Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Disk kilidi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar onguard marka disk kilidi aldım. 14mm olanından. Ama benim motorun ön diskine takamadım. 1-2 mm büyük geldi. Aldığım diski de kullanmak istiyorum. Motorun diskindeki bir deliği biraz genişletmek istesem yaptirabilirmiyim. Bir zararı olur mu? Ve nereye götürmem lazım kimler yapabilir fikri olan var mı? Motorum nmax.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam aldığınız yere iade edin bence. Diskin deliğini genişeletmek aklınıza nasıl geldi yahu ? 40 yıl düşünsem aklıma gelmez :D

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    diskin deliğine değilde jant ile bağlantı kısmındaki boşluklara takmayı denediniz mi?

Disk dışında takacak bir yer bulamadım. Zaten amaç diski kilitlemek değil mi Benim aklıma başka birşey gelmedi. Iade de edilmez ambalajı yırtdım. Karton içinde olsaydı olurdu ama böyle almazlar. 320 lira da para verdim :(

avmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R

sizdeki kafadan istiyorum ya :D
    hocam disk deliklerine değil fotoğraftaki gibi deliklerden ilerisine takın oldu bitti. çoğu kişi deliğe takmaz zaten.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Disk kilidi hiç kullanmadım, kullananlar nereye takılabileceğini söylemiş.

Fren diskindeki delikler sizin kilit takmanız için değil, soğumayı sağlamak için yapılırlar. Sonradan yapacağınız herhangi bir müdahale fren diskinin rijit yapısında bozulmaya, gerilim direncinin düşmesine, mukavemet kaybına sebep olabilir. Kısacası, diskin deliğinin ebatı ile oynamayın.

Nmaxin diski böyle değil. Resimdeki o boşluk çok geride. Oraya kilit yetişmiyor. Resimdeki delikler nmax de 3 katı büyük hocam. Normalde bir disk kilidim vardı şu ucuz 6mm olanlardan. Onu taktığmda diskin deliğinde boşluk bile kalıyordu. Aşağıdaki linkte örnek bir resim var. Yatay olarak duran delikten bahsediyorum.

https://s3.bukalapak.com/img/878066066/large/21740128_f4233209_e428_442f_b876_747cc39c9ca8.jpg

Motosikleti
    CRF 250
    Arka diske dene oraya da mı olmuyor ??

Arka diskte ön ile aynı :(

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı turbonet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka diskte ön ile aynı :(
    Yapacak bişey yok. Disk deliklerini genisletemezsiniz aman ha :D

Kanunen korunmuş hakkınızı kullanın. Kilidi Değiştirin

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Del gitsin.
    Aşırı genişletme, yüzey taşlamasını düzgün yap, en ufak bir çapak kalmasın.
    Hatta aynı hat üzerinde 4 tane genişlet, kilitlerken motoru ileri-geri almak zorunda kalmazsın.

Ama tabi kilidi iade edip uygununu alabileceksen düşünmeye bile gerek yok.

Ambalajını yırttığım için iade edemedim :( malum sitede ilan verdim. Hiç kullanamadan satacağım. Bu fiyat aralığında bu kadar sağlam kilit de bulamam. Bu motor ekipmanlarını tamamlarken zaten bir dünya masraf yapıyoruz birde böyle bir aksilik çıktı ama hevesemi kırmayacam. Neyse arkadaşlar isteyen düşünen varsa motorunuz da nmax değilse kilidimi alarak bir iyilik yapmış olursunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)