Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Esnafıyla %20 Zam Sonrası Hakkında Muhabbet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bulunduğum bölgedeki motosiklet mağaza sahipleri ve çalışanları ile yaptığım sohbetin kısa özeti(Ünlü markalar içerir)
    Ağız birliği etmişçesine:

- 0 motosiklet satışları berbat.
    - Yapılan zam sonrası satışlar yerlerde.
    - 2018'i de görüp çok büyük ihtimal kapatacağız.Yalnız servisler kalacak
    - Piyasa %25 daraldı.
    - İkinci ele talep çoğaldı.
    - 2018'de çok fazla stok yapmayacağız.
    - Siparişle çalışacağız.
    - Ocaktan sonrasını iyi görmüyoruz.Kur farkları yansıtılınca o zaman kıyamet kopacak.

Bu muhabbet sonrası stoktaki bir motoru nakitte ne kadar indirimle verirsiniz dediğimde kafadan 2 bin indirim yaparız.Hatta zorlarlarsa 500-600 daha indirim gelir dediler.Sorduğum motorlarda öyle 500-600cc'likler değil.Varın siz düşünün.

Tavsiyeleri :

- Motor alışlarınızı 2018'e ertelemeyin.
    - Nakitiniz varsa indirim için zorlayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Nakit mi ? Nakit ne arar la motorcu da
    TanImsIz, bursalıali, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şu an yok..
    ekonomi iyi diyorlar (yersen)
    Shrieker bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    2018'i görüp kapatmak yerine küçülmeye ve fiyatlarında da artık insaflı boyutlara indirmeye çalışırlarsa devam eder ama hala biz japonuz biz uçuyoruz kaçıyoruz vs. derlerse tükanı kapatıp gitmeleri normal. Zaten arkadaşında dediği gibi kimsede nakit yokken indirim için bizim zorlamamıza gerek olmadığını düşünüyorum. Kampanyaları onların yapması gerekmiyor mu =?

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    İnsanlarda bu tüketim çılgınlığı olduğu sürece birşey olmaz , 300000 TL ye otomobil alan , motosiklet de alır ...
    Her neyse , "su veren itfaiyenin , hortumunu ...."

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bişeycik olmaz

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Bu ülkede motor sektöründe son kullancıya giydirmeyen firma yok. Zamanında 32.000 lira olan T-max ı , 22.000 liraya düşürüp, stoğunu bitirmeye çalısan bir Yamaha gördük..

Şuan %50 indirimle yine stoklarını boşaltan bir motosiklet giyim mağazasını düşünün..( hangisi olduğunu bildiniz ) 2000 liralık deri mont, oldu sana 1000 lira ve hala bu para üzerinden en az %50 kar ile para kazanıyor. Varın edilen karları siz düşünün..
    bursalıali ve Mamba09 bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Şöyle olur;

motosiklet pazarının satış paylarına ait verileri motoder tarafından paylaşılıyor. Ordaki satış istatistiklerine bakınca görünüyor ki 0-250cc pazardaki toplam satışın %94 ünü, 251-650cc %4.5 , kalan %1.5 elektrikli motosikletler sağlıyor .

Bu demek oluyor ki , yüksek fiyatlı motorlar toplam satışın çok ufak kısmını oluşturuyor. Bu motorları alan insnlar, 15-20 bin fiyat artışlarına rağmen almaya devam edeceklerdir. Fiyat ordaki talebi çok ciddi sekilde vurmayacaktir AMA asil mesele 251cc altındaki motorları alan insanların fiyat değişimlerine çok daha hassas olmasıdir çünkü orta ve dar gelirli kesime hitap etmektedir.. Talep daralması %94 luk kısimda meydana gelecektir ki , bu %94'luk parça sektörü ayakta tutan bölümdür.

Ağlayan esnafa pek inanasım gelmiyor nedense.
    bursalıali bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Beter olsunlar hepsi akepeye oy vermiştir zamanında..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    1998 electra glide
    Motoru arabayı satıp bisiklet almak zorunda kalacağız anlaşıldı ulan dandik dundik motorlar kullanıyoruz zaten 250 cc motor 25 bin oldu. yarın motorları satıyorum ve vize almaya gidiyorum kendinize iyi bakın bb

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim işim esnafla hep öldük bittik mahvolduk diyorlar ama kapatan tek tük alışmışlar ağlamaya.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    fark etmez 5000tl iphone a veren adam gözünün yaşına bakmaz.benim gibi garibanlara sesleniyorum alıcaksanız motor baya bir stok ellerinde kaldı çoğu motorcunun aldınız aldınız.2018 yılında 18 modelleri öyle bir fiyat ile satışa çıkıcakki aklı hayalinize sığmicak.evet ben esnaf olsam sadece belli başlı motorlardan 3 5 tane getirirdim.diğer modeller için özel sipariş alırdım.ayrıca 2. el motor galericiliği yavaş yavaş başlar diye düşünüyorum.2018 sonunda rahat yüzde 40 50 daralır tabi euro dolar kuru böyle seyrederse.
    not çok seviniyorum eden bulur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    250 cc vstrom 25 bin tl , oda 2bin lira lansman indirimiyle. Elinizdekinin kıymetini bilin arkadaşlar , temiz bakın yıllarca binin Ben rx3i evoma çay demlemeye gidiyorum üşümesin yiğidim :D

Arkadaş 10000 tl ye aldıkları ürünü 17_18 bin liraya satmaya alışmış aç gözlü esnafımız olduğu için piyasa zaten tam hızlanmadı sonrada dolar yükseldi bayiiler indirim yapıyoruz diyerek bize yine yitecekler. Yok abi bu fiyatlar bana kalın geliyor ben yemeyecem. Hiç esnafı düşünmüyor değilim, tabiki düşünüyorum ve eden bulur diyorum

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Esnafın ağlamasına inanmayın. Geçenlerde motoru bakıma götürdüm. Bakım yapılırken genelde showroomda takılırım yaklaşık bir saatte africa twin ve spacy alfa sattı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)