Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk defa motosiklet kullanacak birisi için ekipman önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, iyi forumlar.

Şubat-Mart aylarında motosiklet alacağım ekipman için 4000 TL kadar bütçe ayırdım uzuun uzun araştırmalarım sonucunda. Ekipmanlar şunlar

Kask - Bell Vortex

Mont - DIFI Vegas Deri ceket

Pantolon - Held Hoover Korumalı Kot Pantolon

Eldiven - DIFI Drizzle AERO-TEX® Eldiven ya da DIFI Pole Position II

Bot - 4RIDERS TOUR EVO WP BOT

Göğüs ve Sırt Koruma - Zandona 5747

Bunları almayı planlıyorum ne düşünüyosunuz ürünler hakkında ? Ayrıca artı olarak ne alabilirim tam takım ekipman nasıl olmalı bunlarıda yazarsanız çok sevinirim. İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Difi pole posetion 2 yi bende merak ediyorum

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Maddi durumunuz iyi ise 4 bin tl çok fazla iyi bi rakam ekipman için ama kendinizi çok zorlamıyorsanız farklı daha uygun bir kombin yapabiliriz

Ve deri ceket yerine korumalı bir mont al bence yani ekstra korumaya para vermeye gerek yok veya body armor+deri ceket güzel bir kombin olur ama en iyisi korumalı bir motosiklet montudur

ve açıkcası ben termoplastik kasklara güvenmiyorum ls2 ls ff323 veya ls2 nin cr1 di sanırım karbon kaskını öneririm

Ls2 kasklara nedense güvenemiyorum. Önyargılı davranıyorum sanırım ama yinede insan düşünüyor neden diğer markaların karbon kaskları o kadar pahalıyken bu 700 800 lira diye 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:55 ----------

Ayrıca sürtünmeye en dayanıklı deri ceket olduğu için deri ceketi tercih ettim ve omuz, dirsek ve sırtta koruma var zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Kusura bakmayım tekrar cevap vericem ayrıca bi göğüs ve sırt koruması almamın sebebi sürtünmeye değilde çarpmalara karşı daha iyi bi koruma sağlasın istiyorum. Deri ceketin içinde göğüs ve sırt koruması giymemin bi sakıncası olmaz değil mi mantıksız olmaz yani?

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Difi Pole Position 2'nin sadece 3XL bedeni mevcut, mağaza yenisinin gelmeyeceğini söylemekte.Bilginiz olsun.

Yine difinin bi tane daha eldiveni var drizzy aero tex diye o eldiven nasıl sizce?

Motosikleti
    DavidmipAJ
    4000tl ekipman için çok fazla. Pahalı olanı en iyisi değildir, en kaliteli ekipmanı giyince ölümsüz olmayacaksınız. Tabi tercih sizin.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    bence de...........

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Hocam şöyle ki neden apple pahalı samsung telefonlar ucuz?

Marka değerine göre ls2 kendini kanıtlamıştır ve her yerde parçasını çok ucuza bulursunuz. Zaten motor montları sürtünmeye dayanıklı deri ceket bütçeyi çok aşıyor ve 4 bin tl lik ekipman bütçesi bence fazla ve saçma olmuş ha çok zengin isen diz dizebildiğin kadar

body armor en iyi korumayı sağlar hocam ama üzerine mutlaka sürtünmeye dayanıklı bir mont veya ceket şarttır

Mesela benim deri ceketim var altına body armor giyemiyorum dar diye ama biraz bol alırsam giyicem çok güzel duruyor fakat en iyisi hörgüçlü bir motosiklet montudur.

Ben bayadır bu konuları araştırıyorum o kadar bilgili değilim ama bendekiler bunlar hocam daha tecrübeli arkadaşlar daha iyi yardımcı olur inşallah

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı cafeRdreamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, iyi forumlar.

Şubat-Mart aylarında motosiklet alacağım ekipman için 4000 TL kadar bütçe ayırdım uzuun uzun araştırmalarım sonucunda. Ekipmanlar şunlar

Kask - Bell Vortex

Mont - DIFI Vegas Deri ceket

Pantolon - Held Hoover Korumalı Kot Pantolon

Eldiven - DIFI Drizzle AERO-TEX® Eldiven ya da DIFI Pole Position II

Bot - 4RIDERS TOUR EVO WP BOT

Göğüs ve Sırt Koruma - Zandona 5747

Bunları almayı planlıyorum ne düşünüyosunuz ürünler hakkında ? Ayrıca artı olarak ne alabilirim tam takım ekipman nasıl olmalı bunlarıda yazarsanız çok sevinirim. İyi forumlar.
    Bence kaskı değiştirip Shoei, Arai filan yapabilirsin. Çünkü en önemli şey kafamız.

Mont ve eldiven için bir şey diyemeyeceğim.

Pantolonuda bende merak ediyorum hoşuma gitti onun için rez alıyım.

Alpinerstars in çok güzel eldivenleri var bilek korumalı onlarada bakabilirsin.

4000 TL bütçem olsa çok güzel şeyler alırdım heralde benim bütçe 3 bin filan anca uc uca çıkartıyoruz. Ucuz diye yurtdışından bakıyorum bazı ekipmanlara seninde aklında olsun.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba , öncelikle ekipman için güzel bir bütçe ayırmışsınız tebrik ederim. Ayrıca miktar, tepeden tırnağa korunma için çok değil arkadaşların söylediği gibi. Sadece ceketten emin olamadım. Fiyatlarını da yazsaydınız keşke. Belki başka arkadaşlara da yardımcı olur.

Yurtdışıdır internettir falan uğraşmak istemiyorum bu listem ankaradaki bi mağazanın sitesindeki ürünlerden yazıldı gidip bizzat görüp deneyip almak istiyorum nede olsa ilk defa alıcam ondan sonra hangi parçanın hangi bedende alınması gerektiğini öğrenip internetten veya yurttışında alabilirim diye plan yaptım �� ayrıca arai shoei çok pahalı be bütçemin yarısı resmen ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Zaten bu bütçe fazla diyip onları öyle öyle alınca ölümsüz olmuyosunuz diyen arkadaşlara katılmıyorum. En azından ölüm riskini en aza indirmeye çalışıyorum evet ölümsüz olmuyorum ama atıyorum sen bütçeni düşük tutarsın göğüs sırt koruması almazsım ayrıca. Senin kaburgan kırılır benimkisi kırılmaz bu şekilde örnek verebilirim bence 4000 lira çok ideal bi bütçe. Zengin falanda değilim sadece bilinçli bi şekilde motorsiklete başlamak istiyorum o kadar. 1000 lira ekipmana ayırıp gidip yüksek ccli motor alıp kaza yapıp ölen insanlar gibi olmak istemiyorum ayrıca bu dediğim insanlar yüzünden ölümlerin yüzde bilmem kaçı motor kazalarından çıkıyor denmesine sebep oluyor diye düşünüyorum. İyi forumlar

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Yurtdışıdır internettir falan uğraşmak istemiyorum bu listem ankaradaki bi mağazanın sitesindeki ürünlerden yazıldı gidip bizzat görüp deneyip almak istiyorum nede olsa ilk defa alıcam ondan sonra hangi parçanın hangi bedende alınması gerektiğini öğrenip internetten veya yurttışında alabilirim diye plan yaptım �� ayrıca arai shoei çok pahalı be bütçemin yarısı resmen ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Zaten bu bütçe fazla diyip onları öyle öyle alınca ölümsüz olmuyosunuz diyen arkadaşlara katılmıyorum. En azından ölüm riskini en aza indirmeye çalışıyorum evet ölümsüz olmuyorum ama atıyorum sen bütçeni düşük tutarsın göğüs sırt koruması almazsım ayrıca. Senin kaburgan kırılır benimkisi kırılmaz bu şekilde örnek verebilirim bence 4000 lira çok ideal bi bütçe. Zengin falanda değilim sadece bilinçli bi şekilde motorsiklete başlamak istiyorum o kadar. 1000 lira ekipmana ayırıp gidip yüksek ccli motor alıp kaza yapıp ölen insanlar gibi olmak istemiyorum ayrıca bu dediğim insanlar yüzünden ölümlerin yüzde bilmem kaçı motor kazalarından çıkıyor denmesine sebep oluyor diye düşünüyorum. İyi forumlar

Şuan hayatıma dizim kırılmadan devam edebiliyorsam bunun tek nedeni 3 dolarlık diz korumasıdır. Çin malı, en adi plastik. Ha bu demek değildir ki en ucuzunu alalım, hayır, ama 3 dolarlık dizlik 350 dolarlık dizliğin görevini gördü o gün. dizliğin önemimi kavradım ve 60dolarlıkdizlik sipariş ettim. Kaskların sertifikaları var ece ve dot genel kabul göreleri, zaten kafayı koruyamayacaksa o sertifikayı alamıyorlar. prof endurocular sırf reklam yapmak için 50 dolarlık kıytırık o-neil kask ile yarışıyorlar, kask kıytırık ama koruma olarak 1000 dolarlık kasklarla neredeyse aynı. Belli bir yerden sonra ekstra hepsi. Malzeme kalitesi, donanım, ekstra rüzhar kanalları, boyun kırıldığında sabit tutma vs vs tarzı özellikler devreyegiriyor. Sende 2000 dolarlık pist kaskıvardır, umarım ambulans görevlisi kaskı çıkarmaması gerektiğinin farkındadır kan akışını sağlamak için, pist sağlık çalışanları farkındalar çünkü. Ya da ne bileyim, motovlog çekmeyeceksen miktofon vs destekli kask almaya gerek yok. Bizim ülkede abartılıyor ekipman sadece. Ekipman önemli değil, zorunludur.Tıpkı emniyet kemeri gibi, bu bir seçim değildir Malzeme kalitesi ya da görüntü vs için fiyatı arttırıyorsan mantıklı bir hareket, fakat daha pahalı olsun daha güvenli olsun mantığın yanlış. Tüketim çılgınlığı yapmamaya gayret edelim, maksadımız neyse ona göre alışveriş yapalım. . Bu benim fikrim tabiki de. Seçim her zaman sizin. Sadece paylaşmak istiyorum düşüncemi.
    Invoker bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    belli uluslararası standartı olan her ürün ece dot sharp gibi güvenlik sertifikaları varsa sorun yok .. ve uluslararası ülkelerinde kabul ettiği standartlardır bu standartlar.. marka teferrauat kısmıdır..

Motorcu eldiven için Avrupa Standardı EN 13594: 2002 ibaresi ile belirleniyor. Bu ibare bulunduğu ürünlerin Avrupa Standartlarında dayanıklılık, darbe ve aşınma testlerine tabii tutulduğu ve standartları sağladığını anlatıyor.Eğer motosiklet eldiveni içerisinde ekstra korumalar varsa bu korumalarda CE ve EN 1621-1 ibareleri standartları gösteriyor.

Kısaca bu standartları biliyorsan ne alıcağınıda bilirsin fazla marka olaylarına takılmadan.. bu standartlara uygun 30 dolarlık üründe aynıdır 300 dolarlık üründe aynıdır.. Gerisi hep derim brand marka değeridir..

kısaca çanta alırsın adidas nike 100 tl ye çanta alırsın louis vuitton 10 bin tl ye .. ikiside işi çantadır ikiside aynı işi görür aynı üretim standartları vardır fiyat farkı brand marka değeri farkındandır..

Zaten daha pahalı olsun kafasında değilim, hem malzeme kaliteli olsun hemde rahat edeyim kafasındayım ayrıca ileriye dönük görüntü olarak ekipman seçimi yapıyorum ilerde full cafe racer kullanmak istiyorum ona göre seçimler yapıyorum mesela kaskı nexx in retro bi modeli var ondan alabilirim 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli uluslararası standartı olan her ürün ece dot sharp gibi güvenlik sertifikaları varsa sorun yok .. ve uluslararası ülkelerinde kabul ettiği standartlardır bu standartlar.. marka teferrauat kısmıdır..

Motorcu eldiven için Avrupa Standardı EN 13594: 2002 ibaresi ile belirleniyor. Bu ibare bulunduğu ürünlerin Avrupa Standartlarında dayanıklılık, darbe ve aşınma testlerine tabii tutulduğu ve standartları sağladığını anlatıyor.Eğer motosiklet eldiveni içerisinde ekstra korumalar varsa bu korumalarda CE ve EN 1621-1 ibareleri standartları gösteriyor.

Kısaca bu standartları biliyorsan ne alıcağınıda bilirsin fazla marka olaylarına takılmadan.. bu standartlara uygun 30 dolarlık üründe aynıdır 300 dolarlık üründe aynıdır.. Gerisi hep derim brand marka değeridir..

kısaca çanta alırsın adidas nike 100 tl ye çanta alırsın louis vuitton 10 bin tl ye .. ikiside işi çantadır ikiside aynı işi görür aynı üretim standartları vardır fiyat farkı brand marka değeri farkındandır..
    Peki sizce listemden hangi ekipmanları değiştirmeliyim hangisi gereksiz pahalı?

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Blueray derki; 4000 Tl lik ekipman içerisine bir çift yüksek kaliteli lastiğide koy. Bana sorarsan, lastikler motorun bir parçası değil, kasktan sonra gelen en önemli korunma ekipmanıdır.

Şubat-Nisan aralığı yeni öğrenen bir sürücü için ekstra zorlu olacaktır. Yağışlı hava falan dinlemeyeceksin, süreceksin....

Motosikleti
    Artık Yok...
    Zaten daha pahalı olsun kafasında değilim, hem malzeme kaliteli olsun hemde rahat edeyim kafasındayım ayrıca ileriye dönük görüntü olarak ekipman seçimi yapıyorum ilerde full cafe racer kullanmak istiyorum ona göre seçimler yapıyorum mesela kaskı nexx in retro bi modeli var ondan alabilirim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Peki sizce listemden hangi ekipmanları değiştirmeliyim hangisi gereksiz pahalı?
    seçdiğin ürünler güzel ürünler imkanın varsa al tabiki ama arkadaş demiş alıcğaın motor ikinci el ise yada sıfırında üstünde dandik lastikler varsa onada bir bütçe ayır.. sadece tecrübelerime dayanarak diyim bendede 2 tane kevlar kot var ikisinide uzunyola çıkarken yada gözüm kesmediği zamanlar giyiyorum onun dışında çok giymiyorum dolabında bulunsunmu bulunsun tabiki ama öncelik sıralaması ana ekipmanlarım içinde şahsen olmaz..

ben bugün sıfırdan bir ekipman toplamaya kalksam.. öncelikle yazlık ve kışlık olarak çift ekipman toplardım.. 4 mevsim olayı hikaye 4 mevsim ürünlerde kışın adam gibi ısıtmaz yazın pişirir terletir .. yani arası yok..

yani yazlık mont,eldiven,dizlik,bot birde aynı ekipmanın kışlığını alırdım.. sonrada iyi bir pantalon..

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blueray derki; 4000 Tl lik ekipman içerisine bir çift yüksek kaliteli lastiğide koy. Bana sorarsan, lastikler motorun bir parçası değil, kasktan sonra gelen en önemli korunma ekipmanıdır.

Şubat-Nisan aralığı yeni öğrenen bir sürücü için ekstra zorlu olacaktır. Yağışlı hava falan dinlemeyeceksin, süreceksin....
    Aynen bide lastik mevzusu var. Çin malı motorlarda özellikle lastikler değişmesi gerektiğini söylene çok kişi var. Lastiği ekipmanın bütçesine değilde motorun bütçesine extra olarak katmak daha mantıklı olacaktır

Yaw iyi de arkadaşlar.... Markaya para vermeyelim filan deniyor ama şöyle düzgün, genelin kabul edeceği bir model tavsiyesi gelmiyor. İki gündür başlık açtım kışlık mont tavsiyesi bekliyorum... Baktım pek kimseden ses yok. Durt aldım. Yerli olduğundan fiyat performans oranı en yüksek ürün gibi duruyor. Keşke gore tex bi mont alabilseydim. Hani bir tavsiye olsaydı bu konuda... Şİmdi de korumalı bi fermuarlı pantolon bakacağım... Zira dizlerim de üşümeye başladı.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı mtfg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw iyi de arkadaşlar.... Markaya para vermeyelim filan deniyor ama şöyle düzgün, genelin kabul edeceği bir model tavsiyesi gelmiyor. İki gündür başlık açtım kışlık mont tavsiyesi bekliyorum... Baktım pek kimseden ses yok. Durt aldım. Yerli olduğundan fiyat performans oranı en yüksek ürün gibi duruyor. Keşke gore tex bi mont alabilseydim. Hani bir tavsiye olsaydı bu konuda... Şİmdi de korumalı bi fermuarlı pantolon bakacağım... Zira dizlerim de üşümeye başladı.
    ben genelde yazmıyorum öyle konulara araştırmak en doğrusu fiyat performans denkleminde .. pantalon kışlıkmı alıcaksın yazlıkmı kışlık alıcaksan..

para limitin nedir bilmiyorum ama gene diyorum marka önemli değil goretex yada kevlara paran yetişmiyorsa cordura kumaş al.. bu üç kumaş cinside patenti dupont a aittir..

sıralama ile cordura bir üstü goretex bir üstü kevlar diyebiliriz.. aslında goretex sadece su geçirmezdir ama genelde pantalonda corduro goretex beraber kullanılır.. d600 kumaş önermem zira esasen bence pantalona giden bir kumaş değil montta çok ideal.. pantalonda fena terletiyor ..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben genelde yazmıyorum öyle konulara araştırmak en doğrusu fiyat performans denkleminde .. pantalon kışlıkmı alıcaksın yazlıkmı kışlık alıcaksan..

para limitin nedir bilmiyorum ama gene diyorum marka önemli değil goretex yada kevlara paran yetişmiyorsa cordura kumaş al.. bu üç kumaş cinside patenti dupont a aittir..

sıralama ile cordura bir üstü goretex bir üstü kevlar diyebiliriz.. aslında goretex sadece su geçirmezdir ama genelde pantalonda corduro goretex beraber kullanılır.. d600 kumaş önermem zira esasen bence pantalona giden bir kumaş değil montta çok ideal.. pantalonda fena terletiyor ..
    Kavram karışıklığı var.Gore-tex su geçirmez bir membrandır.Diğer kumaşlarla kombine edilir.Gerçek Gore-tex montları ülkemizde 2000 tl den aşağı bulmak zor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)