Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

1LT Benzin İle 300 km yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki çalışmıyor henüz
    koskaca Titanic gemisinin motorları suyla çalıyordu , küçücük motosiklet niye çalışmasın ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    peşin fikirli olmamak lazım çok biliyorum demek çok bildiğiniz anlamına gelmez.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    http://itufacilis.org/

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Mucidimiz haklı olabilir.
    Nasıl ve nereden üflendiğine bağlı. Sonuçta metan da yanıcı bir gaz.

Bkz. Şekil 1/a

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tamerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını bee . türk milleti alışmış duduklenmeye aksi olunca bünye kaldırmadı. Et 3O TL ye düştü yerli alırım az alırım dendi. Beyler ister inanın ister inanmayın. Yorumlara guluyorum sadece. Bir kişi destek oldu kocaman forumda. Cekecez yeni videolar merak etmeyin. Biz motoru sudaki hidrojenle de calistirdik 2 lt suyla 6yuz km gittik. ama girmeyelim kaldırmaz bunyeniz. Forumda düz mantık mevcut. O yüzden siz sağ ben selamet. Ha araştırın ama. Hidrojen generator nasıl yapılır. Benzinden gaz. Magnet motor. Bütün bunları araştırın ki ne cevherler var Türkiye de öğrenin. Hepsi YouTube de mevcut. Sözlüğünüz YouTube... Kalın saglicakla.
    Bence sorun da orda... Hepinizi forum olarak icatlarinizi YouTube disina cikarma noktasinda destekliyoruz. N'olur, biz de suyla kilometrelerce gitmek, benzin icen degil koklayan araclar istiyoruz. Mahrum etmeyin bizi bu guzelliklerden... Oteki turlu dogal olarak "bi b0ka yarasa YouTube disina cikmaz miydi?" diye dusunuyoruz hakli olarak...

Daha ucuz diye tum Turkiye LPG'ye dondu bi suru para verip. Suya donmek icin 10 katini vermeyecek vatandas tanimiyoruz. N'olur yapin... Oteki turlu, yine daha once dedigim gibi, "bi b0ka yarasa yapmazlar miydi?" diye dusunuyoruz hakli olarak...

Miknatisli amcalara buradan selam yolluyorum. Acep sayin cumhurbaskanimizdan istedikleri destegi gorduler mi ki?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peşin fikirli olmamak lazım çok biliyorum demek çok bildiğiniz anlamına gelmez.

https://www.youtube.com/watch?v=A6-mN_hzSpM
    Biz bu videoları 15-20 senedir izliyoruz. Peki nerede bu elemanlar?
    Amerika, petrol baronları engel oluyor, değil mi? Adamları tek tek ortadan kaldırıyorlar sanırım.
    Enerjinin korunumunu ABD ortaya attıysa, bunu da yapar.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    hepiniz harikasınız. forumda konuları hep zevkle okuyorum. bilgi ediniyorum. doğruyu yanlışı seviyeyi çok bozmadan tartışmak çok güzel.
    iyiki varsınız hepiniz ve iyiki foruma üye olmuşum

bunuda buraya yazmam belki saçma oldu ama hislerimi belirtmek istedim

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bazı yanlış konular var, bunların yanında bazı gerçeklerde var, aslında önemli olan enerjiyi, en ucuz yolla nasıl elde ettiğimiz dir ,yoktan enerji olmaz demek yanlış bir deyim ,neden yanlış, zaten yaşadığımız dünya da enerji bize verilmiş, biz insanlar bu enerjiyi çıkarıp, üretip, ayrıştırarak kullanıyoruz zaten, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, fosil yakıtlar ,katı yakıtlar ,nükleer enerji v.b dünyada bolca var
    birisi bitse, diğeri kullanılıyor, teknoloji ilerledikçe farklı seçeneklere geçiliyor, güneş milyon yıldır ısıtıyor ,aydınlatıyor, rüzgarlar sürekli esiyor ,az çok akarsular ,nehirler akıyor ,hepsi ve benzerleri zaten kullanılıyor
    kısaca petrolün sahibi abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor, kendi alanında ,bitene kadar veya gücü yetmeyecek duruma gelinceye kadar istemeyecek, günümüzde bile yelkenli tekneler mevcut, bedavadan rüzgar ile hareket ediyor, ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan
    ama insan oğlunun ,dünyaya egemen olma, kendi cinslerini zayıflatma ,öldürme, sömürme ,politikası olduğundan, yani hayvani duyguları, ön planda olduğundan dünya da barış ile geçen zamandan çok savaşlar olmuştur
    ilk yorumumda da belirttim, hidrojen yakıt olsun, manyetik motor olsun, bu ve benzeri ucuz enerjiyi, petrol baronları ve ülkemizde alınan yüksek vergilerin kesileceğinden, devletimizde istemez, ben matematik ,fizik kurallarına takılmam
    dünyada dünyanın ömrü boyunca yetecek enerji var mı? var, demek ki sonsuz enerji var, hemde bedava ,sadece insanoğluna az çaba ile kullanmak kalıyor sonsuz demek zaten insanlığın sonsuzu kadardır ,insanlık yok olduktan sonra, sonsuz zaten bize göre bitiyor, kısaca sen manyetik motorda yapsan elektrikli motorda yapsan, petrol ürünleri satan ülkeler ve fazla vergi alan devletimiz buna izin vermez, verse de gene bir yolunu bulur, sana pahalı olarak enerjiyi satar, kişisel olarak, insanlık yararına olan her araştırmayı desteklerim, lakin bu yöntemlerle insanları dolandıranlara da dikkat etmek lazım, bir ara % 30 benzin tasarrufu adı altında satılan ürünler vardı, inceledim adamlar benzin hortumunu daraltmış, gelen yakıt azalmış, araç çekişten düşmüş ,tasarruf ediyoruz diyorlardı :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı yanlış konular var, bunların yanında bazı gerçeklerde var, aslında önemli olan enerjiyi, en ucuz yolla nasıl elde ettiğimiz dir ,yoktan enerji olmaz demek yanlış bir deyim ,neden yanlış, zaten yaşadığımız dünya da enerji bize verilmiş, biz insanlar bu enerjiyi çıkarıp, üretip, ayrıştırarak kullanıyoruz zaten, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, fosil yakıtlar ,katı yakıtlar ,nükleer enerji v.b dünyada bolca var
    birisi bitse, diğeri kullanılıyor, teknoloji ilerledikçe farklı seçeneklere geçiliyor, güneş milyon yıldır ısıtıyor ,aydınlatıyor, rüzgarlar sürekli esiyor ,az çok akarsular ,nehirler akıyor ,hepsi ve benzerleri zaten kullanılıyor
    kısaca petrolün sahibi abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor, kendi alanında ,bitene kadar veya gücü yetmeyecek duruma gelinceye kadar istemeyecek, günümüzde bile yelkenli tekneler mevcut, bedavadan rüzgar ile hareket ediyor, ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan
    ama insan oğlunun ,dünyaya egemen olma, kendi cinslerini zayıflatma ,öldürme, sömürme ,politikası olduğundan, yani hayvani duyguları, ön planda olduğundan dünya da barış ile geçen zamandan çok savaşlar olmuştur
    ilk yorumumda da belirttim, hidrojen yakıt olsun, manyetik motor olsun, bu ve benzeri ucuz enerjiyi, petrol baronları ve ülkemizde alınan yüksek vergilerin kesileceğinden, devletimizde istemez, ben matematik ,fizik kurallarına takılmam
    dünyada dünyanın ömrü boyunca yetecek enerji var mı? var, demek ki sonsuz enerji var, hemde bedava ,sadece insanoğluna az çaba ile kullanmak kalıyor sonsuz demek zaten insanlığın sonsuzu kadardır ,insanlık yok olduktan sonra, sonsuz zaten bize göre bitiyor, kısaca sen manyetik motorda yapsan elektrikli motorda yapsan, petrol ürünleri satan ülkeler ve fazla vergi alan devletimiz buna izin vermez, verse de gene bir yolunu bulur, sana pahalı olarak enerjiyi satar, kişisel olarak, insanlık yararına olan her araştırmayı desteklerim, lakin bu yöntemlerle insanları dolandıranlara da dikkat etmek lazım, bir ara % 30 benzin tasarrufu adı altında satılan ürünler vardı, inceledim adamlar benzin hortumunu daraltmış, gelen yakıt azalmış, araç çekişten düşmüş ,tasarruf ediyoruz diyorlardı :D
    Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun...

* Petrol ve dogal gaz ureten ulkelere bi bakin... "kısaca petrolün sahibi abd" lafinin ne kadar yanlis oldugunu goreceksiniz.

* Amerika 1973 petrol krizi"ni okuyun, OPEC ulkeleri petrolu azaltinca Amerikanin nasil surundugunu goreceksiniz.

* "Strategic Petroleum Reserve"u okuyun. Amerika'nin "aman bi daha petrolsuz kalmayayim" deyip yerin icine devasa benzin depolari nasil kurdugunu gorup hayret edeceksiniz.

* Gunes enerjisini elektrige donusturen aletlerin verimini ve maliyetini ogrenin, "ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan" lafinin neden gecersiz oldugunu anlayacaksiniz.

* "Corporate Average Fuel Economy (CAFE) standards"i okuyun, Amerika'nin araclarin benzin harcamasini azaltmak icin firmalara ne kadar yuksek baski uygaladigini gorup "abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor" lafinin ne kadar sacma oldugunu goreceksiniz.

Bu arada dunyadaki tum enerjinin kaynagi gunestir (nukleer enerji disinda)... Cok az miktarda da ayin cekiminin olusturdugu enerji soz konusu, ama bu devede kulak. Petrol de gunesten, akarsu da, ruzgar da... Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar
    emremm ve BLUERAY bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar
    Günümüzde hala "milyarlarca" insan güneşe tapıyor zaten, sadece farkında değiller.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    En başta zaten demişsiniz ki, PROJEMİZ FİKİR SUNMAK AMAÇLIDIR... oradan almış yürümüş konu...

Var ise bir teknik bir çalışmanız bana özel mesaj ile adres ve telefon veriniz. Yakından incelemek isterim. Ciddiye alınabilir bir tarafı var ise sizlere bu konuda sponsor olabilecek bir şirkette çalışıyorum. Patent masrafınızı sağlarım. Sponsorluk işi ise benim şirkete olan teklifime bakar. Varsa böyle bir olayınız bildiriniz, ha yok şöyle böyle falan diye yazıp, bunun kolpa bildirim olduğunu soyleyecekseniz bişey yazmayınız, başınızı belaya sokmayınız. İşin içinden sizi kimse çıkaramaz. Tüm masraflar çatır çatır siz değil sülalenizden bile tahsil edilir.

Evet şimdi konuşunuz, özelden yada buradan. Bekliyorum.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta zaten demişsiniz ki, PROJEMİZ FİKİR SUNMAK AMAÇLIDIR... oradan almış yürümüş konu...

Var ise bir teknik bir çalışmanız bana özel mesaj ile adres ve telefon veriniz. Yakından incelemek isterim. Ciddiye alınabilir bir tarafı var ise sizlere bu konuda sponsor olabilecek bir şirkette çalışıyorum. Patent masrafınızı sağlarım. Sponsorluk işi ise benim şirkete olan teklifime bakar. Varsa böyle bir olayınız bildiriniz, ha yok şöyle böyle falan diye yazıp, bunun kolpa bildirim olduğunu soyleyecekseniz bişey yazmayınız, başınızı belaya sokmayınız. İşin içinden sizi kimse çıkaramaz. Tüm masraflar çatır çatır siz değil sülalenizden bile tahsil edilir.

Teknik çalışma filan arama, zaten bir şey bildikleri yok.
    Video seyredip bizde yapalım kafasında adamlar.

Motosikleti
    honda
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster

At bakalım ozelden adresini irtibata gecelim seninle ne kopyasından bahsediyorsun sen. Artist at adresini telini bakalım kim sin nesin öğrenelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Projeyi beğenen dener. Lastik tamirinden daha kolay denemesi. Burada biri bidi yapmayın. Patent verecekmis de yok bilmem ne de. Bakin işinize. Neyin ne olduğunu sizden daha iyi biliyorum.patent alınacak bir icat yapmadık gözünüzle izleyin videoyu. Nereden nereye cektiniz olayı. Bu yazdiklariniz aleyhinizde delil olacaktır. Kayıt altına aldık. Durup dururken tehdit ediyor adama bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teknik çalışma filan arama, zaten bir şey bildikleri yok.
    Video seyredip bizde yapalım kafasında adamlar.
    Helal be en sonunda videoyu biri izlemiş. Tebrikler. Biz denedik oldu. Sizde deneyin. Teknik bilgiye gerek yok. Sponsor olmaya da gerek yok. Bir buluş yapmadık. Neye sponsor olacak pet siseyemi.
    matrax33 bunu beğendi.

videoyu ceken arkadasa amma yuklendiniz arkadaslar birde blueray arkadaş neyin kafasını yaşıyor anlamadım.pet şişenin mi yoksa slikon hortumlarınmı sponsoru olacak.herkesin bilip yapabileceği seyi denedik.millet aman arabama birsey olmasın aman motoruma birsey olmasın diyor denemiyor.Ben denedim kim ne diyecek.birde anlamadığım neyin parasını ödetiyorlar.motor benim motor.ister parçalarım ister benzin döker yakarım.uzerinde istedigim deneyi yaparım.Duyan okuyanda sanır ki yeni bir element kesfettikte bunun 1 gr ile aya gidecek yakıt yaptık.

Motosikleti
    Allah askina n'olur fikri sahibi olmadan once "acaba zannettigim gibi mi yahu?" deyip bi Wikipedia'yi acip okuyun...

* Petrol ve dogal gaz ureten ulkelere bi bakin... "kısaca petrolün sahibi abd" lafinin ne kadar yanlis oldugunu goreceksiniz.

* Amerika 1973 petrol krizi"ni okuyun, OPEC ulkeleri petrolu azaltinca Amerikanin nasil surundugunu goreceksiniz.

* "Strategic Petroleum Reserve"u okuyun. Amerika'nin "aman bi daha petrolsuz kalmayayim" deyip yerin icine devasa benzin depolari nasil kurdugunu gorup hayret edeceksiniz.

* Gunes enerjisini elektrige donusturen aletlerin verimini ve maliyetini ogrenin, "ekvator bölgesine, çöllere ,koyun güneş panellerini bütün dünyanın elektriğini karşılar, bedavadan" lafinin neden gecersiz oldugunu anlayacaksiniz.

* "Corporate Average Fuel Economy (CAFE) standards"i okuyun, Amerika'nin araclarin benzin harcamasini azaltmak icin firmalara ne kadar yuksek baski uygaladigini gorup "abd, petrol harici enerji kullanımını istemiyor" lafinin ne kadar sacma oldugunu goreceksiniz.

Bu arada dunyadaki tum enerjinin kaynagi gunestir (nukleer enerji disinda)... Cok az miktarda da ayin cekiminin olusturdugu enerji soz konusu, ama bu devede kulak. Petrol de gunesten, akarsu da, ruzgar da... Eskiden bosuna gunes'e tapmamislar
    kardeş ben birisi ile sohbet edeceksem yada yorum yapacaksam ,konu hakkında bilgi sahibi değilsem konuşmam, opec dediğin ülkeler ,arap ülkeleri Katar Suudi Arabistan, Kuevyt v.s diğer ülkeler Libya, Venezuella v.s, bu ülkeler petrol fiyatını ve üretimi belirleyecek güce sahip ise ,neden Abd ye borçlanıp duruyorlar, neden petrol paralarının büyük bir bölümü Abd hesaplarında yatıyor, ayrıca Irak a saldıran Irak petrolünün % 90 nını ben demokrasi getirdim deyip ,askeri harcamalar yaptım deyip, kendine bağlayan Abd değilmi ? Libya aynı şekilde Ab ile birleşilip, Libya petrolünü 3/1 paylaşarak demokrasi getirmediler mi ? Suudi Arabistan daha yeni 400 milyar dolarlık Abd ile silah anlaşması yapmadı mı? Venezuella lideri ülkemdeki karışıklıkları Abd çıkarıyor demedi mi? bu opec üyeleri ne oldu şimdi elbette yalan oldu :D
    Brent petrol, petrol piyasasını belirliyor ,peki hangi ülkede işlem görüyor, İngiltere de İngiltere nereye bağlı Abd ye opec üyesi ülkeler daha kendi ülkelerini korumakta zorlanıyor, bazıları koruyamamış bölünmüş bile, opec yalan oldumu, oldu
    Abd petrol krizinden etkilenmez, üretici olanlardan zaten kendisi ,İsrail Arap savaşı zaten son direnişti, o zamanın şartları, o ayrı konu
    gelelim panellere en büyük panel üreticisi Çin, Çin den alma, kendin üret, malzeme nasıl olsa 30.40 sene giden bir malzeme ,
    diğer mesele Abd elbette petrolün biteceğini öngörüyor ama daha zamanı var, ayrıca Abd zaten kendisi petrol fiyatlarını düşürdü ,neden çünkü petrol üreticisi diğer ülkelerin ekonomilerini daha da bağımlı hale getirmek için ,başarılıda oldu, Suudi Arabistan varlık fonu kurmak zorunda kaldı Venezuella da ekonomik çöküş ile iç karışıklık da çıkarıldı
    borsa ile ilgilendiğimden biliyorum ekonomomizi dünya ekonomilerini, gerçekler medyada ,kitaplarda yazıldığı gibi değildir ,araştırmak lazım ,asıl sen yanlış bir düşünce desin ,yazdıklarım ispatlı ve gerçek yaşadığımız olaylardır,,,,, ilk yorumumu ve bu yorumumu daha detaylı, okursan, anlarsın,,,,, demek istediklerimi, tam olarak zaten anlamamışsın
    11 eylül 2011 Abd ikiz kuleleri nasıl vurulmuş araştır bakalım ,gerçekten vurulmuş mu? yoksa patlayıcı ile mi patlatılmış ,ayrıca 2000 yahudi kökenli çalışan ,işlerine gitmiş mi ?araştır bakalım, Pentagona da uçak mı girmiş yoksa tadilat gören bir bölümde patlamamı yapılmış,SANA ZAHMET SEN ARAŞTIR KARDEŞ :D sonrası zaten malum, bütün ortadoğu savaşların içinde kaldı, kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    11 eylül 2011 Abd ikiz kuleleri nasıl vurulmuş araştır bakalım ,gerçekten vurulmuş mu? yoksa patlayıcı ile mi patlatılmış ,ayrıca 2000 yahudi kökenli çalışan ,işlerine gitmiş mi ?araştır bakalım, Pentagona da uçak mı girmiş yoksa tadilat gören bir bölümde patlamamı yapılmış,SANA ZAHMET SEN ARAŞTIR KARDEŞ :D sonrası zaten malum, bütün ortadoğu savaşların içinde kaldı, kolay gelsin
    Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem. Ama akliniz aliyor mu Allah askina, 2000 kisi ise gitmeyecek, ve o gun de ucak dusecek. Direk zan altinda kalmaz mi o insanlar. Esi, oglu, babasi olen insanlar hic bunun pesini birakir mi? Didik didik ederler. Biraz makul olun.

Bakin sirf sacma geldigi icin arastirdim. NY'in o bolgesinde yasayanlarin %9'u Yahudi. Olenlerin %10-%15'i Yahudi. Buyrun bakalim.

"Acaba" diyelim ama sacmasapan seylere de inanmayalim, azicik sorgulayalim. Allah akil fikir vermis dusunelim diye...

Bir cok insan beni Amerika'yi savunuyor zannediyor, da ben aklimizi fikrimizi savunuyorum. Amerika dahil tum bati'nin yaptigi o kadar cok utanilacak sey var ki tesbiti yapilmis, ne diye akla mantiga aykiri sacmaliklar uydurma ihtiyaci hissediyoruz anlamiyorum.

Ama asil onemli olan bu dusuncenin hepimize verdigi zarar. Amerika kotu, bati kotu, peki tamam. Peki ya biz? Nasil belimizi dogrultacaz biz? Bor'la mi? Parayla mi? Biz azicik adamakilli olsak Amerika ve Bati onumuzde engel durabilir mi? Azicik duzgun insan olsak, bir cogumuzun inandigi Allah yardim edip belimizi dogrultmaz mi?

Ama cok kolay disariyi isaret etmek...

Size bir sey diyeyim: Yarin dunyanin anahtarini Amerika'dan alip Turkiye'ye verin, daha iyi mi olur sizce dunya? Becerebilir mi bugunun Turkiyesi dunyayi daha emniyetli ve mureffeh bir ulke yapmayi? Biz bugun emniyetli ve mureffeh bir ulke miyiz? Bunun tek sorumlusu bati mi? Bizim hic mi hatamiz yok?

Motosikleti
    Bakin, 9/11'i belki Amerika kendi organize etmistir, cok makul gormesem de net bir sey diyemem. Ama akliniz aliyor mu Allah askina, 2000 kisi ise gitmeyecek, ve o gun de ucak dusecek. Direk zan altinda kalmaz mi o insanlar. Esi, oglu, babasi olen insanlar hic bunun pesini birakir mi? Didik didik ederler. Biraz makul olun.

Bakin sirf sacma geldigi icin arastirdim. NY'in o bolgesinde yasayanlarin %9'u Yahudi. Olenlerin %10-%15'i Yahudi. Buyrun bakalim.

"Acaba" diyelim ama sacmasapan seylere de inanmayalim, azicik sorgulayalim. Allah akil fikir vermis dusunelim diye...

Bir cok insan beni Amerika'yi savunuyor zannediyor, da ben aklimizi fikrimizi savunuyorum. Amerika dahil tum bati'nin yaptigi o kadar cok utanilacak sey var ki tesbiti yapilmis, ne diye akla mantiga aykiri sacmaliklar uydurma ihtiyaci hissediyoruz anlamiyorum.

Ama asil onemli olan bu dusuncenin hepimize verdigi zarar. Amerika kotu, bati kotu, peki tamam. Peki ya biz? Nasil belimizi dogrultacaz biz? Bor'la mi? Parayla mi? Biz azicik adamakilli olsak Amerika ve Bati onumuzde engel durabilir mi? Azicik duzgun insan olsak, bir cogumuzun inandigi Allah yardim edip belimizi dogrultmaz mi?

Ama cok kolay disariyi isaret etmek...

Size bir sey diyeyim: Yarin dunyanin anahtarini Amerika'dan alip Turkiye'ye verin, daha iyi mi olur sizce dunya? Becerebilir mi bugunun Turkiyesi dunyayi daha emniyetli ve mureffeh bir ulke yapmayi? Biz bugun emniyetli ve mureffeh bir ulke miyiz? Bunun tek sorumlusu bati mi? Bizim hic mi hatamiz yok?
    kardeş benim yorumlarımı detaylı okusan, zaten bu tartışmaya girmezdik ,beni bütün suç batıda diyenler ile sakın karıştırma ,ben genel dünya halinden ve ülkemiz durumundan bahsettim, 11 Eylül olayını zaten kafamdan sallayamam Fransız bir araştırmacı yazar detaylı bir şekilde açıklıyor ve birkaç batılı yazarı okudum, videolarını izledim, zamanında Fransa Concorde uçaklarını yapmıştı, hatırlarsın ,bir gün uçuş sırasında düştü, o zamanda pek dillendirilmemişti ama abd nin parmağı vardı,geçenlerde açıklama yapıldı, evet düşürüldü dediler, nice olaylar var ve bunlar gerçekler ,bizde bu gerçekleri görüp ona göre hazırlıklı olmalıyız diyorum, gene dediğim gibi sakın beni herşey batıdan dır diyenlerle karıştırma ,zaten başımıza ne geliyorsa kendi hatalarını görmeyip ona buna suç atanlardan geliyor, kolay gelsin

9/11 olayı
    alüminyum sürprizci dir. bor misali
    "termit bombası"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    kardeş benim yorumlarımı detaylı okusan, zaten bu tartışmaya girmezdik ,beni bütün suç batıda diyenler ile sakın karıştırma ,ben genel dünya halinden ve ülkemiz durumundan bahsettim, 11 Eylül olayını zaten kafamdan sallayamam Fransız bir araştırmacı yazar detaylı bir şekilde açıklıyor ve birkaç batılı yazarı okudum, videolarını izledim, zamanında Fransa Concorde uçaklarını yapmıştı, hatırlarsın ,bir gün uçuş sırasında düştü, o zamanda pek dillendirilmemişti ama abd nin parmağı vardı,geçenlerde açıklama yapıldı, evet düşürüldü dediler, nice olaylar var ve bunlar gerçekler ,bizde bu gerçekleri görüp ona göre hazırlıklı olmalıyız diyorum, gene dediğim gibi sakın beni herşey batıdan dır diyenlerle karıştırma ,zaten başımıza ne geliyorsa kendi hatalarını görmeyip ona buna suç atanlardan geliyor, kolay gelsin
    Hadi bakalım buyrun bi de burdan yakın, biri bitiyor diğeri başlıyor... Amerika Concorde'u düşürmüş. Eğer gerçekten böyle bir şey varsa Fransa niye altında kalsın? Bulur rezil eder Amerika'yı. Farkındaysanız Concorde kendi kendine bitti. Dediğim gibi, hemen varsaymayın, okuyun:
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Concorde

Bu arada çok ilginç bir hikayesi var Concorde'un. Maliyeti öngörülenin fersah fersah ötesinde olmuş. British Airways uçakların tanesini $1'a almış Geri kalanını devlet üstlenmiş...

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    https://www.designboom.com/technolog...le-10-17-2016/

toplam ağırlık 110-120 kg ve 198 W güç ile kırılan hız rekoru 139.45 km/h...
    198 watt= 1/3 beygir ediyor, 4 zamanlı içten yanmalı eşdeğeri 30cc filandır..
    Tüketim rakamına ancak bu şekilde yaklaşılabilir..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)