Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikleti tam şu an yağmur altında kalan arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    benim balkon altında duruyor yağmur serpken yağarsa azcık vuruyor fakat sabah güneşi direk motora vuruyor güneş boyaya zarar verirmi bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    oldum olası motosikletine aşırı değer veren insanlardan nem kapmışımdır. bence bu konuyu çokta abartmayın.
    computeus ve Kızıl pars bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oldum olası motosikletine aşırı değer veren insanlardan nem kapmışımdır. bence bu konuyu çokta abartmayın.
    Dünyada benim dediğim her ay kredisini ödemeye çalıştığım bir motorum var dostum gidip parmak arası terliğime mi dert yanayım?

Adam gayet mantıklı bir şekilde aracına zarar gelmesin istiyor.
    tommygun, kefkes ve engin_deniz bunu beğendiler.

Sizin de mahalleniz de samimi arkadaşlarınız varsa, bizim gibi ortak bi dükkan tutup, motorlarınıza garaj olarak kullanabilirsiniz.

Biz iki senedir böyle bir çözüm bulduk. Çok ta iyi oldu. Şu an beş motor, iki araba koyuyoruz. Ufak tefek takım taklavat,bi de yıkama makinamız var. Ekipmanlarımız da orda sabah giyip çıkıyoruz.

Devamlı takıldığımız ortak yere de yakın. Bi yere gidelim denildiğinde eve uğramadan direk giyinip çıkmak baya iyi oluyor.

Yağmur meselesine gelince yaz, kış, çamur, yağmur umarsızca kullanırım. Ama gün içinde bile olsa park ettiğim yerlerde yağmurun gelmeyeceği yer ararım.

Beni taşırken işimi görüyor varsın ıslansın,kirlensin. Ama durduğu yerde ıslanmasına gerek yok.

kefkes, ogzcngdk ve engin_deniz bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    blackhoney hayalimi yaşıyorsun, oraya birtane torna ve takım tezgahı koy tam olsun
    pea bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Pasa karşı ıslak moturu öylece bırakmamak yetecekdir.İndikden sonra bi siliverin biraz da gaz verin sıcaklıkla su kalmasın egzos da. Sürekli yağan suda paslanmaz diye biliyorum ama eyer üstünde biraz su kalırsa birde öyle kurursa geçmiş olsun.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece aralıktan mart a kadar branda kullanırım, onun dışında yağmur çamur altında hep, italyan farkı sanırım.
    Hocam aynen, kapalı garaj yok maalesef, ağaç altında da kuşlar pisliyor, mecburen açıkta duruyor. Sele kılıfı örtüyorum sadece, bütün yağmuru yer kendisi. Doluda selde dahi kullandım, ıslanmaktan dolayı hiç bir sıkıntı olmadı. Scooterlar daha bir avantajlı bu konuda zaten.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motoru açıkta duran arkadaşlar aman dikkat. Malum yeni soğuk hava dalgası geliyor, istanbulda geçen sefer dolu yağışında göstergesi, ön camı kırılan motorlar oldu.

En azından bir branda falan örtün motorlarınıza, bir nebzede olsa doluya karşı korur.

Benim kapalı garajım var çok şükür kafam rahat, en iyisi kapalı garaj, özellikle fırtınada aklım motorda kalmıyor. Malum Bursanın da lodosu meşhur, birçok açıktaki motoru yan devirmişliği vardır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)