Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İndirim adı altına dolandırıcılık...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ekipmanı satan magazaların indirimlerden önce ürünlerinin fiyatlarını arttırması ve sonrasında da %20-30 indirime satması ne kadar iğrenç bir davranış. Hayır zaten insanların maddi durumu kısıtlı , birde dalga geçer gibi böyle davranmaları...

Zaten ceket onlara geliyor 400 tl'ye. Koymuşlar internete 1200tl , indirim yaklaşırken fiyatı oluyor 1350tl. Eee sonra ? Sonrası %30 indirim ile yok şu fiyata sattık , yok bu fiyata satıyoruz. Hadi canım , bıraksınlar bu işleri...
    roadpeople, bursalıali, rEnE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    AVM lerde çok mu farklı %70 indirim, %50 indirim, etiket fiyatını şişir sonra indirim yap klasik mağaza satış stratejisi dolandırıcılık demeyelim.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen gün panayır olmuştu. Normalde 700tl ye satılan ceketi , panayırda 70 Tl ye görmüştüm.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Dolandırıcılıkla ne alaka anlamadım.Her sektorde bu sekılde.Mc donaldsta bıle menu yanında soğan halkası su kadar fıyata dıyor.Adamlar ondan da kar edıyor hersekılde.Ben de mağaza işletmecisi olsaydım bende o sekıl davranırdım.Yoksa satamazsın.Kımse kımseyı kandırmıyor dolandırmıyor ki.Sadece 2 alana bir bedava deyınce hemen saldırıyoruz yoksa o ikisinin fıyatı aslında 3ünün toplam fıyatı.Hepsi burada bıle sepette yuzde bılmem kac ındırım yapıyor.Satıs politikası bunlar hep Yoksa reyonda farklı kasada farklı değil ki.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bir ara yasakladılardı bu % 80 indirim vs gibi saçma şeyleri..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seyyar satıcısı aynı,
    esnafı aynı,
    okul yöneticisi aynı,
    bankası aynı,
    telefon operatörü aynı,
    belediye başkanı aynı,
    milletvekili aynı,
    bakanı aynı,
    başbakanı...

çok hızlandım hemen ön frene asılıyorum ufak bie stoppie, daha devam edersem ön amortisör telafi etmeyecek...Her an taklaya gelme ihtimali var..

strateji bunlar, minik ticari oyuncuklar... yalan dolan karıştımayalım.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    1000 liralık malı yüzde 50 indirdik diyipde ondanda kar ediliyor ise. Bu ülkede kimse bana adaletten bahsetmesin.
    mhmtesk bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha 😂 en güzeli bu 👍
    MotoRR bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    malını satabilmek için her türlü strateji uyguluyorlar.

Örneğin birşeyi satmaya çalışırken 19,90 TL den başlayan fiyatlarla yazarlar. ama 19.90 a bişey bulamazsın.
    başka bi örnek bi banka 75 TL bonus verecekse 75 TLye varan bonus derler. ama 75 TL bonus alabilmen için sana 1000 TL harca derler..

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 liralık malı yüzde 50 indirdik diyipde ondanda kar ediliyor ise. Bu ülkede kimse bana adaletten bahsetmesin.
    Adamın malı ister 1000e satar ister 5000'e satabılıyorsa sorun yok.Alan razı veren razı.Kimse mecbur değil ki 1000tllik mal almaya

1000 liralık malı yuzde 50 ındırıp kar edenlerle mı ulke adaletsız oldu yani OOoo ondan once neler var neler saymakla bıtmez.Buna mı takıldınız.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Serbest piyasa

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Adamlar ne yapsa yaranamıyor bedava dağıtsalar yine şikayet edecek bir şeyler bulursunuz almayın kardeşim zorla mı satıyorlar.
    tyrung bunu beğendi.

Motosikleti
    Geçenlerde 78 TL puan vardı kartımda, sonra baktım 50 TL düşmüş, meğer kampanyadan yüklenen puanları harcamak için sadece 2 gün vermişler o gün harcama yapmayınca puan silinmiş. Daha ne diyeyim bilemedim. Bunların hepsi üçkağıtçı.
    bursalıali bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    az önce haberlerde izledim; adam 850 liralık telefonu 150 liraya indirdiklerini söyleyen bir reklam görmüş ve 2 tane sipariş etmiş. gelen kargodan el yüz kremi çıkmış 300 lira çöpe gitti.

yani 850 liralık bir ürünün 150 liraya ineceğine inanacak kadar salak insanlar var. 100 liraya 8 kavanoz bal alanlar var. açık konuşmak gerekirse bu gerizekalı insanlar yüzünden dolandırıcılar para kazanıyor ve çoğalıyorlar. yani satıcı kişi 850 liralık bir telefonu zaten bir telefoncuya 300 liraya satıp ve o telefoncuda müşteriye 500 liraya satabilirken neden satıcı arkadaşımız televizyonda reklam yapıp sonra reklam parası ödeyip birde 6 kat ucuza satsın? hemde kargo parası ödeyerek!

bir anımı anlatmak istiyorum böylece rakamlar hakkında az çok bilgi olmuş olur; üniversitede oda arkadaşım 2 ay önce 450 liraya aldığı "nokia 500" telefonunu 200 liraya sattığını söyledi bana. ilk başlarda pek umursamadım ve aradan bir kaç gün geçti ve bana tekrar söyledi 200 liraya sattığını ve eğer bugün satamaz ise yarın 150 liraya telefoncuya satacağını söyledi bana.

benim abim telefon alıp satmaya bayılır ve durumu abime söylemek için arayacaktım ve bir anda arkadaşıma sordum; niye bu kadar ucuza satıyorsun? -arkadaşım parasız kaldığını ve yiyecek almaya dahi parasının olmadığını söyledi. benimde 40 liram vardı. arkadaşıma 20 lira verdim ve beraber aç kalacağız ama sen yinede zarar etmeyeceksin dedim.

biz o 20 lira ile idare ettik bir süre ve arkadaş 450 liraya aldığı telefonunu satmadı. arkadaşım sevinmiştir ama inanın ben yardımcı olabildiğim için ondan daha çok sevindim. birilerini kollamak ve birilerinin beni kolladığını bilmek insana huzur veriyor.

..........bonus;
    bugün a101'de ufacık bir iyilik yaptığım insan şaşırdı ve bana teşekkür etti, yani ben sevindim ama bir yandan demek ki ne kadar gaddar ve bencil bir çevreye sahibiz ki ufacık iyiliklere bile şaşıran insanlar var dedim kendi kendime.

sanırım ülkemiz çok kötü bir yer olma yolunda istikrarlı bir şekilde ilerliyor.
    yeditepely, odo, zabuzaretta ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    şimdi ürünlerin bir psf'si olur. piyasa satış fiyatı. bir de normal fiyatı olur. ben psfsi 1000 lira olan bir ürünü (ithalatçı değil al-sat'çıyım) 40 marjla satıyorum diyelim. Yani maliyetim 600 lira. Aldım satamadım düşürdüm 800 liraya. Yine satamadım ulan dedim bir kampanya çıkayım %30 indirim diyelim. Ne oldu ürün psfsi 1000 lira, satış fiyatım 700 lira. Durum bundan ibaret. Tabi ben bu örneği al-satçı olarak veriyorum. Marj da tamamen örnek. Ben anne bebek çocuk sektöründeyim. Marjlar genelde 25-30 arası. Motosiklet sektöründe neredeyse her firmanın ithalatçı olduğunu düşünürsek kar marjlarının 50-60larde olması muhtemel. Zaten düzgün ekipman markaları belli bunların ithalatçıları da belli. O yüzden çok da şeyapmamak lazım. Aliexpresten ya da amazondan sipariş edince de döviz kurundan dolayı neredeyse aynı paraya geliyor artık. Bu firmalar da ürünlerini dolat avro olarak sattıkları için bir de oradan vuruyorlar. Fiyatlar da şişiyor haliyle. Kim dainese kullanmak istemez ki. Paran varsa gel diyor. Başka yerde yok çünkü.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar ne yapsa yaranamıyor bedava dağıtsalar yine şikayet edecek bir şeyler bulursunuz almayın kardeşim zorla mı satıyorlar.
    Bu millete dediğin gibi bedava satsan yine şikayet edecek. Ticaretten anlamayıp düz mantıkla düşünen tipler.

İşin ilginci bu adam 1$ çinden kulaklık alıyor, evine kadar geliyo. Hiç düşünüyor mu?

Motosikleti
    Motosiklet ekipnanlarının nerdeyse tamamı ithalat ürünü, siz bir firma olarak 10 tane mont getirin ithal edin bakalım yurtdışına transfer ettiğiniz dövizin üstüne ne kadar daha masraf biniyor bunların hepsi maliyete yansıyor. %50 kar döner ekmek satmıyorsanız yok. Nerde öyle marjlar.

Niennasill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Yurtdışından bizim buradaki herhangi bir siteden alışveriş yapar gibi yapabiliyorsunuz. Tek fark ptt ile malzeme geldiğinde %18 kdv ödüyorsunuz o kadar. Devamlı alışveriş yapıyorum sorunsuz bir şekilde.

Ha bu arada bu satıcılarda para kazanıyor, bu adamlarda vergi ödüyor, bu adamlarda yurtdışından getiriyor malı ama iki katı para kazanma peşinde değil. Sadece bu FC-Moto değil onlarca güvenle alışveriş yapabileceğiniz site var. Hatta dönemsel olarak üçte biri fiyata bile denk gelebiliyor alışverişler.

Arkadaş "Nerde öyle marjlar" demiş ya. Güldüm.

rEnE, mhmtesk ve RoofRoof bunu beğendiler.

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Cep telefonu için temperli cam yani ekran koruma camı toptan alışı çin en kaliteli en büyük üreticisinden 0.30usd/adet .....İstanbula depoya inişi 0.45usd/ad....burada son tüketici müşteriye satış fiyatı 10TL perakende.... veya toptan alırsan (en az 100ad) 4TL/adet mağazaya verilişi. (her marka telefonun her modeli için kırılmaz cam fiyatı) Bu millete bazı ürünlerde hakkından çok fazla kastırıyorlar. Motosiklet ve bisiklet ekipmanları da bu grubun içinde... Paran varsa al yoksa uza git mantığı çok yanlış....Ama liste fiyatları bunu söylüyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Alıntı Niennasill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışından bizim buradaki herhangi bir siteden alışveriş yapar gibi yapabiliyorsunuz. Tek fark ptt ile malzeme geldiğinde %18 kdv ödüyorsunuz o kadar. Devamlı alışveriş yapıyorum sorunsuz bir şekilde.

Ha bu arada bu satıcılarda para kazanıyor, bu adamlarda vergi ödüyor, bu adamlarda yurtdışından getiriyor malı ama iki katı para kazanma peşinde değil. Sadece bu FC-Moto değil onlarca güvenle alışveriş yapabileceğiniz site var. Hatta dönemsel olarak üçte biri fiyata bile denk gelebiliyor alışverişler.

Arkadaş "Nerde öyle marjlar" demiş ya. Güldüm.

https://i.hizliresim.com/RO8zQj.png

https://i.hizliresim.com/pGMJEL.png

https://i.hizliresim.com/kX7dEm.png
    Dostum çok haklısın bu örnekler yüzlerce üründe verilebilir. Burada kar oranları %70 oranlarında... paran yoksa uza kardeşim tadında iş kolları bunlar..
    bursalıali bunu beğendi.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler