Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1LT Benzin İle 300 km yol yapmak

Motovento
    REKLAM ALANI

nasıl yani Elon Musk o kadar yatırımı Tesla'da boşuna mı yaptı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler onemli bir noktayi atliyorsunuz. bakin dikkat cekeyim.

adam diyor ki 1 lt suyla 300 km gittik(aslinda 2lt su ile 600 yazmis ama ben ikiye boldum litrede yaptigini hesapladim. ki muhendislik egitimi almis biriyim. matematik bildigim belli olsun)

motoru diyor, sudaki hidrojen diyor, calistirdik diyor, adam benzin yerine dizel yakit konulunca calismayan makinada su ile atesleme yaptirmayi bulmus siz hala ne konusuyorsunuz ya. adam uranyum zenginlestirmeyi felan atlayip direk cbf 150 (ki kendisi tek basina bir efsanedir) sudaki hidrojenle (nasil sudaki hidrojeni ayristirdi, onu da pet siseye ufurerek mi yapiyor bilemiyorum) calistirmis. 600 km yol gitmis.

kafanizda canlanmasi acisindan soyluyorum 2 lt su, 4 tane 0,5lt kucuk su. istanbul konya yapiyorsun.

ben ikna oldum. calismalarinizin simdiki kismi icin tebrik ederim, sonraki bolumleri icin de basarilar dilerim.

he son olarak, don't feed troll.

kolay gelsin.
    Evet, ben şimdi uyandım. Ciğerler acayip hidrojen üretir, bilmeden konuşuyoruz. Biyoloji bilgisi gerekir.
    Aslında yapmak istedikleri gazlaştırma değil. Nefes buharının içinde bulunan hidrojenmiş.
    Denemelerden sonra hidrojen üretip karbüratöre onu gönderecekler. Hidrojen iyi yanıcıdır. 300 değil 500 km. garanti.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Vurmayın artık adam öldü

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    ben arkadaşlarım gibi düşünmüyorum kolay gelsin.

Motosikleti
    honda
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pet şişeden yapılmış ilkel karbüratöre belki cahil kesimi kandırıp desteklerini alabilirsiniz ama benim gibileri kandıramazsınız. Çünkü mühendislik eğitimi aldım. Fizik, kimya, termodinamik, verim hesabı nedir biliyorum. İçten yanmalı motorlar hakkında bilgi sahibiyim.

Bu videodaki mekanizma bildiğiniz karbüratördür. Sadece tek farkı pet şişeden yapılmış ve dandik olmasıdır. Verimi arttırması mümkün değil. Benzin içinde su ve gaz diye ayrı ayrı maddeler yoktu. Enjeksiyonlu makinelerde benzinin tamamı yakılır ve yanma sonucu su ve karbondioksit oluşur.

Hidrokarbon+Oksijen=H2O+CO2

Bütün hidrokarbon yakıtlarda yanma denklemi budur. Benzin, mazot, doğalgaz, bütan, propan... hepsinde aynıdır.

Video sahibi kişiler isterlerse o motosikletin deposunu söküp kendi şişelerini bağlayarak 300 km sürüp bunu videoya çekebilirler.

İddia eden ispat etmekle yükümlüdür.
    Karbüratör değil o nerrnizke izliyorsunuz videoyu. Karbüratör e giden hortuma benzin gazi veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler onemli bir noktayi atliyorsunuz. bakin dikkat cekeyim.

adam diyor ki 1 lt suyla 300 km gittik(aslinda 2lt su ile 600 yazmis ama ben ikiye boldum litrede yaptigini hesapladim. ki muhendislik egitimi almis biriyim. matematik bildigim belli olsun)

motoru diyor, sudaki hidrojen diyor, calistirdik diyor, adam benzin yerine dizel yakit konulunca calismayan makinada su ile atesleme yaptirmayi bulmus siz hala ne konusuyorsunuz ya. adam uranyum zenginlestirmeyi felan atlayip direk cbf 150 (ki kendisi tek basina bir efsanedir) sudaki hidrojenle (nasil sudaki hidrojeni ayristirdi, onu da pet siseye ufurerek mi yapiyor bilemiyorum) calistirmis. 600 km yol gitmis.

kafanizda canlanmasi acisindan soyluyorum 2 lt su, 4 tane 0,5lt kucuk su. istanbul konya yapiyorsun.

ben ikna oldum. calismalarinizin simdiki kismi icin tebrik ederim, sonraki bolumleri icin de basarilar dilerim.

he son olarak, don't feed troll.

kolay gelsin.
    Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük. https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    Aha böyle bak bu video bir geri zekaliyi bile ikna eder. Sudan hidrojen nasıl ayrilirmis ogren
    https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı tamerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük. [video]https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI[/url]
    Aha böyle bak bu video bir geri zekaliyi bile ikna eder. Sudan hidrojen nasıl ayrilirmis ogren
    Hidrojeni elde etmek için ne kullanılıyor? Elektrik.
    Harcadığın elektrik ile ürettiğin hidrojeni kıyaslarsan verimi hesapladın mı?
    Elektrik harcayacaksın, hidrojen elde edeceksin, onu içten yanmalı motorda kullanacaksın. Akıllı işimi?
    Niye sağ kulağını sol elinle gösteriyorsun?
    Ulaşım için kullanacaksan elektriği doğrudan harekete çevir, istediğin yere git.

Neler konuşuyoruz? Gavurun 1800-1900'lü yıllarda hallettiği konular bunlar.

Motosikleti
    Karbüratör değil o nerrnizke izliyorsunuz videoyu. Karbüratör e giden hortuma benzin gazi veriyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Sivri zeka ya. Forumun bilgi seviyesi son derece düşük. [video]https://youtu.be/vC-2SZ2uDHI[/url]
    Bu gereksiz özgüven nereden geliyor? İlkokul seviyesindeki bilginle devrim yaptığını sanıyorsun.

Bak çok basit birkaç bilgiyle yaptını iddia ettiğin şeyin yalan olduğunu göstereceğim;

- 1 litre benzin yaklaşık 8,76 kwh enerji içeriyor. Yani benzini yüzde yüz verimle yakabilirsen bu kadar enerji elde edebilirsin en fazla.

- Yamaha ybr tapagaz maksimum güçte sürüldüğünde 7.5 kw güç üretiyormuş. Yani 1 saat boyunca tam güçte sürersen 7.5 kwh hareket enerjisi elde edeceksin.

Bu üstteki iki bilgiyi birleştirdiğinde yamaha ybrnin 1 saat boyunca tam güçte kullanıldığında eğer yüzde yüz verimle çalışırsa 1 litreye yakın benzin tüketeceği görülür. Fakat biz biliyoruz ki bu motosiklet 100 kilometrede yaklaşık 3 litre yakıt tüketiyor çünkü içten yanmalı motorlar şuanda yaktıkları yakıtın sadece üçte birini hareket enerjisine dönüştürürken kalanını ısı olarak atarlar.

Şimdi senin iddiana gelelim sen diyorsun ki "Biz bir mekanizma yaptık. 100 kilometrede 3 litre yerine 1 litre benzinle 300 km gitti bu motosiklet." Yani şuanki yüzde 30 luk verimin 9 kat üstüne çıktığını iddia ediyorsun. Termodinamiğe ve kimyaya göre sen benzindeki bütün enerjiyi hareket enerjisine dönüştürsen dahi 1 litre ile 100 km gitmesi gerekirken 300 km gitmişsin.

Sonuç olarak yoktan enerji var ettiğini iddia ediyorsun ve ciddiye alınmak istiyorsun. Gerçekten yüzde 300 verimle çalışan bir şey yaptıysan ne diye foruma yazıyorsun? Git bir tane elektrik santrali kur devlete elektrik sat sonra da yüzde 300 verimle çalışan ferrarinden bize el sallarsın.
    NeXuSs bunu beğendi.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Ülkemizde ne dahiler var be.. Enerjinin korunumu kanununu bir konuda alt üst ettik. Yoktan enerji üretebiliyoruz. O zaman felsefecileri de konuya alabiliriz, yokluk diye bir kavramın yokluğundan bahseder olduk. Neyse kardeş başarılar, ama 300 km az. 1 litreyle 1000 km falan olsa iyi olurdu, şişeyi büyütsek falan olması lazım..

Motosikleti
    honda
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrojeni elde etmek için ne kullanılıyor? Elektrik.
    Harcadığın elektrik ile ürettiğin hidrojeni kıyaslarsan verimi hesapladın mı?
    Elektrik harcayacaksın, hidrojen elde edeceksin, onu içten yanmalı motorda kullanacaksın. Akıllı işimi?
    Niye sağ kulağını sol elinle gösteriyorsun?
    Ulaşım için kullanacaksan elektriği doğrudan harekete çevir, istediğin yere git.

Neler konuşuyoruz? Gavurun 1800-1900'lü yıllarda hallettiği konular bunlar.
    Kendin sorup kendin cevap vermiş sin. Verimi hesapladık merak etme. 12volt 2O amper yeterli hidrojen çıkışını sağlıyor. Tek sıkıntı fazla isiniyor kablolar. O yüzden power inverter kullanarak enerjiyi araç çakmak girişinden alıyoruz. On iki voltu düz akim 22O ye çevirip hidrojen jeneratörü ne veriyoruz. Dk da 3- 5 litre arası gaz çıkışı oluyor. Motor çalışıyor ancak araba için yetersiz. Arabalarda yüzde 3O un üstünde tasarruf sağlanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gereksiz özgüven nereden geliyor? İlkokul seviyesindeki bilginle devrim yaptığını sanıyorsun.

Bak çok basit birkaç bilgiyle yaptını iddia ettiğin şeyin yalan olduğunu göstereceğim;

- 1 litre benzin yaklaşık 8,76 kwh enerji içeriyor. Yani benzini yüzde yüz verimle yakabilirsen bu kadar enerji elde edebilirsin en fazla.

- Yamaha ybr tapagaz maksimum güçte sürüldüğünde 7.5 kw güç üretiyormuş. Yani 1 saat boyunca tam güçte sürersen 7.5 kwh hareket enerjisi elde edeceksin.

Bu üstteki iki bilgiyi birleştirdiğinde yamaha ybrnin 1 saat boyunca tam güçte kullanıldığında eğer yüzde yüz verimle çalışırsa 1 litreye yakın benzin tüketeceği görülür. Fakat biz biliyoruz ki bu motosiklet 100 kilometrede yaklaşık 3 litre yakıt tüketiyor çünkü içten yanmalı motorlar şuanda yaktıkları yakıtın sadece üçte birini hareket enerjisine dönüştürürken kalanını ısı olarak atarlar.

Şimdi senin iddiana gelelim sen diyorsun ki "Biz bir mekanizma yaptık. 100 kilometrede 3 litre yerine 1 litre benzinle 300 km gitti bu motosiklet." Yani şuanki yüzde 30 luk verimin 9 kat üstüne çıktığını iddia ediyorsun. Termodinamiğe ve kimyaya göre sen benzindeki bütün enerjiyi hareket enerjisine dönüştürsen dahi 1 litre ile 100 km gitmesi gerekirken 300 km gitmişsin.

Sonuç olarak yoktan enerji var ettiğini iddia ediyorsun ve ciddiye alınmak istiyorsun. Gerçekten yüzde 300 verimle çalışan bir şey yaptıysan ne diye foruma yazıyorsun? Git bir tane elektrik santrali kur devlete elektrik sat sonra da yüzde 300 verimle çalışan ferrarinden bize el sallarsın.
    Ben devrim yaptığımızı iddia etmiyorum. Benzinin içindeki yanıcı gazi alıp yaktigimizi yanmayan kısmı kullanmadigimizi bilgi amaçlı paylaştım.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kendin sorup kendin cevap vermiş sin. Verimi hesapladık merak etme. 12volt 2O amper yeterli hidrojen çıkışını sağlıyor. Tek sıkıntı fazla isiniyor kablolar. O yüzden power inverter kullanarak enerjiyi araç çakmak girişinden alıyoruz. On iki voltu düz akim 22O ye çevirip hidrojen jeneratörü ne veriyoruz. Dk da 3- 5 litre arası gaz çıkışı oluyor. Motor çalışıyor ancak araba için yetersiz. Arabalarda yüzde 3O un üstünde tasarruf sağlanıyor.
    Ya arkadaş, eğer size bir akıl veren varsa o adamın yanına bir daha gitme. Akıl veren yok diyorsan da biraz oku.
    12V, 20Amp. 240Watt yapar. Enerjinin korunumuna göre sudan istersen hidrojen, istersen xxxjen elde et 240W güç elde edersin.
    240 Watt yani 0.32 Hp. yapar. Bununla motorunu rölantide çalıştırabilir misin bilmem.

Ki bu yasayı delen dünyada şimdiye kadar bir Allahın kulu çıkmamıştır.

Kablolar ısınıyor demişsin. 20Amp. akımı 2.5mm2 kablo ısınmadan taşır. Hiç ısınmasın dersen 4mm kullan. Siz hoparlör kablosu kullanmışsınız.
    -----
    İnverter olayına hiç girmeyeyim dedim ama onu da yazayım.
    İnverterler maks. %75-85 verimlerle çalışırlar. Çok kalitelileri %90'a filan çıktığını iddia ediyor.
    Gerilimi çevirirken %10-20 kaybetmeyin. Size çok lazım olacak. 12V. kullanın.

Motosikleti
    honda
    Ya arkadaş, eğer size bir akıl veren varsa o adamın yanına bir daha gitme. Akıl veren yok diyorsan da biraz oku.
    12V, 20Amp. 240Watt yapar. Enerjinin korunumuna göre sudan istersen hidrojen, istersen xxxjen elde et 240W güç elde edersin.
    240 Watt yani 0.32 Hp. yapar. Bununla motorunu rölantide çalıştırabilir misin bilmem.

Ki bu yasayı delen dünyada şimdiye kadar bir Allahın kulu çıkmamıştır.

Kablolar ısınıyor demişsin. 20Amp. akımı 2.5mm2 kablo ısınmadan taşır. Hiç ısınmasın dersen 4mm kullan. Siz hoparlör kablosu kullanmışsınız.
    -----
    İnverter olayına hiç girmeyeyim dedim ama onu da yazayım.
    İnverterler maks. %75-85 verimlerle çalışırlar. Çok kalitelileri %90'a filan çıktığını iddia ediyor.
    Gerilimi çevirirken %10-20 kaybetmeyin. Size çok lazım olacak. 12V. kullanın.
    He bide akıl veriyon İnverter konusunda. Benim isim istediğim oranda hho gazi çıkarması ile alakalı. Hho jeneratörleri de inverter akımı ile düşük güçte maksimum gaz çıkışını sağlamakta. Adlında kendin vermiş sin cevabını güç kaybı diyerek. O yüzden isinmiyordur kablolar ne dersin. Hangi kabloyu kullanacagimi da biliyorum merak etme. Wat olayı ile gücü nerden bağladin anlamadım. Ben çıkan gazın gücünden bahsediyorum. Bilmem anlıyor musun. Bir litre su 1.860 lt hho gaz üretebilir. Her gram sudan 34,116 kalori üretilebilmektedir.

1 litre su ile sürüş, 1000-1500 km yol alma veya 30-40 saat kullanım için yeterlidir.

Hidrojenin oktan sayısı* 130-132 civarındadır.(alıntı)
    Tutturmussun bir enerji korunumu kanunu diye bırakın bunları kardeşim. O kanunlar ABD tarafından size dayatılan şeyler. Oysa adamlar o kanunun dışına çıkarak bir kg uranyumla aylarca okyanusta gemi gezdiriyor. Muammer yildiz denen dahi türk hic durmadan kendi başına donen motor icat edip patenti ni aldı yıllar önce. Adamı dikkate alan yine yabancılar. Araştır bakalım muammer yıldızı senin enerji korunumu kanununu ne hale sokmuş. Ben bilgi veriyorum tartisalim diye siz almamak için ısrar ediyorsunuz. Oluyor iste benle tartışma burada. O kanunları yapanlarla tartışın. Bana matematiksel bilgilerle gelip olmaz demeyin. Nasıl olduğu videoda belli. Gelin bunu tartisalim nasıl oldu diye.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Cahillik başa bela. Tamam, pes ettim yazmayacağım.

Ya da bizimle kafa buluyorsun. Şakacı seni.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Tamer kardeşim çok çılgınsın, seni destekliyorum!

Senin gibi dahiler her zaman dışlanmış, alay edilmişlerdir. Asla vazgeçme. Üretmeye çalışmaya devam.
    tamerhan bunu beğendi.

Motosikleti
    Enerji korunumu kanununu ABD dayatıyormuş. Çüüş, oha, yoh artık. Bu seviyede cahil olmak için özel çaba sarf etmek lazım.
    emremm ve drumstar bunu beğendiler.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Cahillik başa bela. Tamam, pes ettim yazmayacağım.

Ya da bizimle kafa buluyorsun. Şakacı seni.
    Bilgin yetmedi tabi pes ediceksin. Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum !
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgin yetmedi tabi pes ediceksin. Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum !
    Ne yapayım? Yazıyorum inanmıyor, bilmiyorsan dinle bu ne diyor diye.
    Araştırsa, her söylediği yanlış ama takmış kafayı.

Motosikleti
    honda
    Bakin arkadaşlar. Vereceğim videoda adam kaç cc motoru çalıştırıyor. Fake diyen olacaktır yine ama paylaşalım yine de. Yabancılar bu konuda çok ilerlemiş. Benzer videolarda da bakmaniz için link olarak veriyorum. Ben bu videodan esinlendim. Gerekli enerjiyi direk şarj dinamosundan alıyor.
    https://youtu.be/wxfo-w0ptEo

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Benim motoru suyla çalıştıracak herkesi her fikri destekliyorum....
    yüzelli yıldır suyla motorlar çalışıyor zaten

Motosikleti
    Bakın şimdi bu elektrik-su-hidrojen meselesini bilale anlatır gibi anlatıyorum.

Normalde benzini yakınca 100 birim enerji açığa çıkıyor diyelim. İçten yanmalı motorda bu enerjinin 30 birimini ancak hareket enerjisine dönüştürebiliyoruz. Bu şekilde enerji her dönüşümde bir miktarını ısı olarak kaybeder.

Araya suyu-elektriği koyunca şunlar oluyor;

1)100 birim enerji veren benzini yaktık
    2)Bu enerjiyi hareket enerjisine dönüştürerek 30 birim hareket enerjisi elde ettik.
    3)30 birim hareket enerjisi ile dinamo çevirerek 20 birim elektrik enerjisi elde ettik.
    4)20 birimlik elektrik ile suyu ayrıştırarak 15 birim enerji verecek olan hidrojen elde ettik.
    5)15 birimlik hidrojeni motorda yakarak 5 birimlik hareket enerjisi elde ettik.

Gördüğünüz gibi benzini direk yaksak 30 birimlik hareket alacakken araya başka prosesler koydukça elde edilecek olan güç düştü ve kayıplar arttı. Deneyini yaparsanız da bundan farklı bir şey görmeyeceksiniz. Aksini iddia edenleri video çekip bizi utandırmaya davet ediyorum. Çekin bir video bizi utandırın hadi.

Bende isterim bedava enerji olsun doya doya kullanalım diye ama yok işte. Enerji yoktan varolmuyor amk. Bu kadar basit bir şeyi nasıl anlayamıyorsunuz. Suyla çalışan motor için de illaki o enerjiyi bir şekilde sisteme sokmak gerekiyor işte.

Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzelli yıldır suyla motorlar çalışıyor zaten
    benimki çalışmıyor henüz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)