Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet montu yerine koruma alsam nasıl olur

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    mont yerine şunun gibi koruma alsam nasıl olur ben ekipmanlardan fazla anlamam yardımcı olur musunuz

https://tr.aliexpress.com/item/black...StoreLevelAB=0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    linkteki ekipman enduro saha ekipmanıdır, darbelere karşı koruma asıl amacıdır. asfaltta düştüğünüzde, sürtünme ile işe yaramayacaktır. sadece ilk düşüş anında işe yarar, mont gibi sizi asfalt sürtünmesinden korumaz
    khaledome ve maktama bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bunu montun altına giy.Asfaltta bu parçalanır.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    İron man gibi göründüğüne bakma bu vücut zırhları göründüğü kadar koruyucu değil. Sürüklenme durumunda korumuyorlar. Çarpma anında ise tam plastik parçaların ortasına denk gelirse ancak koruyorlar. Dikkatli bakarsan koruma parçalarının yekpare olmadığını sadece yumruk kadar parçaların etrafının süslenmesinden ibaret olduğunu görürsün.

Ucuzundan dahi olsa sağlam kumaşlı bir mont al içine birde büyük plakalı bel-sırt-göğüs koruması taktın mı yeterli olur. Tabii sadece mont değil kask, eldiven, pantolon, çizme de lazım tabii.
    Shrieker bunu beğendi.

O bu değilde , motosiklet yerine bir motosiklet posteri alıp , bakıp bakıp mental mastrbsyn mı yapsam acaba , diyorum , tabanvaya alıştım nassı olsa.
    MrMud ve Crixa bunu beğendiler.

Motosikleti
    xsr 900
    Sürüklenmelerde olabilecek doku kaybı kırık çıkıktan daha tehlikeli bir durum arkadaşlar
    asfaltta eriyen doku yerine gelmiyor

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Body armor hakkında yorum yapan arkadaşlar acaba hiç uzun vadeli kullandı mı merak ediyorum...

Sizin asfaltta ise yaramaz dediğimiz full body armor ile 110km hızda highside yiyip, 20 metre civarı sürüklenirken kaldırıma çarpıp saatler sonra hastahaneden el kol sallayarak taburcu oldum, en ağır darbeyi aldığım yani kaldırıma vurduğun kısım göğüsümdü, kaç tane monta opsiyonel olmayan göğüs koruma var ?
    Opsiyonel olarak bile kaç tane var ?
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bence en optimumu bu + sürtünmeye karşı iyi bir koruma sağlayan motosiklet montu almak üstüne.
    Yaz aylarında fenalara gelme durumları olabilir yalnız.
    Unutmayın, en iyi koruma takacağınız korumadır. Ne kadar para sayarsanız sayın, takmak istemiyorsanız o iş olmamış demektir.

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Opsiyonel olarak bile kaç tane var ?
    Yok, veya çok az var. Özellikle dikkat ettiğim bir konu. Yalnız azizim bu vücut zırhları yazın illallah dedirtmiyor mu adama ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    sadece bunu giyenlere gülerler iç giyim bu. Ayrıca soğuktan donarsın, montsuz olmaz kardeş.

Ben Touring motor kullanıyorum. Ve hız genel kullanım 90-100 km hız. Deri mont var, dizlik, dirseklik, korumalı eldiven, sırt korumalık ve kask var. Hepsi fiyatta orta düzeyde ürünler. İstersen markalarını yazabilirim. Şuanki ürünlerimi 2 yıldır kullanıyorum ve iki ufak kazam oldu çok şükür çizik bile almadım.
    Bütcen müsait ise korumalı mont ve pantolan almanı tavsiye ederim. 600-700 liraya güzel montlar mevcut.
    Sen yüksek hızlarda kullanmıyorsan benim gibi benim tercihim gibi uygun fiyata halledebilirsin. (Bütcen yok ise)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Bu arada senin alixpress te bahsettigin ürünü yakından görmedim. Ben deneyilediğimi yazarım

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en optimumu bu + sürtünmeye karşı iyi bir koruma sağlayan motosiklet montu almak üstüne.
    Yaz aylarında fenalara gelme durumları olabilir yalnız.
    Unutmayın, en iyi koruma takacağınız korumadır. Ne kadar para sayarsanız sayın, takmak istemiyorsanız o iş olmamış demektir.

Yok, veya çok az var. Özellikle dikkat ettiğim bir konu. Yalnız azizim bu vücut zırhları yazın illallah dedirtmiyor mu adama ?
    Hocam düşük kalite olanların file kısmı direk çıplak tene temas edince pişirebiliyor, orta segment kalitede bi armor yazın, yazlık monttan daha serin, hata 130-140km sabit hızlar rüzgarın değdiği yerleri yazın en sıcak havalarında bile hafif üşütür...
    Ben çok terliyorum motor zehir oluyor diyen adama birebir...
    Tabi en kötü ihtimalle tshirt üzerine giydiğiniz için oda pek sıkıntı olmuyo.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam düşük kalite olanların file kısmı direk çıplak tene temas edince pişirebiliyor, orta segment kalitede bi armor yazın, yazlık monttan daha serin, hata 130-140km sabit hızlar rüzgarın değdiği yerleri yazın en sıcak havalarında bile hafif üşütür...
    Ben çok terliyorum motor zehir oluyor diyen adama birebir...
    Tabi en kötü ihtimalle tshirt üzerine giydiğiniz için oda pek sıkıntı olmuyo.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...body-protector

Şöyle bişi alsam montun altında rahatsız etmeyecek şekilde giyebilir miyim?

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...body-protector

Şöyle bişi alsam montun altında rahatsız etmeyecek şekilde giyebilir miyim?
    Soft armorları yani bu resimdeki türde olanları giyersin hocam, tabi mont dar kesim felan olmaması lazım, kışlık kaba bi montu giyersin...
    Birde sert kabuklu profesyonel armorlar var soft dışında, onlar giyilmez baya kaba çünkü.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)