Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık eldivenle sürememek...

Motovento
    REKLAM ALANI
    blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    Selam arkadaşlar. Yaz ayında motosiklet kullanmaya başladım. Yazlık eldivenle sorun yaşamadım fakat havaların soğumasıyla kışlık eldiven aldım. Hissiyat kalmadı resmen. Gazı kontrol edemiyorum bu eldivenle. Eldiveni aldım 400-500 metre bocalayarak gittim. Sağa çekip yazlık eldivenimi giydim. Bu tüm eldivenlerde böyle mi oluyo? Yoksa aldığım modelle mi ilgili?
    Eğer deri eldivenlerde hissiyat kaybı daha az ise, deri eldivenin soğuktan koruma durumu nasıl? Önerileriniz bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Deri eldiven soguktan korumaz, şu durumda motora yeni baslar gibi devam et. Kas refleksin alisacaktir. Hemen zirt diye olmaz, kisa bir sure bu durum yasanir, sonra alisirsin. Acele etme, kalin eldivenle antreman yap.

Model ve marka sadece ticari secenektir.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Yaşadığın yerde hava durumu nedir bilmiyorum ama deri eldiven antalya ayazında mis gibi de soğuktan koruyor. Hissiyat olarak scoyco mc17-b model eldivenimden 5 kat daha iyi. Scoycoları 4bin km kullandım, 2 farklı beden denedim ama tekstil olduğu için hiç fayda etmedi. Muhtemelen farklı model tekstil eldivenlerde daha iyi hissiyat olacaktır. Eldivenlerini satıp mağazaya git eline en uygun eldiveni al derim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Aynı surumu yaşadım. Deli gibi yağmur yağıyor, çantada yeni kışlık eldivenler. Giyeyim de üşümeden ıslanmadan gideyim dedim 500metre sonra durup yazlıkları giydim. Ne gazı ne freni ayarlayabildim. Eldivenden olduğunu düşünüyorum 1 aydır 10-15 tane eldiven denedim. Rahat ve hem soğuk hem de su geçirmez bir model bulana kadar yazlıklarla devam.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aynı sorunu yaşadım. Alışılıyor bir süre sonra ama benim en büyük şikayetim avuçlarımın terlemesiydi. Wind stopper kumaştan bir eldiven aldım yazlık gibi ince ama sıcak tutuyor, en önemlisi terletmiyor. Bulabilirseniz bu tarz bi ürün öneririm.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı surumu yaşadım. Deli gibi yağmur yağıyor, çantada yeni kışlık eldivenler. Giyeyim de üşümeden ıslanmadan gideyim dedim 500metre sonra durup yazlıkları giydim. Ne gazı ne freni ayarlayabildim. Eldivenden olduğunu düşünüyorum 1 aydır 10-15 tane eldiven denedim. Rahat ve hem soğuk hem de su geçirmez bir model bulana kadar yazlıklarla devam.
    Kardeşim o eldiveni daha çok ararsın. İlk defa kalın eldiven kullanan herkes bunu yaşar. Zamanla hissiyata alışır.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Tekstil kışlık eldiven almıştım dört sene önce. Hayvan gibi terletiyor . Ben elleri terleyen bir insan da değilim. O soğukta sen nasıl basarabiliyorsun bunu? Hem de kontrol kaybı çabası..

Bulunduğun sehre gore deri eldiven yeterli gelecektir.. tekstil ve kalın yapılı almayin bence...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    His kaybı oluyor kalın eldivenle

Elcik ısıtma taktım mis gibi
    +kurye elciği taktım yazlık eldivenle biniyorum

Motosikleti
    Hayabusa
    Revit summit ve boxxer var bende. Öneririm. Çok çok soğuk havada yani 4 derece 90km ile giderken dechatlondan 7tlyealdigim iç eldiveninide takıyorum süper oluyor.

Consigliere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    L7 GSX-R 750+13' ZX-6R+14' HP4+15' Diavel Carbon
    Ekipman işi eşittir kalite,maalesef bu durum böyle.Yani giydiğiniz eldivenden,monta vs kadar hem ergonomik hem de işlevsel olmasını bekliyorsanız paraya kıyıp belli başlı markalara yönelmeniz gerekli.Onun haricinde ben de bir çok markanın deri,kışlık,yazlık eldivenlerinden tutunda montlarına kadar giydim,kullandım fakar alpinestars ve dainese kadar ergonomik ve kullanışlı olanlara maalesef denk gelemedim.Bahsettiğim markaların ekipmanlarını inceleyip,denediğiniz zaman ne demek istediğimi anlarsınız..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Goretex eldiven alın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İlk zamanlar olur öyle, kullanmaya devam et alışırsın. İlla avuçiçinde bir şey hissetmen gerekmiyor. Acemilikte öyle eldivensiz öğretirler gaza alış diye. Soğukta zaten elin hissiyatı azalacak. Alışınca motorun verdiği tepkiden anlayacaksın ne kadar gaz açtığını.

Deri eldiven aldım. Kendinden ısıtmalı elcik ve elcik rüzgarlık var. Eldiven korumalı deri eldiven olup çok ucuz fiyata aldım. Aliexpresten. Kendinden ısıtmalı elcik de bulabilirsiniz.
    Bu arada gaz verirken eldiveni farketmiyorum nerdeyse

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    O sorun bende şöyle var. Bazı eldivenlerde parmak ucunda çok boşluk kalıyor nedense kullanamıyorum. Tam oturacak ya da çok az boşluk oldu mu sıkıntı yok. Ama öylesini bulmak da zor

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Gecen sene sorunsuz kullandigim kışlık eldiveni bugün sezonda ilk defa kullandim yazlik eldivenden sonra cok hissiz geldi tekrar yazlik eldiveni giydim.alismak biraz zaman alacak sanirsam

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    bende de scoyco m17 var güya kışlık ama sıcaklık tek haneli değerlere yaklaşınca parmaklar buz oluyor ama tabi hiç olmamasından iyidir. İlk başlarda ben de hiç alışamamıştım (eldiven bir beden büyük almışım bunun da biraz etkisi var) ancak yaklaşık 200-300 km kullandıktan sonra oldukça alıştım hatta şu an eldivensiz kullanmak garip gelmeye başladı biraz da eldivenlerin kullanıldıkça esneyip yumuşaması iyi geliyor.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Çok kalitesiz ve hayvani kalınlıkta değilse normal bir durum.

Kışlık eldiveni tam ihtiyaç olduğu an kullanma, bocalarsın.
    Havalar serinken ama yağmur yokken kullan biraz.

Yeni ayakkabbı gibi düşün, ilk giydiğinde illa ki bir rahatsızlık verir.
    Biraz kullanınca eğilir, bükülür, rahatlar.
    Eline giy, yumruk yap, aç, kapat, esnet vs.
    O hisse alış.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    zamanla alışılıor, içine içlik termal decathlondan eldiven giy bir sure, ama iyice souguyunca oda tutmuyor,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)