ve YasinC bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)