Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tıklanma deliliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Evveet... Şu aksiyon kameralarindan dolayi buralarda ağlayan 65467775. Kişiyim herhalde.
    Haftasonu bir işimiz var, ciktik yola, otobanda gidiyoruz hızımız 100-150 arasi filandır. Kimseyle işimiz yok, kimseyle yarismiyorduk o gün. Esimin artcisiydim Siyah 600RR. Bahsi gecen arkadasta cbf1000 di ve onunda bir kadin artcisi vardi. Bu arkadasi sadece olay oldugunda gorduk oncesinde bir karsilasmamiz vs olmadi.

Sinyal verildi serit degistiriyoruz. Bu arkadas cok daha suratli bir sekilde sagimizdan (asiri yakindan) bizi gecti. Gecerken direk kaska baktim kamerasi var. ))) Esim bunu gecmek istedi niyeyse baya sinirlendi dedim birak malzeme cikartma kafasinda kamera var ondan abuk sabuk hareketler yapiyor.
    Neyse arkadaş, video malzemesi cikaricam diye iyice kendinizi şasirdiniz. Bilmiyorum buraya uye midir. Eger carpma yasansaydi o hizlarda 4 umuzde otobana savrulur haşat olurduk muhtemelen. Lakin ben senin videona malzeme olmak zorunda miyim? Tık almak icin canini tehlikeye at tamam ama baska insanlari niye karistiriyorsunuz?
    Biz cok kurallara uyariz, hicc yarismayiz, hic yuksek hiz yapmayiz demeyecegim oyle birsey yok cunku. Lakin tek bir defa boyle bir hareket yapılmadı.
    Kendinize gelin arkadaslar. Iyi gunler.
    oxus, killingroad, _chaotic_ ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizde yakalayıp ona tıklasaydanız.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde yakalayıp ona tıklasaydanız.
    Önce istifini hic bozmadi hareketleri goruyor musun filan dedi esim. Sonradan ne hikmetse sinirden pesine takilmaya karar verdi (hic onaylamiyorum) biraz yanastik. Lakin bunu yapmak, amaci malzeme cikartmak olan birinin daha cok hosuna giderdi heralde. Ben uyardim baya birak diye.
    Yaptigi cok yanlisti kendisininde artcisi var. Koca otobanda yer yok gibi silme gecmesinin amaci gaza getirmekti, malzeme cikartmakti bence.
    hasmet bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Eşşek bunlar.
    EldekiDebryj bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce istifini hic bozmadi hareketleri goruyor musun filan dedi esim. Sonradan ne hikmetse sinirden pesine takilmaya karar verdi (hic onaylamiyorum) biraz yanastik. Lakin bunu yapmak, amaci malzeme cikartmak olan birinin daha cok hosuna giderdi heralde. Ben uyardim baya birak diye.
    Yaptigi cok yanlisti kendisininde artcisi var. Koca otobanda yer yok gibi silme gecmesinin amaci gaza getirmekti, malzeme cikartmakti bence.
    Memlekette manyak ve dengesiz insan bitmiyor ki. Motorcu arabacı fark etmiyor, çok aptal insan var hemde çok.

Hele hele bu aksiyon kamerası furyası artınca ve motovlog olmak bir meslekmiş gibi görülünce bazıları ne yapacaklarını şaşırdılar izlenme sayısı için.

Çok geçmiş olsun, ciddi bir kaza da yaşayabilirdiniz. Siz sağduyulu davranıp eşinizi de uyarmışsınız muhatap olmasın diye. Valla bravo, bence de en doğrusunu yapmışsınız.

Dipnot: Halbuki yakın bir tarihe kadar bende aksiyon kamerası kullanımını öneren bir kişiydim.
    Bir kaza durumunda kara kutu vazifesi görür veya yolda yaşanılan güzel bir olayı kayıt altına alıp güzel bir anıyı saklamaya yarar diye düşünüyordum.
    Bu aksiyon kameralı vandallar türediğinden beri aksiyon kameram çekmecede duruyor, takasım gelmiyor :(
    bursalıali ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    xsr 900
    arkadaslar bildigim kadariyla yazili izin almadan baskalarinin goruntu ve ses kayitlarini almak yasak,
    yani elinize kamera alip sokakta insanlari cekip yayinlayamazsiniz kanunen.
    insanlar bunu uyanip sikayetci olmaya basladiklarinda cok kisinin cani yanacak.
    bursalıali, fatih.met ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette manyak ve dengesiz insan bitmiyor ki. Motorcu arabacı fark etmiyor, çok aptal insan var hemde çok.

Hele hele bu aksiyon kamerası furyası artınca ve motovlog olmak bir meslekmiş gibi görülünce bazıları ne yapacaklarını şaşırdılar izlenme sayısı için.

Çok geçmiş olsun, ciddi bir kaza da yaşayabilirdiniz. Siz sağduyulu davranıp eşinizi de uyarmışsınız muhatap olmasın diye. Valla bravo, bence de en doğrusunu yapmışsınız.

Dipnot: Halbuki yakın bir tarihe kadar bende aksiyon kamerası kullanımını öneren bir kişiydim.
    Bir kaza durumunda kara kutu vazifesi görür veya yolda yaşanılan güzel bir olayı kayıt altına alıp güzel bir anıyı kayıt altına almaya yarar diye düşünüyordum.
    Bu aksiyon kameralı vandallar türediğinden beri aksiyon kameram çekmecede duruyor, takasım gelmiyor :(
    Ben trafik takışmalarında huzursuz oluyorum. Olay ciksin istemiyorum bu yuzden engelledim. Biz keyif almak icin kullaniyoruz ve bu tür olaylar ogun butun keyfimi kaciriyor, hevesimi kaciriyor bu işe. Ses cikartma, ses cikartma nereye kadar diye bana kiziyor esim ama hani bitecek mi kavga edince? Hic sanmiyorum.
    Cok ciddi bir kazanin kiyisindan donuldu. Yasiyoruz sukur diyip devam ediyorsun yapacak birsey YOK.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:45 ----------

Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bildigim kadariyla yazili izin almadan baskalarinin goruntu ve ses kayitlarini almak yasak,
    yani elinize kamera alip sokakta insanlari cekip yayinlayamazsiniz kanunen.
    insanlar bunu uyanip sikayetci olmaya basladiklarinda cok kisinin cani yanacak.
    Bunu yeni ogrendim. Yasak ama sikayetci olsak birsey cikar mi acaba diye dusunmedim degil. )

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    İzinsiz kayıt almak suç,bunu yayınlamak 2 kere suç. Ama birinin şikayetçi olması gerekir.
    bursalıali bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Kamuya açık alanda görüntü almak suç ya da yasak değildir.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzinsiz kayıt almak suç,bunu yayınlamak 2 kere suç. Ama birinin şikayetçi olması gerekir.
    Videoyu gorursem biyerde denerim ama birsey cikmaz diye bizimki ugrasmak istemeyebilir, bunun suc oldugunu bilen bircok kiside buyuzden sikayet etmiyordur. Ama ben ugrasmak isterdim.

Edit: suc degil diyenlerde var. :D

Motosikleti
    xsr 900
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kamuya acik alanda goruntu almak yasak degil ancak kamuya acik yayinlamak yasak.
    internet artik basin yayin organi sayiliyor.
    hatta son ornegini google maps de gorduk bunun,
    biliyorsunuz her yerde cekim yaptilar , sokaklarda gezebilmeyi saglamak icin, sonra plakalar ve yuzler otomatik olarak sansurlendi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle diyorsunuz da, sanatçı kısmısının fotoğrafını diskoda falan çeken gazeteci kısmısının bile başı belaya girebiliyor. Hukuk ince iştir, çok güvenmeyin bu dediğinize.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kameraların kayıt alması yasak- yasak değil, yayınlanması yasak-yasak değil gibi konuşulunca Barkın'ın vefatından sonra ortaya çıkan video paylaşılamaması olayı geliyor aklıma

Benzer bir konuda araç kamerası için geçerli midir acaba.. Yine de kasıtlı kayıt alınmadığı için sorun olmasa gerek. Arkadaşlarla bir kaç kare fotoğraf çekelim derken kadraja giren amcalar içinde suç var denilebilir mi acaba

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    düb fi dizisini izliorum, instagram insanların ruh halinde oynamalar yaptı diyor bir karesinde,
    aynı mantıkla kendini gösterme arzusu insanın en içindeki en belirgin en karanlık duygu bence...

geçmiş olsun aynı zamanda :(
    EldekiDebryj, DKN ve khaledome bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düb fi dizisini izliorum, instagram insanların ruh halinde oynamalar yaptı diyor bir karesinde,
    aynı mantıkla kendini gösterme arzusu insanın en içindeki en belirgin en karanlık duygu bence...

geçmiş olsun aynı zamanda :(
    Çok yetenekli olduguna inaniyorsa ve bunu herkese gostermek istiyorsa başka yolları var. Oyle bir hareket yapinca aklinca yetenekli ve iyi bir surucu oldugunu mu kanitlamaya calisiyor bilmiyorum ama yaptigi sey bir yetenek ornegi filan degil Sacma sapan bir surus, aklini cebine koyup, motora binen herkes ayni şeyi yapabilir. Tesekkur ediyorum.
    hasmet ve something123 bunu beğendiler.

trafikte en çok motosikletler tarafından tehlikeye uğruyorum diyorum dinlemiyorsunuz.

minibüs,taksi,doblo,kamyon vs.vs hikaye. trafikte bizi en çok tehlikeye sokan araç; diğer motosikletlerdir.

önce motosiklet sürücülerini eğitmeliyiz.

geçmiş olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kamera kaydı almakla ilgili merak edilenler varsa :
    http://www.hukuki.net/showthread.php...larak-kullanma

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Izleyen var demek ki yayinliyorlar. Hic anlamis degilim motosiklet suruyoken geyik yapan birini dinlemeyi... Baglasaniz durmam.

Buraya uye oldugumda bi kac arkadas insagramimi sordu... "Herhalde herkesin var ki soruyo millet" diye dusunduydum...

Acikcasi surekli motosikletini gostermeye zorlayan insanlarin harbi motosiklet sever oldugundan supheliyim. Katildigim gruplarin cogunda acaip iyi motosiklet suren adamlarin cogunun internette resmini bulmak bile zor...

Bu arada evet, toplum icinde izinsiz kameraya almak serbest, ama izinsiz yayinlamak yasak.
    EldekiDebryj ve bursalıali bunu beğendiler.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    daha 10 dk önce araç içi kamera ve iyi bir hafıza kartı için ciddi ödeme yaptım (ciddiden kasıt burada bazılarının şu paraya kask alırım daha pahalısı israf diyenler varken ben onların bahsettiği paradan fazlaya aldım kamerayı) normalde kamera kaskımda vardı sadece.. ama baktım kamera aslında trafikte herkese lazım.. mesela geçen yıl yaptığım kazada arabamda kamera olsa 900tl olan kaskom şu anda 3500 tl olmayacaktı.. ispatlayamadığım durum için her iki tarafada eşit verilen suç nedenyle kasko yaptıramıyorum yüksek fiyattan.. genel anlamda kamera kullanan kişiler değilde vlog çekenler için konuşmakta fayda var.. ben kamerayı kendi güvenliğim için kullanıyorum.. eğer başıma birşey gelmediyse zaten kayıtlara bakma gereği bile duymuyorum.. yaşanan olayda maksat vlog mu yoksa kişiyi gaza getirip kapışmak mı yada arkasındaki artçıya şekil yapmak mı bilemiyorum.. bu yaz bende kamera varken dengesiz biri hatta kaskı bile yoktu aynı hareketi bana yaptı silme geçti yanımdan.. demek ki dengesizleşmek için kameraya gerek yok
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yolda kayıt almak yasak değil. Ancak yayınlamakla ilgili sorumluluk yayınlayana aittir. Orada plakası okunan biri şikayet ettiğinde başı derde girebilir. Bu yüzden o kısımları flulaştırma yapıyorlar. Tabi kask kamerası olan art niyetliler bunun çok farkında değil, açık açık plaka ifşa etmek için dolanıyorlar. Mesela bir ara ayna kırmak moda idi. onlardan biri şikayet etmiş mi acaba çok merak ediyorum. Bir motorcu benim aracımı darp edip bunu yayınlayacak, onun anasından emdiği sütü burnundan getirmesini bilirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)