Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Benzincide Yaşadığım Küçük Olay

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Merhaba herkese.

Bugün Kavacık Shell'de benzin aldım ödemesini yapmak için tam markete doğru gidiyordum birileri hop motorcu şş diye seslenmeye başladı. Döndüm baktım motorun dibine Insignia girmiş motoru çek diyor. Diğer pompalar boş hatta aynı pompanın sağ tarafı boş adam bana takmış kafayı. Git benim asabımı bozma diye çıkıştım. Kask , korumalı mont ve eldiven var ekipmanlardan dolayı (bence) anca havlayan köpek misali arabanın içinden öfledi değişik değişik hareketler yaptı söylenerek öndeki pompaya yanaştı. Benzinci dolum yaparken mecbur başında beklemek zorundayım taşırıyolar yoksa , o yüzden doldurmayı bitirdiği zaman gidip yapıyorum ödemesini.

Konu aslında araba veya motosiklet değil. Araba da kullanan birisiyim. Toplumumuzdaki insanların birbirlerine tahammülü kalmaması.

Siz ne düşünüyorsunuz , trafikte veya günlük hayatınızda başınızdan böyle şeyler geçiyor mu?
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Toplum Yam Yam olmuş. Onu biliyorum. Her an kavga edebilirsiniz. Aman dikkat.
    maktama, Fr.Sante, EthanHunt ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese.

Bugün Kavacık Shell'de benzin aldım ödemesini yapmak için tam markete doğru gidiyordum birileri hop motorcu şş diye seslenmeye başladı. Döndüm baktım motorun dibine Insignia girmiş motoru çek diyor. Diğer pompalar boş hatta aynı pompanın sağ tarafı boş adam bana takmış kafayı. Git benim asabımı bozma diye çıkıştım. Kask , korumalı mont ve eldiven var ekipmanlardan dolayı (bence) anca havlayan köpek misali arabanın içinden öfledi değişik değişik hareketler yaptı söylenerek öndeki pompaya yanaştı. Benzinci dolum yaparken mecbur başında beklemek zorundayım taşırıyolar yoksa , o yüzden doldurmayı bitirdiği zaman gidip yapıyorum ödemesini.

Konu aslında araba veya motosiklet değil. Araba da kullanan birisiyim. Toplumumuzdaki insanların birbirlerine tahammülü kalmaması.

Siz ne düşünüyorsunuz , trafikte veya günlük hayatınızda başınızdan böyle şeyler geçiyor mu?
    Motosiklet deposunu fulletmeyeceksin, dediğin gibi başında dursan da taşırabilme ihtimalleri var. Depon kaç TL lık doluyorsa 5TL eksik söyle o kadarlık atsın. Dolumu bitmiş aracın orda beklemeden pompadan ayrılması daha etik bir davranış şekli olur. Başka araçları da bekletmemiş ve tartışma ortamına girmemiş olursun. Motorcu tehlikeyi çağıran taraf değil tehlikeden uzaklaşmasını bilen adamdır.
    birbilent, Fr.Sante, UKYO ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Baktım yoğunluk var, motorun başında bekleyip doldurduktan sonra motoru ite ite (270 kg motosiklet) iki pompanın arasına yerleştiririm. Sonra gider öderim. Sırf bu tür tartışmalara girmemek için. Varsa da bir şekilde birine hakkım geçmesin diye.
    He, madem öndeki pompa boş, çeksin insignia'cı oraya arabayı. Gerek yok germeye gerilmeye.
    Eskiden milletle çok tartışırdım hafif'te olsa. Anladım ki uyara uyara uyara bitmeyecek bunlar. Bitmeyecek bizim bu trafikteki hallerimiz. Ortadoğudayız veya çok yakınız sonuçta.
    birbilent ve Fr.Sante bunu beğendiler.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım yoğunluk var, motorun başında bekleyip doldurduktan sonra motoru ite ite (270 kg motosiklet) iki pompanın arasına yerleştiririm.
    Ben bir keresinde dolumdan sonra çalıştırıp marketin kapısına kadar gitmiştim.

Arkadaş ne yapıyor bu deli der gibi bakmıştı.

Gerçi şuraya kadar gidip içeri ödemeyi yapacağım demiştim ama duymadı demek ki o ara beni.
    Fr.Sante ve sey_47 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de çoğunluk gibi gereksiz münakaşalara sebebiyet vermemek içün dolum akabinde makinayı market kapısının önüne çeker, kredi kartını çektirir, slibi pompacıya teslim eder ve uzarım. (amma uzun cümle oldu ha)

yaş 40, gereksiz tartışmalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum.
    Fr.Sante bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    İyi de ben arabamla yakıt aldığımda depo doluyor o esnada markette alışveriş yapıyorum tuvalete gidiyorum kasada sıra bekleyip ödeme yapıp slibi pompacıya veriyorum. Bunları yaparken de arabam pompanın önünde duruyor doğal olarak. Neden motosiklet olunca dolumdan sonra motoru çekip ödeme yapmaya gideyim? Aldığım yakıt aynı ödediğim para aynı. 130 TL lik yakıt alıyorum her seferinde 4 dakika aracım dursun bir zahmet pompanın önünde. Çok aşırı bir yoğunluk varsa insanlık namına çekerim insanlar daha fazla beklemesin diye ama otomobile aldığım hizmeti motosiklete alamazsam sokak jargonuyla konuşayım sıkıntı çıkarırım
    Fr.Sante, zabuzaretta ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    Her gün yaşadığım olay. Özellikle 1 haftadır kullandığım R125 ile çok yaşıyorum sadece benzinlikte değil herhangi bir yerde durduğumda park ettiğimde. Sebebini bilmiyorum,ama XMax ile pek yaşamıyorum. İnsanların içindeki heves ve cesaret edememelerine bağlıyorum bunu daha çok,çünkü her erkeğin içinde SS bir motosiklete binme hevesi vardır,her zaman olmuştur. Belki de kendi içindeki kıskançlığın dışa vurumudur. Kıskançlık demek istemezdim aslında kibirli gibi görünmeyeyim bu sebepten,ama başka kelime bulamadım şu anda.
    Fr.Sante bunu beğendi.

Bende hem araba kullanıyorum hem motosiklet kullanıyorum. Araba ya 30 tl alıyorum genelde motor'a 50 tl lik alıyorum artık ! Araba olunca sıkıntı olmuyor pek,motosiklet olunca çok müdahale etmeye kalkıyorlar.
    Bende bakıyorum arkamda araç varsa, benzini alıp marketin önüne götürüyorum ve ödemeyi yapıyorum.
    Bazıları daha sabırsız davranıp dolum yaparken kenara çek diyor el işareti yapıyorum 1 dakika der gibi.
    Sonuç olarak araba olunca müşterisin,motor sahibi isen dış kapının mandalı gibisin.
    Fr.Sante bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben önce marketin önüne durup ödemeyi yaptıktan sonra pompanın önüne çekiyorum
    Fr.Sante bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şantiyedeyiz ve asansör ile aşağı iniyoruz, 4 kişiyiz. 2 kişi alçıcı ve bir birlerini tanıyorlar. diğer 1 kişi ve ben ayrıyız. alçıcılar biraz kalıplı yani 1.75 boy ve tahminimce 90 kilo üzeri 2 kişi. ben 55 kilo ve 1.69 boy ve diğer elemanda zayıf fakat boyu alçıcılar ile aynıydı.

zayıf arkadaşın boynunda kulaklı asılıydı ve durduk yere alçıcılardan birisi bu kulaklığı tutu ve biraz bakıp geri bıraktı. adamın boynunda asılı şeye izin almadan elini uzatıp bakıp geri bırakmak demek "gel benim ebemi ..." demektir.

zaten zayıf arkadaşta sinirlendi ve "kendi kulaklığınmış gibi bakıyorsun, ne oldu?" dedi ve alçıcı hıyar herif pişkin bir şekilde "markasına baktım" dedi.

bu alçıcı hıyar herif biraz kibirli biri ve kendini bir şey sanıyor. benzer bir durumu bana yapmaya çalışmıştı; asansöre binerken eliyle beni çekiştirecekti ve o hamle yapmadan ben onu engelledim.

bu yaşımıza kadar başımıza gelen ilk hanzoluk değil ve son olmayacak.

.........varan 2;
    bir keresinde 9. katta mermerci ustamla döşeme yapıyoruz ve hiç tanımadığım birisi(kumcu) ustamın benden istediği şeyleri tekrar ediyordu yani birde o emrediyordu bana. tabi kumcu susmak bilmiyordu ve bende kızıyordum git gide. kumcu zıvanadan çıktı hiç susmuyor ve kumcunun yanına geldim "ustammısın sen, niye sürekli emir veri..." derken baktım beni tınlamıyor!!

hiç konuşmadım ve yakasından tuttum savurdum herifi. "noluyor lan" dedi bana ve bende "gel göstereyim ne olduğunu" dedim ve giriştik bir birimize

bacaklarından tuttum havaya kaldırdım herifi ve duvara doğru götürüyorum. 9. kattayız ve duvarın ötesinden uçmayı bilmesi lağzım ölmemesi için birden bire "kanki dur, kanki dur"

eleman emirler verirken birden bire kanka demeye başladı. bazen bende kendimi küçük görüyorum ama 157 kg kablo makarasını yerden havalandırdığım günü hatırlıyorum ve 136 kg olan tvs apache motorumuda kaldırdığıma şahit oldu eniştem ve abim. ben 55 kiloyum. heyecanlandım gideyim biraz ağırlık çalışayım.
    Fr.Sante bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidonu kitliyosun. Kulaklarini tikiyosun. Aldiriş bile etme nasil istiyosan oyle davran. Kimsenin kimseye bisey demeye hakki yok. Sen beleşe aliyosunda amcam parasinimi veriyomuş.
    Fr.Sante bunu beğendi.

Benzinlikte çalışan biri olarak söylüyorum sana hiçbir pompacı kardeş şunu cek diyemez derse 5-6 kişi kurumsal firmaya şikayette bulunun bellerler müşteri ses ederse hiç tınlama duymamazliga ver
    Fr.Sante bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Merto54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün yaşadığım olay. Özellikle 1 haftadır kullandığım R125 ile çok yaşıyorum sadece benzinlikte değil herhangi bir yerde durduğumda park ettiğimde. Sebebini bilmiyorum,ama XMax ile pek yaşamıyorum. İnsanların içindeki heves ve cesaret edememelerine bağlıyorum bunu daha çok,çünkü her erkeğin içinde SS bir motosiklete binme hevesi vardır,her zaman olmuştur. Belki de kendi içindeki kıskançlığın dışa vurumudur. Kıskançlık demek istemezdim aslında kibirli gibi görünmeyeyim bu sebepten,ama başka kelime bulamadım şu anda.
    Motosiklete karsi olabilir de, ss motor ne alaka yani. Nasil her erkegin içinde ss motor hevesi oluyormuş?
    Mt09 suren adam r125 e cesaret edemiyor yani.
    Su sacma düşünceleri birakin arkadaşlar artık. Kimsenin ne ss motoru ne de 300 yapmayı kıskandığı falan yok. Üzerine para versen ben o motorla 100km yol gitmem.
    Fr.Sante, zabuzaretta ve artemis99 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    deseydin ya pasta kola da getireyimmi sana içerden ?
    alışverişimi bitirene kadar bekle deseydin

işte arkadaşlar temel noktada bu bu arkadaşa arabasını al diyen katır eşşek değil paketçi kurye vs aşağılık görüyor bütün hayatı ona hizmet görüyor ama çevresinde motor süren kullanan kişiler oldukça bilinci açılacak ve beklemeyi saygı göstermeyi öğrenecek,

ne yapabiliriz motoru arkasına geçirip aloooo benzin doldu itekle arabanı kemerini sonra tak bizene ? ailen daha binmedimi ilerde bin

Normalde bize kafa tutmayacak kişilerin motor üstündeyiz diye üstümüze sürmesi de tamamen aynı basıp kaçarım diyor (2 sene simitçilik ve ayakkabıcılık yaptım kavgada döverim)

hadi yazıyorum topa tutun beni tekstil yerine deri ceket aldım trafikte sıkıştıranlar azaldı ya ne yapıyor insanlar dişi geçene gözü yiyene sürüyor demekki aracı,

Kazasız güzel motor sürüşleri kıymetli arkadaşlar
    Fr.Sante bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Insignia şehir magandalarının üst sıralardaki tercihlerinden biri olduğu için gayet normal bir davranış. Üzerine alınıp "bizde de var, babam da kullanıyor" diyecek olanlar alınsınlar umurumda değil. Üç beş tane düzgün adam kızacak diye bir dolu ayıdan lafımı esirgemeyeceğin. Aynısını tüm Audi sürücülerine de söylüyorum konusu açılmışken.
    Fr.Sante bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Ben daima benzin istasyonunun yoğunluğuna göre hareket ediyorum. Son zamanlarda ise pompaya dik gelecek bir konumda yanaşmaya başladım ki arka ve öne araç yaklaşıp yakıt alabilir. Yaşım 45, bela aramıyor olsam da, arayan varsa ben hazırım her zaman. Nereye kadar alttan alacağız, haklıyken ezik duruma düşeceğiz? Herkes sınırlarını bilecek, zaten zamanında sınırlarını öğretmezsen sonrasında foruma konu açılmasına neden oluyorlar böyle
    Fr.Sante bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hop motorcu şş diye seslenmeye başladı.
    Buna herhangi bir tepki vermemek lazım. Olmamış gibi.
    Fr.Sante bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Annesi babasını sevmemiş hıncını senden almaya çalışmış
    Fr.Sante bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Belki tuvalete girdim, belki marketten alışveriş yapıyorum, belki markette sıra bekliyorum... Senin keyfine göre mi hareket edeceğim, paramı vermişim hizmet alıyorum ne kadar süre yer işgal ettiğim de beni ve istasyonu ilgilendirir, seni değil.

Başıma buna benzer şöyle bir olay geldi. Benzini almışım eldivenlerimi giyiyorum falan bir araç dibimde durdu, aklınca "ben geldim hadi devam et" gibi bir tavır sergiliyor. "Naptığını zannediyorsun kendine gel!" dedim biraz yüksek sesle ve agresif tonla. Hemen eli ile kusura bakma işareti yapıp geriye aldı arabasını 1-1.5 metre.

Diyeceğim o ki hiç tepki beklemiyorlar bu tarz hareketler yaparken, bence sessiz kalmak yerine diş göstermek ülke şartlarında daha çok işe yarıyor.
    Fr.Sante bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)