Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc scooter ile kaza yaptı ağır yaralandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    az önce yolda bir adam gördüm 50cc honda today ile kaza yapmış kafasında jokey kaskı denen kakstan varmış ama korumamış ambulans götürdü adamı kafası kanlar içindeydi siz siz olun motor kaç cc olursa olsun full face kask takın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Su nazi kasklarinin hicbir mantikli izahi yok. Daha cok chopper kullananlar boyle kafasinda tasla geziyorlar. Suratiniz ortadan ikiye ayrilir o zaman kapali kaskin kiymetini anlarsiniz. Gecmis olsun insallah bir an evvel sagligina kavusur

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    O kasklar sadece ´´Kask kullanmama´´ cezasindan korur.

Alternatif örnek ise,uygulamaya yaklasirken emniyet kemerini eliyle tutmak ve ilerde kemersiz surmeye devam etmekle ayni hesap..bir ust level ise,kemer uyari vermesin diye kör toka takmak vs..

Ne kadar tuhaf degilmi?

Fakat komple ekipman giyene ve kemer takana çaylak ve acemi diyorlardi degilmi?buralarda

Neyse geçmiş olsun.
    yeditepely bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Benim başıma da geldi, benim kaskım kapalı kasktı ama vizoru açıktı suratıma arı çarpmıştı o günden beri vizörü bile açmıyorum, hatta yazın bazen eldiven giymezdim, artık elime arı çarpar korkusuna açıkta en ufak bir yer bırakmıyorum. Aman abi yarım kask, açık kask, yarım parmak eldiven işi sıkıntılı düşmesen bile arı çarpar

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma da geldi, benim kaskım kapalı kasktı ama vizoru açıktı suratıma arı çarpmıştı o günden beri vizörü bile açmıyorum, hatta yazın bazen eldiven giymezdim, artık elime arı çarpar korkusuna açıkta en ufak bir yer bırakmıyorum. Aman abi yarım kask, açık kask, yarım parmak eldiven işi sıkıntılı düşmesen bile arı çarpar
    benim kaskın camınada hep arı böcek sinek çarpıyor hiç takmayanlar yada açık takanların suratına nasıl çarpmıyor anlamıyorum

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim kaskın camınada hep arı böcek sinek çarpıyor hiç takmayanlar yada açık takanların suratına nasıl çarpmıyor anlamıyorum
    Onlar korunuyor,özel yuz jeli var şeffaf,bakinca hic anlamazsin farkli bir ürün bir nevi zirh gibi.

Faceguard diye geçer..
    Headguard ise kasksiz surmek icin kafaya sürulur.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Geçen 20 ile sağdan giderken solumdan bir araç geçti ve yerden aldığı taşı vizöre öyle bi çarptı ki. Resmini atsam taşın izinden göze neler yapabilceğini tahmin edersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)