Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ABS Fren Kabiliyetini Düşürür Mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu fren yapmayı bilmeyenlerin ABS'ye b.k atmaları yok mu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bununla alakali benzer bir konu açmiştim.

Yapilan yorumlarin/önerilerin faydasi olabilir.

Bknz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=
    Teşekkür ederim inceliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani çok göreceli bir kavram oluyor ama hem uzatır hem kısaltır.ıslak yolda zaten kısaltıyor bunu tartışmaya gerek yok.kuru yolda asfalt kalitesine göre durum değişebilir.lastik yere ne kadar uzun süre basarsa o kadar çabuk durur veya hızlanır.motogp vs abs kullanmıyorlar 1.si hem gerek yok kaçıcak bir kaza durum yok ortada 2. abs ye gerek yok çünkü kaliperler maşa ve lastik arasında bu gücü böldürüp çok daha iyi fren yapıyorlar.ama yarışta değiliz sokaktayız ne çıkacağı belli değil motoru durdurmaktansa hakimiyetin olması daha iyidir diye düşünüyorum çünkü arabalar gibi 1. seçeneğimiz durmak değil kaçmaktır.ama anlattığın kadarıyla sen bu işi soğuk lastikle falan deniyorsun sanırım.yada daha kötüsü tetiğe basar gibi çekiyorsun.kavrama noktasını bulmaya çalış sadece ön frene bas maşa kapansın ondan sonra zorla abs yi hangi noktada güçte devreye giricek
    Teşekkür ederim tavsiyen için abs li motor kullanmaya başladıktan sonra rahatlığın verdiği oalydan olsa gerek pat diye basıyorum her defasında ama gerçekten çok gereksiz yerlerde de lastik sıcakken bile girdiği oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fren yapmayı bilmeyenlerin ABS'ye b.k atmaları yok mu!
    Hemen hemen her konuda insanların birbirine yardımcı olmaya yönelik yorumlarının yanında yırtık dondan çıkar gibi yorumunuzu görüyorum hiçbir açıklama yapmaksızın direk giydirmeye çalışıyosun biraz daha anlamaya çalışalım beynimizin anlama kapasitesine bağlı olarak tabiki abs ye laf attığım yok ortada veya okuduğum kadarıyla cevap verenlerinde yok abs nin fren kabiliyetimi kısıtlayıp kısıtlamayacağını sordum bi eleştiri getirmedim sadece öğrenmek istediğim bir soruydu.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    aksine daha faydalı olacağını düşünüyorum.
    kendi kendinize frenin tam olarak nerede kilitlendiğini bulmaya çalıştığınız esnada tekerin kilitlenip motordan düşmektense, abs nin devreye girip sizi kurtarması çok güzel bir olay.
    gönül rahatlığıyla frenleri limitlerine kadar zorlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)