Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

bişeyler oluyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    tabi ki bir hata var,
    millet ekonomik kriz içerisinde inlerken bu kadar saltanat olmaz.
    zaten haberin sebebi de budur,
    yandaş tabir edilen havuz medyasında yer almamasının sebebi de budur.

daha detaylı bir izahat istersen arkadaşın gönderdiği rapor ile bir mali müşavire giderek bilgi alabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ki bir hata var,
    millet ekonomik kriz içerisinde inlerken bu kadar saltanat olmaz.
    zaten haberin sebebi de budur,
    yandaş tabir edilen havuz medyasında yer almamasının sebebi de budur.

daha detaylı bir izahat istersen arkadaşın gönderdiği rapor ile bir mali müşavire giderek bilgi alabilirsin.
    Detaylı izahata gerek yok ki. Gayet açık ve net aslında her şey.
    Cumhurbaşkanlığına ve ona bağlı tüm harcamaları gösteren bir tablo var ortada, iddia sahibi de siz değerli destekçileri de yapılan harcamanın sadece sarayda yapılan harcamaya yönelik olduğunu dile getirip, söz konusu raporu örnek gösteriyorsunuz.

Mali müşavire gerek var mı burada ki hatayı görmek için?
    Beyin sahibi herkes yukarıda ki mantık hatasını çözebilir aslında.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı izahata gerek yok ki. Gayet açık ve net aslında her şey.
    Cumhurbaşkanlığına ve ona bağlı tüm harcamaları gösteren bir tablo var ortada, iddia sahibi de siz değerli destekçileri de yapılan harcamanın sadece sarayda yapılan harcamaya yönelik olduğunu dile getirip, söz konusu raporu örnek gösteriyorsunuz.

Mali müşavire gerek var mı burada ki hatayı görmek için?
    Beyin sahibi herkes yukarıda ki mantık hatasını çözebilir aslında.
    halen haberi anlayamamışsın,
    o yüzden beyin vs gibi göndermelerini dikkate almıyorum,

haberi, içeriğini ve raporu düzgün şekilde okuyup anladıktan sonra gel sözlü yapacağım.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    "Sayıştay, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 2017 yılı giderlerine ilişkini denetim raporunu yayımladı. Rapora göre Saray, günde 1.8 milyondan fazla para harcadı"
    Çalıştığım yerden sordun, buyur kendi alıntıladığın cümle ve altında yatan anlamı ya da vermen gereken cevabı sana bırakıyorum.
    açık bir şekilde sarayın harcamaları günlük 1.8 milyon diyorsun. Bu tüm raporun ortalaması aslında. Dolayısı ile bu varsayıma nereden varıyorsun? raporun sadece saray giderleri olduğuna ilişkin ???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dil önemli

saray harcadı
    saraya harcandı

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım yerden sordun, buyur kendi alıntıladığın cümle ve altında yatan anlamı ya da vermen gereken cevabı sana bırakıyorum.
    açık bir şekilde sarayın harcamaları günlük 1.8 milyon diyorsun. Bu tüm raporun ortalaması aslında. Dolayısı ile bu varsayıma nereden varıyorsun? raporun sadece saray giderleri olduğuna ilişkin ???
    senin derdin 1 günlük harcanan tutardan ziyade bu durumun neden aşikar edildiği ile ilgili anladığım kadarı ile,
    yani tam olarak ;

bilmem neden hırsızlığı yapan değil
    bilen zalım

durumu.
    senin istediklerini açıklamam için tabloyu sana tamamen izah etmem gerekiyor,
    bunu yapmaya niyetim yok,
    dediğim gibi raporu alıp mali müşavire giderek izahat talep edebilirsin,
    seni tatmin eder, etmez, beni bağlamaz.

konuyu ikili sohbete dönüştürme çabanı da anlayamadım,
    açıkçası katılmak da istemiyorum.
    gerektiği kadarını belirttim.

haberin hatalı olduğunu düşünüyorsan cimerden haber sitelerini belirterek başvuru yapmanı tavsiye ederim,
    akabinde gerekli inceleme yapılacaktır.
    tabi bu durumda rus kökenli bir haber sitesinin esas amacını da öğrenmiş oluruz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ha ha ha...

Adam bin odalı saray yaptı.

Yetmedi yazlık saray yaptırdı.

Yetmedi uçan saray aldı...

Hem de ekonomi bu haldeyken...

Vatandaş ise "saray çok harcadı" diye haksız haber mi yapılıyor yoksa diye sorgulamayı seçiyor...

Az yapıyor az...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben giderken.Bakkala geldi. Apartman aidatı,
    ödedim lastik. Patlamış
    Bu da ne sandalye.

Hadi hayırlısı.

Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    senin derdin 1 günlük harcanan tutardan ziyade bu durumun neden aşikar edildiği ile ilgili anladığım kadarı ile,
    yani tam olarak ;

bilmem neden hırsızlığı yapan değil
    bilen zalım

durumu.
    senin istediklerini açıklamam için tabloyu sana tamamen izah etmem gerekiyor,
    bunu yapmaya niyetim yok,
    dediğim gibi raporu alıp mali müşavire giderek izahat talep edebilirsin,
    seni tatmin eder, etmez, beni bağlamaz.

konuyu ikili sohbete dönüştürme çabanı da anlayamadım,
    açıkçası katılmak da istemiyorum.
    gerektiği kadarını belirttim.

haberin hatalı olduğunu düşünüyorsan cimerden haber sitelerini belirterek başvuru yapmanı tavsiye ederim,
    akabinde gerekli inceleme yapılacaktır.
    tabi bu durumda rus kökenli bir haber sitesinin esas amacını da öğrenmiş oluruz.
    Yoo benim derdim harcanan tutardan ziyade bu durumun neden aşikar edildiği değil.

Yani sonrasında söylediğin tüm şeyleri dikkate alamıyorum, zira sen çevir kazı yanmasın derken ben ortamdan uzaklaşıyorum.

Alacağımı aldım, anlayacağımı anladım çünkü.

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Adam 62 alış yazıyor 63dede satışı var. 63 deki satışlar olmazda 62 alışlar olursa basıyor 62ye alıştan aldıklarını oh mis 2 kademe onun, sonra bu sefer 61e alış yazıyor. oh miss millette para kalmadı ki.

hayırlısı.

Senin spek gibi a.............

.....................

Twitter çok iyi bu konuda istedin gibi küfredip rahatlayabilirsiniz. TAbi siyaset konusunda bura bakir sayılır, zevk meselesi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha yaratıcı olabilirsin
    Az silindir, çok iş

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha yaratıcı olabilirsin
    Yol yabdi?

Motosikleti
    sym joymax
    İstanbul Yumurta Üreticileri Toptancıları ve İş Adamları Derneği Başkanı Necati Yıldırım, yumurta stoklarının azaldığına dikkat çekerek, maliyetlerinin yüzde 30 arttığını ve böyle giderse yumurta fiyatlarına ciddi oranda zam geleceğini söyledi.

baştan söyleyeyim ben saymam.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu sakallı çarşaflı yunan abiler ne harbi adamlarmış yahu. Çok güzel konuşmuşlar.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol yabdi?
    Hayal dünyanı kemireyim ben senin
    Az silindir, çok iş

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 62 alış yazıyor 63dede satışı var. 63 deki satışlar olmazda 62 alışlar olursa basıyor 62ye alıştan aldıklarını oh mis 2 kademe onun, sonra bu sefer 61e alış yazıyor. oh miss millette para kalmadı ki.

hayırlısı.

Senin spek gibi a.............

.....................

Twitter çok iyi bu konuda istedin gibi küfredip rahatlayabilirsiniz. TAbi siyaset konusunda bura bakir sayılır, zevk meselesi.

http://www.imgim.com/8524incip1936078.jpg
    kolayı var, siyasi görüşüm zıt olan kişileri zaten sevmiyorum daha doğrusu siyaset dediğimiz şey aslında yaşama kuralları. benim yaşama kurallarım birininki ile örtüşmüyorsa sorun ondadır çünkü benim kurallarım çok basit ve sade, bu kuralları benimsemeyen biri ile zaten sohbetim olmaz, ancak selamlaşma olur yada iş için diyaloğum olur.

bir örnek vereyim; farz edin ben einstein gibi biriyim ve insanlığa çok faydam dokunuyor, buna dayanarak bende diğer insanlara gösteriş yapma hakkı doğar mı? tabi ki hayır. fakat herkes böyle düşünmüyor işte. dalga geçiyor isen, hor görüyor isen, fesatlık kıskançlık düşünüyorsan, diğer insanlara karşı empati kurmuyor isen zaten yanlış insansındır veya bu yanlışlardan kaçınıyor isen zaten benim ile zıt olamazsın.

iş yerinden bir örnek vereyim; bir taşeronun bana söylediği şeyi alıntılıyorum buraya; "fatih sen herkesle çalışabiliyorsun, herkesle anlaşıyorsun" -demek istediği her ekip ile uyumlu çalışabiliyorsun. -bunu söyleyen abi kürt- ayrım yapmadığım için herkes ile diyaloğum oluyor fakat iç anadolu insanını pek sevmiyorum.

bir örnek daha; suriyeliler hakkında iyi şeyler söylemem çünkü kötü bir toplum fakat bugün bir tane suriyelinin motosikletini 1 km civarı iple bağladık çektim tamirciye kadar. adamı görseniz böyle kokuyor kara suratlı pis bir şey, çöplerden plastik kağıt falan toplayan çingenelerden beter neredeyse.

fakat oda insan, karnını doyurması lazım, oda yoruluyor. oda bizim gibi aynı ama koşullar onu o hale getirmiş, belkide öyle olmak kendi suçu fakat bize yardım etmek düşer.

kısaca benim sinir olduğum insanlar suçu kendinde arasın, bakın "benim kızdığım insanlar"... kime kızarım? benim basit yaşama kuralıma uymayanlara kızarım yani benim kurallarıma uyan biri beni sevmiyor olabilir hatta selam vermemek için yolunu değiştiriyordur fakat ona kızmam....

------**-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*--*-*-*-*-*-*--*-*-*-**--*-*-**

şu konu da ak partili chp li diye bir biriyle küsen arkadaşlar akrabağalar barışsın denilmek isteniyor fakat bu mümkün değil kısmen...

yani ak partili diyor ki; koskoca cumhurbaşkanı yiyecek içecek tabi. karşısında önümüzü ilikleyip esas duruşa geçeceğiz, lüks arabalara binecek tabi. atarını giderini yapacak, dik duracak,

ben de diyorum ki; cumhurbaşkanı halk ne yiyorsa onu yemeli içmeli, padişah değil o halkın hizmetkarı. işi gereği araçlara binmeli ama lüks olmamalı. kibar olacak, bağırmadan çağırmadan konuşacak. dik yada eğri durması fark etmez, işini düzgün yapsın yeter.

güçlü olduktan sonra bağırmaya çağırmaya gerek yok, direk icraat yaparsın fakat gücünden şüphen var ise artık blörf yapman gerek yada karşıdakini caydırmak için şov yapman lazım.

..... uzun lafın kısası, hiç bilmediği kişiler için vatan haini giydirmesi yapan biri ile ben nasıl barışayım konuşayım?

edit: ırkçılık çok kötü bir şey, osmalı torunlarıyız diyenler genel olarak ırkçılık yapıyorlar. ne torunuysan torunusun kardeşim, sende insansın bende öbürüde diğeride...

sen osmanlı torunuysan oda ermeni torunu ne olmuş yani? hayret bir şey!

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    sym joymax
    Sözleşmelerde TL'ye geçiş kuru belli oldu. Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in haberine göre TL’ye geçerken mutabakata varamayan tarafların uygulayacağı kurda sözleşme tarihi esas alınacak. Eğer sözleşme 2 Ocak 2018’den önce yapılmışsa bedel 2 Ocak 2018’deki Merkez Bankası efektif satış kuru kullanılacak. Bu da 3.77 lira.

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    http://https://www.memurlar.net/habe...-aciklama.html

SAYIŞTAY'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bazı basın yayın organlarında gerek Cumhurbaşkanlığı gerekse bazı kamu idarelerine ilişkin Sayıştay Raporları dayanak gösterilmek suretiyle gerçeklerle bağdaşmayan haber ve yorumlara yer verildiği görülmüş olup, aşağıdaki açıklamaların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
    Sayıştay kamu idarelerinin hesaplarını denetlemekle görevli olup, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin 2017 yılı hesaplarının denetimine ilişkin Denetim Raporları TBMM'ye sunulmuştur.

TBMM'ye sunulan raporlar yıllık hesap ve işlemlerin denetimi sonucunda hazırlanan mali denetim raporları olup, söz konusu raporlarda yer verilen bilgiler esas alınarak kurumlar hakkında kamu zararına neden olunduğuna ilişkin değerlendirme yapılması söz konusu olamaz.

Cumhurbaşkanlığı 2017 yılı hesap ve işlemlerine ilişkin denetim raporunda olumlu görüş verildiği açıkça belirtilmiş ve bütçe ile verilen ödeneklerin aşılmadığı tespit edilmiş olmasına rağmen ekindeki mali tablolardaki bilgilerden hareketle gerçeklerle bağdaşmayan değerlendirmelerde bulunulması hem genel ahlaki ilkelerle hem de basın ilkeleriyle bağdaşmamaktadır.

Diğer taraftan Karayolları Genel Müdürlüğü 2017 yılı hesap ve işlemlerine ilişkin denetim raporunda kurumun hesap ve işlemlerine ilişkin olumlu görüş verilmiştir. Görevlerinden biri de kamu idarelerine rehberlik etmek olan Sayıştay, bu fonksiyonu çerçevesinde Raporun "denetim görüşünü etkilemeyen bulgular" kısmında kurumun muhasebe ve raporlama sistemine ilişkin önerilerde bulunmuştur. Yap-işlet-devret projelerinin uzun vadeye yaygın olması dolayısıyla, bu bölümde projenin başlangıcından sona ereceği tarihe kadar olan süre dikkate alınarak hesap ve işlemlerin belli bir sistematik çerçevesinde muhasebeleştirilerek projenin uygulunmasında geleceğe yönelik riskler esas alınmak suretiyle uyarılarda bulunulmuştur. Söz konusu önerilerin kamu idaresi tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için varsayımlara dayalı hesaplamalardan hareketle kamu zararına neden olunduğu değerlendirmesi yapmak, gerçekleri saptırmaktan öte bir anlam ifade etmemektedir.

Denetimler sırasında ortaya çıkan mesleki ve teknik değerlendirmelerin, gerçek içeriğinden farklı göstermek suretiyle kamuoyunu yanıltmak üzere maksatlı bir şekilde sunulmasının iyi niyetle ve basın meslek ilkeleriyle bağdaşmadığı açıktır. Hiç şüphesiz ki bu tavrın kamu kurumlarının itibarını zedelemeye yönelik olduğu izahtan varestedir.

Öte yandan söz konusu maksatlı haberlere ilişkin olarak her türlü kanuni yola başvurulacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "Sayıştay’ın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2017 yılı denetim raporuna göre, bakanlığın il ve ilçe müdürlükleri ile diğer çeşitli birimleri adına yetkisiz kişilerce bankalarda çok sayıda hesap açıldığı, kamu gelir ve giderlerinin bir bölümünün bütçe ile ilişkilendirilmeksizin ve kurumun muhasebe ve mali yönetim sistemine dahil edilmeksizin bu hesaplarda izlendiği ve bakanlığın mali tablolarında bu gelir ve giderlere yer verilmediği tespit edildi."

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)