Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6.000 lira bütçe ile motor tavsiyesi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler merhaba. Ben 11. sınıfa giden bir kardeşinizim. Önümüzdeki haziran ayında motor alacağım Allah izin verirse. Aklımda 2010 sinek kasa cbr125 ler var param ona yetiyor. 5.000-6.000 lirası geziniyorlar. Sizce sıkıntı çıkartırmı, kronik sorunları varmı birde yedek parça olarak sıkıntı çıkartırmı? Üniversiteye geçince a2 sınavına girip adam akıllı bir motor alacağım 1 yıl kullanaağım sadece. Yardımcı olursanız sevinirim abiler :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Sinek kasanın rr kasanın sıfırını millet 5.5-6 ya aldı neyine istiyolar o parayı. Az daha zorlasan yeni kasa yüksek km cbr bulursun.
    HONDA

#BZ3082

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Kardeşim bende var ondan hoşuma giden bir araç bende satıyorum aslında satmak istemiyordum ama ilerisi için kemerimi sıkmam gerekiyor şöyle anlatayım parçaları biraz pahalı olabilir ne eski kasa nede yeni kasa çoğu parçası eski kasa ama motoru enjeksiyonlu kronik sorunu yok hatta hiç sorun çıkaran bir motor değil

Yüksek km sıkıntı çıkarırmı?

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Benimki 30000 e vardı problem çıkarmadı motorun geçmişi düzgünse çok uzun süre kullanılır

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Parana yazık edersin sakin o paraları verme o makinalara.

kanuni gt 170 r naked modeli değil ama r modeli hem çok güzel görünür hem o paraya hakkını sonuna kadar verir . ölmüş japon alma sırf japon sevdalılarıcbr diye tutturduğu için. hem ekipmana da paran kalır mis gibi motor. sahibinden de gt 170 yazan yere gir r olan modelleri anlarsın zaten neredeyse lük gibi durur başlangıç için de çok iyi olur.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı can arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni gt 170 r naked modeli değil ama r modeli hem çok güzel görünür hem o paraya hakkını sonuna kadar verir . ölmüş japon alma sırf japon sevdalılarıcbr diye tutturduğu için. hem ekipmana da paran kalır mis gibi motor. sahibinden de gt 170 yazan yere gir r olan modelleri anlarsın zaten neredeyse lük gibi durur başlangıç için de çok iyi olur.
    Mahallede pimapenci dükkanı olan genç bir arkadaş kanuninin bu modelini almıştı. Motora sürekli sövüyordu, yedek parça bulamıyorum diyordu ne kadar doğrudur bilmem.

@BerkeGLTKN
    O paraya mondial z-one s 180 alcaksın hem görseli çok iyi hem de sağlam.cbr alıp başına dert alma kesinlikle. Eski kasa cbr seni her anlamda üzer.

Z one s eski kasa cbr dan 100 kat daha mantıklı. Yakından görüp üzerine binmeni tavsiye ederim fotoğraftan çok farklı duruyor yakından. Paran kalırsa da kask,ceket, eldiven vs alırsın var mı bilmiyorum ama..

Güvenlik çok önemli hem de ekipmana cidden çok havalı olursun ekipmanini ihmal etme sakın.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Scooter düşünürsen az km li eski kasa pcx al .

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Peki kask, mont, eldiven, zorunlu trafik sigortası gibi masraflar 6000 bütçene dahil mi?

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Bi kere şu anda kış ayındayız ekipmanın varmı bilmiyorum ama eğerki yoksa paranın bir miktarını bunlara ayırman gerekemekte kaldıki bununla bitmiyor alım satımı var sigortası var bütün bunları çıktıktan sonra sana kalan para 6000-1500=4500 tl gibi bir para almak istediğin motora gelincede bence o parayı daha mantıklı motorlarda kullanabilirsin çünkü almak istediğin motorun modeli çok yeni değil gerek parçada gerek bi çok şeyde sorun yaşarsın he 4 - 5 sene önce olsaydı olabilirdi ama artık almak için çok daha mantıklı motorlar var atıyorum 4500 tl paran kaldığına göre mantıklı bir cbf - apacçe vb motorlara bakmanda fayda var yani kaldıki sinek kasa125cbr'dan çok daha mantıklıdır hem parça olarak hemde rahatlık olarak gneede sen bişlirsin

grikafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns150
    O para ile cbr 125 biraz riskli bir seçim gibi duruyor, bajaj pulsar 150de bir seçenek olabilir bence.

Kaskım var şuanlık önümüzdeki ayda halledicem geri kalanını. Bütçeye dahil değil abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

150NS düşündümde 25cc ile kaçırıyorum yukarıda abinin yazdığı gibi o paralar zone180-zone150 alabilirm ama a1 ehliyet sıkıntı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Abi a1 ehliyet yetse dediğin gibi yapıcam cb125 alternatifi olurmu sence? Kask ls2 ff352 aldım ceket ve geri kalanını halledicem paraları ayrı.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahallede pimapenci dükkanı olan genç bir arkadaş kanuninin bu modelini almıştı. Motora sürekli sövüyordu, yedek parça bulamıyorum diyordu ne kadar doğrudur bilmem.

@BerkeGLTKN
    O paraya mondial z-one s 180 alcaksın hem görseli çok iyi hem de sağlam.cbr alıp başına dert alma kesinlikle. Eski kasa cbr seni her anlamda üzer.

Z one s eski kasa cbr dan 100 kat daha mantıklı. Yakından görüp üzerine binmeni tavsiye ederim fotoğraftan çok farklı duruyor yakından. Paran kalırsa da kask,ceket, eldiven vs alırsın var mı bilmiyorum ama..

Güvenlik çok önemli hem de ekipmana cidden çok havalı olursun ekipmanini ihmal etme sakın.
    hocam kanuni de nasıl parça sıkıntısı çekiyorlar inanın anlamıyorum kanununın rsmii yedek parça sayfasında vidalarına varana kadar var hem de benim motorum çok fazla satılan bi model olmamasına ragmen .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)