Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

2018 Benelli Yeni Modelleri ( Benelli Bey ne yapıyorsunuz ? )

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Çok güzel olmus tasarımlar.Bir ara Türkiyede Gaziantepte montajlanacak muhabbeti vardı insallah öyle olur ve gümrük vergisinden de muhaf olur ve vatandas kaliteli motora uygun fiyata biner.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    TRK 502 bile zar zor geldi.
    Bakalım bunlar ne olacak.
    Benelli Bey Kuba'yı bırakın da siz doğrudan Türkiye'ye gelin.

Motosikleti
    cıks
    leoncino sportda husquarna vitpilen tadı var sanki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı FENALFTEİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402S modeli güzel hoş lakin oturma pozisyonu biraz garip geldi bana.Yakından görüp binmek lazım.Türkiye'ye gelirse piyasaları allak bullak ederler.Ortalık fena karışır.
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402S modelinin ayak peglerinin yeri gerçekten çok ilginç. Pegler olması gerekenden çok daha önde. Chopper tarzı bir oturuş sunacak gibi.

Tasarımlar şahane. Bakalım bu modeller bizim ülkeye gelecek mi? Gelirse fiyatları neler olacak, zamanla göreceğiz.
    Sele yuksekligini de hesaba katarsaniz tipik cruiser ergonomisi sunmus, ayni Diavel gibi. Oturus dururken cok rahat ama orta ve yuksek hizlarda, ozellikle puruzsuz olmayan yollarda kotu. Tum agirlik kicta, ve ayaklar cok onde oldugu icin destek almak mumkun degil. Ayni sekilde otoyolda vucudun ruzgara direncine karsi tek care kollarla gidona asilmak, ki en fazla yarim saat sonra kol agrisi demek; tabii ki motosikletin tipini bozacak kocaman bir cam monte edilmedigi muddetce.

Ama sekil felaket Diavel isteyip butcesi el vermeyenlere birebir.
    SuleymanE bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Olay tamamen satış planlamasında.Ülkemizde artık gidişat belli benzin'in pahalılaşmasi,doviz yükselmesi,enflasyon artmasi,dis borclarin cogalmasi , ve vatandasin bankalara olan borcunun yükselmesi ekonomimizin ne kadar çöktügünün en belirgen etkenleri.Ekonominin tekrar duzelecegi zamanlarada çok var hatta belki hic gelemeyebilir.Çünkü diger devletler uzayda istasyon kurarken,yeni kesifler yaparken ve teknoloji ile guclenirken,biz hala kendimizi dev aynasında görüp"Biz yüce türk devletiyiz,Osmanlı'nın torunlarıyız "vb sözlerle egomuzu sisiren aslinda basit bir motosiklet bile uretemeyen alt seviye bir ülkeyiz.Konudan saptım biraz kusuruma bakmayin Bence benellinin yapmasi gereken motosiklet kullanicilarina orta seviye bir fiyatla kendini sevdirmesi ve alıstırması, bu sayede piyasada daha fazla pazar payi olacağına inaniyorum.Dominar 400 ve Nk400 e karsı lansman olarak ayni fiyat bandinda veya 1 2 tık ustunde bu motosikletleri getirirse gercekten piyasa çok kuvvetli bir giriş yapar.Sonucta italyan ve kendini kanıtlamıs bir firma,tek sıkıntısı servis olur diye dusunuyorum.
    _chaotic_ bunu beğendi.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Motorların tipine göre ağır olmasının sebebi genellikle ehliyet sınıfını tutturmak.
    A2 sınıfı ehliyetle maksimum 35kw ve ağırlık güç oranı 0.2 ve aşağısında olması gerek. Bir motor tam 35kw ( 46 - 47 hp ) güç üretip 175 kg'den hafif olursa A sınıfı ehliyete giriyor. Dolayısı ile motorları 35kw yaptılarsa 180 - 190 kg bandında yapıyorlar ki, A2'ciler sevinsin Hatta bu motorlar daha daha önce çıksa, benim kafamdaki insanlar muhtemelen hiç A sınıfı ehliyet de almazdı.
    oialdemir bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Çok iyi olmuş çokta güzel olmuş En yakın zamanda ulaşabilmek ümidiyle

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorların tipine göre ağır olmasının sebebi genellikle ehliyet sınıfını tutturmak.
    A2 sınıfı ehliyetle maksimum 35kw ve ağırlık güç oranı 0.2 ve aşağısında olması gerek. Bir motor tam 35kw ( 46 - 47 hp ) güç üretip 175 kg'den hafif olursa A sınıfı ehliyete giriyor. Dolayısı ile motorları 35kw yaptılarsa 180 - 190 kg bandında yapıyorlar ki, A2'ciler sevinsin Hatta bu motorlar daha daha önce çıksa, benim kafamdaki insanlar muhtemelen hiç A sınıfı ehliyet de almazdı.
    Şubat ayında sessiz ve sakince bir Leoncino yapıştıralım mı

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402S modelinin ayak peglerinin yeri gerçekten çok ilginç. Pegler olması gerekenden çok daha önde. Chopper tarzı bir oturuş sunacak gibi.

Tasarımlar şahane. Bakalım bu modeller bizim ülkeye gelecek mi? Gelirse fiyatları neler olacak, zamanla göreceğiz.
    402 için city cruiser demişler zaten, naked ve cruiser arası bir yerde konumlandırmışlar. diavelin sport cruiser olarak düşünülüp tasarlanması gibi. heyecan verici olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rigid ne demek?
    daha az yuvarlak, daha az işlenmiş, daha köşeli ve hatta daha kaba tasarımlar için kullanılır
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Belki motor Fuarında getiriler bunları bakarız orda

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402 için city cruiser demişler zaten, naked ve cruiser arası bir yerde konumlandırmışlar. diavelin sport cruiser olarak düşünülüp tasarlanması gibi. heyecan verici olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

daha az yuvarlak, daha az işlenmiş, daha köşeli ve hatta daha kaba tasarımlar için kullanılır
    Hayır, kimden ve nereden öğrendiysen yanlis... Rijit görsel bir ifade degildir, yapisal bir ifadedir. Daha fazlasi icin sozluge bakiniz. Daha keskin veya sert hatli dogru bir tabir olur.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır, kimden ve nereden öğrendiysen yanlis... Rijit görsel bir ifade degildir, yapisal bir ifadedir. Daha fazlasi icin sozluge bakiniz. Daha keskin veya sert hatli dogru bir tabir olur.
    asagida faydalanabileciginiz bazi linkler gonderiyorum:

-okuduğunu anlama becerilerini geliştirme yolları

-yapısal tasarım ve görselliğin ilişkisinin kolaylıkla anlaşılabilen hatta bariz denilebilecek bir özelliği var, yine yukarıdaki link başlangıç için ilk adımı atmanıza faydalı olur sanırım.

-burada da rigid'in sözlük anlamı mevcut. etimolojisini de gösteriyor. rigid sözlük anlamı

-okuduğunuzu anlamanızı öneriyorum. çok faydasını göreceksiniz.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_bts + rijit

Kullandığınız kelime nasıl yazılır, ne anlama gelir bilmiyorsunuz. Bir de, üstüne doğrusunu söyleyene hakaret.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sakin ol kovboy.
    Yavaşça o klavyeyi kaldır o masadan.
    Ve şuraya bir tıklarsak iyi olacak sanki.
    http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...eeb63.01250424

Teknoloji ne kadar da güzel bir şey değil mi?

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    kelimenin kökeni türkçe değil. dünyada da "rijit" şeklinde kullanılmıyor. "otomobil" kelimesi ne kadar türkçe ise "rijit" kelimesi de o kadar türkçedir. bu durumda rigid yazmanın bir mahsuru olduğun düşünmüyorum. tıpkı "ok" demek gibi.

ben yazdıklarımda bir hakaret görmedim. eğer siz yazdıklarımda hakaret görüyorsanız, size de okuduğunu anlama becerilerinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

39 hp lik motor 16000 lirayı geçerse benim için hüsran olur. Ama fiyat politikasında akılla davranıp çok motor satarsa türkiyede 4 büyük değil! 5 büyük motosiklet markası olur. Ve bizim insanımız koyun gibidir biri başka yere dönmez, ama başka markaya da bir dönerse piyasada herzaman var olurlar

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol kovboy.
    Yavaşça o klavyeyi kaldır o masadan.
    Ve şuraya bir tıklarsak iyi olacak sanki.
    http://tdk.gov.tr/index.php?option=c...eeb63.01250424

Teknoloji ne kadar da güzel bir şey değil mi?
    gönderdiğiniz link doğrudan tdk büyük türkçe sözlük arama ekranına gidiyor. bunun nedeni sanırım her aramanin eşsiz ve geçici bir guid oluşturması. evet teknoloji harika bir şey.

sanırım siz doğrudan "rijit" kelimesinin anlam sayfasının linkini vermek istediniz.

buradaki konuyu biraz daha açıklamam gerekiyor sanırım. ilk defa bu derece kendimi açıklamak zorunda kalıyorum. bir gün kendimi türkçeye tercüme edeceğimi söyleseler inanmazdım. eğitim sistemi işte. daha iyiye gideceğine giderek kötüleşmiş.

ben diyorum ki: rigid = x
    siz diyorsunuz ki: hayır rigid x'e eşittir.

ben de bunun üzerine diyorum ki: okuduğunuzu anlamalısınız
    siz de diyorsunuz ki: tdk!

bundan daha basit nasıl anlatabilirim inanın bilmiyorum.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Bismillahirrahmanirrahim.
    Sonunda dualarımız kabul oldu inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

402 de artçı düşerse arka lastiğe oturur, o da ayrı bir konu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ben de anlamamıştım siz öyle yazınca...

Rigid burada "sert, eğilip bükülmez" anlamında kullanılıyor.

"keskin ve sert hatlı" şeklinde kullanımına hiç rastlamamıştım...
    pea bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    402 17-18 civarlarında olsun anında alırım.
    Sen sl 200 sürmeye devam et.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)