Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Askere gideceğim, Motosikletimin sigortası ne olacak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhabalar,

Motosikletimin sigortası bitmek üzere bende askere gitmek üzereyim motosikleti garajda güzelce sarıp sarmalayıp kapatacağım.

Trafiğe çıkmayacak motosiklete sigorta yaptırmak zorundamıyım yaptırmazsam cezai hükmü nedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mt 125
    gecikme cezalı olarak gelince yaptırabilirsin, trafiğe çıkmayacak motosiklete ceza gelmez.

Motosikleti
    MONDIAL
    Gecikme cezası ne kadar oluyor 12 ay'da

Motosikleti
    mondial mt 125
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecikme cezası ne kadar oluyor 12 ay'da
    sigorta ücretleri değişkendir, herkese aynı maliyet geçerli değildir. bu ötv veya başka bir şey değil ki hesaplanabilsin.bana 300 çıkar sana 500 çıkar başkasına 1500 çıkar.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı daia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta ücretleri değişkendir, herkese aynı maliyet geçerli değildir. bu ötv veya başka bir şey değil ki hesaplanabilsin.bana 300 çıkar sana 500 çıkar başkasına 1500 çıkar.
    Nasıl yani gecikme cezası denilen ceza kişiye göre değişiklikmi gösteriyor

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yaptırmamak daha iyi olur gibi.
    Benim askerliğin bitimine 4 ay kala bitmişti sigorta.
    Tutup yaptırsaydım 4 aylık sigorta boşa gidecek hem. Cezayı sordurdum fazla birşey çıkmadı.
    Bende bekledim 4 ay sonra yaptırdım. Daha ucuza denk geldi mantık olmuştu benim adıma.
    Sigorta yaptırmasan daha karlı olacak gibidir sanki.
    Sen yine ara sor bir sigortacının birini. Bilgi verirler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    geciktirdiğin her ay için 5% zam oluyordu en son

ha bir de, sigorta işini 2018 Nisan'dan sonraya bırakırsan, gene eski kazık tarife geleceğinden katmerli bir sigorta bedeli çekebilirler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Trafikten cekersin motorunu geldiginde tekrar trafige sokma islemlerini baslatirsin.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikten cekersin motorunu geldiginde tekrar trafige sokma islemlerini baslatirsin.
    aynı fikirdeyim , trafikten düşür geldiğinde tekrar sokarsın daha ucuza gelir eğer izine falan geldiğinde binerim demez isen.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bence de trafikten çek, böylece MTV de ödemezsin.

Motosikleti
    RX9
    Sigortacı olarak; araç trafiğe çıkmayacak ise sadece trafik sigortası için çekme işlemi yapmanıza gerek bir durum görmemekteyim. Vade bitiminden sonraki her bir ay için, %5 gecikme zammı uygulanmaktadır (5-10-15-20-25-30-35-40-45-50 şeklinde son gecikme zammı 50 olacak şekilde). MTV için çekme-trafiğe alma masrafları karşılaştırabilir.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geciktirdiğin her ay için 5% zam oluyordu en son

ha bir de, sigorta işini 2018 Nisan'dan sonraya bırakırsan, gene eski kazık tarife geleceğinden katmerli bir sigorta bedeli çekebilirler.
    Bu durum geçerli, ancak belirsiz. Sabit tarife 31.12.2017 tarihinde sona eriyor, ek bilgi olarak paylaşılması gerekirse. Hazine müsteşarlığı süreyi uzatabilir ya da yeni bir uygulama getirebilir. Ama müdahale geleceği yönünde beklentimiz büyük.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    her 30 günde bir %5, maksimum %50 faiz işler.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı oe1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortacı olarak; araç trafiğe çıkmayacak ise sadece trafik sigortası için çekme işlemi yapmanıza gerek bir durum görmemekteyim. Vade bitiminden sonraki her bir ay için, %5 gecikme zammı uygulanmaktadır (5-10-15-20-25-30-35-40-45-50 şeklinde son gecikme zammı 50 olacak şekilde). MTV için çekme-trafiğe alma masrafları karşılaştırabilir.

Bu durum geçerli, ancak belirsiz. Sabit tarife 31.12.2017 tarihinde sona eriyor, ek bilgi olarak paylaşılması gerekirse. Hazine müsteşarlığı süreyi uzatabilir ya da yeni bir uygulama getirebilir. Ama müdahale geleceği yönünde beklentimiz büyük.
    Çekme işlemi banada mantıklı gelmiyor sigortayı yapmanın bir mantığı yok gibi geliyor 12 ay yatacak zaten faizli tutarıda 12aylık sigortadan daha düşüktür inşallah, teşekkürler bilginiz için

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Satabiliyorsan sat gelince alırsın yine

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kaç para çıkıyor ki sigortan yaptır gitsin. zaten hasarsızlık varsa indirimli yapacaksın. bir sonraki yıl 1 basamak daha indirim alacaksın. ceza yemektense yaptırmak daha mantıklı değil mi.

trafikten çekmeyi söylemiyorum bile. tekrar trafiğe sokmak için tonla uğraşırsın. geçen yılki gibi 800-900 liralar çıkmıyor artık sigortada 300-400e hallediliyor. Bir de seneye sigortanın ne olacağı belli değil bakarsın yine uçar cezasıyla beraber şişer fiyat.
    yeditepely bunu beğendi.

gecikme cezası diye bir şey var diyorlar ama bunu sigorta acentası bile bilmiyor ya da ifade edemiyor, malesef bizde kullanmasanda ödüyorsun öyle gelişmiş bir sistemimiz yok

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yillik izin kullanirsan,izine gelince yaptir 6ay sonra.hem izinde motorunu kullanmiş olursun.

6ay gecikme ödersin,

Veya dagitim izni vs.geldiginde ara ara kullanirsin yaptir geç.

Ah ulen teyzemin oglu askerligini yaptigi yerde babasinin arkadasi vardi,garajda durdu motor,adam çarşi izninde bile motorla geziyordu.şans işte..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)