Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İşe motosiklet ile gidip gelmenin verdiği HAZ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Toplanın sabah sabah yine adrenalinle doldum biraz enerji salınımı yapayım Evet konu gayet açık arkadaşlar aslında ancak ben duygularımı kelimelere dökmek istedim.Sabah 7 bucuk vardiyamı devir ettim,hava yeni yeni aydınlanıyor ve hafif bir soğuk var ama tam havası yollar resmen seni çağırıyor.Takıyorum kulaklığımı basıyorum flow'a (kullandığım müzik programının bir özelliği daha önceden begendiğim müzikleri karışık olarak çalıyor)direk favori şarkılarımdan biri geldihttps://www.youtube.com/watch?v=JaAWdljhD5o obaa dedim bastım marşa.Güzergah belli çevreyolu üzerinde koşuyolu avrasya tüneli-Fetih mahallesi.Işıklar şansıma yeşil yanıyor hep bastıkça basıyorum(tadında ne kendimi ne başkasını riske atmadan)çıkıyorum çevreyoluna hafif bi tepelik oluyor acibadem koprusunun altı,karşında Kayışdağı heybetiyle karşında arkasındada hafif güneş ışıkları manzara tek kelimeyle mükemmel.Sol şeritten gidiyorum ilerde sağa doğru sapağı dönerken BMW310r lı bi arkadaşla yan yana geldik,hafif virajda böyle tatlı bir rekabet yaşadık aramızda(veya ben öyle hissettim) sabah sabah güzel geldi ne yalan söyliyim.Neyse eve geldim motoru park ettim,müzik güzel https://www.youtube.com/watch?v=CTFtOOh47oo hafif dans ederek çıkıyorum merdivenleri(klibi izlerseniz anlarsınız neden olduğunu)neşem yerinde sanki 10 saat vardiya yapıp işten çıkmamışımda bi pazar gecesi kopmaya gidiyorumŞahsıma konuşuyorum Motosiklet gerçekten insani mutlu eden bir makina,monotonluktan ve siyah beyaz bir hayattan uzaklaşma biçimi adeta.Şöyle bir geçmişe bakıyorum işe arabayla gidip gelirken beyin aktivitem sabit ...... aynen böyle yani gerçekten böyle abartmıyorum sıkıcı,basit hele trafik OH MY GOD.Neyseki artık çoğu şey değişti motorum saolsun Her işten çıkışım nerdeyse bu şekilde bu duyguları yaşıorum. Neyse benden bu kadar artık gün benim için bitti yatma zamanı geldi herkese hayırlı güzel günler tekeriniz düz bassın arkadaşlar
    ercan_48, tommygun, fatih.met ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplanın sabah sabah yine adrenalinle doldum biraz enerji salınımı yapayım Evet konu gayet açık arkadaşlar aslında ancak ben duygularımı kelimelere dökmek istedim.Sabah 7 bucuk vardiyamı devir ettim,hava yeni yeni aydınlanıyor ve hafif bir soğuk var ama tam havası yollar resmen seni çağırıyor.Takıyorum kulaklığımı basıyorum flow'a (kullandığım müzik programının bir özelliği daha önceden begendiğim müzikleri karışık olarak çalıyor)direk favori şarkılarımdan biri geldihttps://www.youtube.com/watch?v=JaAWdljhD5o obaa dedim bastım marşa.Güzergah belli çevreyolu üzerinde koşuyolu avrasya tüneli-Fetih mahallesi.Işıklar şansıma yeşil yanıyor hep bastıkça basıyorum(tadında ne kendimi ne başkasını riske atmadan)çıkıyorum çevreyoluna hafif bi tepelik oluyor acibadem koprusunun altı,karşında Kayışdağı heybetiyle karşında arkasındada hafif güneş ışıkları manzara tek kelimeyle mükemmel.Sol şeritten gidiyorum ilerde sağa doğru sapağı dönerken BMW310r lı bi arkadaşla yan yana geldik,hafif virajda böyle tatlı bir rekabet yaşadık aramızda(veya ben öyle hissettim) sabah sabah güzel geldi ne yalan söyliyim.Neyse eve geldim motoru park ettim,müzik güzel https://www.youtube.com/watch?v=CTFtOOh47oo hafif dans ederek çıkıyorum merdivenleri(klibi izlerseniz anlarsınız neden olduğunu)neşem yerinde sanki 10 saat vardiya yapıp işten çıkmamışımda bi pazar gecesi kopmaya gidiyorumŞahsıma konuşuyorum Motosiklet gerçekten insani mutlu eden bir makina,monotonluktan ve siyah beyaz bir hayattan uzaklaşma biçimi adeta.Şöyle bir geçmişe bakıyorum işe arabayla gidip gelirken beyin aktivitem sabit ...... aynen böyle yani gerçekten böyle abartmıyorum sıkıcı,basit hele trafik OH MY GOD.Neyseki artık çoğu şey değişti motorum saolsun Her işten çıkışım nerdeyse bu şekilde bu duyguları yaşıorum. Neyse benden bu kadar artık gün benim için bitti yatma zamanı geldi herkese hayırlı güzel günler tekeriniz düz bassın arkadaşlar
    ne güzel bu şekilde keyifli ve enerjik olmanız çok güzel. Şu yazdığınıza bile olumsuz yorum yapabilecek çok kişi bulunuyor forumda siz onlara kulak asmayın.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    avrasya tüneline nasıl girdin yassah değil mi?

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Sabahları şirkete geldiğimde genelde millet daha uyanmamış oluyor uyanmak için expresso içmek için sıraya girenler dahi oluoyor
    Ama ben Marşa bastığım anda uyanmaya başlıyorum

Sende öyle bir anlatmışşınki sanki Sevdiğin kızı tarif ediyorsun işte böyle birşey helal olsun Allah'ım kaza bela vermesin Tekerimize taş değmesin

Amin

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    18:00 çıkıp 18:34 'de evde olmak.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Benim ev (Kartal) ile iş (Sarıyer) arası 50 km.
    Motor ile her sabah bir heyecan, bir keyifle gidip geliyorum.
    Motor olmasa hakikaten çekilmez olur.
    DKN, Olcay Avşar ve sey_47 bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosiklet Ôzgürlüktür.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Hepimizin duygularına tercuman olmuşsunuz,teşekkürler

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ev (Kartal) ile iş (Sarıyer) arası 50 km.
    Motor ile her sabah bir heyecan, bir keyifle gidip geliyorum.
    Motor olmasa hakikaten çekilmez olur.
    Hocam naptın adam mı öldürdün
    Günde 100 km yol sırf işe gidip gelmek için.
    Biz 50 km de Ankara'yı tamamen gezip bitiriyoruz )

Şaka bir yana Ankara'da mesafeler kısa olmasına rağmen trafik eskisi gibi değil.
    Hele bu sabah, 10 Kasım anma törenleri var diye evden geç çıktım, Anıtkabire giden yollar kapalı olduğu için Eskişehir yolu bildiğin kilitti.
    Çoğu yerde kontak kapatarak bekledim trafik açılsın diye.
    10 km yolu neredeyse 45 dakikada güç bela geldim.
    Gerçi diğer motosikletler kadar aralardan geçemiyor olmam da etkili bunda ama yine de otomobillere göre avantajlı olduğum halde bu kadar sürdü.
    Sabah ve akşam trafiği sinir harbi olmaya başladı iyice Ankara'da
    Kızıl pars bunu beğendi.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu bee.

AndroMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha NMax 155
    motor gerçek anlamda bir keyif.
    Çanakkale gibi küçük bir şehirde yaşıyorum. 35inden sonra trafik derdinden 50cc motor aldım ehliyetle uğraşmak istemedim. ama hep dediğiniz gibi motorun rüzgarı yedim iş bitti. bir bakmışım ehliyete yazılmışım ve ehliyeti aldığım gün 50cc motoru satıp 155 Nmax aldım. müthiş bir keyif keşke daha genç yaşlarda başlamış olsaymışım gerçekten motor bir yaşam tarzı.
    şimdi Öncelikle Kask ve ekipman almaya çalışıyorum.
    https://urun.n11.com/kask/ls2-ff397-orion-mat-siyah-kask-gece-parlar-P175101789 bu kaskı almayı düşünüyorum yarın malum n11 kampanya günü 700 üstüne 70 çek var. 650 ye gelecek bonus karta da 50 tl puan veriyor 600 TL ye fiber compozit bir kask edinmiş olacağım.
    bu konuda düşüncenizi alabilir miyim?
    Yamaha NMax 155

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Motorla işten dönmek, motorla işe gitmekten daha keyifli
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mt 125
    rhat uyanmak, 1 saatte gelinecek yolu 25 dakikada almak(otobüsle bazen 1,5 saat) ,sabah serinliğini iliklerinde hissetmek, 1,5 yıldır yaptığım ,antalya'Da bir başka güzel olan eylem

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Bende motorsuz gittiğim günlere yanıyorum. Her gün 3 vasıta değiştiriyordum. Şimdi yarım saatte işe gidiyorum. Yaz gelsede şöye bi yol yapsam diyorum, 2 hafta neresi olursa farketmez.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Motorla ise gidip gelirken yolu uzatiyorum daha fazla sürebilmek için
    Geçen iş yerinde dedim ki " arkadaşlar çok pişman oldum" herkes motor aldığına degilmi dedi. "Yok daha önce almadigima" dedim sonra derin bir sessizlik 😀😎
    Onur34 bunu beğendi.

Esenyurt- bostancı ;

toplu taşıma ile : 5.50 yataktan kalkış, 8.45 eve varış.
    motosiklet ile : 7.05 yataktan kalkış, 7.05 eve varış.
    1 günde net 2 saat 45 dk fark ediyor.
    ekonomik olarak son benzin zamlarına rağmen kafa kafaya.

toplu taşıma ile zaten oturma şansın yok, sıkış tepiş gidiyorsun, bu avantajlarını saymıyorum bile.
    ekstra olarak motosiklete binmenin verdiği haz ve mutluluk paha biçilemez.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    ne güzel duygulara tercüman olmuşsunuz. işe gidip gelmek için pek kullanmıyorum motoru. nadiren. ama hafta sonu güneş açtıysa eşimle bu güneşi nereye giderek değerlendirelim diye düşünüyoruz. ve akşam bir bakıyoruz dönerken benzin lambası yanmış. anlamadan 300 km gezmişiz. zaten bunun için almıştık diyoruz gülerek...
    AndroMan bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    @chopperrider İstanbul'da mesafeler böyle maalesef.

Ama evi aldığımda işyeri Maltepe'de idi.

Hani fıkrada var ya;
    Herşey çocuğun pazar yerine doğru kaçması ile başladı.
    chopperrider bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Akşam gebzeden kadıköye gittim.Hava soğuk olur diye motoru almadım.Arabayla işkence resmen,otomatik olmasına rağmen çok sıkıcı bir iş.1.5 saatten fazla sürdü gitmem.Gözüm hep şerit aralarında, emniyette kaldı :D

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Ben yaklaşık 17 senedir malzeme almaya işimin peşine motorumla gider gelirim kendi işim olduğu için..Bazen sahilyolundan giderim ulan keyfinden yinmez..
    Phoenixs bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)