Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yeni başlayan birisine ne önerirsiniz? ::sos::

Motovento
    REKLAM ALANI
    kapişş_çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    karar aşaması ? :)
    şu anda cevabını bulmakta güçlük çektiğim bi kaç sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

çok fazla bi tecrübem yok. yani gerek kullanma açısından , gerek donanım açısından vs.

başlangıç için bir motor alıp uzun süreli kullanmak istiyorum. bazen biraz uzun sayılabilecek bir yolculuk da yapabilirim.
    şu an motor almadan önce kask,ceket vs. almayı düşünüyorum sizce bu doğru olur mu? yani motoru almadan önce güvenlik için yeterli donanıma sahip olmak ne kadar doğru bir karardır?

ayrıca gün içinde motoru çok kullanacağım için buna uygun bir model bulmaya çalışıyorum. motorlar hakkında fazla bilgim yok. bunun için önerilerinizi öğrenebilirsem sevinirim. yani nası bi model , ne kadar hacim vs gibi. (aklınızda bulunan herhangi bir marka-model de olabilir.)

biraz fazla uzattım galiba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kudra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio X8 200cc
    merhaba,

donanım için,ilk önce alacağın motora karar verdikten sonra almalısın bence,
    ben bu hatayı yaptım çünkü ve yanlış donanım almıştım,şimdi elimde fazladan mont var

şehir içinde daha sık kullanıcaksan ve küçük bişey istemiyorsan bence 250 cc lik scooter larda veya 500scooterlardan alabilirsin,bagaj probleminde olmaz.üstelik şehirler arası yolda kollanabilirsin.ama sağlam bir marka olmaksı şartıyla.ben piaggio kullanıyorum 200 cclik ve bununla adapazarına gittim,daha fazla hacimlileride var,yaz bitmeden bance karar ver,şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    peki sizce 250 cc yi geçmeyen bir cooper veya enduro tarzı başlangıç için kötü olabilir mi?

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    merhaba
    yeni motora başlıyorsan sana tavsiyem ybr 125 veya cg 125 birisi yamaha digeri honda ve güvenilir motorlardır. ama ben uzun yol yapcam birazdaha güçlü birşey olsun diyorsan honda cbf 250 veya gt 250 comet güzel bir seçim olur. fakat bunlar vitesli motorlar oldugundan özellikle cbf 250 ve gt250 comet için bir egitim alman şart diye düşünüyorum. debraj vites gaz kombinasyonunu iyi ayarlayabilmen gerek.

o cooper veya enduro tarzı motorla bütünleşebiliyorsan sorun yok. ama egitim şart birde korumasız asla yola çıkma gidecegin yer 300-400 metre ötede bir yer olsa dahi kask mont dislik vs.. motorun çalıştıgı anda senin de korumaların tam olsun....

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    motor almadan önce ehliyet ve güvenliğin için donanımını hazırla sonra baslangıç için sana en uygun olanı düşün ama bence küçük cc den başla

Motosikleti
    o zaman yamaha ybr 125 veya honda cg 125 bana uygun olabilir sanırım.
    fiyatları da 4000 ytl civarında. sizce normal midir bu fiyatlar?

Motosikleti
    1299 Panigale
    Alıntı kapişş_çocuk adlı üyeden alıntı
    o zaman yamaha ybr 125 veya honda cg 125 bana uygun olabilir sanırım.
    fiyatları da 4000 ytl civarında. sizce normal midir bu fiyatlar?
    125cc ler baslangıc için uygundur bence fiatlara gelince honda falan kazık yaw yamaha:3.249,00 YTL honda:3.725ytl bence illa bu tiple falan baslıcam diosan bunların 2.elini al

Motosikleti
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    bu motorların ikinci elini araştırıcam. tabi başka modellere de açığım şu an, çünkü alıcam motor hakkında fikirlerim tamamen değişti.

ha bi de ikinci el için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? bazen internette ikinci el motorlar hakkında kötü haberler okudum da. gerçekten sağlam bir araştırma gerekiyor ikinci el motor için.

Motosikleti
    1299 Panigale
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim
    bu motorların ikinci elini araştırıcam. tabi başka modellere de açığım şu an, çünkü alıcam motor hakkında fikirlerim tamamen değişti.

ha bi de ikinci el için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? bazen internette ikinci el motorlar hakkında kötü haberler okudum da. gerçekten sağlam bir araştırma gerekiyor ikinci el motor için.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...?t=18414satmak istiyenler bölümünde war bitane ybr 125 ona bi bak derim

Motosikleti
    tam da biraz önce çıkmıştım ordan
    bence güzel. bakımı falan yapılmış. görüşürüm mutlaka. telefonu aldım.

gerçekten çok teşekkür ederim marefb. çok yardımcı oldun.

Motosikleti
    1299 Panigale
    tam da biraz önce çıkmıştım ordan
    bence güzel. bakımı falan yapılmış. görüşürüm mutlaka. telefonu aldım.

gerçekten çok teşekkür ederim marefb. çok yardımcı oldun.
    rica ederim

Motosikleti
    affınıza sığınarak bi sorum daha olacak.

bianchi nin sitesinde bi tane daha motor buldum ama ne dersiniz bilemem.

özellikleri ve fotosu :

http://www.bianchi.com.tr/2006/motos...big/hunter.jpg

HUNTER Teknik Özellikler
    Motor Tek silindir 4 zamanlı
    Soğutma Hava soğutmalı
    Silindir Hacmi 125 cc
    Ateşleme Sistemi Cdi
    Çalıştırma Ayaktan ve elektrik marşlı
    Şanzıman 5 Vites
    Ön Lastik 2.75-18
    Arka Lastik 2.75-18
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Kampana
    Net Ağırlık 110 kg
    Yakıt Tankı 17 lt
    Maksimum Güç (HP) 9,92 (8000 Devirde)
    Maksimum Tork (Kg/m) 0,90 (7500 Devirde)
    Uzunluk(mm) 1930
    Genişlik(mm) 720
    Yükseklik(mm) 1020
    FİYATI 1960.00 YTL(KDV+ÖTV DAHİL)

yoksa sizce yamaha veya honda daha mı iyi olur

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Arkadaşım önce ehliyet sonra güvenlik ekipmanları en sonunda da motosiklet sıralaması çok uygundur
    Maddi sıkıntın pek yoksa honda,yamaha gibi markalardan şaşma bence.Model olarak arkadaşlar fikir vermiş biraz..
    Uzun yol da yapacaksan 250 cc lik ikinci ellere bakmanı tavsiye ederim..
    [B][COLOR="Red"][FONT="Comic Sans MS"]Ne mutlu TÜRKÜM diyene[/FONT][/COLOR][/B]

Motosikleti
    1299 Panigale
    affınıza sığınarak bi sorum daha olacak.

bianchi nin sitesinde bi tane daha motor buldum ama ne dersiniz bilemem.

özellikleri ve fotosu :

http://www.bianchi.com.tr/2006/motos...big/hunter.jpg

HUNTER Teknik Özellikler
    Motor Tek silindir 4 zamanlı
    Soğutma Hava soğutmalı
    Silindir Hacmi 125 cc
    Ateşleme Sistemi Cdi
    Çalıştırma Ayaktan ve elektrik marşlı
    Şanzıman 5 Vites
    Ön Lastik 2.75-18
    Arka Lastik 2.75-18
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Kampana
    Net Ağırlık 110 kg
    Yakıt Tankı 17 lt
    Maksimum Güç (HP) 9,92 (8000 Devirde)
    Maksimum Tork (Kg/m) 0,90 (7500 Devirde)
    Uzunluk(mm) 1930
    Genişlik(mm) 720
    Yükseklik(mm) 1020
    FİYATI 1960.00 YTL(KDV+ÖTV DAHİL)

yoksa sizce yamaha veya honda daha mı iyi olur

tabiki honda ve yamaha o markadan daha kaliteli ve güzel ama acemilik atmak için alcaksan ve illa o tip motorla baslıcam diosan bence o bianchidekinden al çünkü hem ucuz hemde ilerde satıp üstüne para koyup ii bi motor alabilme şansın olur şimdiden cok para verirsen ilerde sıkıntı yasarsın ama karar senin bide o satılık ybrde güzel ve uygun

Motosikleti
    anladım skyline
    o zaman dediğin gibi yamaha honda gibi markalardan birini tercih etmem galiba en iyisi.
    ehliyet-güvenlik-motor sıralamasını da verdiğin için teşekkür ederim.

marefb galiba kararımı verdim. dediğim gibi sadece acemilik aşamasını geçmek için değil uzun vadeli kullanmak istediğim bir motor istiyordum.

evet kararım ya yamaha ya da honda. şu andan itibaren araştırmalara başlıyorum. gerçekten de ilk verdiğim karardan daha farklı ve iyi bi yerdeyim. en azından tecrübelerin yardımlarını aldım .

gerçekten galiba bu kadar eşsiz bir ortam gerçekten de zor bulunur.

madem yeni başliicaksın bence honda activa al.motor çok seri şahsen ben kullandım harika bence kadran da 100 yazıyoo ve ben 90 yaptım.daha zorlasam 100 de yapar .bi de bazı motorlar 130 giderken yanındaki araba 90 la gidip onu geçiyo bu öyle değil gerçekten 90 ı yapıyo yani.bana sorarsan honda al servisi ve yedek parçasıda bol.neyse biraz karışık oldu ama bence (honda hayat onda)

Motosikleti
    teşekkürler mondial 151 rs ci

vitesli almak istiyorum ve şöyle bi düşüncem var; ya yamaha ybr125 veya honda cg125 almak, ya da kursa gidip gerçekten biraz zamanımı harcayıp bişiler öğrenip. keeway super shadow 250 veya super light 150 gibi bir motor almak. bu düşünceme ne dersiniz?

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    commuter tarzı sana uyar bence ilk vitesli deneyimimi honda cg 125 de yaşadım şuna inan dostum scoter ile arasında dağlar kadar fark var tekrar scoter a bindiğimden attan inip eşeğe binmiş gibi hissettim kendimi
    2. el ybr bak derim 2 sene kullanır aldığın fiyata satarsın hiç olmazsa az zarar edersin
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    anladım bur-k@ fikrin için teşekkürler.
    benim için önemli bişey yazmışsın. 2 sene sonra ybr yi değiştirmek gerçekten dediğin gibi olacaksa bu bana da uyar. çünkü benim amacım tekrar tekrar motor değiştirip , tekrar tekrar zarar etmemek. bu yüzden de hem başlangıçtaki acemiliğimi atabileceğim hem de gerçekten uzun vadeli kullanabileceğim bir motor istiyordum.

valla açıkcası bende yeni bi ufuk açtın gibi bişey gerçekten de sürekli motor değiştirip zarar etmek istemiyorum. malum öğrencilik hayatım yeni bitti, şu an vaziyetim belli. ilerde de daha iyi olup olmicamı bilemem. bu yüzden çok araştırıp titiz davranmaya çalışıyorum.

gerçekten söylediklerin benim için iyiydi. teşekkürler.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    kapişş çocuk ybr 125 ni sadece 1 km kullandım ama (sadece teorik olarak herkes bir süre sonra motorunu değiştirmek ister bu süre değişir kişiden kişiye) inan bende aynı durumdayım bak sana 2 motor tavsiye ederim
    1-cbf 250 ama ilk başlaman için bence deneyimin olması lazım
    resmi aşağıda

Hava soğutmalı 4-zamanlı 4 sübaplı DOHC tek silindirli 6 vites 22 HP
    2- ybr 125 bence tam bir başlangıç motorudur

Motor tipi Tek silindirli, 4 zamanlı, SOHC, hava soğutmalı 10 HP
    eğer hiç tecrüben yoksa ii bir eğitimden sonra cbf 250 ile uzun süre idare edersin ben cbf 250 düşnüyorum ve aldığımda 5 sene kullanmayı planlıyorum
    ama ybr 125 de aklımın öte tarafında duruyor eğer motoru alıp da uzun yola cıktığında keşke 250 cc olsaydı dersen o zaman cbf 250 derim
    ama ybr 125 bana yeter uzun yolda tatlı bir yorguluk olur benim için dersen o zaman ybr 125 derim
    umarım yanlış yönlendirmemişimdir....
    NOT: 2 MOTORUDA YAKINDAN İNCELEYİP KULLANANLARIN FİKİRLERİNİ ALMIŞIMDIR...
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler