Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3000 TL ekipman listesi, fikirlerinizi bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Herkese iyi günler, bir süredir araştırma yapıyordum ve sonunda ekipman listesi yapabildim. Yakın zamanda almayı düşünüyorum, almadan sizlere de bir danışmak istedim.
    (Yaz ağırlıklı kullanacağım için yazlık almayı düşünüyorum)

Kask: HJC FG-17 (957 TL / Motovento)
    Mont: Alpinestars Ast Air 2016
    Eldiven: Spidi STS-R
    Pantolon: HELD Hoover (370 TL / Motomax) / Rider Denim (350-400 TL)
    Bot: 4Riders Breeze Yazlık Bot (320 TL)
    --------------
    Göğüs Koruma: Alpinestars Nucleon KR-Ci
    Sırt Koruma: Alpinestars Nucleon KR-2i

Mont + Eldiven + Göğüs ve Sırt Koruma = 1400 TL (Motoin.de / Vergiler dahil)

Bütçe: 3000 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Kask olarak sharp dan 5 yıldız almış kasklar var mt revenge ve nitro aikido ben mt almayı düşünüyorum fiyatları 350-400 arası
    Göğüs sırt koruma ayeı ayrı mantıklı gelmedi bana. Ben dainese body guard yelek kullanıyorum. Biraz pahalı ama cok pratik.
    Mnt olarak bu mevsimde yazlık mont da cok akıllıca gelmedi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    pantalon olarak tech90 city kevlar öneririm çok sağlam.

Kask fg-17 kullanıyorum. 1 ay oldu satın alalı. Çok memnunum. Ceket olarak alpinestar leather gt-air var. Seçimler güzel. Kalite olarak üst seviye bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Bu arada motomax a uğra. Bahsettiğin pantolon/ayakkabı etiketin yarısı fiyatında. Beden yakalayabilirsen al derim.

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Eldiveni önermiyorum.
    Avuçiçindeki deri dikiş yerlerinden kendi kendine yırtılıyor zaman içersinde. Yırtılan yerin üstüne yama yaptığım halde sürekli açılması devam ediyor (Eldiven elime küçük gelmiyor.) ve el kokutuyor. Ama tip olarak herkes çok iyi.

✵ Δ ♄ Qırımtatar | EST•19XX | 🇹🇷 🇷🇺

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Bot olarak yds bakardım yazın daha pratik olur. Pantalonu riderdenim veya tech90 alırdım. Eldiven olarak revitin yazlık bir modele li vardı 300 350 ye onu alırdım. Tabi son fiyatlar ne bilmiyorum çünkü revit ceketi 600 liraya alıpta geçenler de 1000 lira olduğunu öğrendiğimde beynimden vurulmusa dönmüştüm. Fiyatlar çok kötü arttı

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask olarak sharp dan 5 yıldız almış kasklar var mt revenge ve nitro aikido ben mt almayı düşünüyorum fiyatları 350-400 arası
    Göğüs sırt koruma ayeı ayrı mantıklı gelmedi bana. Ben dainese body guard yelek kullanıyorum. Biraz pahalı ama cok pratik.
    Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pantalon olarak tech90 city kevlar öneririm çok sağlam.
    Hocam kaskı çok araştırdım bu bütçeye en uygun onu bulabildim. Snell & Ece filan sertifikaları var zaten.
    Motoru yazın kullanmayı düşünüyorum o yüzden yazlık seçmeye çalıştım ekipmanları.
    Ayrıca yelek fikri güzel fakat bir yere gittiğim zaman onuda üstümden çıkartıp başka bir yere koymam gerek ve biraz pahalı geldi açıkçası bu bütçeye o çok zor gözüküyor, güvenlik için daha iyi bence.

Alıntı eskmeta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask fg-17 kullanıyorum. 1 ay oldu satın alalı. Çok memnunum. Ceket olarak alpinestar leather gt-air var. Seçimler güzel. Kalite olarak üst seviye bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

Bu arada motomax a uğra. Bahsettiğin pantolon/ayakkabı etiketin yarısı fiyatında. Beden yakalayabilirsen al derim.
    Kask için bir yorum almak sevindirdi, birisi daha ile konuştum oda çok memnun olduğunu söylemişti. Montu yükseltme şansım olmuyor malesef şuan tam ucu ucuna yetiyor bütçe ama bazı şeyleri indirimli yakalayabilirsem (pazartesi motomax'ın internet sitesinde indirim olacakmış onu da bekliyorum) başka bir şeyleri yükseltebilirim.

Alıntı T3Z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiveni önermiyorum.
    Avuçiçindeki deri dikiş yerlerinden kendi kendine yırtılıyor zaman içersinde. Yırtılan yerin üstüne yama yaptığım halde sürekli açılması devam ediyor (Eldiven elime küçük gelmiyor.) ve el kokutuyor. Ama tip olarak herkes çok iyi.

https://i.hizliresim.com/d7vQrp.jpg
    https://i.hizliresim.com/5GaP05.jpg
    https://i.hizliresim.com/7ya94P.jpg
    Başka önerdiğin bir eldiven var mı hocam, ben araştırdım baya bilekli falan, bir bunu bulabilmiştim hoşuma gitti. Motomax'ta indirimden yakalayabilirsem knox handroid düşünüyorum fakat ondada stok hemen biter gibi geliyor.

Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bot olarak yds bakardım yazın daha pratik olur. Pantalonu riderdenim veya tech90 alırdım. Eldiven olarak revitin yazlık bir modele li vardı 300 350 ye onu alırdım. Tabi son fiyatlar ne bilmiyorum çünkü revit ceketi 600 liraya alıpta geçenler de 1000 lira olduğunu öğrendiğimde beynimden vurulmusa dönmüştüm. Fiyatlar çok kötü arttı
    YDS'lerin uzun modelleri stokta yok hiç bir yerde aslında bende onlardan istiyordum fakat stok sorunu olduğu için vazgeçmek zorunda kaldım.
    Pantolon da hala kararsızım onu değiştirebilirim eğer indirim yakalamazsam.
    Eldivenin modelini hatırlıyorsanız söyleyebilir misiniz hocam?

Fiyatlar her gün artıyor o yüzden bir an önce toparlamaya bakıyorum bende.

Bu arada herkese yorumlarından ötürü teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Eldiven olarak, Alpinestars SP-2 modeli hoşuma gitti. Motomax'tan indirim yakalayıp Knox'u alamazsam ki öyle gözüküyor bunu almayı düşünüyorum. Birde SP-8 V2 var fakat o daha çok kışlık model gibi gözüktü gözüme.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçtiğin kask güzel.
    Mont'da birkaç model de daha göz gezdirmeni öneririm.(Dainese'de göğüs koruması takılabilen modeller var .)
    Eldiven'den hiç anlamam fakat held in eldivenlerine gözüm çarpıyor.
    Patolon'da kesinlikle tech 90 pirate öneriyorum.
    Bot Tcx/Yds/4riders bakabilirsin.

Bu arada mağazada da indirimler başladı bu aralar . Şu an motomax'de , birkaç hafta sonra da birkaç mağazada da indirimler başlayacak haberin olsun...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bütçen uygun daha kaliteli bir bot şart bence
    https://www.motoin.de/Clothing/Boots...ts::30527.html
    Montunu da biraz daha üst seviye bişey bak.Gp pro-gp plus gibi.
    Bende spidi warrior var.Onun file versiyonu da olabilir.
    Eldiven olarak held ya da five tavsiye ederim.Ben RFX2 aldım.
    Stunt Evo ya da Sf1 de olabilir.
    Linklere bi bak bence.
    https://www.motoin.de/Clothing/Jacke...et::46470.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Glove...es::42093.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Five-RFX2-2016-gloves::42079.html

https://www.motoin.de/Clothing/Jacke...et::38037.html

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçtiğin kask güzel.
    Mont'da birkaç model de daha göz gezdirmeni öneririm.(Dainese'de göğüs koruması takılabilen modeller var .)
    Eldiven'den hiç anlamam fakat held in eldivenlerine gözüm çarpıyor.
    Patolon'da kesinlikle tech 90 pirate öneriyorum.
    Bot Tcx/Yds/4riders bakabilirsin.

Bu arada mağazada da indirimler başladı bu aralar . Şu an motomax'de , birkaç hafta sonra da birkaç mağazada da indirimler başlayacak haberin olsun...
    İndirimleri takip ediyorum hocam yakalarsam güzel şeyler almayı düşünüyorum.
    Dainese'ın göğüs korumalı en düşük modeli Super Speed oda bütçeyi aşıyor biraz.
    Alpinestars SP-2 eldiveni çok hoşuma gitti onuda listeme ekledim.
    Pantolon full kevlar olan modelse o yazın beni çok yakar ve bütçemi aşar. Diğer modeli diyorsanız zaten pantolonda tam karar vermedim Rider Denim/Held/Tech90 hepsini deneyeceğim hangisi daha oturaklı olursa onu alırım büyük ihtimal. Hepsi kaliteli markalar zaten.
    Bot olarak YDS'nin uzun modeli stokta yok yoksa onu düşünüyordum. TCX'ler de pahalı geldi biraz bütçeme göre.

Teşekkürler

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen uygun daha kaliteli bir bot şart bence
    https://www.motoin.de/Clothing/Boots...ts::30527.html
    Montunu da biraz daha üst seviye bişey bak.Gp pro-gp plus gibi.
    Bende spidi warrior var.Onun file versiyonu da olabilir.
    Eldiven olarak held ya da five tavsiye ederim.Ben RFX2 aldım.
    Stunt Evo ya da Sf1 de olabilir.
    Linklere bi bak bence.
    https://www.motoin.de/Clothing/Jacke...et::46470.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Glove...es::42093.html
    https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Five-RFX2-2016-gloves::42079.html

https://www.motoin.de/Clothing/Jacke...et::38037.html
    Hocam linkleri inceledim. Daha kaliteli bot şart fakat kısacak başka bir şey bulamadım. Dainese bot vergisi hariç 660 TL yani bu beni gerçekten aşıyor, keşke olsa bütçemde değişikliğe gidebilsem.

Bileksiz eldiven düşünmüyorum hocam. RFX2 gayet güzel bir model fakat bütçeye sığdırmam zor onuda, fakat şöyle bir eldiven düşünüyorum buda çok hoşuma gitti.
    https://www.motoin.de/Clothing/Gloves/Sport-gloves/Alpinestars-SP-2-gloves::33109.html
    Yorumlarıda gayet güzel.

Spidi Warrior'da güzel, Alpinestars T-GP Plus R V2 Air'da güzel mont.
    Bunların ikisinin içindede sırt, göğüs vs. korumalıkları yok sanırım. Ekstradan almak gerekiyor değil mi?

Montta benim seçtiğim 550, Spidi 650, diğer Alpin 670 filan. Aradaki farka sizce değer mi?

Spidi eldiven yerine Alpinestars eldiveni koyduğum için 150 TL daha eklemem gerek bütçeye.
    Öğrenci olduğum için mecburen üstünüde ailemden istemek zorunda kalacağım. Montta değişirse 150 TL filan daha artacak. Arada ciddi bir fark varmıdır Ast Air modeli ileT-GP Plus V2 Air modeli arasında?

Yorum için teşekkürler

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spidi Warrior'da güzel, Alpinestars T-GP Plus R V2 Air'da güzel mont.
    Bunların ikisinin içindede sırt, göğüs vs. korumalıkları yok sanırım. Ekstradan almak gerekiyor değil mi?

Montta benim seçtiğim 550, Spidi 650, diğer Alpin 670 filan. Aradaki farka sizce değer mi?

Spidi eldiven yerine Alpinestars eldiveni koyduğum için 150 TL daha eklemem gerek bütçeye.
    Öğrenci olduğum için mecburen üstünüde ailemden istemek zorunda kalacağım. Montta değişirse 150 TL filan daha artacak. Arada ciddi bir fark varmıdır Ast Air modeli ile T-GP Plus V2 Air modeli arasında?

Yorum için teşekkürler
    Gp plus ta omuzlarda sert koruma ve Level2 korumalar var .Kalıbı da daha sportiftir.Aradaki farka değeceğini düşünüyorum.Listendeki sırtlık ve göğüs koruma ile tam uyumlu olur.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dainese Raptor Tex'e bakabilirsin.
    Tech 90 pirate'nin ön tarafı komple kevlar , arka tarafında ise sadece kalça kısmında kevlar var. Arkadaşım yazın kullanıyordu. Memnun kendisi...

son zamanlarda hjc neden bu kadar populer oldu?

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gp plus ta omuzlarda sert koruma ve Level2 korumalar var .Kalıbı da daha sportiftir.Aradaki farka değeceğini düşünüyorum.Listendeki sırtlık ve göğüs koruma ile tam uyumlu olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=QveWdxN6FcY
    Anladım hocam o zaman montta değişikliğe gidebilirim. Almışken iyi bir şey alalım bari. Şekil olarak bariz fark varmış zaten farkettim onu detaylı bakınca.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese Raptor Tex'e bakabilirsin.
    Tech 90 pirate'nin ön tarafı komple kevlar , arka tarafında ise sadece kalça kısmında kevlar var. Arkadaşım yazın kullanıyordu. Memnun kendisi...
    Dainese Raptor Tex hoşuma gitmedi hocam onun yerine Alpinestars GP Plus düşünüyorum.
    Pantolon olarakta sadece çarpma bölgelerinde kevlar olanlar bile yeteri kadar terlettiğini okudum. Bir de öğrenci olduğum için okula giderken filan giyeceğim o zaman durduğum yerde o çok daha sıkıntı yaratır o yüzden şuanlık düşünmüyorum. Belki ileride alırım ekipmanları yükseltirken.

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son zamanlarda hjc neden bu kadar populer oldu?
    HJC zaten popülerdi hocam benim açımdan biliyordum uzun süredir.
    Gayet kaliteli kask yapıyor adamlar uygun fiyata, fakat Türkiye'de hala değeri bilinmiyor bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Eldiven: Alpinestars SP-2
    Mont: Alpinestars T-GP Plus R V2 Air

olarak güncelledim. Hala önerilerinize açığım.

Şu ana kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Sharp'ın herhangi bir kurumsallığı veya uluslararası geçerliliği bilinenin aksine yoktur. Kask alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus DOT, ECE-05 ve SNELL sertifikalarından bir yada birden fazlasına sahip olmasıdır.
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Revenge'de DOT var Ece var 2 tane de ne oldugunu bilmedigim daha var. Bu sertifikaların bir yada birkaç tanesi en adi 50 liralık kasklarda bile var. (Özür dilerim en ucuz 137 liralık kask'da bulabildim. https://urun.n11.com/kask/mhr-graphic-tango-tam-kapali-motor-kask-ece-22-05-P83083515 ama eminim 50 liralıklarda da arkasında vardır bi sertifika cunku bunlar olmadan gumrukden filan bile gecemiyorlar zaten)
    Ama en kaliteli en pahalı markaların bazı modelleri SHARP'dan 4 hatta bazıları 3 yıldız almış .... Web sitesini incelemenizi tavsiye ederim. UK goverment filan diyor yani özel bir kuruluş değil ingilterede devlet kuruluşu. Çok detaylı testlerden geçiriyorlar kaskları ve yıldız veriyorlar. bence olması gereken de bu.
    I need your boots your clothes and your motocycle

singlegunman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07 MOTOCAGE
    Revenge'de DOT var Ece var 2 tane de ne oldugunu bilmedigim daha var. Bu sertifikaların bir yada birkaç tanesi en adi 50 liralık kasklarda bile var. (Özür dilerim en ucuz 137 liralık kask'da bulabildim. https://urun.n11.com/kask/mhr-graphic-tango-tam-kapali-motor-kask-ece-22-05-P83083515 ama eminim 50 liralıklarda da arkasında vardır bi sertifika cunku bunlar olmadan gumrukden filan bile gecemiyorlar zaten)
    Ama en kaliteli en pahalı markaların bazı modelleri SHARP'dan 4 hatta bazıları 3 yıldız almış .... Web sitesini incelemenizi tavsiye ederim. UK goverment filan diyor yani özel bir kuruluş değil ingilterede devlet kuruluşu. Çok detaylı testlerden geçiriyorlar kaskları ve yıldız veriyorlar. bence olması gereken de bu.
    Kaliteli kasklarda aranan sertifika ECE ve DOT değildir zaten. Arai, Shoei gibi markaların BAZI modellerinde SNELL sertifikasıdır.
    Özgürlüğün iki tekerleği vardır ve kapısı OLMAZ.

Yurtdışında alacağın malzemeleri mutlaka buradaki mağazalarda dene.
    Tech90 ın aynı modelinden kullanıyorum şu an fiyatını görünce şaşırdım. 275tl mi neydi ben aldığımda Yaz ve baharda sorunsuz kullanırsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)