Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Honda mı Yamaha mı

Katılımcı sayısı
73. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda

44 60.27%
  • Yamaha

29 39.73%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda mı Yamaha mı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    1000 daha koy ybr al.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuda bir şey anlatmıyorum bilgi vermiyorum kafan mı güzel anket işte amaç muhabbet konuyu baltalama lütfen
    çok faydalı bir eleştiri olmuş

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turkiye şartlarinda honda... bana bunu dedirten tek şey yaygin servis aği.

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki bi anda dejavu gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi.

Soruya cevabım ise Yamahonda
    Ben yamasaki diyorum

Niennasill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Aslında bir markanın fan'ı olmak gerekmiyor Honda'nın X motoru iyidir, Yamahanın Y motoru, bir başka markanın Z motoru ikisinide döver. Kısaca marka değil ürün incelemesi yapmak lazım.

Ama soru eğer marka değeri ile alakalı ise buna açıklık getirilerek uygun kondisyonda başka bir soru kalıbı ile sorulması gerekiyor. Aksi aktirde tek tek herkesin çıkaracağı anlam farklı olacağından anket sonucuda yanıltıcı olacaktır.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Consigliere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha her daim sürüş dinamikleri bıçak sırtı gibi olan bir motordur.Hata tolere etmez,sürüş ve oturuş pozisyonları seleflerine göre daha rahatsızdır,kafa çırpmaları kroniktir,ufak tefek yanlış veyahut hata da üstünüzden kaldırıp atar.Yıllardır ss kullanırım bir kere bile para verip yamaha almışlığım yoktur almamda,sakat makine (hız bakımından değil!) illa Japon’dan yana performans aranıyorsa Kawasaki tercih edilir ki kawa da işleri 2012’den sonra toparlamaya başladı yoksa eski kawa’lar da yamaha’lar gibi sabıkalıydı.Lakin ben suzuki’ciyimdir,ne sütçü beygiri Honda ne de kıvrak dansöz yamaha,alternatif olarak japon’dan yana dediğim gibi kawa seçerim.Lakin sizin sorunuza gelecek olursak,Yamaha’dan inip Honda’ya binen adam şahinden inip mercedes’e binmiş gibi hisseder (sürüş ve oturuş pozisoyunu keza konfor olarak!) daha net bir sürüş,sürücüsü ile daha iyi cevaplar verebilen akabinde rahar bir motordur honda.Yamaha da virajlara güzel yatar da virajlara yatırana kadar yatsı vakti hastanede bulmayın kendinizi,keza dediğim gibi ufak tefek hataları bile tölere etmez kaldırır atar üstünden..
    Niye oyle dedin ki bence ybr de gayet rahat motor bicak sirti falan değil

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Yani sen diyorsun ki barcelonamı Real Madrid'mi Messimi - Neymarmı Ronaldomu - mbbabbemi

Nasil kaldırıp atar bir motor sürücüsünü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Nasil kaldırıp atar bir motor sürücüsünü?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir motorcu kurye ile karşılaştım yaklaşık yarım saat sohbet ettik belki daha fazla olabilir. yamaha ybr yi ve tvs apache yi kötüledi bana, kendisinde 2011 model 75 binde cbf 150 vardı.

ben çoğu kişinin "commuter sınıfında en sağlam makine önce ybr 125 sonra tvs apache" dediğini söyledim. kuryeci; motorcu gezisindeyken ve başka bir zamanda daha olan bir olayı anlattı bana.

henüz 4 bin kilometrede tvs apache subap kesmiş, diğer anısında ise 13 binde ybr 125 arıza yapmış.

ben baya şaşırdım, ybr 125 sağlamlık konusunda dökülüyor diyen bir motokurye ve tvs apache yi ise çinli motorlar ile aynı kefeye koyan biriydi. yani sohbet ettiğim adama kendi motorumu gösterdim, 2012 model 74 binde 75 olacak az kaldı dedim, onun motoru da 75 binde 2011 model cbf 150...

yakıt konusunda apache daha az yakar dediğimde inanmamıştı ve bir depo ile 550 km yi geçtiğimi söylediğimde şaşırmıştı, 16 litre ile 550 km den fazla yol yaptım tabi biraz ekonomik sürmüştüm.

bir kuryeden bunları duymak beni şaşırttı biraz....

sizlere soruyorum; ybr 125 dandik kısa zamanda dökülen bir motosiklet mi? peki tvs apache? yanlış anlamayın benim gözümde cbf 150 ve bu diğer 2 model aşağı yukarı aynı sağlamlıkta dır ve güzel motorlar hatta cbf 150 diğerlerinden konforludur. fazla tecrübem olmadı ama izlenim ve görüşüm böyle benim.

yağını rutin bakımlarını normal bir şekilde yaptığınızda bence bu 3 motosiklet ile 100 bin kilometreyi rahat geçebilirsiniz, yanlış mı biliyorum? zaten benim motor 75 bin km yi gördü.

Yan Yan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    2 markadan da 2'şer tane motosiklet sahibi oldum,soruna gelecek olursak bahsettiğin markalar globalde satış rakamları tavan.
    İkiside deli satıyor fakat iş Türkiye'ye gelince servis ağı ekonomiklik bakımından Honda alırdım.
    Yok motora binicem aksiyon apaçilik dersem Yamaha alırdım.
    MR.BERK bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Tabiki de Yamaha kâinatta ki en iyi motordur Yamaha almayan fetöcüdür Yamaha almayan Amerikan uşağı haindir

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Mondial. 10 KARAKTER SINIRI

Motosikleti
    MT-07
    Yamaha kullanıcısı olarak Honda’ya oy veriyorum. Özgürlüğün Çelik kanatları varken kim ne yapsın 3 tane diyapozu?!.

Eskiden de Honda’yı severdim ama cbf serisinden sonra çok bozdu. Gönül isterdi ki Honda Sahibi olayım ama bir türlü nasip olmuyor

Hayalim cb900 idi Birde 600rr kullanmak nasip olmadı

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Bir kaç ay önce bu ikilemi bizzat yaşadım.

Son motosikletimi almadan önce NC 750 X ile Tracer 700 arasında kararsız kaldım.

Son hafta yaptığım incelemelerden sonra Yamaha dedim.

Şimdilik kararımdan memnunum. Bakalım zaman ne gösterecek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)