Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpek Fobim ve Kampüsteki Köpekler ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Kasaptan kemik al,biraz pişir,sana saldırmaya gelenlere,ikram et,çok kısa sürede aranızda sevgi bağı olacaktır yada kuru mama
    Aranız düzeldimi,bu seferde eski günleri özleyeceksiniz,köpekler yaramaz,şapşal ve oyuncu hayvanlardır,kortkuğunu belli edersen üstüne gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dogru cevap yazilmamis. Amerika'daki zorunlu standart motosiklet egitiminin parcasidir kopekle bas etmek. Cozum kopegin zamanlamasini bozmaktir. Kopek yola dik kostugu icin sizi yakalayabilir. Ama kopek arkanizda olsa yetisemez. Yapmaniz gereken kopegi arkanizda konumlandirmak. Peki nasil olacak?

Kopek nerede ne zaman olacaginizi kestirip ona gore yola yaklasir. Ama hesap edemeyecegi sey motosikletinizin ivmelenme yetenegidir. Oncelikle yavaslayacaksiniz. Kopek sizi rahatlikla yakalayacagini zannederek yaklasacaktir yola, tam sizi yakalayacagini zannettigi anda gaza yuklenin. Eger dogru yaparsaniz kopek arkanizda kalir ve yetisemez.
    RoofRoof ve bursalıali bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru cevap yazilmamis. Amerika'daki zorunlu standart motosiklet egitiminin parcasidir kopekle bas etmek. Cozum kopegin zamanlamasini bozmaktir. Kopek yola dik kostugu icin sizi yakalayabilir. Ama kopek arkanizda olsa yetisemez. Yapmaniz gereken kopegi arkanizda konumlandirmak. Peki nasil olacak?

Kopek nerede ne zaman olacaginizi kestirip ona gore yola yaklasir. Ama hesap edemeyecegi sey motosikletinizin ivmelenme yetenegidir. Oncelikle yavaslayacaksiniz. Kopek sizi rahatlikla yakalayacagini zannederek yaklasacaktir yola, tam sizi yakalayacagini zannettigi anda gaza yuklenin. Eger dogru yaparsaniz kopek arkanizda kalir ve yetisemez.
    bahsettiğiniz durumda kaza yapma riski yüksek.

en garantisi durmak. durunca fiti fiti kaçıyorlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz durumda kaza yapma riski yüksek.

en garantisi durmak. durunca fiti fiti kaçıyorlar.
    Dediginiz gibi olsa egitimde bu sekilde anlatmazlardi ama degil mi? Ehliyet sinavinda bile soruyorlar bu soruyu.

Ya kopek gelip isirirsa? Beni isirdi bi kere kopek... Isin yoksa kuduz asisi ol iki hafta... kopegi de gozetimde tutmak gerekiyor tabii ki.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Aslan1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimde değil bu köpekleri görünce ister istemez onlar kovalıyor ben de kaçayım bari diyorum .Aragazın sesinden falan korkmuyorlar çok tuhaf bir saldırı biçimleri var birden önümü kesiyorlar tazıdan daha hızlılar ya :(
    Ne cins köpekmiş onlar yahu normal sokak köpeği kacmazsan kovalamaz. Sen kovalar diye kaçarsan kovalar tabi
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    O an dur onlarda duracak bağır geri kaçacaklar..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Al bu da benim kendi çekimim, 1.20 ye gel köpekler orda başlıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=de-zkcb083Y

köpekleri motor almadan önce severdim, motoru alınca ne budala hayvanlarmış diyorum. Yinede saldırmayan köpekleri sevmeye devam

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bana inan demiyorum ama şimdiye kadar milyon kere sokak köpekleri tarafından yolda taciz edildim, bacağımın dibinde nefes seslerini duya duya sürdüğüm oldu ama bir kere bile ısırma veya rotamı bozma gibi bir şey yapmadılar. Yani seni kovalıyorlar dibine geliyorlar ama ısırma hamlesi yapmıyorlar bu onlar için bir oyun mu yoksa motosikletin sesine karşı bir tepkimi tam bilmiyorum. Ama korkmamaya alışmalısın, bu da yaşadıkça biraz üstüne gidince oluyor. Yani bana soracak olursan sana yürürken gelip ısırmayacak bir köpek motosikletle geçerken ısırmaz, sadece havlar ve dibinden koşarak seni taciz eder. Bir de böyle anlarda hızın eğer çok yüksek değilse rotanı veya hıznı değiştirmeden devam et, sizi gördüm ve cevap veriyorum davranışı yerine ben yoluma gidiyorum de köpeklere, onlarda bu bölge bizim şu sesi sevmiyoruz çok bağırıyorsun seni kovalamalıyız desin biraz koşsun dönsün gitsin. Köpekler otomobillere de havlıyorlar bir çok kez görmüşsündür, bu onların bölgelerini koruma davranışı veya oyun oynama şekli sanırım.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Kurtköy de motorumun sesini duyunca 10 larca köpek toplanıyor üzerime koşuyor şerefsizler ama saldırmaya değil Mamalarının getirildiğini biliyorlar

ultrasonic köpek kovucu aletler var ucuz bişey al tak motor bir yerine hareket eder iken yaklaşmaya başlar ise hiç korkmadan sakinliği bozmadan hızını bile arttırmadan çalıştır cihazı yaklaşamazlar..

Kalbalık bir sürü ve mekanda dağınık yerleşmişlerse kaçmak zor. Kaçmaya çalışırken ağaca vs girebilirsin o heyecanla.

Bence bir çuval ucuz mama al motoru biraz geride park et. Git hayvancıkları besle sev. Bunu yaparken de onlarla konuş. Sesini ve kokunu tanısınlar. Sonra motorla geçersin yanlarından. Büyük ihtimal
    vaybe bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    selamlar, bu durum köpeklerden korkmayan biri için bile zor bir durumken bir de köpeklerden korkuyorsanız iyice eziyet halini alır. şimdiye kadar bir kere 2 tane köpek kovaladı, onda da hev hev diye biraz yanımda koşup bıraktılar.

Eğer düzenli gittiğiniz bir yol ise ben de köpeklerle kaynaşmanın uygun olacağı kanaatindeyim, yani yanınıza biraz kuru mama alıp, eğer durduğunuzda saldırmıyorlarsa yanlarına yavaşça yaklaşıp biraz besleyip devam etmeniz. Bundan sonra kokunuzu öğrenip size karşı bir düşmanlık beslemezler diye düşünüyorum ancak bazı köpekler bunu oyun olarak da görüp motorun yanında koşturabiliyor. Bu durumda köpekler sizi tanıdıysa en azından saldırmayacaklarını bilirsiniz.

Bunların haricinde Youtube'da Moto Madness isimli kanalım Animals vs Bikers, Dogs vs Bikers gibi videoları var, orada bir çok köpekle karşılaşan kişinin videoları kolaj halinde var insanların neler yaptığını ve nasıl sonuçlandığını görebilirsiniz.

Bir de uzun botlar güven veriyor, ayağıma ya da bileğime saldırsa en fazla botu zedeler deriye ulaşamaz diye düşünüyorum.

Sadece köpeklerin duyabileceği frekansta, köpekleri rahatsız edip kaçmalarını sağlayan elektronik cihazlar var ancak bir kaç yerde bu cihazı kullanmalarına rağmen köpeklerin kaçmadığını söyleyenleri de okudum, aklıma gelenler şimdilik bu kadar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ultrasonic ses olayı hikaye... Teorik olarak mümkün ama gerçek hayatta, özellikle araç üzerinde işe yaramıyor.

Köpek sağlam ısırırsa botu çok rahat deler. Her tarafı korumalı değil sonuçta. Köpeklerin çeneleri de çok kuvvetli, 4 dişi çok uzun. Cildinizi iğne kadar deldiği anda başınıza iş açmış olursunuz. Kuduz riski ihmal edilebilir bir şey değil. Eli mahkum aşıya başlayacaksınız, köpeği de gözetim altında tutmak zorundasınız.

Normalde grup halinde dolaşan sokak köpeği olmaması lazım. Ciddi tehlike. Hayvanlara da yazık. Hayvan kontrolü birimleri yok mu?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Pekçok psikolojik yaklaşım yapacak arkadaş vardır. Ben gerçeklerden gideyim.
    Birincisi sürü halinde köpek saldırısı tehlikelidir. Issız bir mekanda tek yakalarlar ise öldürebilirler.
    Ama bu kadar insanın bulunduğu kampüs gibi bir mekanda yapacakları havlamaktan ileri gitmez.
    Maraton koşucusuyum. köpekten çok korkarım ama yine de köpeklerin olduğu mekanlarda koşarım. Çünkü hiçkimse veya hayvanın benim özgürlüğümü kısıtlamasına, beni hayat tarzımdan mahrum etmesine izin vermem. Sen de öyle yapacaksın. o kampüse motorla gideceksin ve şimdiye kadar yaptığın gibi bir şekilde ısırılmayacaksın. Bu arada kampüs yönetimine veya belediyeye köpekleri şikayet edebilirsin. ben çok şikayet ettim. Alfa'yı alıp geri kalanı bırakıyorlar. Bir süre rahat edersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ultrasonic ses olayı hikaye... Teorik olarak mümkün ama gerçek hayatta, özellikle araç üzerinde işe yaramıyor.
    Hikaye değil. Dazer II ' yi 2 yıldır kullanıyorum ve çok işe yarıyor ama motor sürerken bu aleti de bir yandan kullanamazsın. yayalar için işe yarar bir alettir.

Motosikleti
    XRUNNER
    Dazer Marka köpek kovucu-hepsi burada 148 TL

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Benide hiç kovalamazlar, bizim burda sürü gibi geziyorlar ve kovaladıklarıda var yani ama beni hiç kovalamadılar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikaye değil. Dazer II ' yi 2 yıldır kullanıyorum ve çok işe yarıyor ama motor sürerken bu aleti de bir yandan kullanamazsın. yayalar için işe yarar bir alettir.
    Yayalar için etkilidir dediğiniz gibi. Hızla giden araç üzerinde uzun mesafede etkili değilmiş. Amerika'da geyikler için kullanmaya çalıştılar, çünkü her sene milyonlarca $ can ve mal kaybına yok açıyor geyik çarpmaları. En son vazgeçtiler. Araç üzerinde etkili olması için pratik olmayacak büyüklükte ve güçte sistem gerekiyormuş sanırım.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti kampüs girişine bırak.
    einstein mode off.
    Bi gün yanına. İraz mama al. Havlamaya başladıklarında durdur motoru, çıkar kaskını. Çağır köpekleri de mama ver, bu kavga bitsin.
    Bi kere tanıdılar mı havlamazlar. En kötü kısa keserler havlama işini

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    ALINTI : [QUOTE=yeditepely;4244972]Senin için youtube gecmısımden vıdeoyu buldum 03:42 deki kısma bakarsan gorursun.O an kopegın geldıgını gordugu halde gıtmese ısırmayacaktı.O kadar yakınlasmısken kopek,gaza basmayı tercıh etti.Ve hıssettı ısırıkları bacaklarında

.................................................. .................................................. ..................

video boyunca kahretsin.... kahretsin... seni pislik, derdin ne ha adamım, git kendini becer.....

Yahu it olsam, bana bu kadar sövseler yeminle anlardım yahu... butunu femurundan sıyırırdım şerefsizim... Kırtlamak ne ki...

Dur bak az işim var, gelicem yazıcam... senin konuyu çözücez.. güven bana..
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Köpeği görünce biraz yavasladim yine de geldi havladi fln motoru durdurabilecek sekildeydim durdurdum vizoru açıp, git la buradan dedim.Yüzümü görüp sesimi duyunca mal mal bakti ve gitti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)