Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lütfen sinyale dikkat edelim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, Sevgili motosikleti gönül vermiş kişiler. Biliyorsunuz ki hepimiz sinyal vermeyen sürücülerden muzdaripiz. Sinyal vermeyen araç sürücülerine ağza alınmayacak küfürler ediyoruz bir çoğumuz. Bu aynı şekilde motosiklet sürücüleri için de geçerli. Bir çok arkadaşımız motor kullanırken sinyali sadece dönüşlerde kullanıyor. Onuda sanki kullanırken para veriyormuş gibi son saniyelerle açıyorlar. Ama benim bugün bahsedeceğim motosikleti gönül vermiş kişiler bunlar değil. Sinyali açık bırakan motosiklet kullanıcıları gerçekten benim içinde kendisi içinde tehlike yaratıyor. Biliyorum motosiklette araç gibi sinyalin çalıştığını kolay kolay anlamıyoruz . Ama ben senin hareketini kestiremem . Sadece sinyalinle ne yapacağını anlayabilirim. Lütfen sinyali düzgün kullanalım, dikkatli olalım. Bugün bir arkadaşa araba ile yanlışlıkla vuruyordum. Tali yoldan ana yola bağlayacağım. Arkadaş sağ şeritte ve sağ sinyali açık olarak yeterince hızlı olmicak biçimde gidiyordu. Bende sağa döncek zannettim tam burnumu sokuyodumki korna çaldı arkadaşta son anda bi faciayi onledi . Belki bu kardeşimiz yeterince tecrübe li olmayabilirdi. Bi anda panik fren yapıp kaza yapabilirdi.

Neyse özet geçmek gerekirse sinyal kullanırken dikkatli olalım arkadaşlar.
    Tekeriniz düz bassın...
    RoofRoof ve Kızıl pars bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    sinyalin acik unutulmasina etken nedir ? Tabiki yola ve suruse olan konsantrasyon. Birde gostergeya bakilmadikca gorunmeyen ikaz isigi ile kasktan ve trafik gurultusunden dolayi duyulmayan tik tak sesi.

önlem alinabilirmi ?

neden olmasin ki....

panele eklenebilecek extra bir led, extra bir buzzer hatta elcige takilabilecek hurda telefondan cikan titresim motoru...

biraz kafa yorunca olmayacak is degil..

gercekten de bi anlik mesele, hayati bir konu. Arkadasa tesekkur ederim.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Mamba09 ve Akias bunu beğendiler.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    gayet basarili bir calisma olmus.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)