Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hocasının söylediği cümle ? Ne yapayım ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar İstanbulda ybr125 ile ehliyetimi aldım sürüş eğitimlerimi aldım yola çıktım.Dedim ki motosikletlerin trafikte konumunu öğrenmem için yol eğitimi almam lazım bir tane motosiklet hocası buldum belirli bir kuruma bağlı değil, 40 yaşlarına yakın baya bir tecrübesi var.Neyse biz yola çıktık trafikte genellikle güzel kullandım ama bir iki kere ışıklarda stop ettirdim hoca buna çok sinirlendi ve dedi ki '' Bu böyle olmaz sen bu gidişle kaza yapıp ölürsün heyecanlanıyorsun sat kurtul '' dedi ama eğitim vermeye eskisi gibi önemsemeyerek devam etti. Ben bunun üstüne iyi kullansam bile önce ki yaptığım şeyleri yapamamaya başladım.Bir kişi sizi bin kere eleştirirse siz o eleştirdiği kişi olmaya başlarsınız sözündeki gibi oldu ben bin bir hayalle başladığım motosiklete bu bende travma yaratan olaydan sonra sevmeyerek binmeye başladım.Şimdi size sorum :
    Not : Bende bir öğretmenim ne olursa olsun çocukların özgüvenini kırmamak için en kötü de olsa ona kırıcı bir şekilde, onurunu kırarak sen okuma matematiği yapamıyorsun demem dediğim gün istifa ederim.

1.Soru : Gerçekten ben hocanın dediğine göre satsam mı motoru çünkü ben kendimi sorgulamaya başladım ?
    2.Soru : Herkesin içinde sen yapamazsın bunu sat gitsin diyerek gururumu inciten, moralimi bozan bu olayı ben nasıl unutup motosikletime odaklanacağım yada en ufak bir hatamda bu hocanın söyledikleri benim kulağımda yankılanacak bunun için ne söylersiniz ?

Not : Zaten çok moralim bozuk ciddi yorum yapmayanlar , alay ederek konuşacaklar , empati kuramayanlar yorum yapmazsa sevinirim bir de bununla uğraşamam.Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı mert76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İstanbulda ybr125 ile ehliyetimi aldım sürüş eğitimlerimi aldım yola çıktım.Dedim ki motosikletlerin trafikte konumunu öğrenmem için yol eğitimi almam lazım bir tane motosiklet hocası buldum belirli bir kuruma bağlı değil, 40 yaşlarına yakın baya bir tecrübesi var.Neyse biz yola çıktık trafikte genellikle güzel kullandım ama bir iki kere ışıklarda stop ettirdim hoca buna çok sinirlendi ve dedi ki '' Bu böyle olmaz sen bu gidişle kaza yapıp ölürsün heyecanlanıyorsun sat kurtul '' dedi ama eğitim vermeye eskisi gibi önemsemeyerek devam etti. Ben bunun üstüne iyi kullansam bile önce ki yaptığım şeyleri yapamamaya başladım.Bir kişi sizi bin kere eleştirirse siz o eleştirdiği kişi olmaya başlarsınız sözündeki gibi oldu ben bin bir hayalle başladığım motosiklete bu bende travma yaratan olaydan sonra sevmeyerek binmeye başladım.Şimdi size sorum :
    Not : Bende bir öğretmenim ne olursa olsun çocukların özgüvenini kırmamak için en kötü de olsa ona kırıcı bir şekilde, onurunu kırarak sen okuma matematiği yapamıyorsun demem dediğim gün istifa ederim.

1.Soru : Gerçekten ben hocanın dediğine göre satsam mı motoru çünkü ben kendimi sorgulamaya başladım ?
    2.Soru : Herkesin içinde sen yapamazsın bunu sat gitsin diyerek gururumu inciten, moralimi bozan bu olayı ben nasıl unutup motosikletime odaklanacağım yada en ufak bir hatamda bu hocanın söyledikleri benim kulağımda yankılanacak bunun için ne söylersiniz ?

Not : Zaten çok moralim bozuk ciddi yorum yapmayanlar , alay ederek konuşacaklar , empati kuramayanlar yorum yapmazsa sevinirim bir de bununla uğraşamam.Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
    Bi adam kötü söz etti diye niye motordan soğuyosunuz hocam. Bence başka bi kurumdan alın. Honda olur motto olur. En azından "eğitim" almış olursunuz. Her stop ettiren motoru bıraksaydı ohoo. Takma abi.
    mert76 ve bursalıali bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi adam kötü söz etti diye niye motordan soğuyosunuz hocam. Bence başka bi kurumdan alın. Honda olur motto olur. En azından "eğitim" almış olursunuz. Her stop ettiren motoru bıraksaydı ohoo. Takma abi.
    Ama tecrübeli işin ustası biri sen bunu yapamazsın sat diye söyleyince insan acaba diyor ? İster istemez takıyorum sevdiğim bir hocaydı çok şaşırdım.
    Mesela düşünün matematikçi profesör diyor ki sen bu formülü bulamazsın onun gibi bir şey...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ogrencilik yillarimda ogretmenlerim bosuna okuyorsun derlerdi annemi toplantilarda rezil ederlerdi kadinin hic yuzu gulmedi benim yuzumden. Hatta ailemdekilerin bile dusuncesi degismisti umitli bakmiyorlardi bana. Sonra hukuk okudum herkesi g.t ettim. Demem o ki kim ne derse desin her sey sende bitiyor kimisi 3 gunde ogrenir kimisi 3 ayda ama nihayetinde ogrenir yeter ki vazgecme. Ayrica o hocanida degistir egitimini almissin zaten artik pratik yapman lazim
    mert76 bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ama tecrübeli işin ustası biri sen bunu yapamazsın sat diye söyleyince insan acaba diyor ? İster istemez takıyorum sevdiğim bir hocaydı çok şaşırdım.
    Mesela düşünün matematikçi profesör diyor ki sen bu formülü bulamazsın onun gibi bir şey...
    Valla hocam ben olsam üstüne giderim. Sanki bunu yapanlar özel yetenekli değil ya yahu. Ben aldığımdan beri 2 kere düştüm. 2000 km oldu. Her düşüşümde yeni birşeyler öğreniyorum. İnsana zaten sevdiği kişilr ağır laflar edince insana koyuyo. Boşverin hocam. Hiç takmayın. Devam edin. O hocayı bence s..tiredin
    mert76 ve bursalıali bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O tecrübeli çok sevdiğin abine sorsaydin ' sen hiç acemi olmadın mı ' diye .

Bu eğitim işi güzel ama iyi bir kurumdan almadiktan sonra böyle sonuçlar oluyor işte
    mert76 bunu beğendi.

Sat az daha üstüne koyup ybr al ; )

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Sadece motosiklette değil bu tarz eğitmenler her yerde var. Çok sevdiğim bir söz var; "İyi antrenörler spora tutkuyla bakar daha iyileri ise öğretmeye" Senin eğitim aldığın kişinin tutkusu öğretmek değil anlaşılan, kısacası sorun sende değil şimdi motorunun yanına in bir daha stop ettir ve işini tutkuyla yapan eğitmenlerden eğitim al. Yamaha Riding Academy tavsiye ederim hem fiyatları diğerlerine göre nispeten ucuz.
    Lazasker ve mert76 bunu beğendiler.
    Weak are prey

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tecrübeli çok sevdiğin abine sorsaydin ' sen hiç acemi olmadın mı ' diye .

Bu eğitim işi güzel ama iyi bir kurumdan almadiktan sonra böyle sonuçlar oluyor işte
    Hayır şaşırdığım şey şu : Çok güzel kullanıyorsun dedi bir iki gün sonra bir kaç hata yaptım diye durmadan eleştirmeye başladı yok yok sen bu motoru sat gitsin ölür gidersin.Ölür gidersin ne ya , ben zaten bu cümlesinden sonra telefon numarasını sildim ama işte bana çok koydu.Burada şu da var bu eğitimci yarın bir gün bir kuruma (sertifikalı) kuruma girer onlara da laf ederse bence kurumla bitmiyor herhalde hoca şansına iyi yada kötü gelebilir işte o iyi hocayı bulmam önemli benim...İlk hatamda sen bunu yapamazsın sat gitsin diyen değil.. :(

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Şöyle bir beyin fırtınası yapalım.
    Ne sürüşünü gördük ne seni tanıyoruz.
    Yani hoca senin hakkında bizden daha çok şey biliyor.
    Fakat biz buna rağmen takma kafanı binmeye devam et desek sana faydası olur mu?

Diyelim ki boş ver o hocayı binmeye devam et dedik ve yarın kaza yaptın
    Bizim hakkımızda ne düşünürsün?

Belki de hoca yanılıyor ama bunun sağlamasını forumda yapamazsın.
    Yapacağın şey belli ve bunu da bildiğinden eminim.

Son olarak kendi psikolojisini bu kadar iyi anlatabilen birinin öz elestirisini de sağlıklı yapabileceği gibi yolunu da gayet mantıklı çizeceginden eminim.
    mert76, Olcay Avşar, aquarist4 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Hoca eğitmen diyorsun acaba eğitim almış mı eğitim vermek için. Motor tecrübesi olması kendi tecrübesini aktarabilecegi anlamına gelmez bence daha ciddi işin ehli kurumlardan eğitim alın honda yamaha vb. Gibi . Motoru stop ettirmek gayet normal istersen 10 yıllık motorcu ol ,yine olabilecek şeyler.
    mert76 ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir beyin fırtınası yapalım.
    Ne sürüşünü gördük ne seni tanıyoruz.
    Yani hoca senin hakkında bizden daha çok şey biliyor.
    Fakat biz buna rağmen takma kafanı binmeye devam et desek sana faydası olur mu?

Diyelim ki boş ver o hocayı binmeye devam et dedik ve yarın kaza yaptın
    Bizim hakkımızda ne düşünürsün?

Belki de hoca yanılıyor ama bunun sağlamasını forumda yapamazsın.
    Yapacağın şey belli ve bunu da bildiğinden eminim.

Son olarak kendi psikolojisini bu kadar iyi anlatabilen birinin öz elestirisini de sağlıklı yapabileceği gibi yolunu da gayet mantıklı çizeceginden eminim.
    Siz de eğitimcisiniz herhalde dediklerinize katılıyorum ben zaten başta belirttim öz eleştirimi yapıyorum hemde gereğinden fazla bir şekilde burada önemli olan o değil benim hata yapmam da değil burada önemli olan hocanın üslubu ki kaldı ki bundan bir kaç gün önce bana demiştiki çok güzel sürüyorsun. Ben de bir öğretmen olarak size tavsiyem asla olaylara ön yargılı yaklaşmayın biraz empatiyle yaklaşın ki öğrencilerinizi anlayabilesiniz.Ama görüyorum ki sadece meslektaş olduğunuz için böyle bir yorum yapıyorsunuz. Ne diyeyim artık !

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mert hata yapa yapa doğruyu öğreneceksin , olay bu ben bu şeytan icadıyla baş edebilir miyim ? Kıvırcık miyim bu işi diyorsan devam et .
    Alt tarafı bı motor ya elin oğlu mekik fırlatıyor . Takılma sen o sözde hocaya , güzel bir kurumdan eğitimini al yoluna devam et .
    mert76 bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Hangimiz ilk araba kullanırken aracı stop ettirmedik, heyecanlanıp hata yapmadık? Sırf biri size sen yapamazsın dedi diye moral bozarsanız, evet yapamazsınız. Bence biraz hırslı olun.
    Üniversiteye 6 hafta geç başladığım için ilk sınavları hep 0 çekmiştim. Bazı arkadaşlar ve bazı hocalar benim sınıfı geçemeyeceğimi söylediler. Hani boşuna git gel masraf yapma git bir yerde çalış gibi söylemleri oldu. Peki ya sonra, 3 dönem üst üste yüksek onur belgesi aldım ve bölüm birincisi olarak mezun oldum.
    Hersey sizde biter, bu kadar erken pes etmeyin...
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoca eğitmen diyorsun acaba eğitim almış mı eğitim vermek için. Motor tecrübesi olması kendi tecrübesini aktarabilecegi anlamına gelmez bence daha ciddi işin ehli kurumlardan eğitim alın honda yamaha vb. Gibi . Motoru stop ettirmek gayet normal istersen 10 yıllık motorcu ol ,yine olabilecek şeyler.
    Sertifikası falan vardı herhalde ama nereden nasıl aldığını bilmiyorum şimdi yalan olmasın.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hayır şaşırdığım şey şu : Çok güzel kullanıyorsun dedi bir iki gün sonra bir kaç hata yaptım diye durmadan eleştirmeye başladı yok yok sen bu motoru sat gitsin ölür gidersin.Ölür gidersin ne ya , ben zaten bu cümlesinden sonra telefon numarasını sildim ama işte bana çok koydu.Burada şu da var bu eğitimci yarın bir gün bir kuruma (sertifikalı) kuruma girer onlara da laf ederse bence kurumla bitmiyor herhalde hoca şansına iyi yada kötü gelebilir işte o iyi hocayı bulmam önemli benim...İlk hatamda sen bunu yapamazsın sat gitsin diyen değil.. :(
    Şöyle bir durumda olabilir,

Iki,üç hatadan kastettiği,ilerde duzelemeyecek,kalici refleks veya panik hatalarmi?veya olumsuz durumlarda yapilacak surus parametrelerimi?sanirim egitmenin ilk zamanlar guzel dedigi durum sorunsuz,olumsuz kosullardaki surusunuz olabilir.

Veya bu sekilde konusarak,senin istikrarini yokluyor olabilir.

Buradan konuya objektif konumdayim.
    mert76 bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durumda olabilir,

Iki,üç hatadan kastettiği,ilerde duzelemeyecek refleks veya panik hatalarmi?veya olumsuz durumlarda yapilacak surus parametrelerimi?sanirim egitmenin ilk zamanlar guzel dedigi durum sorunsuz,olumsuz kosullardaki surus olabilir.

Veya bu sekilde konusarak,senin istikrarini yokluyor olabilir.

Buradan konuya objektif konumdayim.
    Acaba teşvik etmeye mi çalışıyordu böyle yaparak ama böyle de teşvik olur mu bende bilmiyorum sert fırçalama hesabı :(
    Yok geçen trafiğe çıktığımızda böyle bir şey olmamıştı hiç eğer olsa o zaman söylerdi.

Kimmiş bu eğitmen? Kıymeti kendinden menkul, eğitmenlik sertifikası olmayan, tecrübeli Mehmet Ağa'lardan biri mi? Katılımcıyı sınava mı almış eğitime mi almış, belli değil. Kapalı alan işini halletmeden ehliyeti dün almış katılımcıyla ne yol eğitimiymiş bu? Mahalleden bi abiden ibaret gibi duruyor bu eğitim olayı.
    Shrieker, COQ, RoofRoof ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Acaba teşvik etmeye mi çalışıyordu böyle yaparak ama böyle de teşvik olur mu bende bilmiyorum sert fırçalama hesabı :(
    Yok geçen trafiğe çıktığımızda böyle bir şey olmamıştı hiç eğer olsa o zaman söylerdi.
    Dost aci söyler hesabi..

Azimle s.... taşi deler hesabi..

Heves kirilmasi; motivasyonu,kontrolu,ongoruyu bitirir.

Bu iki tekere tutkuluysaniz çabaya devam..hatadan ders cikarmaya tum gucunuzle devam..
    mert76 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimmiş bu eğitmen? Kıymeti kendinden menkul, eğitmenlik sertifikası olmayan, tecrübeli Mehmet Ağa'lardan biri mi? Katılımcıyı sınava mı almış eğitime mi almış, belli değil. Kapalı alan işini halletmeden ehliyeti dün almış katılımcıyla ne yol eğitimiymiş bu? Mahalleden bi abiden ibaret gibi duruyor bu eğitim olayı.
    Bende merak ettim nasıl bir eğitmen bu.Hangi eğitmen öğrencisine sat kurtul der.Kel göbekli F650 GS kullanan hocalardan herhalde.
    mert76 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)