Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

150cc commuter marka model kararsızlığım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar merhaba ilk vitesli motorum olucak sıfır alıp uzun süre kullanmayı düşünüyorum belki 3 yıl belki 5 yıl zaman neyi gösterir bilemiycem şimdi baya marka ve modeli araştırdım 8000 tl peşin verebilirim üstüne çıkamam hatta daha az para verirsem benim için iyi olucak öncelikle beklentilerimi anlatıyım genellikle şehir içi kullanıcam uzun yol yaparsam çok nadir o da istanbul-edirne arası 300 km gidebilirim yılda bir belki o da genellikle şehir içi kullanıcam şahsi kullanıcam araştırdığım markalara gelirsek honda cbf150 üzerinde bayağı durdum fakat inanın görüntü olarak hiç gözüme hitap etmiyor motorun iyi olduğundan eminim ama soğuk hissediyorum kendimi bu motora karşı ancak bundan uygun fiyata hondaya yakın kalitede bişey bulamazsam cbf alırım o yüzden alternatiflere yönelmek istiyorum hero-t sports u araştırdım biraz gözüme çok hoş geldi hafif titremenin benim için sorun yaratıcağını sanmıyorum tek korkum piyasası yok şuan yarın öbür gün satmaya kalksam ciddi değer kaybeder sanırım motor ek olarak vites göstergeside yok sanırım buda benim için eksi çünkü acemiyim bu göstergeler benim için önemli ustalaşıncaya kadar şuan gerçekten kararsızım yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    cbf150 nin tipini hiç sevmiyorum onu alacağıma 25cc eksik olan ybr 125 alırım daha iyi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hocam öncelikle Allah gönlünüze göre versin , bu kategoride en iyi seçenek bence Cbf150 , görüntü kısmını bi kaç dokunuçla çok güzel halledersin. Siyahının sticketları sökülmüş , koruma demirleri ve jantları kırmızıya boyanmış olarak gördüm çok hoşuma gitti açıkçası. Vites göstergesinin olmaması daha iyi bence ben bundan önce ybr125 kullandım şu an rx3i evo kullanıyorum ybr de vitesler hep aklımda olurdu şimdi nasılsa gösterge var diyip ara ara bakıyorum yoldan gözümü ayırmak zorunda kalıyorum.

İlla cbf olmaz dersen bu kategoride o paraya apachi tvs rtr150 , 150ns , mondial 180z-one s diye sıralarım ben ybr yi yazamıyoruz çünki sıfırı 9 küsür. Ama 2. el alırım dersen o paraya temiz 200ns düşürürsün.
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    peki kuba cr1 s hakkında ne düşünüyorsunuz ayrıca ilk vitesli motorum olucağından sizce 0 almam mantıksızmı olur bi arkadaşımda 0 alma illaki düşürürsün motoru dedi ama 2. ellerede hiç güvenmiyorum

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    ben de pulsar ile cbf arasında kalmıştım. Pulsar as150 kullanıyorum şu anda. İkinci el piyasada as modeli nsye göre daha az var ama şu aralar durgun olduğu için ucuza bulmak kolay olur. şekil olarak cbfden daha iyi kalıplı duruyor. göstergesi cbfye göre daha teknolojik hız ve benzin dijital. devir saati analog. vites göstergesi yok. şehir içinde hız ve güç olarak yeterli bir motor. her t-sporta ben de bakmıştım. pulsarın sıfırını bulamasaydım onu düşünebilirdim. bir de motoran düşünürsen bu motor çok hoşuma gitmişti o zamanlar
    http://www.motoran.com.tr/urun/spada-xfire/
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla kardeşim o paraya 0 veya 0 ayarında 1000-5000km arasında cbf150 almak varken başka motora bakmazdım ben olsam. Bu güne kadar hiç motor yatırmadım Çok şükür. Motoru acemiykende ustaykende yatırabilirsin , önemli olan yatırdıktan sonra parçasının kolay ve ucuza bulunması .
    Commuter motorların genel olarak kalitesi birbirine yakın , Cbf nin farkı Biraz daha kaliteli malzeme + bin kat daha iyi servis hizmeti ve 125cc lere göre artçılı kullanıma daha uygun.

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de pulsar ile cbf arasında kalmıştım. Pulsar as150 kullanıyorum şu anda. İkinci el piyasada as modeli nsye göre daha az var ama şu aralar durgun olduğu için ucuza bulmak kolay olur. şekil olarak cbfden daha iyi kalıplı duruyor. göstergesi cbfye göre daha teknolojik hız ve benzin dijital. devir saati analog. vites göstergesi yok. şehir içinde hız ve güç olarak yeterli bir motor. her t-sporta ben de bakmıştım. pulsarın sıfırını bulamasaydım onu düşünebilirdim. bir de motoran düşünürsen bu motor çok hoşuma gitmişti o zamanlar
    http://www.motoran.com.tr/urun/spada-xfire/
    hocam fazla tutulan bişey değil bu sanırım parça sıkıntısı yaşamayalım görüntü olarak güzel ama birde pulsar 150ns modeline bakıyorum ama 0 ını bulamıyorum ne bajaj ın sitesinde var ne sahininden.com da var satışı yokmu bu motorun anlamadım

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam fazla tutulan bişey değil bu sanırım parça sıkıntısı yaşamayalım görüntü olarak güzel ama birde pulsar 150ns modeline bakıyorum ama 0 ını bulamıyorum ne bajaj ın sitesinde var ne sahininden.com da var satışı yokmu bu motorun anlamadım
    Euro 4 sebebiyle kaldırıldı yerine NS160 geldi hocam ikinci eli iyi değil ama birde haojue balın derim titreşim yok.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Parça sıkıntısı yaşamazsın ns150 ile neredeyse tüm parçaları aynı. Bir önceki yorumdaki arkadaşın belirttiği gibi Ns150 ve as150 şu anda sıfırını bulmak çok zor. Ns150 6600tl as150 7600tlydi. Şimdi Ns160 euro4 absli falan 9300tl galiba. as nin 2017sini getirmediler. Ama parça sorunu olmaz ve parça fiyatları gayet ucuz. Koruma demiri 25tl sinyali 35tl ayaklık 25-30tl gibi fiyatlar. Far ve gösterge pahalıydı diye hatırlıyorum. as150de en sevdiğim şeylerden biri de mercek far olması. gece acayip aydınlatıyor. düşük kmde ikinci el bulursan öneririm. artçı konforu da çok kötü değil. Gerçi başka motora binmediğimiz, bilmediğimiz için bizi rahatsız etmiyor
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Ben şimdi 0 motor alırken illa markanın showroom undanmı almam lazım bizim burda bi motorcu var çoğu markadan satıyor adam bayilik yapıyor yani dimi gidip bi çıplak gözle bakıyım motorlara

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    YBR söylenen fiyatın üzerinde. İkinci el düşünülür ya da fiyat arttırılırsa önerebilirim.

Halihazırda 150cc Commuter kullanıcısıyım. (CBF150)

İkinci motosikletim, 10-15 bin km tecrübedem varken aldım, 10 bin km yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Tipini ben de beğenmiyorum, kendime göre biraz değiştirdim ve nispeten daha fazla hoşuma gitmeye başladı. (uzun cam+cam eklentisi, komple demir vs.)

CBF'i gönül rahatlığı ile önerebilirim. Sıkılınca satması da kolay.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bence CBF al satarken çok sıkıntı yaşamazsın, hem tipine o kadar takılma bence sürmesi diğerlerinden çok daha keyifli.
    Weak are prey

Motosikleti
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR söylenen fiyatın üzerinde. İkinci el düşünülür ya da fiyat arttırılırsa önerebilirim.

Halihazırda 150cc Commuter kullanıcısıyım. (CBF150)

İkinci motosikletim, 10-15 bin km tecrübedem varken aldım, 10 bin km yaptım. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Tipini ben de beğenmiyorum, kendime göre biraz değiştirdim ve nispeten daha fazla hoşuma gitmeye başladı. (uzun cam+cam eklentisi, komple demir vs.)

CBF'i gönül rahatlığı ile önerebilirim. Sıkılınca satması da kolay.
    Biliyorum sorunsuz bi motor dün 3 tane kuryeciyi durdurup konuştum biri 2 senedir bakım harici tamire girmedi dedi şimdi benim aradığım göze daha hoş gelen 0 ı biraz daha ucuz olan ve bunun kadar olmasada sorunsuz bir motor arıyorum aradığımı bulamazsam hondaya gidicem direk

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:16 ----------

şuan kafamda hero t-sports var arkadaşlar adamlar 5 yıl garantiyi boşa vermiyorlardır bence motorlarına güveniyorlar belliki bayideki adamda biraz ikna etti beni 500km de bir ufak bakım yap motoruna bak hiçbir sorun yaşamıycaksın dedi bilemedim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben geçen sene Temmuz ayında senin gibi Cbf mi Ybr mi diye araştırırken gittim kimsenin tanımadığı bilmediği RKS 150 S aldım. Motorun görselleri ve de aldığım günden beri yaşadıklarımı RKS 150 S forumunda epeyce anlatmaktayım. 12.000 km'yi devirdim, bence listene bu motoru da ekleyebilirsin, cazip şartlarda sıfırını veriyorlar şu an.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene Temmuz ayında senin gibi Cbf mi Ybr mi diye araştırırken gittim kimsenin tanımadığı bilmediği RKS 150 S aldım. Motorun görselleri ve de aldığım günden beri yaşadıklarımı RKS 150 S forumunda epeyce anlatmaktayım. 12.000 km'yi devirdim, bence listene bu motoru da ekleyebilirsin, cazip şartlarda sıfırını veriyorlar şu an.
    bir arkadaş kullanmış bu motoru forumada onun tavsiyesiyle üye oldum zaten o da memnundu buda listemde olabilir fiyatıda makul 5000 bin civarı sanırım

İnşallah bütçene ve gönlüne göre istediğini alırsın. Ben rks Titanik kullanıyorum gayet memnunum. Cbf kalitesi beklenemez tabi. Tanıdığım as150’sini satıyor. Arayıp konuş istersen.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97950918/detay

Motosikleti
    Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bütçene ve gönlüne göre istediğini alırsın. Ben rks Titanik kullanıyorum gayet memnunum. Cbf kalitesi beklenemez tabi. Tanıdığım as150’sini satıyor. Arayıp konuş istersen.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97950918/detay
    ben 1 ay ehliyeti bekliycem o zamana gider o motor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaş kullanmış bu motoru forumada onun tavsiyesiyle üye oldum zaten o da memnundu buda listemde olabilir fiyatıda makul 5000 bin civarı sanırım
    Bulunduğun yerde servisi var mı kontrol edersin, bunun dışında görsel olarak da seni tatmin edecektir. Vites göstergesi de var. Bakımını aksatmazsan seni üzmez.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğun yerde servisi var mı kontrol edersin, bunun dışında görsel olarak da seni tatmin edecektir. Vites göstergesi de var. Bakımını aksatmazsan seni üzmez.
    oturduğum ilçede var şansıma yarın gidip bir bayiyle görüşücem rks ninde görüntüsü hoş

Mcx veya drift tavsiye ederim, gidişi de iyidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)