Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

bişeyler oluyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://https://www.memurlar.net/habe...-aciklama.html

SAYIŞTAY'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bazı basın yayın organlarında gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse bazı kamu idarelerine ilişkin Sayıştay Raporları dayanak gösterilmek suretiyle gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlara yer verildiği görülmüş olup, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
    Sayıştay kamu idarelerinin hesaplarını denetlemekle görevli olup, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin 2017 yılı hesaplarının denetimine ilişkin Denetim Raporları TBMM'ye sunulmuştur.

TBMM'ye sunulan raporlar yıllık hesap ve işlemlerin denetimi sonucunda hazırlanan mali denetim raporları olup, söz konusu raporlarda yer verilen bilgiler esas alınarak kurumlar hakkında kamu zararına neden olunduğuna ilişkin değerlendirme yapılması söz konusu olamaz.

Cumhurbaşkanlığı 2017 yılı hesap ve işlemlerine ilişkin denetim raporunda olumlu görüş verildiği açıkça belirtilmiş ve bütçe ile verilen ödeneklerin aşılmadığı tespit edilmiş olmasına rağmen ekindeki mali tablolardaki bilgilerden hareketle gerçeklerle bağdaşmayan değerlendirmelerde bulunulması hem genel ahlaki ilkelerle hem de basın ilkeleriyle bağdaşmamaktadır.

Diğer taraftan Karayolları Genel Müdürlüğü 2017 yılı hesap ve işlemlerine ilişkin denetim raporunda kurumun hesap ve işlemlerine ilişkin olumlu görüş verilmiştir. Görevlerinden biri de kamu idarelerine rehberlik etmek olan Sayıştay, bu fonksiyonu çerçevesinde Raporun "denetim görüşünü etkilemeyen bulgular" kısmında kurumun muhasebe ve raporlama sistemine ilişkin önerilerde bulunmuştur. Yap-işlet-devret projelerinin uzun vadeye yaygın olması dolayısıyla, bu bölümde projenin başlangıcından sona ereceği tarihe kadar olan süre dikkate alınarak hesap ve işlemlerin belli bir sistematik çerçevesinde muhasebeleştirilerek projenin uygulunmasında geleceğe yönelik riskler esas alınmak suretiyle uyarılarda bulunulmuştur. Söz konusu önerilerin kamu idaresi tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için varsayımlara dayalı hesaplamalardan hareketle kamu zararına neden olunduğu değerlendirmesi yapmak, gerçekleri saptırmaktan öte bir anlam ifade etmemektedir.

Denetimler sırasında ortaya çıkan mesleki ve teknik değerlendirmelerin, gerçek içeriğinden farklı göstermek suretiyle kamuoyunu yanıltmak üzere maksatlı bir şekilde sunulmasının iyi niyetle ve basın meslek ilkeleriyle bağdaşmadığı açıktır. Hiç şüphesiz ki bu tavrın kamu kurumlarının itibarını zedelemeye yönelik olduğu izahtan varestedir.

Öte yandan söz konusu maksatlı haberlere ilişkin olarak her türlü kanuni yola başvurulacaktır.
    Bir sürü laf ebeliği, doğru düzgün tek net bilgi içermeyen bir açıklama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Özetle demiş ki, rakamlar doğru. Usule aykırı harcama yok. Onun için usul konusunu tartışmanın anlamı yok. Öte yandan, niye o kadar harcama yapıldığını tartışmak yasak.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye'nin 2018 ve 2019 büyüme tahminlerini düşürdü. Fon, 2018 için büyüme tahminini yüzde 4.2'den 3.5'e ve 2019 tahminini yüzde 4'den yüzde 0.4'e çekti.

Motosikleti
    speederbike
    O nasıl bir 2019?

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Salyangoz satmaya devam

Motosikleti
    speederbike
    Kanıtsız laflara inanmıyorum ben şahsen. Yalnız haberin başlığında iddia edildi diyor, haberde alenen yazının resmi var.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Pek çok Hastanede var bu durum. Oralar birer işletme ve durumları kötü, sürekli zarar yazıyorlar, personel parasını bile zar zor ödüyorlar, seçim nedeniyle zam da yapamıyorlar. Bir şekilde giderleri kısmak gerekiyor.

Motosikleti
    speederbike
    Hasta garantili hastaneler rahat o zaman?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasta garantili hastaneler rahat o zaman?
    Evet, patron devletten döviz cinsinden tahsilatını yapıyor , personele de asgari ücretle sözleşmesini yapıyor, beğenmeyen çeker gider, isterse hasta da gelmesin, hatta daha iyi, zaten parasını alacak, neden hastayla uğraşsın ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "geneleve kayyım atandı"

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

Şeker-İş Sendikası Başkanı Gök, 1 milyon TL'ye makam aracı aldı Fakat büyük başkanın aracın fiyatından haberi yokmuş.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şeker Fabrikalarının yok edilmesine yardım etmiştir, onun ödülüdür.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne yapsın adam, kartal'a mı binsin? itibardan tasarruf olmaz.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeker Fabrikalarının yok edilmesine yardım etmiştir, onun ödülüdür.
    Yanlış, Haberin en başı "Geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşan Şeker-İş Sendikası'nın Başkanı İsa Gök,"
    bursalıali bunu beğendi.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış, Haberin en başı "Geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşan Şeker-İş Sendikası'nın Başkanı İsa Gök,"
    Değil.Sendika dediğin özelleştirmelerin ve ekmek kapılarının kapanmasına karşı mücadele etmeliydi, etmedi ve izin verdi.
    Benzerleri milletvekili yapıldı. Bu arkadaş da o yoldadır muhtemelen.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil.Sendika dediğin özelleştirmelerin ve ekmek kapılarının kapanmasına karşı mücadele etmeliydi, etmedi ve izin verdi.
    Benzerleri milletvekili yapıldı. Bu arkadaş da o yoldadır muhtemelen.
    Tamam aydınlandım.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    speederbike
    Sendika işçileri memnunsa şahsen benim diyecek bir şeyim olmaz. Sonuçta kamu kurumu değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sendikaların ekonomik güç olmasını engellemek için harcama kalemleri sınırlandığından parayı saçma sapan harcarlar
    (kendi putunu yaratma olayı cabası)

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    http://www.sekeris.org.tr/

bilin bakalım web sitesinde karşınıza ilk kim geliyor ?

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)