Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hocasının söylediği cümle ? Ne yapayım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dost aci söyler hesabi..

Azimle s.... taşi deler hesabi..

Heves kirilmasi; motivasyonu,kontrolu,ongoruyu bitirir.

Bu iki tekere tutkuluysaniz çabaya devam..hatadan ders cikarmaya tum gucunuzle devam..
    Bende işte o heves kırılmasından ve konsantrasyon kaybından korktuğum için size sormak istedim belki de tecrübeli birilerine sorarsam ilk motora bindiğimde ki hevesimi , isteğimi , çocuk gibi heyecanlanışımı tekrar kazanırım diye.Belki de gerçekten bırakırım diye düşündüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Bence devam etmelisin antalyada bir sürü ergen apachi var onlar kullanıyorsa her insan kullanabilir. Ben 2014 aralık 'ta 31 yaşında 150 lik pcx ile başladım 8 bin km sonra vitesli 250 lik cross 150 km kadar kullandım sonra 1150 cc bmw gs kullandım toplam 1000 km filandır yani korkacak bir durum yok yavaş yavaş öğrenirsin ufaktan başla hız yapma yeterli. Not henüz eğitim almadım fırsatım olmuyor iş yoğunluğu nedeniyle benimde korkularım vardı ama kendi kendime herkes kullanıyor ben neden kullanamayacağım dedim ve başladım.
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende merak ettim nasıl bir eğitmen bu.Hangi eğitmen öğrencisine sat kurtul der.Kel göbekli F650 GS kullanan hocalardan herhalde.
    Benden önce çok kişiye eğitim vermiş bende bir motosiklet kullanan akrabamdan edindim numarasını harleyci ağır abi takılan birisi ismini veremem şimdi kısacası bence fazla ego bana vurdu herhalde egolu birisi olduğu belliydi.

Bende merak ettim nasıl bir eğitmen bu.Hangi eğitmen öğrencisine sat kurtul der.Kel göbekli F650 GS kullanan hocalardan herhalde.
    Kel, göbekli, F650GS kullanan diye Rahmi Barutçu'yu diyorsan, adamın eğitimleri OMM-ARA, IAM tarafından tanınıyor. IAM standartlarında eğitmenlik sertifikası da var. Hatta ülkenin ilk eğitmenlerinden biri.

Bu arkadaşın yol eğitimi aldım dediği şey mahalleden tecrübeli bir abisiyle sürüşe çıkmış gibi bir şeydir. Ortada bir eğitmen ya da eğitim yok.
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence devam etmelisin antalyada bir sürü ergen apachi var onlar kullanıyorsa her insan kullanabilir. Ben 2014 aralık 'ta 31 yaşında 150 lik pcx ile başladım 8 bin km sonra vitesli 250 lik cross 150 km kadar kullandım sonra 1150 cc bmw gs kullandım toplam 1000 km filandır yani korkacak bir durum yok yavaş yavaş öğrenirsin ufaktan başla hız yapma yeterli. Not henüz eğitim almadım fırsatım olmuyor iş yoğunluğu nedeniyle benimde korkularım vardı ama kendi kendime herkes kullanıyor ben neden kullanamayacağım dedim ve başladım.
    Ama burası İstanbul Antalya trafiği nasıl bilmiyorum ama burası biraz karışık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kel göbekli diye Rahmi Barutçu'yu diyorsan, adamın eğitimleri OMM-ARA, IAM tarafından tanınıyor. IAM standartlarında eğitmenlik sertifikası da var. Hatta ülkenin ilk eğitmenlerinden biri. Bu arkadaşın yol eğitimi aldım dediği şey mahalleden tecrübeli bir abisiyle sürüşe çıkmış gibi bir şeydir. Ortada bir eğitmen ya da eğitim yok.
    Yok canım o kadar da değil sertifikası falan varmış eğittikleri kişilerden duydum.Bilmiyorum.O dediğiniz kişiyi tanımıyorum o değil

Motosikleti
    HONDA-CBR125R-KAWASAKİ NİNJA250R
    Alıntı mert76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbulda ybr125 ile ehliyetimi aldım sürüş eğitimlerimi aldım yola çıktım.Dedim ki motosikletlerin trafikte konumunu öğrenmem için yol eğitimi almam lazım bir tane motosiklet hocası buldum belirli bir kuruma bağlı değil, 40 yaşlarına yakın baya bir tecrübesi var.Neyse biz yola çıktık trafikte genellikle güzel kullandım ama bir iki kere ışıklarda stop ettirdim hoca buna çok sinirlendi ve dedi ki '' Bu böyle olmaz sen bu gidişle kaza yapıp ölürsün heyecanlanıyorsun sat kurtul '' dedi ama eğitim vermeye eskisi gibi önemsemeyerek devam etti. Ben bunun üstüne iyi kullansam bile önce ki yaptığım şeyleri yapamamaya başladım.Bir kişi sizi bin kere eleştirirse siz o eleştirdiği kişi olmaya başlarsınız sözündeki gibi oldu ben bin bir hayalle başladığım motosiklete bu bende travma yaratan olaydan sonra sevmeyerek binmeye başladım.Şimdi size sorum :
    Not : Bende bir öğretmenim ne olursa olsun çocukların özgüvenini kırmamak için en kötü de olsa ona kırıcı bir şekilde, onurunu kırarak sen okuma matematiği yapamıyorsun demem dediğim gün istifa ederim.

1.Soru : Gerçekten ben hocanın dediğine göre satsam mı motoru çünkü ben kendimi sorgulamaya başladım ?
    2.Soru : Herkesin içinde sen yapamazsın bunu sat gitsin diyerek gururumu inciten, moralimi bozan bu olayı ben nasıl unutup motosikletime odaklanacağım yada en ufak bir hatamda bu hocanın söyledikleri benim kulağımda yankılanacak bunun için ne söylersiniz ?

Not : Zaten çok moralim bozuk ciddi yorum yapmayanlar , alay ederek konuşacaklar , empati kuramayanlar yorum yapmazsa sevinirim bir de bununla uğraşamam.Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
    merhabalar dostum öncelikle senin yerinde olsam o hocayı oracıkta öyle bir kapağa boğardım ki.. laf ile tabi ki.. bir soru ile şap ı oturturdum.. (bizler neden insanız? sorusu)
    motosiklet tutkudur bırakma bence hem trafik konusundada ilerliyen zamanlarda arabaya göre hem yakıt hemde ulaşım yönündenn kat kat diyorum ama kat mesafesini hesaplamak imkansıza yakın...
    son oalrakta bilek varya bilek obileğe hakim olabiliyorsan motosikleti bırakma sende hasta değil sağlam bir motosikletçi olabilirsin... agresif kullanma çağını kolay atlatabilirsen ne ala uzun zaman alırsa başına çok dert açaiblir... ama her makinayı altına aldığında ister o bileği hakim olabileceğini düşün ister en sevdiğin deger verdiğin birisnin fotografını km ibresinin yanına yapıştır... hiç bir şekilde art niyetim olmadan doğal bir şekilde kendi düşüncelerimi yazdım saygılarımla eksiklerimi daha tecrübeli abilerimin tamamlaması dileğimle...
    mert76 bunu beğendi.

Eğitmen senin kendine güvenini getirmek istemiş. Eğitmen senin elinden gelenin yaptıklarından daha fazla olduğunu biliyor. Eminim eğitmen öyle dedikten sonra, daha dikkatli ve daha rahat kullanıyorsun motoru.
    Ben bir eğitmenin işine karışamam ne diyorsa bir bildiği vardır.
    Senin eğitmene kızman gayet normal, zaten amacı bu !!!
    Her eğitmen konuya aynı yönden yaklaşmaz.
    mert76 ve artemis99 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ogrencilik yillarimda ogretmenlerim bosuna okuyorsun derlerdi annemi toplantilarda rezil ederlerdi kadinin hic yuzu gulmedi benim yuzumden. Hatta ailemdekilerin bile dusuncesi degismisti umitli bakmiyorlardi bana. Sonra hukuk okudum herkesi g.t ettim. Demem o ki kim ne derse desin her sey sende bitiyor kimisi 3 gunde ogrenir kimisi 3 ayda ama nihayetinde ogrenir yeter ki vazgecme. Ayrica o hocanida degistir egitimini almissin zaten artik pratik yapman lazim
    lawyer yazınca ayrı bi karizma mı oluyo

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Antalya trafiğini şöyle tanimlayim. Çoğu arsa zengini sonradan görme insan almış arabayı ne sinyal biliyor ne aynaya bakmayı biliyor karambole araba kullanıyorlar. Bunların çocukları da böyle onlara bakan diğer sürücüler de aynı kullanıyor. Levhalara uyan yok. Özetle antalya sürücülerini istanbula getirsen kesin kaza yaparlar ve büyük çoğunluğunu ıstanbulda sopa ile döverler o şekil yani.Antalya trafiği böyle berbat ötesi yol bile yok burda
    mert76 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitmen senin kendine güvenini getirmek istemiş. Eğitmen senin elinden gelenin yaptıklarından daha fazla olduğunu biliyor. Eminim eğitmen öyle dedikten sonra, daha dikkatli ve daha rahat kullanıyorsun motoru.
    Ben bir eğitmenin işine karışamam ne diyorsa bir bildiği vardır.
    Senin eğitmene kızman gayet normal, zaten amacı bu !!!
    Her eğitmen konuya aynı yönden yaklaşmaz.
    Bence motordan indirip dövmeliydi de.İyice gaza gelirdi.
    mert76 bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Shakira'ya müzik hocası "Bu cırtlak sesin ile şarkıcı felan olamazsın" demiş.
    Şimdi evde ödül sığdıracak yeri yok.

Einstein'a da gerizekalı demişlerdi.

Messi'nin kemik erimesi yüzünden "Değil futbol oynamak, yürümesi bile mucize" demişler.

Graham Jarvis çocukken düz yolda tökezliyormuş, lakabı yaklaşık 30 yıldır ve hala güncel olarak "ENDURO KRALI"

Örnekleri çoğaltır kitap yazarım gerekirse, ama özet olarak;

"Azimli sıçan(fare) duvarı deler."
    mert76 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Motoru aldım ilk daha önce sadece spacy kullandım.
    Ehliyeti alırken verdiler altıma bi pırpır vitesleri zor geçen kullandığım tek vitesliydi.
    R25 mat siyah rengini manisada bulabilmiştim sadece tabelaya bi baktım izmire 120 km yazıyor Gelene kadar ışıklarda en az 5-6 defa kaldıramadım makinayı stop ettirdim arkamdan korna çaldılar çektim kenara sanki motorda sıkıntı varmış gibi triplere girdim rezil olmayayım diye Güzel zamanlardı, yaklaşık 4 ay geçti üzerinden motorun 5000 bakımı bile geldi.. ders veya eğitim almadım herhangi bir yerden. Şimdi dans ediyorum altımda motorla önemli olan inancını yitirmemen. Kimse tek tekere kalkmıyo ilk öğrenirken. Ben devam etmeni isterim trafikte apaçilik yapmazsan, etrafında ki sürücülerin ne yapabileceklerini düşünerek sürersen hayatta kalırsın. İşin rast gelsin.
    mert76 bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Bu "Kel, göbekli" betimlemesi de iyice kalıplaştı. Kel ve göbekli olunca eğitim verilemiyor mu?

Moto GP pilotu mu bu, 1.50 boy, 45 kilo olsun.

Not: Bahse konu kel, göbekli kişi ben değilim. Kel ve göbekli olsam eğitmen değilim. Eğitmen olsam kel, göbekli değilim. Kel olsam göbekli değilim. Göbekli de olsam kel değilim.

Neyse ben acıktım galiba. Gidip bir şeyler kemireyim.
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimmiş bu eğitmen? Kıymeti kendinden menkul, eğitmenlik sertifikası olmayan, tecrübeli Mehmet Ağa'lardan biri mi? Katılımcıyı sınava mı almış eğitime mi almış, belli değil. Kapalı alan işini halletmeden ehliyeti dün almış katılımcıyla ne yol eğitimiymiş bu? Mahalleden bi abiden ibaret gibi duruyor bu eğitim olayı.
    birazda öğrenciden bahsedelim
    eğitim almaya mı gelmiş...

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Dostum bundan dolayı motosikletten soğunur mu Allah aşkına Eğitmen dediğin şahıs huysuz ihtiyarın tekiymiş, bence bir an önce kurtul ondan. Sonra git doğru düzgün bir kurumdan eğitim al.

Motosiklete yeni başladığım zamanlarda yaşadığım bir komediyi anlatayım ben sana. Gidiş geliş bir yolun sağındayım, sol kenardan içeri gireceğim... Sola girmek için yolun sol kenarına geçip durdum, sağolsun karşıdan gelen bir taksi yol verdi. Ben de kafa sallayıp teşekkür ettim artist artist ve adamı daha fazla bekletmeyeyim diye acele ile kalkmaya çalıştım ama stop ettim. O an karizmanın çizildiği düşüncesiyle de stres yaptım ve motoru çalıştırmayı bile akıl edemeden debriyajı sıkıp alel acele ayaklarımla iteleye iteleye karşıya geçtim. Takılacak mevzu değil bunlar. Devam...
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı Jameican1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldım ilk daha önce sadece spacy kullandım.
    Ehliyeti alırken verdiler altıma bi pırpır vitesleri zor geçen kullandığım tek vitesliydi.
    R25 mat siyah rengini manisada bulabilmiştim sadece tabelaya bi baktım izmire 120 km yazıyor Gelene kadar ışıklarda en az 5-6 defa kaldıramadım makinayı stop ettirdim arkamdan korna çaldılar çektim kenara sanki motorda sıkıntı varmış gibi triplere girdim rezil olmayayım diye Güzel zamanlardı, yaklaşık 4 ay geçti üzerinden motorun 5000 bakımı bile geldi.. ders veya eğitim almadım herhangi bir yerden. Şimdi dans ediyorum altımda motorla önemli olan inancını yitirmemen. Kimse tek tekere kalkmıyo ilk öğrenirken. Ben devam etmeni isterim trafikte apaçilik yapmazsan, etrafında ki sürücülerin ne yapabileceklerini düşünerek sürersen hayatta kalırsın. İşin rast gelsin.
    eyvallah kardeşim sağolasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bundan dolayı motosikletten soğunur mu Allah aşkına Eğitmen dediğin şahıs huysuz ihtiyarın tekiymiş, bence bir an önce kurtul ondan. Sonra git doğru düzgün bir kurumdan eğitim al.

Motosiklete yeni başladığım zamanlarda yaşadığım bir komediyi anlatayım ben sana. Gidiş geliş bir yolun sağındayım, sol kenardan içeri gireceğim... Sola girmek için yolun sol kenarına geçip durdum, sağolsun karşıdan gelen bir taksi yol verdi. Ben de kafa sallayıp teşekkür ettim artist artist ve adamı daha fazla bekletmeyeyim diye acele ile kalkmaya çalıştım ama stop ettim. O an karizmanın çizildiği düşüncesiyle de stres yaptım ve motoru çalıştırmayı bile akıl edemeden debriyajı sıkıp alel acele ayaklarımla iteleye iteleye karşıya geçtim. Takılacak mevzu değil bunlar. Devam...
    Teşekkür ederim ben de tam senin o motosikleti stop ettirdiğin zamanlardayım bu günlerde en ufak bir kötü eleştiri moralimi bozuyor valla iyi geldi bu demek ki beceriksiz biri değilmişim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Hoca böyle bir yorum yapınca kendimi saf, salak bir şey yapamadan ölüp gidecek biri sandım çok üzüldüm ama iyi insanlar iyi ki varlar yoksa bu egolu karşısındaki insan bu lafları duyunca ne hisseder diye düşünmeyen kişiler varya...
    Lazasker bunu beğendi.

Bence motordan indirip dövmeliydi de.İyice gaza gelirdi.
    İllaki dövecen ☺☺

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Dostum bir şeyi bilmek başka şey öğretebilmek başka şeydir. Eğitim vermenin eğitimini almış bir öğretmen bulun kendinize. Öyle birisi size zaten böyle ahmakça sözler etmez. Canınızı da bu tip insanlardan gelen laflar yüzünden sıkmayın. Gerçekten istiyorsanız, kendinize olan güvenin sarsilmasina izin vermeyin.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Galiba muayyen gününde deyip, iki laf sokar devam ederdim.

Niye bu kadar kafaya taktın ki?
    Kendin de, çevrenden de bilirsin zaten. Herkes öğretici olamaz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    O kadar da hassas olma. Biri sana ölücen deyince ölmezsin merak etme. Sen bu eğitmene ne kadar ücret ödedin ciddiyet ve profesyonellik buradan belli olur. Hadi bunu geç de söylenen bir cümleyle tüm bildiklerini unutup elin ayağına dolaşıp ya gerçekten bıraksam mı moduna giriyorsan zaten o eğitime hiç hazır olmadığının göstergesi bu. Yol eğitiminden önce temel eğitime gittin mi önce onu söyle. Ehliyet kursunun verdiği dandiri göstermeyle mi sınavı geçtin? Eğer böyle ise zaten çok yanlış yapmışsın. Yol eğitimi dediğin şeyi alabilmek için Honda GS1 ve GS2 yi seviyesini tamamlaman lazımdı. Üniversiteyi yeni kazanmışsın gidip 3. sınıfın dersini almışsın gibi geldi bana.
    Belki de hocanın ters bir zamanına denk geldin ne biliyim aklı başka yerdedir falan insanlık hali. Normalde hiç bir eğitmen sen beceremiyorsun bırak bunu demez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)