Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kask kampanyaları (Shoei ve Arai)

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    MotoGP'de 200'le kaza yapıp ayağa kalkabilmelerinin tek sebebi pahalı ekipmanları.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yorumlara bak, eskiden bunun tersinden çekerdik şimdi de kaska bu para verilmezciler türemiş.
    Kalp kırmadan yazmaya çalışmak çok zorlayıcı bu konuda, diyecek çok bişey yok.

Siz almayın abi, enayiyiz biz düşmeyin bizim düştüğümüz tuzağa.. Bak o kadar para verdim kaska, bir işe de yaramadı hala, çok pişmanım. O paraya kaç kilo et yerdim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Herkesin fikrine saygılı olmak lazım. 3bin tl lik kask kimisi için aşırı pahalıdır, kimisine çerez parası.

Herkesin maddi durumu bir değil ki? 2016 R1 alan kişiyle 2. el ybr'yi zar zor almış kişi aynı ekipmanı giyecek diye bir kaide de yok.
    Herkes kendi imkanları elverdiği ölçüde alabildiği en kaliteli ekipmanı alır doğal olarak. Bakınız : Herkesin hayatına kimse karışamaz (:

İmkanı olan ve bu kaskı almayı düşünenler için bence güzel bir kampanya olmuş.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin fikrine saygılı olmak lazım. 3bin tl lik kask kimisi için aşırı pahalıdır, kimisine çerez parası.

Herkesin maddi durumu bir değil ki? 2016 R1 alan kişiyle 2. el ybr'yi zar zor almış kişi aynı ekipmanı giyecek diye bir kaide de yok.
    Herkes kendi imkanları elverdiği ölçüde alabildiği en kaliteli ekipmanı alır doğal olarak. Bakınız : Herkesin hayatına kimse karışamaz (:

İmkanı olan ve bu kaskı almayı düşünenler için bence güzel bir kampanya olmuş.
    Hayir benim demek istedigim tabiki herkes gucunun yettigi kadar ekipman alicak gidip kredi cekcek borca gircek hali yok ama gucu yetmeyenin mantigida su olmali Ya evet ekipmanin guvenli pahali olani daha iyi ve gerekli gucum yeterse birgun bende alirim gibi ama suan ki olay su en ucuz ekipmanlari diz fazlasi gereksiz.. benim hedef aldigim kitle gucu olup olmayan kitle degil bunu israf olarak goren kitle.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGP'de 200'le kaza yapıp ayağa kalkabilmelerinin tek sebebi pahalı ekipmanları.
    bakınız bir noktada size hak vermemek elde değil lakin pistte meydana gelen kazalarda sürücü sürükleniyor. belki lastik yığınına çarpıp duruyor. bizim yollarda ise düştüğün anda ilk temas edilen yer LANET OLASI ÇELİK BARİYERLER. anlıyor musun? giyotin gibi bariyere giriyorsun ki kol bacak kafa ne varsa alıp götürüyor senden.

aradaki fark bu.

isterse astronot kıyafeti giy, bariyere girdiğin anda olay bitmiştir...

Motosikleti
    xsr 900
    ayrica mesele sadece guvenlik degil bence,
    bende goreceli olarak ucuz bir motora biniyor olmama ragmen shoei nxr kullaniyorum, 800 lira sadece vizore verdim,
    ama konforumu asiri derecede arttirdi kask + vizor
    herkesin oncelikleri farkli, 5000 liraya el cantasi alan insan var , migros poseti kullan diyemezsiniz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    esas itibari ile tüketicinin ürünün değerini belirlerken kullandığı kıstas kendi geliri olduğundan dolayı,
    kask fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek pahalı olduğunu söyleyenlerin "fakir" olduğunu anlamak gerekir.

maddi imkanları yüksek olup da ls2 kullanan olacağını sanmıyorum.
    varsa da cebindeki akrep ile ilgilidir.

motomax ın kampanyası bu sebepten ilgi gördü.
    Ederler yine tombul, gelirler yine cılız
    Kiralar yine azgın, kuyruklar yine dilsiz
    Yine mızmız sıkıntı, yine hep vıdıvıdı
    Yine hep televizyon, yine hep ortadoğu

Hasan Hüseyin

khaledome ve cakyol bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım güzel de , üretim tarihleri kelektir bence. 2013-2014 felandır sanırım.
    kask 2016 yılında shoei tarafından üretilen bir model :D 2013 de üretimi olması imkansız

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yanlış düşünüyorsunuz :D motogpde kullanılan stil ve zemin bellidir sürücü 200 le yere düşüp kaysa bile vuracağı yer yumuşak bir bariyer olacak kumlar asfalt herşey bu kazalara göre dizayn edilmiş durumda. Aynı şekilde otobanda düşseniz muhtemelen 5 bin tl değerindeki kaskınız yumurta gibi ikiye ayrılabilir.Üzerinizde tulum dahi olsa ortadan ikiye ayrılabilirsiniz... Örnekleri çokça var . Herşeyin en pahalısını alınca motogpde ki gibi kullanmaya kalkmayın sakın..

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pahalı kaskların tek artısı konfor ve şekil. Güvenlik konusunda 5 kat daha ucuz olan kask ile aynıdır.

Uzun yıllardır takip ederim bu camiayı sayamayacağım kadar ölümlü kaza gördüm duydum. Hiç birinde kaskı ucuzmuş ondan ölmüş görmedim.

AndroMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    https://urun.n11.com/kask/ls2-ff397-orion-mat-siyah-kask-gece-parlar-P175101789 ben bundan aldım
    720 TL idi 70 TL çek vermişti 650 ye indi. 50 tl bonus verdi 10 tl de chip-para kullandım 590 TL ye inmiş oldu.
    şimdi de alışverişten dolayı 100e 15 tl çek verecek. onunla da bir ihtiyaç olanı alınca 575 TL ye inmiş olacak.
    Fiber bir kask için çok iyi fiyata geldi

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    ne desek boş kardeşim siz gidin yoğurt kabı takın isterseniz sıkıntı yok

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    299 la giderken işe yaramıyor demek.. 299 a ışınlanmadığımıza göre demekki ara hızlarda da kask kafamızdayken işe yarayabiliyor.. mesela 150 den geçiyoruz 299 için o anda da başımıza iş gelebilir.. 100 liralık kask ile 3000 liralık kask nasıl ayni işi yapar? hangi teknik verilerden bu sonuca vardığınız öğrenebilirmiyim?

kaskların fiyatları iyi ama sezon sonu olduğundan indirim yapmışlardır almak için zamansız bir indirim.. parası olan alıyor zaten. yok şunu yaparım yok bunu yaparım demeye gerek yok.. gerçi çok fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü yasaklanıyorum doğruları sert bir dille söyleyince..
    Yasal hız sınırlar içerisinde benim ls2 ile bahsettiğimiz markalar arasında öyle uçurum farklar yok o paralara yazık. Sonuçta bizim ls2 kasklarda Testlerden geçmiş yıldız almış.
    Ben yasal sınırlarda kullanıyorum. Zaten motorum da okadar gidiyor 😁
    Verilere gelince aç bak internetten. Veriler karşına hemen çıkar

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kask işi önemli. Madem kendimiz test etmek için pek fırsatımız yok. Alabildiğimiz en iyi markayı alalım. Asgari 400-500 liralık kasklardan alın siz yine de. işin 4-5000 e kadar çıktığını da unutmayın. Bi yerden sonra aynı güvenlik için daha hafif, daha aerodinamik olsun diye fiyat yükseliyor ama yine de siz siz olun asgari şartları karşılayan kaskları alın. Caberg - Nolan - Agv falan iyidir mesela. Ciddi bir firma olsun, aklınız orada kalmasın.

Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask işi önemli. Madem kendimiz test etmek için pek fırsatımız yok. Alabildiğimiz en iyi markayı alalım. Asgari 400-500 liralık kasklardan alın siz yine de. işin 4-5000 e kadar çıktığını da unutmayın. Bi yerden sonra aynı güvenlik için daha hafif, daha aerodinamik olsun diye fiyat yükseliyor ama yine de siz siz olun asgari şartları karşılayan kaskları alın. Caberg - Nolan - Agv falan iyidir mesela. Ciddi bir firma olsun, aklınız orada kalmasın.
    Kardeşim tabiki güvendiğimiz kaskları almalıyız. Öncelikle Güvenlik testinden 4 yıldız ve 5 yıldız olan ürünler tercih edilmeli.
    Ama iki üründe aynı testten 5 yıldız almış. Biri biraz konforlu diye 2000 3000 lira para veremeyiz. Çünkü digeri 400 ile 900 arası satılıyor.
    Veya biri 4 yıldız 400 lira diğeri 5 yıldız 2300 lira. Aradaki farkın sadece şişirmece olduğu gün gibi ortada.
    Bizim için önce güvenlik sonra konfor. Çünkü bizim maaş asgari ücret, biz fakiriz gardaş motorumuzu hem iş hem zevk için kullanırız. Bizde böyle motorseveriz ne yapalım.

Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    Shoei olanı aldım,daha gelmedi bekliyorum. Fiyat kask standartlarında bence çok iyi,etrafta 100 liraya çok kask türedi içinde çakma sünger olanlardan o yüzden artık bu fiyatlar insanlara çok geliyor.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Ucuz kaskla ilgili aea sunu demisti;
    "Kafan kaç para hemşehrim. "
    Anlıyorumki kafası çok degerli olmayan insanlar var.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz kaskla ilgili aea sunu demisti;
    "Kafan kaç para hemşehrim. "
    Anlıyorumki kafası çok degerli olmayan insanlar var.
    Barkın da full ekipman ile vefat etti.
    şans işi biraz..

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şans işi biraz..
    Full ekipman ile defalarca hayatta kaldığını da hatırlıyoruz tabi ki.
    Gökhan YAŞDAL

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şans işi biraz..
    full ekipman ile hayatta kalma oranı daha yüksek.. önlemi almakta fayda var sadece..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasal hız sınırlar içerisinde benim ls2 ile bahsettiğimiz markalar arasında öyle uçurum farklar yok o paralara yazık. Sonuçta bizim ls2 kasklarda Testlerden geçmiş yıldız almış.
    Ben yasal sınırlarda kullanıyorum. Zaten motorum da okadar gidiyor ��
    Verilere gelince aç bak internetten. Veriler karşına hemen çıkar
    bende ls2 de var.. bilmediğim kask değil yani öncelikle onu söyleyim.. testlerden bahsetmişsin fakat bütün testlerden aynı verilerin alınmadığını hatılatayım.. yani diğerlerine göre aykırı puanların verildiği testleri baz alıyosun sanırım.. biraz araştırırsan senin bahsettiğin testlerden geçemeyen çok üst düzey kaskları kullananlar, dediğin testi ciddiye almıyor.. daha iyi ve doğru sonuçlarıyla bilinen testlerin verilerini ciddiye alıyor kısaca.. yoksa adam neden gidip 4000 liraya kask alsın 100 liralık yoğurt kabı dururken değilmi? onun için internet verilerinin hepsi çok doğru değildir onu hatırlatayım (bana verdiğin tavsiye için cvp tı bu)

sen yasal sınırlarda kullanıyosan o kask işini görebilir ama yorum yaparken geniş açıdan bakmak lazım yani herkesin motoru 100 ile gitmiyor yada herkes yasal kullanmıyor. onun için hepsinin gördüğü iş aynı, ama sadece onlar daha hafif diyeçok para vermeye gerek yok demek pek mantıklı olmamış.. 100-200g hafif diye kimse 3000 tl fazladan vermiyor emin ol.. herkes kafasına 'cebindeki paraya göre değer biçiyor' gerçek olan bu işte.. ben şahsen evdeki ls2 (250-300tl sanırım) takıpta büyük makineye binmiyorum.. o ybr kullanırken işimi görüyordu..

Alıntı ..YaNKee.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full ekipman ile hayatta kalma oranı daha yüksek.. önlemi almakta fayda var sadece..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

bende ls2 de var.. bilmediğim kask değil yani öncelikle onu söyleyim.. testlerden bahsetmişsin fakat bütün testlerden aynı verilerin alınmadığını hatılatayım.. yani diğerlerine göre aykırı puanların verildiği testleri baz alıyosun sanırım.. biraz araştırırsan senin bahsettiğin testlerden geçemeyen çok üst düzey kaskları kullananlar, dediğin testi ciddiye almıyor.. daha iyi ve doğru sonuçlarıyla bilinen testlerin verilerini ciddiye alıyor kısaca.. yoksa adam neden gidip 4000 liraya kask alsın 100 liralık yoğurt kabı dururken değilmi? onun için internet verilerinin hepsi çok doğru değildir onu hatırlatayım (bana verdiğin tavsiye için cvp tı bu)

sen yasal sınırlarda kullanıyosan o kask işini görebilir ama yorum yaparken geniş açıdan bakmak lazım yani herkesin motoru 100 ile gitmiyor yada herkes yasal kullanmıyor. onun için hepsinin gördüğü iş aynı, ama sadece onlar daha hafif diyeçok para vermeye gerek yok demek pek mantıklı olmamış.. 100-200g hafif diye kimse 3000 tl fazladan vermiyor emin ol.. herkes kafasına 'cebindeki paraya göre değer biçiyor' gerçek olan bu işte.. ben şahsen evdeki ls2 (250-300tl sanırım) takıpta büyük makineye binmiyorum.. o ybr kullanırken işimi görüyordu..
    Cevap için teşekkür ederim.
    Benim demek istediğim fiyatlar epey abartılı. Yakın'mam ürünün kötü oluşu değil ürünün fazlasıyla pahalı olması. Fiyat performans ürünü kullanılması daha mantıklı.
    Ben kendi bildiklerimi sizinle paylaşmaya çalışıyorum. İki kez kaza yapmıştım beni korudu mevcut ekipmanım.
    Ama sizin de dediğiniz gibi yasal sınırlarda gitmeyenler için alternetif olabilir. Ama yinede bu ürünler çok pahalı demekten kendimi alamıyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)