Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tıklanma deliliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle diyorsunuz da, sanatçı kısmısının fotoğrafını diskoda falan çeken gazeteci kısmısının bile başı belaya girebiliyor. Hukuk ince iştir, çok güvenmeyin bu dediğinize.
    aşağı yukarı 17 yıldır adalet sisteminin 3 sac ayağında da görev yaptım.
    Azıcık güveniyorum o yüzden
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamuya açık alanda görüntü almak suç ya da yasak değildir.
    O zaman adam plajda kamerasını çıkaracak, 2 metre yanımızda eşimin klibini çekecek. Ben de bir şey yapamayacağım?
    Bir yerinde bir şeyi vardır o kanunun. Sonuçta bunu yapan arkadaşı önce plaj ahalisinin sonra Jandarmanın tatlı tatlı hırpaladığını ben gözümle gördüm.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman adam plajda kamerasını çıkaracak, 2 metre yanımızda eşimin klibini çekecek. Ben de bir şey yapamayacağım?
    Hukuk normları tek tip değildir, o yüzden uygulayıcıya ihtiyaç duyarlar. Yoksa Türk Ceza Kanununu eline alıp okuyan herkes yargılama yapardı.
    Kamuya açık alanda kayıt almak suç değildir dedim ve de değildir.
    Plaj kamuya açık alan mıdır ? Evet.
    Ancak dediğiniz gibi ahlaka aykırı amaç taşıdığı belli olan bir kayıt alma tespit edilirse bunun elbette cezai yaptırımı vardır.
    Ha sevk maddesi farklı olur o ayrı konu.
    Yoksa plaja gelene kadar metro istasyonu da kamuya açık alandır. Ama yürüyen merdivenin altında durup kadınların etek altı görüntülerini almak suç mudur ? elbette.
    Ancak bu örnekler kamuya açık alanda kişilerin, araçların kadraja girmesi halinde suç teşkil etmediği gerçeğini değiştirmez.

Ha şu da var, hiçbirimiz öyle bi durumla karşılaşmayalım tabi ama dediğiniz durumda yapan kişinin eylemi suç olsun olmasın, hiçbirimiz polis aramaya savcılığa suç duyurusunda bulunmayı falan da düşünmeyiz gereğini yaparız yapmak zorundayız )
    Bu son dediğim belki pek hukuki değil ama yapacak bişey yok
    khaledome, hasmet, axios ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yerinde bir şeyi vardır o kanunun. Sonuçta bunu yapan arkadaşı önce plaj ahalisinin sonra Jandarmanın tatlı tatlı hırpaladığını ben gözümle gördüm.
    Ha şu da var, hiçbirimiz öyle bi durumla karşılaşmayalım tabi ama dediğiniz durumda yapan kişinin eylemi suç olsun olmasın, hiçbirimiz polis aramaya savcılığa suç duyurusunda bulunmayı falan da düşünmeyiz gereğini yaparız yapmak zorundayız
    Guzel bir kadin ortalikta soyununca insanlar bakarlar. Bu kadar basit. Kimin bakacagini veya nasil bakacagini da kontrol edemezsiniz. Bi yandan goster, bi yandan da killan... Tutarsiz aslinda.

Burada adami "esime dik dik bakiyo" diye plajda iteklesiniz, herif polis cagirsa itekleyeni alirlar iceri... Cunku "dik dik bakmak" suc degil, ama darp amacli fiziki temas suc...

Herif aptal degilse arkadasini cekiyor gibi yapip esinizi fotograflar. Ne yapacaksiniz? Dovecek misiniz? Muhtemelen evet. Acaba bazilarinin iddia ettigi gibi modern bati hukukuyla uyumlu degil miyiz toplum olarak gercekten de?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel bir kadin ortalikta soyununca insanlar bakarlar. Bu kadar basit. Kimin bakacagini veya nasil bakacagini da kontrol edemezsiniz. Bi yandan goster, bi yandan da killan... Tutarsiz aslinda.

Burada adami "esime dik dik bakiyo" diye plajda iteklesiniz, herif polis cagirsa itekleyeni alirlar iceri... Cunku "dik dik bakmak" suc degil, ama darp amacli fiziki temas suc...

Herif aptal degilse arkadasini cekiyor gibi yapip esinizi fotograflar. Ne yapacaksiniz? Dovecek misiniz? Muhtemelen evet. Acaba bazilarinin iddia ettigi gibi modern bati hukukuyla uyumlu degil miyiz toplum olarak gercekten de?
    Hocam batı hukukuyla uyumluyuz ama bu sosyolojik olarak tüm reflekslerin aynı olmasını gerektirmez. Hukuk da insan davranışlarına göre şekillenir.
    Avrupa'da ve daha sınırlı olarak ABD'de nudist hareketler var malum, bu eylem orda koyu katolikler falan haricinde genel kabul görür ama bizim ülkemizde karı kocanın plajda çırılçıplak güneşlenmesi hatta çocuklarıyla birlikte pek hayal edilemez. Dolayısıyla teşhircilik suçu olarak sınıflandırılır.
    Arkadaşın verdiği örnekte de bilmiyorum kasıtlı olarak bir kadının mayolu görüntüsü kaydedilirse ve bu anlaşılırsa kadının eşi, sevgilisi ya da babası nasıl tepki verir doğal mi karşılar, gururu mu okşanır yoksa şikayet etmek için 911 mi arar onu o toplumda yaşamadığım için bilemiyorum. Ama bizim memlekette kan çıkar orası kesin.işte demek istediğim kan çıkması batı hukukuyla uyumsuzluk değil sosyolojik fark gerçekliğidir.
    hasmet ve bursalıali bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

Hasmet hocam yere batsın öyle hukuk da medeniyet de Bize ters o işler. Birisi partide gelip size "Ne kadar da güzel bir karınız(veya sevgiliniz) var, sevgiliniz çok seksi, harika bir vücudu var, çok şanslısınız Mr Türko" derse eğer ne cevap verelim şimdi?
    Martinimizi yudumlayıp gülümseyerek "hay hay hah, evet çok doğru bir tespit bay Timoti" mi diyelim? Bu mudur medeniyet şimdi? Valla ben adamın ağzını burnunu öyle bir kırarım ki... Öyle böyle dövmem yani, sanat icra ederim, seyredenlere "oh my god, oh my god, what the f.ckk!! " dedirtecek şekilde döverim adamı

Plajda fotoğraf çekmeyi falan zaten geçiniz, o zaten cinayet sebebi

Plaja gidiyorsak, elbet soyunup da denize gireceğiz. Eşimiz de mayolu veya bikinili olacak bu doğal. Ama elin adamı dik dik bakacak, hatta fotoğrafını çekecek, biz de ses etmeyeceğiz?

Yok ben o medeniyetten almayayım Hasmet Bey, o kadar medeniyet bende hazımsızlık yapar
    bursalıali bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Burda da hukukun iyi niyet kavrami devreye giriyor. Denildigi gibi ozel alan haric kamusal alanda yapilan cekimler suc degil rahat olun. Tabi milletin mustehcen yerlerini kayit altina alirsaniz o zaman iyi niyetten soz edilmez ve jopun ustune dik bir sekilde oturturlar.

cbf1000 bizi tokatladı demiyonda :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hocam batı hukukuyla uyumluyuz ama bu sosyolojik olarak tüm reflekslerin aynı olmasını gerektirmez. Hukuk da insan davranışlarına göre şekillenir.
    Avrupa'da ve daha sınırlı olarak ABD'de nudist hareketler var malum, bu eylem orda koyu katolikler falan haricinde genel kabul görür ama bizim ülkemizde karı kocanın plajda çırılçıplak güneşlenmesi hatta çocuklarıyla birlikte pek hayal edilemez. Dolayısıyla teşhircilik suçu olarak sınıflandırılır.
    Arkadaşın verdiği örnekte de bilmiyorum kasıtlı olarak bir kadının mayolu görüntüsü kaydedilirse ve bu anlaşılırsa kadının eşi, sevgilisi ya da babası nasıl tepki verir doğal mi karşılar, gururu mu okşanır yoksa şikayet etmek için 911 mi arar onu o toplumda yaşamadığım için bilemiyorum. Ama bizim memlekette kan çıkar orası kesin.işte demek istediğim kan çıkması batı hukukuyla uyumsuzluk değil sosyolojik fark gerçekliğidir.
    Aciklama icin tesekkurler, aydinlatici olmus. Herhalde benim demek istedigim genel olarak muhafazakarlik ve liberalism arasinda kalmis celiskili bireyler olmusuz gibi geliyor bana...

Bi yandan esimiz kizimiz bikiniyle halk plajinda guneslenecek, bir yandan da kimsenin dikkatini cekmeyecek, olmaz ki. Cok guzel degilse sorun yok ta, ya guzelse?

Bazi plajlarda cozum olarak "aile plaji" mantigi getirmisler, damsiz girilmiyor. bi acaip...

Demek istedigim SuleymanE'nin yaklasimi herhalde:

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşimiz de mayolu veya bikinili olacak bu doğal. Ama elin adamı dik dik bakacak, hatta fotoğrafını çekecek, biz de ses etmeyeceğiz?
    Guzel mayolu bi bayanin etrafindaki erkeklerin dikkatini cekmesi de oldukca dogal bence. Hatta cekmemesi dogal degil...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bazı insanlar bundan gurur duyar : " O kadar güzel karım var, herkes imreniyor" der. Tabii kendine güven ve rekabetten korkmamak gibi sağlam psikoloji ister.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Aciklama icin tesekkurler, aydinlatici olmus. Herhalde benim demek istedigim genel olarak muhafazakarlik ve liberalism arasinda kalmis celiskili bireyler olmusuz gibi geliyor bana...

Bi yandan esimiz kizimiz bikiniyle halk plajinda guneslenecek, bir yandan da kimsenin dikkatini cekmeyecek, olmaz ki. Cok guzel degilse sorun yok ta, ya guzelse?

Bazi plajlarda cozum olarak "aile plaji" mantigi getirmisler, damsiz girilmiyor. bi acaip...

Demek istedigim SuleymanE'nin yaklasimi herhalde:

Guzel mayolu bi bayanin etrafindaki erkeklerin dikkatini cekmesi de oldukca dogal bence. Hatta cekmemesi dogal degil...

Aman hasmet hocam havası suyu dokunmuş sana oraların, yapma etme, özüne dön (: Medeni olmakla mezhebi geniş olmak çok ayrı şeyler aman diyeyim.

Bakmak var birde (tabiri caizse yiyecekmiş gibi) bakmak var. Elbette her insan dönüp her insana normal şekilde bakabilir. Ama rahatsız edici bakış denen bir şey de vardır. Bunu kelimelerle anlatmak zor ama elbet anlamışındır ne demek istediğimi.

Şık giyimli güzel bir kadın da normal bir günde dikkat çekebilir.Bir cafede veya markette karşılaşılan her güzel kadına uzun uzun ve rahatsız edici şekilde (yiyecekmiş gibi) bakmaya ve bunun normal karşılanmasına ben medeniyet diyemem. Ben bunu taciz olarak görürüm.

Hani ağır bir örnek olacak ama net anlaşılmak için yazayım, bir arkadaşın misafirliğe gelse ve bütün akşam eşini sürekli baştan aşağı, saçından topuğuna süzüp dursa, sen de "doğal bir durum, eşim bu gece çok güzel giyinmiş, elbette ki dostum gözlerini eşimden alamıyor" mu diyeceksin? Yapma Allah aşkına be hasmet hocam.

Yeniden söylüyorum, eğer bu medeniyetse ben bu kadar medeni olmayı reddediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Kafasında kamerası olsun olmasın, arabaları silme sıfır geçen, güvenlik balonu kavramına dair bir anlayışı olmayan motor sürücüsü diğer motosikletleri de aynı şekilde geçiyor. Kendi güvenlik algısı da o şekilde çünkü.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçmiş olsun,uymamakla iyi yapmışsınız.

Action cam ile malzeme çıksın diye saçmalayan ne kadar sürücüsü varsa da Allah akıl,fikir versin hepsine.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Aman hasmet hocam havası suyu dokunmuş sana oraların, yapma etme, özüne dön (: Medeni olmakla mezhebi geniş olmak çok ayrı şeyler aman diyeyim.

Bakmak var birde (tabiri caizse yiyecekmiş gibi) bakmak var. Elbette her insan dönüp her insana normal şekilde bakabilir. Ama rahatsız edici bakış denen bir şey de vardır. Bunu kelimelerle anlatmak zor ama elbet anlamışındır ne demek istediğimi.

Şık giyimli güzel bir kadın da normal bir günde dikkat çekebilir.Bir cafede veya markette karşılaşılan her güzel kadına uzun uzun ve rahatsız edici şekilde (yiyecekmiş gibi) bakmaya ve bunun normal karşılanmasına ben medeniyet diyemem. Ben bunu taciz olarak görürüm.

Hani ağır bir örnek olacak ama net anlaşılmak için yazayım, bir arkadaşın misafirliğe gelse ve bütün akşam eşini sürekli baştan aşağı, saçından topuğuna süzüp dursa, sen de "doğal bir durum, eşim bu gece çok güzel giyinmiş, elbette ki dostum gözlerini eşimden alamıyor" mu diyeceksin? Yapma Allah aşkına be hasmet hocam.

Yeniden söylüyorum, eğer bu medeniyetse ben bu kadar medeni olmayı reddediyorum.
    Burada Haşmet hocamı yanlış anlıyor olabilirsin. Çünkü benim algılamam farklı oldu.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Katildigim gruplarin cogunda acaip iyi motosiklet suren adamlarin cogunun internette resmini bulmak bile zor...
    Mesele de kilit bu aslında haşmet abi...
    Aşağılık kompleksi, "Bakın bende sizin gibi iyi sürüyorum" demeye "çalışmanın" bi mücadelesi.

Kimisi yaşadığım güzellikler bana kalsın diye düşünürken, kimisi "Bakın ben efsane yaşıyorum" deme çabasında.

Beni tanıyan dostlarımın çoğu, "Vlog yapsan tutulur, muhabbetin yeter.." tarzı fikir verdi her zaman, ama lüzumsuz...

Benim yaşadığım bana kalsın, ya da çok merak eden varsa bilgisayar başından takip etmek yerine, peşime takılsın
    ...

Eşinize ve size tebrikler , olgunlukla bela'yı def etmişsiniz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu tür şeyler yüzünden millete çok el kol hareketi yapıyorum bende ve bir gün başıma bela alacağım diye korkuyorum, ben haklıyım ama haklı olmak para etmiyor. sinyal vermeyen, sağımdan sürtme geçen, sol şeritte 50 km hızla giden, önüm dolu olduğu halde arkamdan dibime kadar girip beni sıkıştıran, otobanda 45 km hızla giden,

yok yani ben büyücü falan değilim, şu lanet olası sinyali ver ki bende sana yol vereyim salak herif. buyur bütün yol senin olsun, yol senin köpeğin olsun yeter ki sinyal ver ben senin çıkmak istediğini anlayayım. sen yol istedin de biz vermedik mi?

arkadaşlar gerçekten yola çıkmaya korkuyorum. sabah neyse de akşam iş dönüşü gerçekten korkarak çıkıyorum yola.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ebeveynlerimiz çok sevgi göstermedi, ilgiye aç büyüdük
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

Anliyorum dediginizi. Taciz kabul edilemez. Gel gelelim vucudunu gosteren guzel bir bayana bakan erkeklerin ciddi bir orani bayanin yuzunden ziyade hosuna giden baska yerlerine odaklanir. Bir ornek:

Bu esnada insanlarin aklindan gecen dusunceler(!) bazisinin yuzune yansir, bazisinin yansimaz. Demek istedigim o ki bir bayan toplum icinde vucudunu ortaya cikardigi anda sizin tabirinizle biraz "medeni"lesmistir. Bunu goren insanlarin dusuncelerinin disa vurumunun ne kadar rahatsiz edici oldugu da cevrenin ne kadar "medeni" oldugunu gosteriyor galiba

Velhasil rahatsiz edici tepkilere hakli olarak tahammul gostermemekle birlikte, rahatsiz edici dusuncelerin varligini kabullenmek, kisacasi gercekci olmak lazim diye dusunuyorum...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Anliyorum dediginizi. Taciz kabul edilemez. Gel gelelim vucudunu gosteren guzel bir bayana bakan erkeklerin ciddi bir orani bayanin yuzunden ziyade hosuna giden baska yerlerine odaklanir. Bir ornek:

http://static3.businessinsider.com/i...0-573/90-9.jpg

Bu esnada insanlarin aklindan gecen dusunceler(!) bazisinin yuzune yansir, bazisinin yansimaz. Demek istedigim o ki bir bayan toplum icinde vucudunu ortaya cikardigi anda sizin tabirinizle biraz "medeni"lesmistir. Bunu goren insanlarin dusuncelerinin disa vurumunun ne kadar rahatsiz edici oldugu da cevrenin ne kadar "medeni" oldugunu gosteriyor galiba

Velhasil rahatsiz edici tepkilere hakli olarak tahammul gostermemekle birlikte, rahatsiz edici dusuncelerin varligini kabullenmek, kisacasi gercekci olmak lazim diye dusunuyorum...
    yani günlük hayatımızda karşılaştığımız insan kılıklı hayvanları artık yadırgamayalım ve soğuk kanlı bir şekilde ve kar zarar analizi yaparak hareket edelim.

son cümlenizden bunu anladım ben.

.....

iki gün önce konu açan bir arkadaşın konusunda paylaştığı şarkının klibindeki kızı rüyamda gördüm rüyamda sevgilimdi, şarkı ingilizceydi ama kız rüyamda türkçe konuşuyordu. bir kızdan tahrik olmak için onun açık yerlerini görmeye gerek yok, gözlerine bakmam yeterli benim için.

çok eskiden rüyamda rihanna ile evlenmiştim, aslında pek gözüme hitab etmiyor ama o sıralar dansları çok hoşuma gittiği için etkilenmiş olmalıyım. rihanna zaten hiç konuşmuyordu rüyamda. benim kız kardeşim yok ama rüyamda varmış ve rihannanın abiside benim kız kardeşimle evleniyordu.

sevgili olmadan, evli olmadan hayat zor. tıpkı sigarayı bırakmaya çalışan tiryakiler gibi insan sinirli oluyor. yani bir aralar kız arkadaşım varken daha uysaldım sanki gibi o yüzden bu kanıya vardım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)