Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HÜKÜMET ARTIK NE YAPICAĞINI ŞAŞIRDI AMA BEN YİNE ŞAŞIRMADIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni Torba yasa düzenlemesiyle, Meyve suyu (nektar), limonata, mineral ve gazlı su, sade gazoz da özel tüketim vergisi (ÖTV) kapsamına alınmasını öngören değişiklik TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
    1 Ocak 2018'den itibaren uygulamaya konulacak.
    ABİ SÖYLİCEK SÖZ BULAMIYORUM 1600 TL MAAŞ ALIYORUM VE CİDDEN ARTIK YAŞAMA İSTEĞİ BIRAKMADILAR.YEDİĞİMİZE İÇTİĞİMİZE AFEDERSİNİZ SIÇTIĞIMIZA ,GEZMEMİZE,OTURMAMIZA ,KALKMAMIZA VE KONUŞMAMIZA KADAR HERŞEYİMİZE VERGİ VERGİ VERGİ.
    birbilent ve j700 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Sende şaşırmışsın..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güünaydın , güüünaaaydın. Bence devlete böyle isyan etmemiz çok saçma. Sonuçta devletin başındakini halk seçer. Halk seçti , halk çekecek... He bu arada bu daha başlangıç. Ekonomimiz zaten kötü , milli gelirimiz yok denecek kadar az , yurt dışı ile aramız allak bullak , neredeyse her hafta şehit-şehitler veriyoruz. Yazık , gerçekten yazık. Allah sonumuzu hayır etsin...
    beyazsaray bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şu ülke de bir de iyi haber olsun. Herşey vergiden dolayı çok pahalı. Artık alım gücü kalmadı. Şu ülkede rahat geçinmek için asgari ücret en az 2500 TL olmalı. Gerçi asgari ücret o kadar olsa en basitinden ekmek 4 TL falan olur. Ülkeyi yaşanılmaz hale getirdiler. Nerde çürük çarık, gdo lu meyve var. Meyve suyu fabrikalarına gönderiyorlar. Bir de üstüne meyve suyuna ötv koyuyorlar. Yakında aldığımız oksijen için sayaç takarlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    titanic misali ama göz göre göre.o finikalara binemezsin hocam o kadar paran yok belliki.ister yüz ister istersen don şu saatten sonra yapılacak hiç bir şey yok.kabullen derim ben kabullendim o yüzden çok koymuyor artık.2 sene önce haftada 5 kez dışarı çıkar yer içerdim şu an ayda 3 bilemedin 4 max.gıda mallarına kadar düştüler ama umrumda değil oturur bulgur yerim makarna yerim sıkıntı yok

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Geçen hafta vergi dairesine gittim trafik cezası ödemek için. İçeri girdiğimde bütün masalarda ikili gruplar halinde geyik muhabbeti yapan insanlar gördüm, memurlar... Vezneye yaklaştım, görevli memurla göz göze geldik. Zarfı uzattım hiç ses etmeden aldı elimden. Gayet sakin bir şekilde 71,5 tl dedi. Cebimden tamda 71,5 tl çıkartıp verdim, makbuzu alıp çıktım dışarı. Dışarı çıkarken tekrar baktım geyik muhabbeti yapan memurlara, ulan dedim biz üç kuruşa fabrikada 7 gün çalışıyoruz herifler haftada 5 gün burda g.yle fındık kırıyor üstelik benden 2 kat fazla para kazanıyor. Eve geldim makbuza baktım birde ne göreyim ödemem gereken ceza 71,25 kuruş !! Veznedeki memur 25 kuruş hacılamış benden. Ulan şeref...z hem benden 2 kat fazla paraya çalışıyorsun hemde benden para çalıyorsun haram zıkkım olsun dedim ve makbuzu yırttım attım.
    Nereye bağlıcam konuyu, işte bu vergiler olmazsa devlet memurlarına nerden para verecekler ? sonra 25 kuruş yerine 25 lira hacılamaya başlarlar...

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta vergi dairesine gittim trafik cezası ödemek için. İçeri girdiğimde bütün masalarda ikili gruplar halinde geyik muhabbeti yapan insanlar gördüm, memurlar... Vezneye yaklaştım, görevli memurla göz göze geldik. Zarfı uzattım hiç ses etmeden aldı elimden. Gayet sakin bir şekilde 71,5 tl dedi. Cebimden tamda 71,5 tl çıkartıp verdim, makbuzu alıp çıktım dışarı. Dışarı çıkarken tekrar baktım geyik muhabbeti yapan memurlara, ulan dedim biz üç kuruşa fabrikada 7 gün çalışıyoruz herifler haftada 5 gün burda g.yle fındık kırıyor üstelik benden 2 kat fazla para kazanıyor. Eve geldim makbuza baktım birde ne göreyim ödemem gereken ceza 71,25 kuruş !! Veznedeki memur 25 kuruş hacılamış benden. Ulan şeref...z hem benden 2 kat fazla paraya çalışıyorsun hemde benden para çalıyorsun haram zıkkım olsun dedim ve makbuzu yırttım attım.
    Nereye bağlıcam konuyu, işte bu vergiler olmazsa devlet memurlarına nerden para verecekler ? sonra 25 kuruş yerine 25 lira hacılamaya başlarlar...
    Bakis açın kulliyen yablis. Adamin aldığı maas fakirlik sınırının altinda. Catman gereken kisi o degil, sana para vermeyen sistem.
    Sen gidip memura catiyorsun, memuru seni gosterip korkutuyorlar. Bak o adami üzerine salarım diye. Ona bakarsan ayni sekilde seni de suriyeli ile korkutuyorlar. Yari parasına çalışacak amele doldu ortalik.

Ozetle bu düşüncelerle sistemi devem ettiren sensin. Bugün senin 2 bardak kahve parasına bir gun çalışmanın sebebi de dolayli olarak oz be oz kendinsin.
    pea ve Shrieker bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    çok iyi olmuş , konsantre meyve suları , asitli içecekler , suni tatlandırıcı kullanılmış her türlü gıda , özellikle daha sabahın dokuzunda kola içen gençleri zehirlemekten başka bir işe yaramıyordu , umarım daha az tüketilir.. eskiden komposto yapılırdı mevsime göre çeşit çeşit meyveden , gerçek meyve suyu tadını merak eden varsa denesin , geçenlerde evde mayalanmış yoğurt yedim , marketlerde satılanlar kesinlikle yoğurt değil başka birşey , o tadı biliyordum ama uzun yıllardır yemeyince unutmuşum nefis bir kıvamı ve tadı var , köylerimizde bile artık dolaplar Bim yoğurt kovaları , kola şişeleri dolu , yazık !
    bursalıali bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    genellemede, düz mantıkta rekor koşusuna çıkmış eleman
    EmirŞengezer bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...otv-geldi.html
    te oraya yazmıştım sorumlu VATANDAŞ olarak..
    Musluk suyu %10 ucuzladı, ekmek de küçüldü, israf etmeyin parayı öyle şeylere, boyalı çeşme suyuna.. Bak hükümet seni ne kadar düşünüyor..
    Hatta SENEYE sürekli YAZ SAATİ uygulamasından bile vazgeçiyor..
    Yani gene de eleştiriyonuz...

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakis açın kulliyen yablis. Adamin aldığı maas fakirlik sınırının altinda. Catman gereken kisi o degil, sana para vermeyen sistem.
    Sen gidip memura catiyorsun, memuru seni gosterip korkutuyorlar. Bak o adami üzerine salarım diye. Ona bakarsan ayni sekilde seni de suriyeli ile korkutuyorlar. Yari parasına çalışacak amele doldu ortalik.

Ozetle bu düşüncelerle sistemi devem ettiren sensin. Bugün senin 2 bardak kahve parasına bir gun çalışmanın sebebi de dolayli olarak oz be oz kendinsin.
    Hadi hep beraber istifa edelim, kaç kişi gelir ? Gelenlerle sistemi değiştirebilirmiyiz? Memur açlık sınırının altında yaşıyorsa ben açlıktan ölmüş olmalıydım.
    Benim dikkat çekmek istediğim noktayı siz görmediniz, kamuda gereğinden fazla memur var ve bu memurların maaşları vergilerle ödeniyor. Ne kadar çok memur o kadar çok vergi. Stajlarımı kamu kurumlarında yaptım kimse bana devlet memurlarını savunmasın fena pisleşirim
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hadi hep beraber istifa edelim, kaç kişi gelir ? Gelenlerle sistemi değiştirebilirmiyiz? Memur açlık sınırının altında yaşıyorsa ben açlıktan ölmüş olmalıydım.
    Benim dikkat çekmek istediğim noktayı siz görmediniz, kamuda gereğinden fazla memur var ve bu memurların maaşları vergilerle ödeniyor. Ne kadar çok memur o kadar çok vergi. Stajlarımı kamu kurumlarında yaptım kimse bana devlet memurlarını savunmasın fena pisleşirim
    Hepsinin suratı bir karış ya ona yanarım hoş bu millette insanda surat mı bırakıyor..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    r25
    Birde benim gibi öğrenci olanlara yanarım.ayda 120 saat çalış eline geçen para 800 tl civarı.Kira desen neredeyse 1 aylık maaşım kadar.2 kişi kalıyoruz birde Ha.hadi benim ailemin durumu gene iyi.iyi ama sorsan ne bir sosyal aktivitem var ne başka bir şeyim var, yok işte.iş, okul, he birde motosikletime binip, zevk için 10 km mesafedeki yerlere gitmek.akşam olur yine arkadaşlarla çay içersin.ya düşünüyorum, insanlar hala tepki göstermeden hayatlarına nasıl devam edebiliyor.içim içimi yiyor hayatımızın en güzel yaşlarını sürekli paranın hesabını yaparak geçiriyoruz ve bu hesapları yaparken, gayet normal olarak hayattan bir zevk alamadan yaşıyoruz.Birde düşünürüm durumu kötü olanları ayda 500 600 TL'ye geçinmeye çalışan öğrenciler var.bu insanlar 5 sene 10 sene sonra iyi paralar kazanabilir, geri kalan ömrünü çok rahat yaşayabilir belki.ama en güzel yıllarımız heba oluyor, biz gençler olarak.he bu arada, yazın 5 gün boyunca çok güzel tatil yaptım, çok eğlendim, hayatımın en güzel günleriydi ama sadece 5 gün.önümüzdeki yaz tatilinde belki tekrar yapabilirim ancak o tatilin borcunu hala ödemekteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:23 ----------

Napsın öğrenci adam evde yoğurtmu mayalasın gidecek BİM'den alacak insanlar.parası olsa o insan da doğalını en güzel yer zaten.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı beyazsaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni Torba yasa düzenlemesiyle, Meyve suyu (nektar), limonata, mineral ve gazlı su, sade gazoz da özel tüketim vergisi (ÖTV) kapsamına alınmasını öngören değişiklik TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
    1 Ocak 2018'den itibaren uygulamaya konulacak.
    ABİ SÖYLİCEK SÖZ BULAMIYORUM 1600 TL MAAŞ ALIYORUM VE CİDDEN ARTIK YAŞAMA İSTEĞİ BIRAKMADILAR.YEDİĞİMİZE İÇTİĞİMİZE AFEDERSİNİZ SIÇTIĞIMIZA ,GEZMEMİZE,OTURMAMIZA ,KALKMAMIZA VE KONUŞMAMIZA KADAR HERŞEYİMİZE VERGİ VERGİ VERGİ.
    vergiler düşürüldü kapsam genişletildi...

Yani anlayacağınız geçen sene 3 ürüne 100 lira vergi veriyorsak bu sene 3 ürüne 80 lira vericez ama 5 ürüne 200 lira vergi vericez çok şey söylemek istiyorum ama silinir diye yazmaya gerek yok. Çok güçlü ve herkesin kıskandığı bir ülkeyiz. Ekonomi bakanının yaptığı açıklama çok doğru Ekonomimiz çoşmuş durumda...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hep alkole mi vergi gelecek , artık vergiler tabana yayılıyor anlaşılan tutunun yine dönüyoruz :D

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=332556

Asıl eğlence daha başlamadı bile.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...otv-geldi.html
    te oraya yazmıştım sorumlu VATANDAŞ olarak..
    Musluk suyu %10 ucuzladı, ekmek de küçüldü, israf etmeyin parayı öyle şeylere, boyalı çeşme suyuna.. Bak hükümet seni ne kadar düşünüyor..
    Hatta SENEYE sürekli YAZ SAATİ uygulamasından bile vazgeçiyor..
    Yani gene de eleştiriyonuz...
    Yaz saati uygulamasından vazgeçmediler.
    Mahkemenin kararına karşılık kanun çıkarmak için zaman kazanma manevrası yapıldı.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Oo bakıyorumda bazılarınızda artık silkelenmekten toplum bilinci oluşmaya başlamış. Güzel en azından düşünmeye başladık, sorgulama mekanizması oluşmuş. Az biraz daha evrim geçirirse beyinlerimiz karşı koymayıda öğreniriz
    kurubuz ve Quad87 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)