Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc Motosiklet Alacağım Ama...!!??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Abilerim ve Kardeşlerim
    Çanakkalede öğrenciyim B sınıf ehliyetim var 3 yıldır aktif olarak kullanıyorum( bu bilgi gereksiz ama..)

3 aydır sigara içmeyi azalttım ve biraz tasarruf yaptım hatrısayılır tutarda para biriktirdim

50CC motor almak istiyorum okula gidip gelmek ve ufak gezintilere çıkmak için.
    Lakin aklıma dört adet soru takıldı .

1-)Çanakkale gibi bir ilde plaka, ruhsat ve SİGORTA masrafları ne kadar tutar ?
    Sigorta gereksiz kardeşim falan yazmayın garantici biriyim kesinlikle yaptıracağım.

2-)Öte yandan almak istediğim motor Kuba Rx9(sadece görüntüsü yüzünden). Kız arkadasımla birlikte gezerken motor gücünün yetmemesi gibi bir durum
    söz konusu olabilir mi bilmek istiyorum. Toplam kilomuz (125 kg)

3-)Önerebileceğiniz 3500 tl ye kadar başka motorsikletler var mı?
    (ÇANAKKALEDE KULLANACAĞIM)

4-)Özetle 3500tlye alacağım motorla birlikte , 3500tl + (ruhsat,sigorta,kılyüntüyler) ne kadara ulaşır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ruhsat 88 lira
    sigorta 200 300 çıkar
    plaka 30 lira

Hocam internetten araştırdım sigorta fiyatı 850 gibi saçma sapan rakamlar çıkıyor 200-300den emin misin

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeş,ogrenci adamsin motoru almayla bitmiyor.birde benzini var,bakimi var,yagi var,ekipmani var,varda var..

Sigaradan kismayla,birde yemekten,giyimden keserek bile zorlanabilirsin.

Yinede karar senin..

50cc ye sigorta yapılmıyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hee yapılmıyor evet hatta kazaya karisirsan falan köy sandığı karşılıyor .

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Kardesim 50 c motorlarlara trafik sigortasi yaptiramiyosun sigorta sirketleri ipneligine yapiyolar yine ama sigortadan yararlanamiyosun cunku motorlu bisikletler mevzuat geregi sigorta kapsami disinda. Ben motoru ilk aldigimda ruhsat islemlerini yaparken sigorta zorunluydu istanbulda motoru kendi uzerime yaptirmama ragmen 800 lira para verdim hic bulasma sigorta isine kardesim

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:55 ----------

Ayrica iki kisi rahat binersiniz 125 kg hic bi sey degil rx icin. Benim kisbee 160 kg de falan aglamaya basliyo ama asagida ciyaklasada yinede goturuyo gidiceun yere rx hayli hayli

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kask falan ?

Alıntı motorcumater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim 50 c motorlarlara trafik sigortasi yaptiramiyosun sigorta sirketleri ipneligine yapiyolar yine ama sigortadan yararlanamiyosun cunku motorlu bisikletler mevzuat geregi sigorta kapsami disinda. Ben motoru ilk aldigimda ruhsat islemlerini yaparken sigorta zorunluydu istanbulda motoru kendi uzerime yaptirmama ragmen 800 lira para verdim hic bulasma sigorta isine kardesim

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:55 ----------

Ayrica iki kisi rahat binersiniz 125 kg hic bi sey degil rx icin. Benim kisbee 160 kg de falan aglamaya basliyo ama asagida ciyaklasada yinede goturuyo gidiceun yere rx hayli hayli
    Teşekkür ederim cevapların için ama denildiği gibi trafikte çevirilirsem bağlanma korkusu yaşamak istemem, hoş dediğin gibi ufak bir motor ile Allah korusun ama bir taşıta yada insana ne kadar zarar verilebilir kurallara uyduktan sonra orası çok şaibeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask falan ?
    Abi elbette kask ve falanlarıda alacağım bir takım ekipmanım mevcut ama profesyonel anlamda değil. Küçük bir motor içinde ciddi haracamalar yapmak istemiyorum ekipmana yeterli seviyede bir şeyler alacagım. Millet büyük motorlara ekipmansız binip dolaşıyor çok abartırsam komik durur lakin ekipman şart hiç olmayacak demiyorum ama onada bi en az 500 tl ayıracağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş,ogrenci adamsin motoru almayla bitmiyor.birde benzini var,bakimi var,yagi var,ekipmani var,varda var..

Sigaradan kismayla,birde yemekten,giyimden keserek bile zorlanabilirsin.

Yinede karar senin..
    Hocam online oyunlardan aylık net bir gelirimde var bu arada
    Ayrıca kyk hariç ailemde destek oluyor kira param hariç cep harçlıgı olarak bi bin tl gönderiyor.

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Hocam 50cc motorlara trafik zorunlulugu yok resmi olarak kalkti artik. Cevirmeye giren arkadaslarda yazmisti forumda sigorta aramiyo polisler. He bide onemli bi nokta var ruhsati alirken arac turune motorlu bisiklet yazdiklarina emin ol gorevli polisi uyar, benimkine motosiklet yazmislar su ana kada bi sorun yasamadim ama cevirmeye girdigimde 50cc ler hakkinda bilgisi olmayan bi memura denk gelirsem agzimda tüy bitiyo derdimi anlatana kadar.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hee yapılmıyor evet hatta kazaya karisirsan falan köy sandığı karşılıyor .
    Allah ta seni guldursun 😂😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Dur hele devlete karpuz kabugu buldum 😂

Ozel guvenlik te bir mali mesuliyet sigortasi var. Der ki, guvenlik, gorevi geregi iki yada ucuncu bir sahsin malina zarar verirse bu sigorta devreye girer. Kapi, cam kirma gibi..

Pisiliket ve mötürlü pisiliket kullananlara bu sigorta tc no ustunden yapilabilir. Pirimi de dusuk hem.. oyle at deve degil...

Çok adiyim len 😂

Forum diye giriyoruz ama köylü acemi avcıların atış poligonu gibi. Bilen bilmeyen sıkıyor karavana. 50cc motosikletim var ve Çanakkale de yaşıyorum. Arkadaşın sorusuna cevap olmuştur herhalde.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Çekişte bi sorun olmaz çeker sizi merak etme o konuda.
    Ama yerinde olsam giderim a2 alırım bi 100 lük motor alırım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    50 cc altı b sınıfı ehliyet ile kullanılan motosiklet ( motorlu bisiklet ) tek kişiliktir iki kişi binemez. Sigorta yapılmıyor boşuna ısrar etme. Plaka ve ruhsat masrafı kendin uğraşırsa 250 - 300 lira arasına çıkar.
    NOT: Sigarayı tamamen bırakmanı ve bir daha kesinlikle içmemeni tavsiye ederim. İlerde en büyük pişmanlığın sigara içmek olacak.

Motosikleti
    peugeot kisbe 50 cc
    Allahim cildiracaammm. Tek kisilik oldugunu nerden cikardin cok merak ediyorum :D yok kardesim oyle bi sey al kix arkadasini gez herkesin de dedigini dikkate alma

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 cc altı b sınıfı ehliyet ile kullanılan motosiklet ( motorlu bisiklet ) tek kişiliktir iki kişi binemez. Sigorta yapılmıyor boşuna ısrar etme. Plaka ve ruhsat masrafı kendin uğraşırsa 250 - 300 lira arasına çıkar.
    NOT: Sigarayı tamamen bırakmanı ve bir daha kesinlikle içmemeni tavsiye ederim. İlerde en büyük pişmanlığın sigara içmek olacak.
    Ruhsatta tek kişilik mi yazıyor?

İki kişiyle gidebilirsin dik bir rampada biraz hız düşecektir ama sorun olmaz. Ruhsat ve plaka masraflarını arkadas yazmış.
    Sigorta 600 700 falan çıkar diye tahmin ediyorum. Çünkü bu konuda net bir rakam yok. İkamet ettiğin adres, yaş, daha önce kazasız motosiklet kullanımın vs vs bir sürü etken var. Fakat yasal olarak sigorta yaptıramıyorsun ama yasa yapana cezai işlem uygulamıyor sanırım. Ama bir kazaya karışsan sigorta masrafları karşılamıyor. Sigorta kapsamının dışında yani oraya para kesinlikle verme!!!

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu 50 c.c de en son tam olarak açık ve net mevzuat nedir.. tamam tescilde sigorta istenmiyor tamam tüv dede sigorta istenmiyor.. bunun dışında yaptırsanda bir geçerliliği yok sen kapsam dışısın 50 c.c ve altı olduğun için ..

sorum şu yaptırmadın 3 yıl sürdün motoru satmaya kalkdın bir gittin noterde trafik sigortası yaptırmadığın için sana devletten misal ceza kesilmiş böyle bu tip bir şey olabilirmi.. kesin kez hiç bir şekil sigorta yaptırmadan 3 sene binip sürüp satsak bir yerden bir ceza gelirmi..

sorma nedenim eğer böyle bir şey varsa yani sadece tüve sokup çıkarıcaksak 2 senede bir trafik sigortası gerekmiyorsa bende yazlığa bir tane honda today alıcam..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler