Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Benzine Yeni ZAM

Motovento
    REKLAM ALANI
    S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ben artık Tayyip'e sövmeyi bıraktım ona oy veren ülkeyi bu hale sokan gerizekalı yalaka grubun 7 ceddine sövüyorum.Oy veren ölü dede ve ebelerinizinde ta........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakiniz, yabanci efektif degerin tl karsisindaki oyunu piyasalari durgunluga itmektir. Yatirimlari durdurmaktir. Kur yakin zamanda bilhassa rusya ve iran ile yapilacak ticari anlasmalar ile dususe gecicektir. Dunya dogu bloklarina yonelirken ulkemizde yatirim firsatlarini engelleyerek bizim dogu nun gobegindeki firsattan mahrum kalmamizi saglamaya calisiyorlar
    İran ile rusya önce kendi aç karnını doyursun sonra bizi kalkındırır. Sen ne çekiyorsun arkadaş?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    zaten şu anda geçim zor. öyle indirim yapıyorlar ki benim zoruma gidiyor, 7 kuruş indirim ne demek arkadaş? kimsenin umurunda değil ki. ben artık gelen zam haberlerine seviniyorum.

kabul etmediğim koşullarda yaşıyorum ve bunun suçlusu çoğunluğun verdiği oylar ve düşünce yapıları. bu yüzden artık halkın çektiği sıkıntı beni sevindiriyor çünkü akılları başlarına gelir artık bir şeyleri düşünmeye başlarlar diye umuyorum.

....bugün ilginç bir durum içine düştüm, ilk defa yaşadım bunu;
    ben genelde yanımda fazla para taşımam ve bugün a101'e girdim. cebimde sadece 35 lira olduğunu unuttum ve sepete koyuyorumda koyuyorum. sütlü çikolata, labne peynir, doritos cips, findux sarelle, tost için kaşar peynir, 15 li yumurta, 8 tane ortası jöleli kekstra, kakaolu eti pay kek, gofretler çokoprens.

kasaya gittim beni gülme tuttu kasiyere "işallah param yeter" dedim. -limitiniz ne kadar? diye sordu bana ve 35 lira dedim. kasiyer bayan -şu anda 37 lira oldu dedi.

"eyvaah ne yapcaz" dedim ve "okutulanlardan birini bırakayım" dedim. "2 litre sütlü çikolatanın birini bırakayım" dedim ve kasiyer -2 tane cips var birini bırakabilirsiniz. dedi ve bende "baharatlı lays kalsın zaten sevmiyorum" dedim

öyle bir ruh halindeydim ki sadece alışveriş yapmak için sevip sevmediğim ne varsa almışım. çokta bir şey olmamasına rağmen yarısını bıraktım ve 34 lira 50 kuruş anca yetti.

kalan bir dünya malzemeyi raflara geri dizmek zorunda kalan kasiyerden özür diledim ve -sorun değil, bütün gün yaptığımız iş. dedi

hatta 37 lira tuttuğunda 2 lirayı karşılamak istedi ve ben teşekkür ettim ama kabul etmedim. 2 lira diyip küçümsemeyin bu gerçekten kibarca ve cömert bir hareket. genç bayanlar iyi ve kibar oluyorlar fakat orta yaşın üstü kadınlar acımasız ve sert oluyorlar.

.......cömertlik;
    cömertlikten bahsettim; iş yerinde 1 lira 25 kuruş için kendini düşüren insana şahidim. 1 lira 25 kuruş nedir ulen ben her zaman çalıştığım kişilere hep elim açık davranmışımdır ve her hafta mutlaka birilerine bir şeyler ikram ederim yada bir şeyler ısmarlarım.

1 lira 25 kuruşu benden esirgeyen insana da kim bilir kaç tane çikolata ve kek ikram etmişimdir.

arkadaş kazanmak varken kaybetmeyi seçerler. halbuki insanlar tolumsal olarak yaşamak zorundadır ve toplumda yaşayan insanlar bir birlerine yardım etmek zorundalar.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran ile rusya önce kendi aç karnını doyursun sonra bizi kalkındırır. Sen ne çekiyorsun arkadaş?
    tek derdimiz kalkınmak mı? ne kadar güçsüz olduğumuzu unutmayalım. kaç tane savaş uçağımız var? kaç tane tankımız var? kaç tane savaş gemimiz var? savaş teknolojimiz ne durumda? hangi ülkeler destekçimiz ve hangileri düşmanımız?
    xterkan ve RoofRoof bunu beğendiler.

Consigliere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    L7 GSX-R 750+13' ZX-6R+14' HP4+15' Diavel Carbon
    Rahmetli üstad Kemal Sunal’ın bir repliği geldi aklıma; zam’a zam...

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Hayırlısı arkadaşlar ne diyelim yani ülke gerçek anlamda yaşanmaz hale geldi ama diğer ülkere baktığım zaman gene en iyilerinden birisinin bizim ülkemiz olduğunu görüyorum bu yüzden her zaman şükür tamam şükür şükür ama düdüklenmenin bir anlamı yok diyebilirsiniz ama benim düşüncem adam akıllı yaşasın herkes kavga dövüş olmadan varsın benzine zaman gelsin isterse 10 tl olsun lt fiyatı yeterki birlikte yaşadığımız kişiler insan olsun

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Sonra biri büyük cc alacak olur forumda buraya danışır.Yok o yaşta o kilometrede olamaz.Sonra senede 10 bin km den az yapmazcılar gelir.Neden büyük cc lerin km leri az birazda buradan çıkarım yapın.Bir çoğumuz ağız tadıyla gezemiyor.Tam şöyle 300 400 km tur yapayım diyorum aklıma benzinin litre fiyatı geliyor.Hadi dolar arttı varil fiyatı yükseldi diyeceğim de 2 yıl önce varil fiyatları o kadar düştü ki benzinin 3 tl ye rahat rahat düşmesi gerekirken anca 4.3 tl ye inmişti fiyatı.Birazda korkunç vergilendirme oranlarını sorgulamak lazım.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ne diyorsun lan sen değişik" dersem alınır mısın? alınmazsanız diyorum. alınırsanız yok farzedin.

şu ıslak ıslak ve yapışık osmanlı rüyasından ne zaman vazgeçeceksiniz bilmiyorum. osmanli olunca birden bire "pıt" diye isviçre seviyesine geleceginizi falan mı zannediyorsunuz? şunu çok samimi ifade edeyim eğer öyle bir şey olacak olsaydı ilk imzayı ben atardım.
    mevcut sistemi iyileştirmek yerine tatlı hülyalar peşinde koşmak daha mı kolay ne?
    Yok be üstad ne alınıcam ayıp ettin. Lafı bile olmaz. Konuşuyoruz şurda. Samimiyetinden söylediğinin farkındayım.

Ne diyon lan değişik cümlesine de harfi harfine katılıyorum ama, kendi adıma değil. Çünkü ben demek istediğimi tam anlamı ile izzah edemediğim için sen de o tepkiyi haklı olarak vermişsin. Osmanlı rüyasının peşinden, boş hayallerden, fantazileri üzerinden koşan birilerini yakalarsan haber ver de koro halinde söyleyelim o cümleyi

İkitane diziyi seyredip osmanlı tarihini çözdüm diyen gerzekler, kafasına fes takıp tarihçiyim diye ekrana çıkanı seyrededursun. Kendi kendine eğleşsin.

1914 ten beri hangi batı bloğu Türk Milletini rahat bırakmıştır. Hele ki ingilizler. Halen daha yıkmayı başaramadıkları şey Osmanlı Ruhu dur. Bakınız Osmanlı İmparatorluğu demiyorum. Ruhu diyorum. O ruh salt Türk Milletini temsil eder. (Türk ırkını değil) Bu millete atadan yadigar bir irade ve vatan sevgisi kalmasaydı, şu an ingiliz mandasını kabul etmiş biçimde sefil bir hayatı yaşıyor olabilirdik. Demek istediğim buydu. Ha bire ingilizlere ittirmemim de altında bir hikaye yatar. Bir gün bir nehirde iki tane balığı kavga ederken görürsen, bil ki; ordan az önce uzun bacaklı bir ingiliz geçmiştir.

Mevcut sistemi iyileştirmek ise şu an ki siyasilerin, liderlerin yapabileceği bir iş olduğuna inancım yoktur. Halen daha bıkmadan usanmadan bindokuzyüz bilmemkaçtan biz iktidar olana kadar 1500 km yol yapılmıştı biz şu sürede on katını yaptık lafları ediyorlar. La bi bitin yahu... Kendinizi adam saydırmak, alkışlanmak istiyorsanız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün 1924-1934 arasında yaptığı sanayi ve zirai devrimi takip edin.

Toparlarsam, ne Osmanlı İmparatorluğunu ne de şimdiki gerek iktidar gerekse muhaliflerin siyasi otoritelerni övüyor değilim.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok be üstad ne alınıcam ayıp ettin. Lafı bile olmaz. Konuşuyoruz şurda. Samimiyetinden söylediğinin farkındayım.

Ne diyon lan değişik cümlesine de harfi harfine katılıyorum ama, kendi adıma değil. Çünkü ben demek istediğimi tam anlamı ile izzah edemediğim için sen de o tepkiyi haklı olarak vermişsin. Osmanlı rüyasının peşinden, boş hayallerden, fantazileri üzerinden koşan birilerini yakalarsan haber ver de koro halinde söyleyelim o cümleyi

İkitane diziyi seyredip osmanlı tarihini çözdüm diyen gerzekler, kafasına fes takıp tarihçiyim diye ekrana çıkanı seyrededursun. Kendi kendine eğleşsin.

1914 ten beri hangi batı bloğu Türk Milletini rahat bırakmıştır. Hele ki ingilizler. Halen daha yıkmayı başaramadıkları şey Osmanlı Ruhu dur. Bakınız Osmanlı İmparatorluğu demiyorum. Ruhu diyorum. O ruh salt Türk Milletini temsil eder. (Türk ırkını değil) Bu millete atadan yadigar bir irade ve vatan sevgisi kalmasaydı, şu an ingiliz mandasını kabul etmiş biçimde sefil bir hayatı yaşıyor olabilirdik. Demek istediğim buydu. Ha bire ingilizlere ittirmemim de altında bir hikaye yatar. Bir gün bir nehirde iki tane balığı kavga ederken görürsen, bil ki; ordan az önce uzun bacaklı bir ingiliz geçmiştir.

Mevcut sistemi iyileştirmek ise şu an ki siyasilerin, liderlerin yapabileceği bir iş olduğuna inancım yoktur. Halen daha bıkmadan usanmadan bindokuzyüz bilmemkaçtan biz iktidar olana kadar 1500 km yol yapılmıştı biz şu sürede on katını yaptık lafları ediyorlar. La bi bitin yahu... Kendinizi adam saydırmak, alkışlanmak istiyorsanız MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün 1924-1934 arasında yaptığı sanayi ve zirai devrimi takip edin.

Toparlarsam, ne Osmanlı İmparatorluğunu ne de şimdiki gerek iktidar gerekse muhaliflerin siyasi otoritelerni övüyor değilim.
    haklısın. kalkınmak yüksek zeka ister. sürekli kavga eden toplumlar kalkinamaz. huzur bulamaz.

önce siyasi birliği sağlamamız gerekiyor. siyasi birlik tamamlanmadan gelişme olmaz. ülkemizde her dönem, iki üç grubun (yenilikçi-muhazafakar-milliyetçi) çatışması içinde geçtiği için ilerleme kaydedemiyoruz

ezcümle "ali yazar veli bozar" misali biri yapar biri bozar, bu devran hep böyle gider; düzen hep aynı.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek derdimiz kalkınmak mı? ne kadar güçsüz olduğumuzu unutmayalım. kaç tane savaş uçağımız var? kaç tane tankımız var? kaç tane savaş gemimiz var? savaş teknolojimiz ne durumda? hangi ülkeler destekçimiz ve hangileri düşmanımız?
    Aslında evet tek derdimiz kalkınmak. İş bulamayınca savaş gemisinde mi çalışacağız, tank şöförü mü olacağız ? Yiyecek et, tahıl olmayınca top mermisi mi yiyeceğiz ? .İş güç yemek olmadıktan sonra savaş teknolojisi kimin umurunda ? Kim ülkemize yatırım yaparsa o bizim destekçimizdir.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Aslında evet tek derdimiz kalkınmak. İş bulamayınca savaş gemisinde mi çalışacağız, tank şöförü mü olacağız ? Yiyecek et, tahıl olmayınca top mermisi mi yiyeceğiz ? .İş güç yemek olmadıktan sonra savaş teknolojisi kimin umurunda ? Kim ülkemize yatırım yaparsa o bizim destekçimizdir.
    Çok duydum, gördüm, okudum ama gel gel gelelim bu kadar saçma sapan, bu kadar cahilce ve öngörüsüzce bir yoruma rastlamadım.

Kim ülkene yatırım yaparsa o senin destekçindir ha... Savunma sanayii gereksizdir ha.... sen önce yabancı sermayenin kamudaki güven endeksinin ne olduğunu öğren. Milli sermayenin ne anlama geldiğini öğren... NATO Paktının temel esaslarını oku... Aç önüne de bir haritaya bak hangi coğrafyadasın, nerede yaşıyorsun, potansiyel tehditler nedir.... Tüm bunları yala yut, sonrada 1914 sonrası Anadolu topraklarında yapılan stratejik eylemleri oku..

Sonra gel burada konuş... Şöförlüğünü yapabileceğin bir tankın yoksa bu topraklarda yiyecek ekmeğinde yoktur. Bağırta bağırta alırlar elinden o ekmeği..

Yazık çok yazık...
    fatih.met ve Remzidemir41 bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    savunma sanayimiz gelişmedikçe kalkınamayız çünkü başkaları bizim kalkınmamızı engelleyecek. o başkalarının kim olduğunun bir önemi yok. dünyanın kanunu bu, insanlıkta doymak bilmeyen bir aç gözlülük var ve gücü yeten aç gözlü devlet her zaman kaynağı bol bir ülkeyi sömürmeye teşebbüs edecek.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Savunma sanayimiz için feda olsun.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok duydum, gördüm, okudum ama gel gel gelelim bu kadar saçma sapan, bu kadar cahilce ve öngörüsüzce bir yoruma rastlamadım.

Kim ülkene yatırım yaparsa o senin destekçindir ha... Savunma sanayii gereksizdir ha.... sen önce yabancı sermayenin kamudaki güven endeksinin ne olduğunu öğren. Milli sermayenin ne anlama geldiğini öğren... NATO Paktının temel esaslarını oku... Aç önüne de bir haritaya bak hangi coğrafyadasın, nerede yaşıyorsun, potansiyel tehditler nedir.... Tüm bunları yala yut, sonrada 1914 sonrası Anadolu topraklarında yapılan stratejik eylemleri oku..

Sonra gel burada konuş... Şöförlüğünü yapabileceğin bir tankın yoksa bu topraklarda yiyecek ekmeğinde yoktur. Bağırta bağırta alırlar elinden o ekmeği..

Yazık çok yazık...
    Demek ekmeğimizi elimizden alacaklar. Ordusu olmayanın sırtı yere gelmezmiş. Bakınız kuzey kore ve pakistan. Ordu ve atom bombası var ama yiyecek bok bile bulamıyorlar. Bu ordu vs dönemi bitti. Adamı artık silahla değil parayla öttüyorlar. Abd ekonomisi fazla veren Rusya ya diz çöktürdü.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)