Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yamaha tracer700 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    arkadaşlar bu motora aşırı derecede hallendim.yamahada üstüne oturdum ama test motoru vs yoktu deneyemedim.belki bu seneye gelir deneme imkanım olur ama sanki kendi motorummuş gibi o kadar rahat ve yıllardır sürüyormuşum gibi geliyor ne zaman otursam.normalde bu tarz motorlara çok merakım yok ama bu tracer aklımı fena alıyor.ne zaman r25 sürmeye başladım grenajlı motorlar daha zevkli daha kullanışlı gelmeye başladı nedense.bundan sonraki motorumun grenajlı olması ilk tercihim olucak ve buda en güçlü adaylarımdan biri.tabi gönül z900 mt09 için hayır diyemez ama tracer700 bile fantezi oldu.motor zaten bildiğimiz mt07 motoru tork güç ses ne istersek var buda çok fena aklımı almaya yetiyor.görüntü olarak ben beğeniyorum resimlerde daha kötü duruyor gidip gördüğüm zaman çok daha büyük ve diğer yol motorlarından farklı olduğunu belli ediyor fazer tarzı.versys de olur vstorm da güzel motordur diyebilirsiniz ama hafif olması oldukça önemli ve bu motor işe gidip gelirken daha çok kullanıcam yani ömrünün büyük bir ömrünü şehirde geçiricek.şehir dışında zaten utandırıcağını hiç sanmıyorum.araştırdığım kadarıyla bu motoru kullanan çok fazla kişi yok nedense.piyasası alıcıları oturmuş ama sürene denk gelmek zor.süren arkadaşlara 3 5 sorum olucak

yol tutuş olarak normal bir mt07 ile fark varmı ? daha iyi olduğu söyleniyor barkın abi vs 2 3 tane testte gayet memnun kalmışlar.aynı alt yapı varsa neden daha iyi yol tutuyor ?
    2018 olarak sanırım bir yenileme gelmedi galiba ama mt07 makyaj geçirdi ve yürüyen aksamı değişti.sanırım şimdi tracer700 ön maşasını kullanmaya başladı bu kadar çok yol tutuşu beğenmelerinden tahmin ediyorum ama sadece sallıyorum.
    son hız olarak normal bir mt07 den daha hızlı olması gerekmiyormu grenaj yüzünden?evet üstündekini rüzgardan koruyor ama kendisi rüzgara yakalanıyor sanırım
    tracer700 sahipleri test sürüşüne katılmış olanlar arkadaşında bulunanlardan fikir bekliyorum teşekkürler.ayrıca alınır yada saçma motor boşver gibi görüşleride alabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Yol tutus daha iyi. Amortisor capi ayni ama rebound ayari daha sert oldugu icin virajlari 07den iyi. Arka masa da 07den uzun, bu da istemsiz tekerlerinizi onlemenin yaninda daha stabil yol tutusu sagliyor.
    - Son hizi 07 ile ayni, keza 07de de 236 goren var, 215i gecemedim diyen var. Ben 227 gormustum en son 07im varken.
    - Parca kalitesi gerek lastikleri, selesi, gerek montaj isciligi olsun 07den iyi.
    - alinir.
    burak burk bunu beğendi.

Benimde suan versys650 ile tracer700 arasinda gidip geldigim bir durum yabanci forumlarda incelediginde tracerin frenleri daha iyi versysin ise surus konforu daha iyi diyorlar ama tracer hem daha kucuk sehir icine daha uygun eksisi ise vergi dilimi ama bnde tracer alicam galiba )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde suan versys650 ile tracer700 arasinda gidip geldigim bir durum yabanci forumlarda incelediginde tracerin frenleri daha iyi versysin ise surus konforu daha iyi diyorlar ama tracer hem daha kucuk sehir icine daha uygun eksisi ise vergi dilimi ama bnde tracer alicam galiba )
    hocam 1000km ve ötesi turlara çıkıcaksan versys öneririm daha az yoruyormuş.ama benim gibi 300 200 km civarları şehir içi diyorsan bu motor daha uygun benim araştırdığım durum bu.frenler daha iyi çünkü bariz daha hafif binen yük daha az.vergi dezavantajı dışında bir eksisi yok gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Yol tutus daha iyi. Amortisor capi ayni ama rebound ayari daha sert oldugu icin virajlari 07den iyi. Arka masa da 07den uzun, bu da istemsiz tekerlerinizi onlemenin yaninda daha stabil yol tutusu sagliyor.
    - Son hizi 07 ile ayni, keza 07de de 236 goren var, 215i gecemedim diyen var. Ben 227 gormustum en son 07im varken.
    - Parca kalitesi gerek lastikleri, selesi, gerek montaj isciligi olsun 07den iyi.
    - alinir.
    valla o hızlara o kadar hafif ve güçsüz motorla ulaşmak için ciddi yokuş lazım bence.düz yolda bir çok videoda 210 diyebiliyoruz max sürat.onun dışında sürücünün kapanması rüzgar vs + - 10 oynuyor sanırım.
    teşekkürler

bende mt 07 var arkadaşımda da tracer 700 var. her gün beraber gider geliriz. Çokça da kullandım tracer'i. MT 07 tracerdan daha yumuşak bi motor :D tracer'dan hızlı uzuyor ama son hız aynı. tabi aman aman bi fark yok. Tracer'da arka çanta ön tur camı vs. etkiliyordur muhakkak. Ama altyapı aynı sayılır. Arka maşa mt'den 5cm uzun ve amortisörler iyileştirilmiş. Kullanıma gelirsek mt 07 tam bir şehir haylazı. yani ben tracer ile şehir içinde mt kadar mutlu olamıyorum. Ama uzun yola çıkarsan ağlarsın :D Tracer okadar rahat olur. Yani tabi bu fark mt den tracera binince çıkıyor. 0 rüzgar tracer ile. Yani al bunu vur kendini yollara. Ama hergün evden işe işten eve git gel motoru değil bence. Ve mt tracerdan 1 lt daha az yakıyor. Bu arada tracer'in lastikleri çok daha iyi. Kullanım amacına göre tercihini yap bence. Tracer da aynı mt gibi harika uzuyor. Durmasını iyi biliyor. Ama şu da bi gerçek ki çift silindir v motordan dolayı titreşim var. Ben hiç olmasın isterdim eğer bi sport touring motorum olsaydı. Tabi 4 silindir veya paralel çift silindir olacakki. Bir diğer tavsiyem ise KTM 790 DUKE. ben onu bekliyorum gelir gelmez yapışıcam :D

Not: ben hem mt 07 hem tracer ile 216'yı geçemedim
    burak burk bunu beğendi.

Şu an ktm duke 200 kullanıyorum. Motoru değiştirmeyi düşünüyorum. Yamaha tracer 700 ile honda nc750x arasında kaldım ben de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı mtahag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mt 07 var arkadaşımda da tracer 700 var. her gün beraber gider geliriz. Çokça da kullandım tracer'i. MT 07 tracerdan daha yumuşak bi motor :D tracer'dan hızlı uzuyor ama son hız aynı. tabi aman aman bi fark yok. Tracer'da arka çanta ön tur camı vs. etkiliyordur muhakkak. Ama altyapı aynı sayılır. Arka maşa mt'den 5cm uzun ve amortisörler iyileştirilmiş. Kullanıma gelirsek mt 07 tam bir şehir haylazı. yani ben tracer ile şehir içinde mt kadar mutlu olamıyorum. Ama uzun yola çıkarsan ağlarsın :D Tracer okadar rahat olur. Yani tabi bu fark mt den tracera binince çıkıyor. 0 rüzgar tracer ile. Yani al bunu vur kendini yollara. Ama hergün evden işe işten eve git gel motoru değil bence. Ve mt tracerdan 1 lt daha az yakıyor. Bu arada tracer'in lastikleri çok daha iyi. Kullanım amacına göre tercihini yap bence. Tracer da aynı mt gibi harika uzuyor. Durmasını iyi biliyor. Ama şu da bi gerçek ki çift silindir v motordan dolayı titreşim var. Ben hiç olmasın isterdim eğer bi sport touring motorum olsaydı. Tabi 4 silindir veya paralel çift silindir olacakki. Bir diğer tavsiyem ise KTM 790 DUKE. ben onu bekliyorum gelir gelmez yapışıcam :D

Not: ben hem mt 07 hem tracer ile 216'yı geçemedim
    eyvallah hocam bu kadar detaylı anlatımın için.ama v motor değil sıralı 2 silindir olması lazım orda yanlışın var hocam.duke 790 bende çok merak ediyordum ama tipi prototipe göre bence kötü.özellikle egzoz ve arka stop yeri çok kötü.birde güç olarak z900 mt09 ayarında olmamış sadece torka çalışmışlar anladığım kadarıyla.fiyat olarak bakalım ne dicekler dicem ama 690ın bile fiyatı buysa 790 ağır fantezi olur diyorum 70 bin civarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Alıntı sirertu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an ktm duke 200 kullanıyorum. Motoru değiştirmeyi düşünüyorum. Yamaha tracer 700 ile honda nc750x arasında kaldım ben de.
    valla 2 motorda baya birbirinden zıt aslında.biri çok sakinken öbürü çok agresif kalıyor.sürüş hissi vs bakımından bile bence çok farklı olucaktır 2 motorda.birde süren herkesin tilt olduğu bir konu nc lerin devirleri oldukça kısa kalıyor.çok hızlı vites yükseltme gerekiyor.tabi burdada dizel araç gibi takır takır 6.vitese atıp 50 60km hızla giderken gaz açına tak diye fırlaman anlamına geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)