Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yurt Dışından Motosiklet Getirtmek ? -Deneyimi olan yazsın Lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratcanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, öncelikle Forumda yeni üyeyim. Kendimden bahsedeyim.
    Muratcan Yalın, Antalya, 18, Arayüz tasarımcısı, yeterli olmuştur umarım. Herkese iyi forumlar dilerim.
    Yaklaşık 2 Haftadır üstüne değindiğim bir konudur. En ufak ayrıntısına kadar ulaşmaya çalışıyorum. ama sanırım daha yolun başındayım.
    Deneyimi olan birisine buradan sorum vardır.

Bahsetmekte olduğum motosiklet (SIFIR) 1 Adet olup 125cc-350cc arasında başlangıç ve orta segment bir motosiklettir. Daha önce ülkemize girmiş bir marka olmaktadır.

1. CKD Nedir? ve Neden EEC Sertifikasına gerek duyulmuyor.
    2. CBU Nedir? ve Euro 4 Emisyon şartı isteniyor. (Bir çinli satıcı ülkemize Euro3 Emisyonlu Motosiklet ihracı yaptığı halde.)
    3. EEC ve COC sertifikaları 2 sinin de olması şartı aranmaktadır. Yoksa 2sinden biri yetiyormu ?
    4. TSE'nin istediği Tip Onayı(MOTOY) ülkeye önceden girmiş veya girmemiş motosiklet için gereklimidir? (Sıfır Motosiklet bunu almak zorunda mı)
    6. Ürün ülkemize geldiğinde yansıtılan vergi ürünün dolar üzerindenmi vergi yer yoksa döviz kurumunca TRY üzerinden mi Vergi yanstılır?
    5. Benim bildiğim vergiler dışında yansıtılan vergi varmıdır?
    252 TL MTV (251cc-650cc e kadar)
    %37 ÖTV
    %18 KDV
    %3 GM(Gümrük vergisi) birçok yerde bunun %22 olduğunu gördüm doğrulu nedir?

Bu soruların en azından 1 tanesine cevap verebiliyorsan bana çok yardım etmiş olacaksın. Teşekkür ederim.
    Muratcan / Antalya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    motosiklet degil ama araba getirdim.

hevesini kirmak istemem ama tek tavsiyem var;
    eger gumrukcu, gumruk musaviri degilsen yapma!
    piaggioman ve schumacher__ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zaten motosikletler yurtdışından geliyor Yurtiçinden gelmiyorki
    zekeriyaimam ve hasmet bunu beğendiler.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    6. Sorunun cevabı basit, vergi oran olarak alındığı için Tr dolar fark etmez.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu konuda hepimiz tecrübe sahibiyiz çünkü aynı konu her ay en az bir defa açılıyor.
    Her açılan konuya ayrı ayrı yazmak ya da link vermek yerine şöyle bir çözüm önerisinde bulunuyoruz.

Aşağıdaki linkte etap etap ne yapmak gerektiği anlatılıyor.

Yurt Dışından Motosiklet Getirtmek Hakkında Geniş Bilgi

Ayrıca aynı sistemi üst kısımda bulunan arama butonuna tıklayarak da uygulayabilirsiniz.
    yeditepely bunu beğendi.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda hepimiz tecrübe sahibiyiz çünkü aynı konu her ay en az bir defa açılıyor.
    Her açılan konuya ayrı ayrı yazmak ya da link vermek yerine şöyle bir çözüm önerisinde bulunuyoruz.

Aşağıdaki linkte etap etap ne yapmak gerektiği anlatılıyor.

Yurt Dışından Motosiklet Getirtmek Hakkında Geniş Bilgi

Ayrıca aynı sistemi üst kısımda bulunan arama butonuna tıklayarak da uygulayabilirsiniz.
    Her gün bir yasa değişiyor. Gündem değişiyor. 2010-2011 yılındaki gönderiyi incelemek çok mantıklı değil açıkcası. Biraz araştırmama göre 2011 de bir çok değişiklik olmuş. Taze bilgi her zaman daha iyidir. Benim sorduğum soruları bu forum içerisinde bulamadım. (Konu veya yorum) eğer sorularıma cevap olacak bir içerik sunarsanız konuyu kapatabilirim. Saygılarımla

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşım,
    Yurt dışından motosiklet ya da otomobil ithal edebilmek o kadar kolay olsaydı emin ol sana sıra gelene kadar herkes bunu yapardı.
    Ebayden aliexpressden alışveriş yapmak gibi bişey değil bu.
    yeditepely bunu beğendi.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım,
    Yurt dışından motosiklet ya da otomobil ithal edebilmek o kadar kolay olsaydı emin ol sana sıra gelene kadar herkes bunu yapardı.
    Ebayden aliexpressden alışveriş yapmak gibi bişey değil bu.
    Belirli terimler hakkında bilgi almak için bir konu açtım lütfen konu hakkında bilgin yoksa yorum yapma.
    velizrsln bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arayüzünü geliştir. Senin yaşın kadar motosiklet binen insanlara hitabını düzgün tut.
    Stock Sever, ..YaNKee.., Onur34 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Belki arkadaslardan izleyen bilen vardır ama yinede paylasayım ben.Japonya coğu ülkeye internet uzerınden arac satısı yapıyor ama Türkiye haric.
    Youtube videoda acıklama kısmında bahsi geçen linkler mevcut.Orada linklere girilebilir incelenebilir.Araba motor bır fark eder mı bılmıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-fKcYbmUBLc

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı muratcanRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirli terimler hakkında bilgi almak için bir konu açtım lütfen konu hakkında bilgin yoksa yorum yapma.
    başüstüne.
    konu hakkında bilgim var da çoluk çocuğa anlatacak kadar boş vaktim yok.
    Hadi hayırlı bilgi toplamalar sana.
    oe1905, ryangt, CİHAN ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    ben bu soruların cevaplarını bilseydim 1 motor değil 100 motor getirir ve ticarete başlardım.....

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Vergisiz getirmeye çalışırsan yedirmezler. Ancak parça parça arazi motoru toplayabilirsin onu da polis yakaladığı anda bağlar.

Vergisini vermeye kalksan önüne türlü türlü mevzuatlar çıkar. Hem uğraşırsın hemde zaten vergisini verdiğin için Türkiye'deki distribütörden almaktan daha pahalıya gelir. Üstelik garanti belgen de olmaz.

Özetle gidip adam gibi bayiiden al motosikletini. Bir tane motosiklet için uğraşılacak iş değil.

Sermayen ile doğru orantılı ne kadar çok ürün getirirsen birim maliyetin o kadar düşer. 1 motor getirmek mantıklı değil sanıyorum ama sanki getirecekmiş gibi en ince detayına kadar araştırmanı öneririm. Sorguladığın bilgiler sermaye sahipleri için çok değerli.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başüstüne.
    konu hakkında bilgim var da çoluk çocuğa anlatacak kadar boş vaktim yok.
    Hadi hayırlı bilgi toplamalar sana.
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arayüzünü geliştir. Senin yaşın kadar motosiklet binen insanlara hitabını düzgün tut.
    Konu başlığını ve konu içeriğini okumadan gereksiz yorum yapması bence akla erer bir hareket değildir. Halk arasında buna "boş muhabbet" yapmak denir. Ben bu yaşıma kadar her türden cinsten kişiye gerekli saygımı gösterdim. Bu forumda benim saygimi sorgulayacak kişi sen değilsin forumun yetkilileri dir. Eğer herhangi bir yorumumda forum kullanicilarina hakaret ettigimi görürsen bana mesaj atmadan veya yorum yapmadan önce şikayet edebilirsin. Saygılarımla. iyi forumlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı yeditepely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki arkadaslardan izleyen bilen vardır ama yinede paylasayım ben.Japonya coğu ülkeye internet uzerınden arac satısı yapıyor ama Türkiye haric.
    Youtube videoda acıklama kısmında bahsi geçen linkler mevcut.Orada linklere girilebilir incelenebilir.Araba motor bır fark eder mı bılmıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=-fKcYbmUBLc
    Yorumun için teşekkür ederim. Daha önce bu videoyu izlemiştim. Ama biraz arastirdiktan sonra arabaların motosiklete göre daha çok yönetmelikten geçtiğini gördüm. ama şunu soylemeliyimki japonya da
    arabaların uygun fiyatta olmalarını geçtim en ufak gözle görünmeyecek kılcal ciziklerin bile faturalandigini anlatmaktadır.keşke turkiye ye böyle bir sistem gelse. Saygılarımla iyi forumlar dilerim
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Şahıs olarak yurtdışında ikamet edip Türkiyeye kesin dönüş yapmıyorsan herhangibir motorlu taşıt getiremezsin. Sorduğun soruların cevaplarının bu konuda sana zerre kadar yararı yok. Ticari ürün ithalatı ile bir şeyler öğrenmek istiyorsan bir gümrükçü ile yüzyüze konuş sana anlatsınlar ne gerekiyor diye.
    TEKNECI bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahıs olarak yurtdışında ikamet edip Türkiyeye kesin dönüş yapmıyorsan herhangibir motorlu taşıt getiremezsin. Sorduğun soruların cevaplarının bu konuda sana zerre kadar yararı yok. Ticari ürün ithalatı ile bir şeyler öğrenmek istiyorsan bir gümrükçü ile yüzyüze konuş sana anlatsınlar ne gerekiyor diye.
    Getirir vergilerini ödeyip onaylattıktan sonra sorun yok.
    muratcanRR bunu beğendi.
    Yarışı kazanmak istiyorsan, yarışın içinde olmalısın.

çok zor bunu yapan biri forumda yoktur muhtemelen, yapan olmuştur türkiyede ama onuda öldürmüşlerdir

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Cık,cık,cık

Normal dir bu yaşta insanın kanı kaynar , yerinde duramaz her gün beyin yeni fikirler üretir yeni arayışlar arar . Büyünce geçer , büyümenin en hızlı gerçekleştiği yer askerliktir sabırlı ögretir saçmalıklar karşısında metanetli .

Sana tavsiyem askere git ergen kardeş
    PiedPiper bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler