Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 mc mondıal

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    spacy 110
    selamun aleykum arkadaşlar 150 mc kullanan varsa memnunmu bi cvp alsak nasıl bir motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı ukalaselim21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleykum arkadaşlar 150 mc kullanan varsa memnunmu bi cvp alsak nasıl bir motor
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

buradan bakabilirsin.

Aleyküm Selam ,2 sene kullandım taş gibi motordur kendisi, performansıda gayet güzeldir.Kaliteli fren balatası kullanırsan, ön arka kombine fren kullanmayı biliyorsan frenleri iyi iş çıkartır.16 ön dişli takılması tavsiyemdir.

Motosikleti
    spacy 110
    abi peki bu motor temiz bakarsam bana masraf cıkarırmı ve motor 150 mcx ve 150 mc nın malzemelerı bırbırıne uyuyormuu

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    abi peki bu motor temiz bakarsam bana masraf cıkarırmı ve motor 150 mcx ve 150 mc nın malzemelerı bırbırıne uyuyormuu
    farklı yönleri var alt motorlar aynı.mesala egsoz uymaz farklı.hangi malzemeden bahsettiğine bağlı

Motosikleti
    spacy 110
    yani abi genel olarak ahsediorum genel olarak cogu parcası uyarmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

ve kesın almamı tavsıye edermısın

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    yani abi genel olarak ahsediorum genel olarak cogu parcası uyarmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

ve kesın almamı tavsıye edermısın
    150 mc güç kuvvet gösteriş olarak güzel ancak biraz yakar benzin. Genel olarak güzel motordur tavsiye ederim
    Weak are prey

Motosikleti
    spacy 110
    gunluk normal olaraka kac tl yakar abı normal ge1 1 saat dolassam 2 saat dolasssam gunluk 20 tl yetermı

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Selim kardeşim gezi boyunca toplam kaç km yapacaksan ona göre yakar. Ben sana örnek vereyim; o motor 100kmde 2.5-3 litre civarı tüketir oradan hesaplayabilirsin.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selim kardeşim gezi boyunca toplam kaç km yapacaksan ona göre yakar. Ben sana örnek vereyim; o motor 100kmde 2.5-3 litre civarı tüketir oradan hesaplayabilirsin.
    daha fazla yakıyor 3-4,5 litre arası yakıyor o motor ama ona göre gidiyor. Az yakan bir motor değildir.
    Weak are prey

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    125 mc kullanıyorum gayet memnunum uzun yolada gittim bi sıkıntı çıkarmadı.
    mc ile mcx bazı parçaları birbirine uymuyor diye biliyorum ama servise danışırsan daha doğru cevap alırsın.

Ama o motoru tavsiye ederim ben çok memnunum, yakıta gelince o kullanıma bağlı ama ben en son ne zaman koyduğumu hatırlamıyorum şahsen tabi genelde 40 liralık alırım epey binerim.

Ama gazı biraz sert alıyor gibi geliyor bana, mesela 2. viteste gazı bırakıyorum kendi kendine biraz yavaşlıyor tekrar gaz verdiğimde beni biraz geriye itiyor gibi oluyor, torklu bi motor kendi sınıfına göre bence. Tabi bütün 125 liklere binmedim pek kıyas yapamıyorum ama cidden güçlü bi motor en azından sınıfına göre.

Motosikleti
    spacy 110
    sence abi bu motor benzın cok yıyosa alınırmı ben almaktan sırf benzın ıcın vazgecerım bole olursa cok mu yakaar

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 yıldır 3 kere usta görmüş ve hiç biri kritik olmayan (Daha önceden bozuk olup iyice bozulan amortisör değişimi, lastik değişimi(Metzeller me22 ve eskiden kalma jant sorunlarını halledilmesi, far değişimi, sinyaller için 10 liralık bir rolenin takılması) (Yaklaşık 12.000km) sürdüğüm 2008 model 105.000km de aldığım YBR 125 motosiklet sahibiyim.

Motosikletimin daha önce motor aksamının hiç açılmadığı ustalar tarafından söylenmiştir. Daha önceden mondial marka motosikletim vardı, herkes bana çinli alınır mı ybr alsaydın japon alsaydın cbf alsaydın diyordu, ben de onlara o kadar param yok bütçeme en iyi bu diyordum. 6 ayda motosikleti aldığım para kadar masraf yapınca anladım ne demek istediklerini ve YBR125'e geçtim. Hemde eski ve yüksek kmde olan bir YBR'ye.

Demem o ki, belki efsane bir cümle ama "az daha koy ybr al", hatta hiç koyma benim gibi, aynı fiyata eski model ybr al. O kadar uzun yol yaptım artçılı, bana mısın demedi, bir kere yarı yolda bırakmadı beni.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    sence abi bu motor benzın cok yıyosa alınırmı ben almaktan sırf benzın ıcın vazgecerım bole olursa cok mu yakaar
    Çok derken neye göre çok onu belirt, ben az yaktığı fikrindeyim.
    15 eylülden bu güne tam 1075 km yol yapmışım, ortalama olarakta 2,5 depo felan benzin almışımdır. Depo 16 lt bu arada. Tabi tahmini söyledim böyle bi sorunun geleceğini bilseydim not ederdim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler