Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KAZA YAPTIM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Herkese merhaba ;
    1 saat önce ışıklarda ilerlerken ışığın kırmızıya dönmesi halinde fren yaptım ve durdum. Arkadaki araç duramadı ve tahminimce 30km gibi bir hız ile vurdu . Motor sola yattı. Allah'tan takoz vardı. Fotoğrafladım falan trafik sıkışmasın diye sağa çektim motoru adam ısrarla sende haksızsın diyor . Ben normalde hemen polis çağırırım . Fakat sadece lastiğime çarptı . Lastikte de bi inme falan olmadı. Boşuna uğraşmayayım diye çağırmadım polisi.

Sizce görünmeyen ne olabilr ? Tekeri havaya alarak çevirdim bir yamuklukda göremedim. Ustayı aradım oda bişey olmaz o hızlarda merak etme bütün darbeyi lastik emmiştir arabanın tamponuda esneyip hasarı azaltmıştır dedi. Yinede bir sormak istedim .

SİZCE ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Çağırsaydın keşke sana suç atmış baksana kırmızıda geçmek nedir arkadaş

geçmiş olsun

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sat kurtul

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırmızıda dururken şeridi ortalarsanız gelip çarparlar. Şerit arasında ya da kıyıda köşede durun.
    TIGERSHARK ve GezeGeze bunu beğendiler.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    banada kırmızı ışıkta arkadan vurdular motor sağına yattı arka plakalık kırılmıştı takoz yamulmuş ve grenajı çatlatmıştı.adam alkollüydü polis cagırıp tutanak tutturdum.Ertesi gün motoru servise bıraktım plakalık grenaj sinyaller ve mesnet değişti.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sadece lastiğe çarptiysa en fazla teker rulmanlari hasar görmüş olabilir.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hatanın %99 u onda , %1 i sizde hocam. Size çarptıktan sonra sizde bir şey yoksa direk fotoğraf çekmeliydiniz. Ondan sonrası tutanak vesaire...Size suç atmasıda ayrı bir yüzsüzlük. Takip mesafesini korumamış pe....k gelmiş sen hatalısın diyor. Allahım sen sabır ver. Geçmiş olsun hocam
    Wokiie, roadpeople ve aquarist4 bunu beğendiler.

cem1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MAXİ 400İ
    Geçmiş olsun kardeşim..

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatanın %99 u onda , %1 i sizde hocam. Size çarptıktan sonra sizde bir şey yoksa direk fotoğraf çekmeliydiniz. Ondan sonrası tutanak vesaire...Size suç atmasıda ayrı bir yüzsüzlük. Takip mesafesini korumamış pe....k gelmiş sen hatalısın diyor. Allahım sen sabır ver. Geçmiş olsun hocam
    Fotoğraf çektim adama söyledim oda bende çekerim o zaman falan dedi çek hocam dedim polis çağır dedim bişey demedi. Şimdi ben motorda hasar yok gördüm ama psikolojik midir nedendir bilmiyorum gidişinde bi sıkıntı var gibi geliyor . Babamda sürdü yok bunda bişey diyor .

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızlı okurken 'Fotoğrafladım' sözünü görmemişim hocam pardon . İstiyorsanız bir servise gösterin. İçinizde ki enişe gitmiş olur
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bindiregandi arkadaşın dediği gibi, kendinizi sağa veya sola konumlamanız daha doğru olur.

Işıklarda durma çalışınız.

Kırmızı ışıklar konusunda sizin gibi düşünmeyip de tam kırmızıya döndüğü anda dahi geçip gitmek isteyen arkadan gelen sürücülere imkan tanımanız, onlara engel olmamanız gerekir. (Onlara kırmızı ışığın anlam ve önemini anlatmak sizin sorumluluğunuzda değil.)

Trafik kuralları gereği haklı olmak ayrı bir şey; hayatta kalmak başka ...

Uzatmayıp yolunuza devam etmeniz de isabetli olmuş...

Güvenli sürüşler.
    Wokiie ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bindiregandi arkadaşın dediği gibi, kendinizi sağa veya sola konumlamanız daha doğru olur.

Işıklarda durma çalışınız.

Kırmızı ışıklar konusunda sizin gibi düşünmeyip de tam kırmızıya döndüğü anda dahi geçip gitmek isteyen arkadan gelen sürücülere imkan tanımanız, onlara engel olmamanız gerekir. (Onlara kırmızı ışığın anlam ve önemini anlatmak sizin sorumluluğunuzda değil.)

Trafik kuralları gereği haklı olmak ayrı bir şey; hayatta kalmak başka ...

Uzatmayıp yolunuza devam etmeniz de isabetli olmuş...

Güvenli sürüşler.
    umarım motorda bi sıkıntı çıkmaz teşekkürler

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun. Teker rulmanları zincir gergi ayarı ve besikte(zannetmiyorum ama) sorun olabilir kontrol etmekte fayda var. Hiç bir şey olmamış da olabilir

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Kaza ufak bi kaza ama yinede tedbir amaçlı mümkünse servisine götür bi rod balansa soktur, bişey çıkmayacaktır ama en azından için rahat eder, çok geçmiş olsun trafikte olur böyle şeyler takma kafana, yavaş yavaş alışacaksın bunlara...

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Hangi kafayla sende de suç var diyosa. Bence polis çağırmaman için demişte olabilir. Keşke çağırsaydın.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kafayla sende de suç var diyosa. Bence polis çağırmaman için demişte olabilir. Keşke çağırsaydın.
    ona çok pişman oldum hocam. Ben motora bakıyorum adam diyo ki bende arabama bakayım . En son küfür edecektim en son birisi geldi arabulucu gibi el sıkışın dedi . Buda hemen el sıkıştı gitti . Bişey çıkarsa (İnşallah çıkmaz) gidecem polise böyle böyle dedi diye . En azından şikayetçi olucam.

İnşallah bişey çıkmaz. Yemeğimi yiyip yamaha servisine gidicem . Rotbalans burda yok galiba ama yinede soracam .

Motosikleti
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona çok pişman oldum hocam. Ben motora bakıyorum adam diyo ki bende arabama bakayım . En son küfür edecektim en son birisi geldi arabulucu gibi el sıkışın dedi . Buda hemen el sıkıştı gitti . Bişey çıkarsa (İnşallah çıkmaz) gidecem polise böyle böyle dedi diye . En azından şikayetçi olucam.

İnşallah bişey çıkmaz. Yemeğimi yiyip yamaha servisine gidicem . Rotbalans burda yok galiba ama yinede soracam .
    Kask kameran var mıydı kayıtta mıydı? Plakasını çektin mi aracın?

Geçende teki denk geldi bana, yolda gidiyorum yol 1 geliş 1 gidiş 2 yönü ayıran arada dubalar var. Az ileride 2 tane karşılıklı ara var karşı yönden gelen araç sinyal bile vermedi benim geldiğimi bile bile yoluma girip ara yola geçti ordan da.
    Bende 50 ile felan geliyorum araba ile aramda en fazla 10-15 metre vardır ama durabilecek gibi değildim.

4 kere ön fren ile durmaya çalıştım çok kısa bi süre içinde oldu ilk 3 ünde lastik hep kaydı zar zor kurtardım ama baktım devam edersem çarpacaktım bende 4. yü denedim ve yaklaşık 20 ile felan tam bilmiyorum hıza hiç bakmadım düştüm yere. En azından çarpmaktan iyidir diye tahmin ediyorum.
    Motordan ayrılmamıştım düşerken motoru bırakmadım ve düştüğüm anda direk kontağı kapattım, motorun altından çıktım kaldırdım motoru hızlıca kenara çekip yan ayağa aldım kaskımı çıkardım hızlıca. İstemsiz hoş olmayan kelimeler ettim, adam tam kapıyı açmıştı baktı çok sinirliyim bastı gitti.

Ama arabada 3-4 kişi olunca iniyolar demi :D Keşke öyle olsaydı tamda bizim mekanın önünde olmuştu olay onlar 3 kişiyse bende o an daha fazlası vardı.

Hasar: Debriyaj kütüğü değişti aynam yere sürttüğü için orası kırıldı. 30 Tl ye yaptırdım.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Geçmiş olsun ama şunu unutmayalım ki kafadan direkt olarak çarpmalarda motorsiklette illaki küçükte olsa gözle görülemeyecek sürdüğümüz zaman bile ilk dakikalarda anlaşılamayacak hasarlar meydana geliyo en basiti ön şişler illaki 1 tık olsada eğiliyor bunuda makinaya sokup ölçüm yaptığımızda anlıyoruz eğerki bunları yapmassak zaman içinde o küçücük hasar ağırlık bindikçe çukurlara girdikçe yol yapıp dahada fazlalaşıyor biraz çok kılı kırk yarmış olabilirim ama hiç kimse ben vurdum motora hiç birşey olmadı taş gibi demesin bugün değilse yarın patlar illaki şimdi yok ben yaptım 2 sene geçti diyenlerde olabilir bu konudada istisnalar kaideyi bozmaz kanunu geçerlidir

Teşekkürler geçmiş olsun tekrardan

Motosikleti
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama şunu unutmayalım ki kafadan direkt olarak çarpmalarda motorsiklette illaki küçükte olsa gözle görülemeyecek sürdüğümüz zaman bile ilk dakikalarda anlaşılamayacak hasarlar meydana geliyo en basiti ön şişler illaki 1 tık olsada eğiliyor bunuda makinaya sokup ölçüm yaptığımızda anlıyoruz eğerki bunları yapmassak zaman içinde o küçücük hasar ağırlık bindikçe çukurlara girdikçe yol yapıp dahada fazlalaşıyor biraz çok kılı kırk yarmış olabilirim ama hiç kimse ben vurdum motora hiç birşey olmadı taş gibi demesin bugün değilse yarın patlar illaki şimdi yok ben yaptım 2 sene geçti diyenlerde olabilir bu konudada istisnalar kaideyi bozmaz kanunu geçerlidir

Teşekkürler geçmiş olsun tekrardan
    Benim için mi dedin anlamadım ama ben kafadan vurmadım arabaya kafadan vurmamak için yatırdım zaten koruma demiri var sadece o ve ayaklık temas ediyor yere düşünce.
    Koruma demiri + arka ayaklık :D
    Azda plaka sürtüyor ama daha bişiy olmadı plakaya.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)