Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DESTEK LAZIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Merhabalar , Yeni motor alıyorum (Mondial Mh Minör)

fiyatı ise 4750TL ancak ilk motor alacagim için ne yapilmasi gerektigini bilmiyorum

simdi Ruhsat Sahibi Annem olacak.
    Ve Annemin ilk araci olacak.

Sormak istediğim Sorular Şunlar ;
    sigorta tahmini ne kadar çıkar.
    Plaka ruhsat Kac tl ye maal olur.

ve başka ödenmesi gereken bisiy varmı bi arkadaşım vergide odeyeceksin , tescil parasi felan 7000 i bulur motor dedi doğrumu ?
    lütfen bilen biri yardimci olabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    7000 tlyi bulmaz ne yaptın sen. Sigorta 300-370 arası çıkar tahmin ediyorum, 88 lira ruhsat, 20-25 lira plaka vergisi de 50 tl.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    sigorta 300 olacağından emin misiniz , ilk araci olanlara 1000 i bulur dediler , motor almaktan korkuyom resmen 😂😂

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Sigortalarda şuan sınırlama var dediğin ücretler ancak kazan var ise çıkar.

Motosikleti
    Kuba strike
    Ne 1000 i arkadaşım düzenleme geldi,ben 360 yaptırdm 90 lira ruhsat 30 lira falanda plala 55 lira da vergi olması lazım,benimde ilk aracımdı bu arada

Motosikleti
    Pcx
    Bende 2 ay önce yaptırdım. Benimde ilk aracım dı 370 TL verdim sigortaya

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ilk araç sahibi ( motosiklet ve otomobile ayrı sınıflandırılır hatta yıllarca motor alıp satarsın araba aldığında ilk sene yine Max fiyat çıkar gibi ) olman araç sahibinin yaşı ve ehliyet uygunluğu gibi kriterler bu durumu etkiler biraz.

yani biraz yüksek çıkabilir bu yüzden belki

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    motor almaya niyet etti isen önce şu masrafları yapman sırası ile senin için öncelikli olmalıdır:
    - ehliyetini al . 1200 tl civarı
    - koruyucu ekipmanını temin et 500-1000 tl civarı
    - motosiklet eğitimi al en az birinci seviye 300-500 tl arası
    - sonra motor parası 4750 tl ruhsat - plaka masrafı 200 tl gibi ve sigortası 300-800 tl arası (düz trafik veya kaskolu trafik sigortası)
    böyle düşün ömrün uzun olsun, tekerin motorunu aldığında düz bassın.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    ehliyetim var yeni aldim zaten. Ekipmanlarimda sağolsun çevrem daha motor almadan hediye etti (kask dizlik vb.)
    motor bayadır kullaniyorum 3 yil kadardir kullaniyorum ama daha önce hic satis alis vb yapmadım o yüzden bu konularda bilgim yok.

Simdi biri 300 diyor biri 1000 diyor biri 800 diyor :( icinizde erken tarihte alan varmı ve ilk araci olan detayli bilgi verirse sevinirim nelerle karsilasacagimi biliyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Konu Güncell

blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    22 yaşındayım 4 ay önce motoru aldım. İlk aracımdı 300 küsür sigorta tuttu. Ruhsat zaten ücreti belli kişiden kişiye değişmiyo. Yaşadığın yer de önemli sigorta bedelinde. Ama öyle absürt rakamlar gelmez.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22 yaşındayım 4 ay önce motoru aldım. İlk aracımdı 300 küsür sigorta tuttu. Ruhsat zaten ücreti belli kişiden kişiye değişmiyo. Yaşadığın yer de önemli sigorta bedelinde. Ama öyle absürt rakamlar gelmez.
    Sigorta fiyatları sabitlendimi bilgisi olan varmı herkes öyle diyor.

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta fiyatları sabitlendimi bilgisi olan varmı herkes öyle diyor.
    Dostum olay şu. Devlet sigorta bedelleri ucuz olacak dedi. Sigorta şirketleri de ucuz yapmak zorunda kaldı. Fakat bunu hiç istemeyerek yaptılar. Senin başvuruna bakıp yapıp yapmıycaklarına karar veriyolar. Mesela 40 yaşında uzun süredir araç kullanan birisisin. Başvuruyosun ve sana sigorta yapıyolar. Ama 20 yaşında ve ilk defa araç alıcak biriysen sigorta yapmamak için elinden geleni yapıyolar. Sigorta yaptırdığım yer anlatmıştı bunu bana. Yapamıyoruz diyemiyolarmış, fakat yapıyoruz yazısının rengi kırmızı ise yapmıyoruz demek oluyomuş. Günlerce sigorta için bekleyenler oldu. Yani şu durumda hemen gidip sigorta yaptırırım diye düşünme. Seni zora sokabilirler.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı blue39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum olay şu. Devlet sigorta bedelleri ucuz olacak dedi. Sigorta şirketleri de ucuz yapmak zorunda kaldı. Fakat bunu hiç istemeyerek yaptılar. Senin başvuruna bakıp yapıp yapmıycaklarına karar veriyolar. Mesela 40 yaşında uzun süredir araç kullanan birisisin. Başvuruyosun ve sana sigorta yapıyolar. Ama 20 yaşında ve ilk defa araç alıcak biriysen sigorta yapmamak için elinden geleni yapıyolar. Sigorta yaptırdığım yer anlatmıştı bunu bana. Yapamıyoruz diyemiyolarmış, fakat yapıyoruz yazısının rengi kırmızı ise yapmıyoruz demek oluyomuş. Günlerce sigorta için bekleyenler oldu. Yani şu durumda hemen gidip sigorta yaptırırım diye düşünme. Seni zora sokabilirler.
    sigortayi annem üzerine olacak , Yasida 36 Sorun olurmu uğraştırır lar mi daha önce hic üzerine arac almadi

Motosikleti
    YZF-R25
    Alıntı ahmetakgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortayi annem üzerine olacak , Yasida 36 Sorun olurmu uğraştırır lar mi daha önce hic üzerine arac almadi
    Bilmiyorum da sen aracını almadan önce gidip bi sigortacıyla konuş. Aracı aldığın gibi de sigorta işine koşturursun.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    hangi sigorta firmasinu tercih etmeliyim fiyat acisindan veya dediginuz sorunlari yaratmayacak

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    420-430 liradan fazla çıkamaz sigorta

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Şehire göre değişir, arkadaşım ilk sigortasını 330 tl ye yaptırmıştı.

Yok 7000 tutmaz ayrıca ödeyeceğin bi vergi yok alırken benim bildiğim. Zaten ötv ve kdv si motosikletin fiyatının içinde.
    İşlemler ve sigorta 1000 tutsa, tutmaz ama hadi biz öyle diyelim. 5750 felan tutar motor + işlemleri, sigortası.

Bu arada mutlaka kask al, kask almadan önce tecrübesizsen forumdakilerden kask önerisi al bütçene uygun.
    Tabi mont, dizlik veta pantolon, eldiven, bot v.s alırsan daha iyi olur

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    internetten anında sigorta yaptırabiliyosun hiç motorun olmasa bile şu anada kadar max denildiğini gibi 3500- 400 arası birşey çıkar çok fazla birşey çıkmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler