Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VGT hakkında bilgisi olan ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Benim hiç bilgim yok bilgisi olan varsa paylaşsın yada yaptırmış olan varsa artı ve eksileri nedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    değişken valf geometrisi demek. yani istenen basınca göre turbonun daha fazla hava basmasına olanak sağlayan sistem. buda alt devirdede üst devirdede turbodan tam verim alacak şekilde turbonun basınç üretmesi demek.
    kadango bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben bu sistemden bahsetmiştim.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    videoyu izlemedim ama başında yakıt tasarruf cihazı yazıyordu, milletin cebindeki 3 kuruş parayı almanın klasik yollarından biri daha.
    Bir ara Yozgat menşeli bir firma yapıyordu bu işi şimdi adı VGT olmuş demek ki.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu sistemden bahsetmiştim.

https://www.youtube.com/watch?v=tzBIfnIjDbQ
    işyerimdeki bilgisayarla youtube ve farklı video sitelerinin videolarını izleyemiyorum
    ancak akşam evde bakabilirim
    Honda NC750D

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu izlemedim ama başında yakıt tasarruf cihazı yazıyordu, milletin cebindeki 3 kuruş parayı almanın klasik yollarından biri daha.
    Bir ara Yozgat menşeli bir firma yapıyordu bu işi şimdi adı VGT olmuş demek ki.
    Jeep alacaktın alsanda denesekmi deneme bedavaymış set 550 TL

Motosikleti
    yakıt ekonomisi vgt yazınca çıktı google da
    motora rölanti üstündeki ölü devir diye tabir ettiğimiz max torkun alınamadığı devir bandında basınçlı hava veriyor sanırsam. bu yüzden gaz tepkisi alt devirde iyi olur. gereklimi ??? bence hayır. param çok takıp deniyim diyen olursa eyvallah der tecrübelerini paylaşmasını isteriz
    yalnız söylediği gibi metal aşınmasını azaltmaz. yağ veya herhangi bir katkı değil ki motordaki aşınmaya müdahale edebilsin.
    bektanist bunu beğendi.
    Honda NC750D

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Jeep alacaktın alsanda denesekmi deneme bedavaymış set 550 TL
    50 TL olsa yine almam.
    Kesin bunun içinde de mıknatıs vardır, yakıt hortumuna takılıyordur benzin geçerken manyetik bi zamazingo olup daha az yakıyormuştur falan filan.
    Adamlar %3 yakıt tasarrufu yapabilmek için anlamakta zorlandığımız mühendislik geliştirmeleri yapıyor ama aklı evveller %20-25 tasarruf yapan cihaz üretip 500 TL'ye satabiliyor.
    bektanist ve pea bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Alıntı NeXuSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt ekonomisi vgt yazınca çıktı google da
    motora rölanti üstündeki ölü devir diye tabir ettiğimiz max torkun alınamadığı devir bandında basınçlı hava veriyor sanırsam. bu yüzden gaz tepkisi alt devirde iyi olur. gereklimi ??? bence hayır. param çok takıp deniyim diyen olursa eyvallah der tecrübelerini paylaşmasını isteriz
    yalnız söylediği gibi metal aşınmasını azaltmaz. yağ veya herhangi bir katkı değil ki motordaki aşınmaya müdahale edebilsin.
    Ben emin olamadım takan biri çıksada aydınlatsa bizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 TL olsa yine almam.
    Kesin bunun içinde de mıknatıs vardır, yakıt hortumuna takılıyordur benzin geçerken manyetik bi zamazingo olup daha az yakıyormuştur falan filan.
    Adamlar %3 yakıt tasarrufu yapabilmek için anlamakta zorlandığımız mühendislik geliştirmeleri yapıyor ama aklı evveller %20-25 tasarruf yapan cihaz üretip 500 TL'ye satabiliyor.
    Deneme bedavaymış mıknatıs yokmuş havayı kontrol ediyormuş diyorlar bir kaç videosunu izledim ne kadar gerçek bilmiyorum. Benzini bacak arasından uzatırken arkamdan kol çıkartıyorlar gibi gelmeye başladığından beri kendimi kandırmaya çalışıyorumdur belki umut dünyası naparsın.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

Deneme bedavaymış mıknatıs yokmuş havayı kontrol ediyormuş diyorlar bir kaç videosunu izledim ne kadar gerçek bilmiyorum. Benzini bacak arasından uzatırken arkamdan kol çıkartıyorlar gibi gelmeye başladığından beri kendimi kandırmaya çalışıyorumdur belki umut dünyası naparsın.
    haklısın da zaten dolandırıcılığın temel prensibi bu. İnsanların çaresiz kaldığı noktalardan saldırır her zaman bunlar.

Kilo veremeyen adama mucize zayıflama çayı satar.
    Kellikten ötürü anksiyete geliştirmiş adama saç çıkarıcı satar.
    ..... büyütmek için ilaçtı aletti şu bu satar.

Umut tacirliği böyle birşey.
    Kimse de demez ki, ulan bu şampuan saç çıkarıyor olsa Bruce Wills kel dolaşır mıydı ? Rhiannna tostoparlak ortada yuvarlanır mıydı ? Her kes Johnny Sins gibi dolaşmaz mıydı ?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bu sistemi biraz araştırdım. Hatta adam 1.5dci motora takıp video çekiyor. Aracı 5. Viteste 1000-1200 devir aralığında kullanarak 3.6 litre yaktı diye övünüp. Düşük devir de yığılma yapmıyor. Şimdi araç turbolu bu devir aralığında kullanmak ilk baş sana turbo arızası meydana getirir. Bu da 5000 TL civarındadır. Vgt dışarıda ki havayı sıkıştırıp motorun içine yolluyor. Bu sistemi turbolu araca takmaya gerek yok. Hava yı sıkıştırdığı için bir miktar da sistemin içinde nem birikir. Biriken nem su oluşturur. Yani motorun içine bir miktar hava ve nem yollar. Bu nem de motora zarar verir. Birkaç kişi sistemi taktırıp uzun yol yapmış ve yakıt tüketimi değişmemiş. Adamlar bu sistem ile yüksek vites ve düşük devirde az yakıt tüketimi hedeflemek. Devamlı düşük devir motoru yorar

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bunlar %25 değil, %5 tasarruf yapan bir şey bulsun. Hangi firmaya gitse yüz milyonlar ceplerinde.
    Adamlar ne yapıyor? 500 liraya cihaz satmaya çalışıyorlar.
    Olmayan beyinlerine .......

Motosikleti
    Motosikletler içinde bu ürünü dizayn edip geliştireceklerini söylediler beklemedeyim ilk deneyen olmak istedim ilk kurban benim beğenmezsem almam.

Motosikleti
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sistemi biraz araştırdım. Hatta adam 1.5dci motora takıp video çekiyor. Aracı 5. Viteste 1000-1200 devir aralığında kullanarak 3.6 litre yaktı diye övünüp. Düşük devir de yığılma yapmıyor. Şimdi araç turbolu bu devir aralığında kullanmak ilk baş sana turbo arızası meydana getirir. Bu da 5000 TL civarındadır. Vgt dışarıda ki havayı sıkıştırıp motorun içine yolluyor. Bu sistemi turbolu araca takmaya gerek yok. Hava yı sıkıştırdığı için bir miktar da sistemin içinde nem birikir. Biriken nem su oluşturur. Yani motorun içine bir miktar hava ve nem yollar. Bu nem de motora zarar verir. Birkaç kişi sistemi taktırıp uzun yol yapmış ve yakıt tüketimi değişmemiş. Adamlar bu sistem ile yüksek vites ve düşük devirde az yakıt tüketimi hedeflemek. Devamlı düşük devir motoru yorar
    adamların övündüğü şeyin çok daha iyisi yapmıştım ben. hemde alet edevat takmadan. sadece cruise control kullanarak.
    2014 model 1.5 dci Qashqai düz vites aracımla edirneye gidiş gelişlerimin biriinde çok kasıp ne kadar az yakar diye deneme yaptım. 75 km sabit hızla gidip geldim çorlu-edirne-çorlu güzergahında. sonuç 3.4 litre ortalama. giderken net 3.4 ile gittim. dönüşte bir ara ortalama 3.5 litreye çıkmıştı. daha sonra yine 3.4 litreye düştü yol bitene kadar.
    5.vites (6.vitesi kullanmadım) devir bandıda 1400-1500 arasıydı yanlış hatırlamıyorsam. yani bu adam fazla yakmış
    Honda NC750D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)