Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sadece Faturası olan Bir motora nasıl Plaka Ruhsat Çıkartabiliriz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucelll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam Arkadaşlar.

Ben bayağı uraştım ama yapamadım.
    Yani Bende 98 model süper bir Yamaha DTR 125 var.
    Gel gelelim Bu motorun sadece faturası var.Kaçak durumunda ve doğal olarak da plaka ruhsat vermiyorlar.

Yani size sormak istediğim bunun bir çaresi yok mu arkadaşlar ?
    Hep bir korkuyla, endişeyle gezmekten bıktım

Eğer bir çaresi varsa paylaşırsanız sevinirim.

Düzenleme:
    resimlerdeki yazılar belli olsun diye 1024x768 pixel resim boyutu tecih ettim.
    Arkadaşlar fauranın bazı resimleri :

ilk sayfası

sayfaların devamı:

bu sayfaların altında daha bir kaç sayfa daha vardı am onları çekmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faturayla Trafik şubeye gidip hallediliyor bildiğim kadarıyla Ama sen gittin ve çıkartmıyorlar sanırım, öyle mi? Belki de üstünden 10 sene geçtiği içindir.

Dostum Bir de Motor Gümrükten geçerken damgalanmamış.
    Yani bilmiyorum bakalım nolacak,yapamadım bir türlü.

Tarfikte illa bana fatura sahibini bul diyorlar.Ben Almanyadan eski sahibini mi bulcam yani şimdi ?
    İmkansız bu.

Motosikleti
    My Kawa..
    TR de bürökrasi işleri hep böle zaten.. Senin için bi araştırırım.. bulursam bişiler buraya yazıcam ok?
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    allah yardımcın olsun kardeş ne diyim zor iş bürokrasiyle uğraşmak

Tamam kardeş çok saol beklicem. "KyCd"

Sen de sağol "lijuna"

Motosikleti
    My Kawa..
    Rica ederim ne demek... Birbirimize yardımcı olmak hepimizin insanlık vazifesidir...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Uğraşma tescille astarı yüzünü geçer
    Teknik belge,Satıcının yetki belgesi,Fatura aslını isteyecekler
    Fatura sahibi adına tescil görmesi gerekir.

Uğraşmıyım da, şimdi anlamadığım şu;

Hem ben gidiyorum bana plaka ruhsat vermiyorlar,ama ben o motorla gezmeye kalktığımda da yakalandığım zaman elimden motoru alırlar ?

Yani aslında bir af ya da benzeri birşey olsa çok iyi olur.

Motosikleti
    My Kawa..
    Yücel, Araştırıcağımı söylemiştim dün..

Yapman Gerekenler...

Elindeki Faturayı Alıp Hangi Gümrükten Girdiyse Yurtiçine Gidip bi dilekçe yazıcaksın felanca tarihte gümrükten giriş için izin belgesi almıştım fakat belgeyi kaybettim. Faturaya istinaden sana sanki tekrardan giriyormuş gibi belge vermeleri lazım onaylı ama bu arada sen o aracın ötv sini ödeyeceksin fatura tutarı üzerinden %20 sanırım.. + olarak ne zamandan beri bu durumda ise gümrükten geçtiği tarihten bu yana olan vergi cezasınıda ödemen gerekiyor + arada 1 yıl var ise ötv ödediğin meblag atıyorum 1000 YTL ise vergisi 2000 i bulacak... sonra aldığın belge ile trafik tescile gidip tescil ettircen, tescil plaka felan derken bayağı masraf olacak sana.. ama bir de gümrükteki elemana bu işlemleri yaptırmak kolay olmayacaktır unutma..

Kolay Gelsin...

Tekeriniz Düz Bassın (Benim ki zaten düz basıyo bende moto yok oto var )

Alıntı KyCd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yücel, Araştırıcağımı söylemiştim dün..

Yapman Gerekenler...

Elindeki Faturayı Alıp Hangi Gümrükten Girdiyse Yurtiçine Gidip bi dilekçe yazıcaksın felanca tarihte gümrükten giriş için izin belgesi almıştım fakat belgeyi kaybettim. Faturaya istinaden sana sanki tekrardan giriyormuş gibi belge vermeleri lazım onaylı ama bu arada sen o aracın ötv sini ödeyeceksin fatura tutarı üzerinden %20 sanırım.. + olarak ne zamandan beri bu durumda ise gümrükten geçtiği tarihten bu yana olan vergi cezasınıda ödemen gerekiyor + arada 1 yıl var ise ötv ödediğin meblag atıyorum 1000 YTL ise vergisi 2000 i bulacak... sonra aldığın belge ile trafik tescile gidip tescil ettircen, tescil plaka felan derken bayağı masraf olacak sana.. ama bir de gümrükteki elemana bu işlemleri yaptırmak kolay olmayacaktır unutma..

Kolay Gelsin...

Tekeriniz Düz Bassın (Benim ki zaten düz basıyo bende moto yok oto var )
    Fatura sahibi gerektiği için sanırım tavsiyeniz işine yaramayacak arkadaşın.

Motosikleti
    My Kawa..
    dediğin olabilir fakat, bu oradaki memura da bağlı.. isteyince neler yapıyorlar.. koskoca jeep gümrükten 4 lastik diye giriyor TR ye onu yapan bunu da yapar.. Denemekten zarar çıkmaz

abi anca gördsüm mesajı da zaten ben motoru o fiyata aldım yani
    Yaw aslında yasal olmayan bazı şeyler var ama işte o da tehliklei

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah yardımcın olsun..işin zorrrrr
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bürokrasi yoluyla halletmen çok zor görünüyor.Bence şunu dene:
    Durumu senin motorundan çok kötü yani ucuza alabileceğin ama evrakları tam olan aynı motordan bulup iki taneden bir tane yapman.
    Başarılar.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    change denilen işlemden bahsediyorsunuz sevgili Old.

Astarı yüzünden pahalıya geldiği için bence böyle kullanın.hatta motorun sağına soluna bol bol ay yıldızlı sticker ler yapıştırın. Polis çevirince "milli sporcuyum bununla antraman yapıyorum, çok yakında uluslararası bir turnuvada Türkiyeyi bu motorla temsil edeceğim" dersiniz . yarış ve antremanlarda plaka takılmadığı için polis yerse yer / tabii kıyafetinizinde uygun olması lazım ) . yemezse bağlar. canınız sağolsun.yanlız bir kazaya karışırsanız sigortanız olmadığı için başınız ciddi şekilde ağrır.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    motorun faturası başkasına ait ise işin çok zor,ama bunu trafik tescile git iyibir araştır mutlak bir çözüm bulunur sonuçta faturadaki bilgiler numara falan aynı ise sadece kullanıcı farklı ise olması lazım diye düşünüyorum,yada renkli fotokopi ile halledeceksin

barrokas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maxillofacialtrauma Hamamatsu
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Astarı yüzünden pahalıya geldiği için bence böyle kullanın.hatta motorun sağına soluna bol bol ay yıldızlı sticker ler yapıştırın. Polis çevirince "milli sporcuyum bununla antraman yapıyorum, çok yakında uluslararası bir turnuvada Türkiyeyi bu motorla temsil edeceğim" dersiniz . yarış ve antremanlarda plaka takılmadığı için polis yerse yer / tabii kıyafetinizinde uygun olması lazım ) . yemezse bağlar. canınız sağolsun.yanlız bir kazaya karışırsanız sigortanız olmadığı için başınız ciddi şekilde ağrır.
    deliçerkes abi polis bunu yermi sence,bence yemez.

düşünsene

polis:evraklar

yok

ruhsat

yok

sigorta

yok

motor direk bağlanır trafikten men.ayrıca ruhsatsız ve muayenesiz araç kullanmaktan hem sürücüye hem ruhsat sahibine ceza

sana tavsiyem trafik tescil müdürlüğünr motoru aldığına fakat devir işlemlerini tamamlamak için ruhsat sahibini bulamadığına dair bir dilekçe yazmandır

faydası olacağını düşünüyorum
    Tahsin Oğuz Acartürk çok KRAL adamsın......

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Aman arkadaşım yanlış iş yapıpta başını ağrıtma eğer harcamanın motorun fiyatından fazla olacağını düşünüyosan bu güne kadar nasıl kullandın ise yine devam et aynı şekilde kullanmaya bence. Şimdi 155 ekiplerdeki polislerin çoğu trafikten geçme olduğu için kimden hangi evrakı isteyeceklerini iyi biliyorlar. Motora bineceğim diye hapise gidersin Allah korusun Herkes akıl verir ama ne para verir nede seni düştüğün çukurdan kurtarır. Nezaman yakalatırsan buraya kadarmış der bırakırsın.

Herkeze çok teşekkürler cevaplar için

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi burada anlamadığım olay şu,
    2 taneden bir tane yapsak bir sorun çıkar mı ?
    Yani anlaşılır mı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler