Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çok dik yokuşta 125 cc ile 2 kişi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Bu gün motoru epey bi zorladım baya dik bi yokuş vardı 2 kişiydik çıkmamız gerekiyordu, yürüyerek bile zor çıkalacak bi yokuştu diyebilirim keşke fotoğrafını atsaydım ama cidden baya baya dikti yokuş yukarıdan bakınca uçurum gibi görünüyordu, neyse 3. viteste 60 la gidiyorum baktım yokuş önce vites düşürmedim yokuşa başlamadan gazı sonuna kadar açtım bi yere kadar 3. vites gittim motor boğulmaya başladı 2 ye çektim biraz daha öyle gitti bi 10-15 metre kalmıştı yine boğulmaya başladı hatta bayada yavaşladı motor ama vites düşürmedim çünkü anlık bile gazı bırksam duracaktı motor öyle dik bi yokuştu dursam belki kalkayamabilirdim malum 2 kişiyiz tutmakta güçlük çekecektim boğa boğa çıktım o yokuşu motor epey bi zorlandı acaba bu tür durumlarda motor zarar görür mü?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    çok fazla zarar görmez ama sık sık artçı ile kullanıyorsanız cc yükseltmenizde fayda var

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok fazla zarar görmez ama sık sık artçı ile kullanıyorsanız cc yükseltmenizde fayda var
    Bende cbr 500 var zaten ama 2 kişi binmiyorum.
    Yeni aldım sayılır daha o kadar alışamadım.

Ama 125 liği satmak istemedim ilk motorum kıyamadım.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün motoru epey bi zorladım baya dik bi yokuş vardı 2 kişiydik çıkmamız gerekiyordu, yürüyerek bile zor çıkalacak bi yokuştu diyebilirim keşke fotoğrafını atsaydım ama cidden baya baya dikti yokuş yukarıdan bakınca uçurum gibi görünüyordu, neyse 3. viteste 60 la gidiyorum baktım yokuş önce vites düşürmedim yokuşa başlamadan gazı sonuna kadar açtım bi yere kadar 3. vites gittim motor boğulmaya başladı 2 ye çektim biraz daha öyle gitti bi 10-15 metre kalmıştı yine boğulmaya başladı hatta bayada yavaşladı motor ama vites düşürmedim çünkü anlık bile gazı bırksam duracaktı motor öyle dik bi yokuştu dursam belki kalkayamabilirdim malum 2 kişiyiz tutmakta güçlük çekecektim boğa boğa çıktım o yokuşu motor epey bi zorlandı acaba bu tür durumlarda motor zarar görür mü?
    Üçden ikiye attığın sırada bi daha indirseydin keşke. Neyse olan olmuş.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçden ikiye attığın sırada bi daha indirseydin keşke. Neyse olan olmuş.
    :D bi an önce yokuşu bitirmek istedim 2 ye çekince yine gazı kökledim ama zorlandı yine mecbur zorlaya zorlaya çıkardım sonradan 1 e çekseydim muhtemelen orda kalacaktım.

:D bi an önce yokuşu bitirmek istedim 2 ye çekince yine gazı kökledim ama zorlandı yine mecbur zorlaya zorlaya çıkardım sonradan 1 e çekseydim muhtemelen orda kalacaktım.
    Allahtan yukarı çıkmışsın. Dediğin kadar dik bir rampada kalsaydın motoru durduramayabilirdin ben arka fireni de ön firenide kullanarak öyle dik yerde duramıyorum arkaya gidiyor meret.
    Bide şu var birinci vitese düşüp bassaydın teker'e gelebilirdin. Ağırlık merkezi arkada olduğu için şaha kalkıyor dikkat et.
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Aynen istemeden tekere gelebilirdin. Oyle bir yokuş yolu yapan belediye başkanını merak etmemek içten bile değil. Kışın karda o yolda yürünmeZ. İnsanlar nasıl yaşıyor acaba orda?

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Yoksa orasi mehur dikilitas yokusu mu?

Motosikleti
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allahtan yukarı çıkmışsın. Dediğin kadar dik bir rampada kalsaydın motoru durduramayabilirdin ben arka fireni de ön firenide kullanarak öyle dik yerde duramıyorum arkaya gidiyor meret.
    Bide şu var birinci vitese düşüp bassaydın teker'e gelebilirdin. Ağırlık merkezi arkada olduğu için şaha kalkıyor dikkat et.
    Geçmiş olsun
    Aynen öyle arkamdaki arkadaş 90 kilo felandı yani muhtemelen tekere gelecekti ve yokuşta çok dikti tüm ağırlık arkada gibi bişiydi.
    Ha bide yokuşu çıkınca zaten arkadaki arkadaş seleden kaymış resmen arkadaki demirin üstünde gibi bişiydi yani. %90 tekere gelirdik 1. vitese çekip sert gaz verseydim. Zaten debriyajıda yeni ayarlattım alışamadım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen istemeden tekere gelebilirdin. Oyle bir yokuş yolu yapan belediye başkanını merak etmemek içten bile değil. Kışın karda o yolda yürünmeZ. İnsanlar nasıl yaşıyor acaba orda?
    Şu an bile yürümek çok zordur bence yani şimdi yanlış da söylemeyim ama bi 50 metre vardı yokuş 50 den az değildir ama fazlası olabilir o yokuşu çıkarken ben yorulurum şahsen o kadar dik bi yokuştu.
    Yokuşu çıkardım hemen motoru kapattım acıdım içim gitti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:03 ----------

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa orasi mehur dikilitas yokusu mu?
    Yok hocam :D
    Yolum düşerse resmini çekip konuya ekliycem bi görün yokuşu öyle bi yokuş olamaz yani yokuşun resmini atsam çok mütevazi anlatmışsın dersiniz.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS

AYnı durum benimde başıma gelmişti bizim kuştepe deredede öyle bir yokuş var yani düz duvar desek düz duvara ayıb olur Yüzde üzerinden hesaplarsak %100 üzerinden 70'lik bir yokuştu CBF vardı bende 3 vites kaptırdım ama malesef çıkmadı ve yokuşta asılı kaldım alında çıkmayacağını biliyordum sadece macera amaçlı denedim böyle birşeyi motoru tutmakta çok zorlandım fakat düşürmemeyi başarmıştım normal şartlarda bu tip yokuşlarda macerra aramak yerine kaptırıp çıkmak yerine yokuşa girmeden önce 1.vitesle kalkıp ufak ufak çıkarsak tek kişi genelde bir sorun olmuyor ama arkada birisi varsa ve bu kişide ağırsa denemeye bile değmez başka yol kullanın çünkü durmanız gerekebilir ve o yokuşta 2 kişi kalkma şansınız olmaz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    110cc'lik cub motorum varken 2kişi ve çanta yüklü vaziyette, dik bir yokuş çıkmıştım.
    Ölüm gibi bişey oldu ama kimse ölmedi
    Vites düşürürken dikkat etmek lazım. Yokuşta durunca motor tutulabiliyorsa denemekten bir şey olmaz. Çok eğlenmiştim.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oldukça dik diyebileceğim yokuşu önceki cg 125 motorumla 1 vites de yeri resmen tırmanarak çıkmıştım üstelik artçım ile kilomuzun toplamı 170 kilo filandı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)