Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Görmedim" Diyenlere Kızmamak Lazımmış

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Herkese selamlar,

Bugün motorla küçük bir kaza geçirdim. Olay şu şekilde gerçekleşti.
    Anadolu yakası E-5'te, solun solu diye tabir edilen, sol şeritle bariyerler arasındaki yasak bölgeyi kullanarak ilerliyorum.
    Önümde 3-4 tane motor var. Bir önümdeki motorun (scooter'ın) sürücüsü kask dahil hiç bir ekipmanını takmamış. İçimden ona söyleniyorum.
    Böyle ilerlerken yukarıda bahsettiğim soldaki boşluğa, içinde acil hastası olan bir taksi girdi. Zar zor ilerlemeye çalışıyor.
    Tabi motor gibi küçük bir araç olmadığı için dura kalka zar zor ilerliyor.
    Ben de toplantıya geç kalmamak için bahsettiğim boşluktan çıkıp arabaların arasından ilerleyerek önümdeki motorcular ve taksiyi geçtim.
    Tekrar soldaki boşluğa yöneldim. Aynama baktım, gelen giden olmadığını görünce boşluğa girdim.
    Hemen ardından ciyak ciyak bir fren sesiyle irkildim.
    Tekrar aynaya baktığımda, o ekipmansız motor sürücüsünün kayarak bana doğru geldiğini gördüm.
    Çarpacağını anlayınca düşmemek için sağlam bir şekilde yere bastım. Ve paaat diye arkadan geçirdi bana.

Hemen motordan inip yanına gittim. Ayağa kalkmış bacağını tutuyordu. "Abi hiç aynaya bakmadan pat diye dalıyorsun" dedi.
    Halbuki aynaya bakmıştım. Emniyet şeridine ve o boşluğa girerken aynamı kesinlikle kontrol ederim.
    Ama o an direkt savunma refleksi göstererek "sen de yardırmış geliyorsun" dedim.
    Tabi sonra defalarca özür diledim. Bir şeyin var mı diye sordum. Telefon numaramı verdim.
    Defalarca aradım iyi misin diye sormak için ama açmadı. Daha sonra whatsapp'tan yazınca cevap verdi. İş yerindeymiş, açamıyormuş.
    "Sadece biraz bacağım ağrıyor başka bir şeyim yok" dedi.

Buraları okuyorsan tekrar özür dilerim arkadaşım. İnan bana aynaya baktım ama seni görmedim.
    oe1905 ve PiedPiper bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Aynaya baktım ama görmedim" diyenlere omuz üstü bakış yapmadığı için kızılabilir aslında.
    emremm, khaledome ve rEnE bunu beğendiler.

bu gibi durumlarda biraz garantici olmak lazım.

şahsen bu gibi durumlarda hem aynaya hem de kafamı çevirerek (omuz üstü bakış var ya,burda yapamadım. o işte) arkaya en az 2 kez bakıp öyle giriyorum.

geçmiş olsun.

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    En küçük hamlelerde bile muhakkak kafamı çevirip bakarım. Öyle bir şey ki en umulmadık zamanlarda patlak veriyor bu kör nokta.. Arkadaşa bir şey olmamasına sevindim, geçmiş olsun.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

Motosikleti
    RX9
    Her ikinize de çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O sol boşluğa giriş anı benim de en çekindiğim anlardan biri. Girmeyecekmiş gibi 5-6 saniye duruyorum şeritte bakıyorum zırt pırt arkaya.
    Geçmiş olsun.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Omuz üstü bakışta haklısınız. Ancak trafik tamamen durduğu için, sol şeride neredeyse dikine girdim zaten. Ve soldaki boşluğa paralel olana kadar kafamı çevirerek kontrol ettim arkayı. En son şeride girmeden önce de aynaya baktım. Ancak buna rağmen göremedim :(

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    goz her gordugunu beyne iletmez.
    beyin gozden gelen herseyi algilamaz.

Görünmez Goril deneyi cok sey anlatir

http://www.theinvisiblegorilla.com/g...xperiment.html
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/goru...ter_name=goril
    https://youtu.be/vJG698U2Mvo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)