Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

hidrolik freni yumuşatabilir miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Adam balata hidrolik yenilemiş fren çabuk ısırıyor hemen tutuyor demis millet balata hidrolik değiştir yazıyor.

Kardes eski frenler tutmuyormuş senin. Şimdi normal olmus. Elinin ayarini ogrenmen gerekiyor. Bosuna sayfalarca limon sikma taktikleri anlatılmıyor fren icin.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu ben değiştirmedim motorcuda değiştirildi ama bidahakini ben değiştiricem. Önerebileceğiniz marka var mı?
    hayır yok en tecrübeli motorcunun bile hidrolik markasından anlicağını sanmıyorum, çünkü hidrolik çok basit birşey ben en son petrol ofisininkini kullandım benimkide cbr gayet olması gerektiği gibi, hidrolik deposunda min max işaretleri var fazlaysa birazını boşalt belki işe yarar, bir dahakine demeyin 2-3 yılda bir değiştiriyorlar bunu, bu sorunu çözün isterseniz değiştiren ustaya götürün böyle oldu diyin bu normal diye diretirse boşverin kendimiz çözüm arayalım
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam balata hidrolik yenilemiş fren çabuk ısırıyor hemen tutuyor demis millet balata hidrolik değiştir yazıyor.

Kardes eski frenler tutmuyormuş senin. Şimdi normal olmus. Elinin ayarini ogrenmen gerekiyor. Bosuna sayfalarca limon sikma taktikleri anlatılmıyor fren icin.
    Zaten freni yavaş yavaş sıkıyorum amortisörlerin içine tam geçtiğinde eziyorum ama yinede kayıp beni yere vuruyor.
    Aslında lastik alsam daha güzel olucak ama lastiğede çok para harcayamam malesef.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten freni yavaş yavaş sıkıyorum amortisörlerin içine tam geçtiğinde eziyorum ama yinede kayıp beni yere vuruyor.
    Aslında lastik alsam daha güzel olucak ama lastiğede çok para harcayamam malesef.
    Eğer dediğin gibiyse önce lastik havalarını kontrol et. Yine olmaz ise lastik değişimi şart. Lastiklerin üretim yılı nedir ve de ne markadır?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Motor durduğunda fren manetini sıkın herhangi bir sertlik varmı kontrol edin. Havalar soğudu benim süper tenerede bile fren sertleşti. Soğuk havalarda bu normal bir durumdur. Extra birde koyulan hidrolik yağı çok kaliteli değilse fren kademeli sıkar ve birden kitleme riski oluşabilir. Bir anda fren sertleştiyse zaten lastik yada farklı birşeyle ilgili değil konu. Koyulan hidroliği tekrar değiştirin.
    velizrsln bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Onu yazan benim millet değil.
    Gözden kaçmış, bu kadar önemli olduğunu bilseydim ayküstü birne yardımcı olmaya çalışırken her satırı okurdum.

Thedarkfire;
    Agacım sen şimdi durumu tam anlatamayıyorsun bence bize, çünkü sende ne neden olur normali medir bilmiyoaun gibi.
    Bulunduğun şehirde iyi, tanındık başka bi tamirci-servis bulursan oraya götürsene. En sağlıklısı o olacak gibi.
    Çin balatalarında da belki kalite farkı vardır. Baska bi marka da denenebilir 5-10 liraya
    Az silindir, çok iş

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)