Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 PCX150 ler neden bu kadar çok ilan var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İlgili sitede çok sayıda 2017 model PCX150 ilanı görüyorum. 90 tane ilan var hepsi de 5000km altı 5-6 aylık sorunsuz görünen motorlar. Acaba sezon bitti diye mi satıyorlar yoksa bir sıkıntı mı var. Birisi de nmax takas olur demiş demek ki paraya ihtiyacı yok nedenini merak ettim. Normalde bu kadar çok ilan yoktu. Taksi sarısı bir renk var hiç beğenmedim alanlar da pişman mı acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Benimde dikkatimi cekti, eşimin önerisi ile elimdeki kuba yi satip, 2014-15 pcx150 alirim, kendiside kullanir dedim. Malum ki carsiya pazara inazuma ile gitmek problemli oluyor. Dun gece bakindim biraz gercekten de ilan tarihlerine bakildiginda yeni olanlar agirlikta ve 2016-17 serisi haddinden fazla. Birtanesini aradim, bakiniz dedim motorun alicisi degilim musaitseniz sormak isterim, sagolsun kirmadi, neden dedim satiyorsunuz. Kazasi belasi çamuru yok cok ta memnunum, sadece nakite ihtiyacim var ihtiyac kredisi ile aldim islerim bozuldu satmak durumundayim, dedi.

Diger ilanlara bakildiginda hep benzeri ayni gerekcelere rastlaniyor. Forumdaki sayfasinda da bir sikayet gorunmuyor. Bana sorarsaniz motor piyasasinin aniden yukselmesi, motor muptelasi olmayanlarin ya ihtiyacini gorecegi nakit yada hazir yukselmisken model yili ve km bazinda deger kaybi yasamadan elden cikarmak ve bahar sonuna kadar ki isletme maliyetinden kaçinmak icin gosterdigi bir refleks olabilir. Kisacasi kullanimdan pismanlik ile ilgili bir konuya şimdilik rastlamadim.
    viper17 bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    benim tahminlerim hız ve abs yönünde

nmax 125 in bile 120 115 görebilidği bir sınıfta pcx 150 ve pcx 125 in hız yoltutuş vs konularında geri kalamsı ve nmaxin abs li olması yüzünedir bence tabi bu benim yorumum.

Motosikleti
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tahminlerim hız ve abs yönünde

nmax 125 in bile 120 115 görebilidği bir sınıfta pcx 150 ve pcx 125 in hız yoltutuş vs konularında geri kalamsı ve nmaxin abs li olması yüzünedir bence tabi bu benim yorumum.
    Sanmıyorum hiç kimse son hıza bakarak böyle bir tercih değiştirmez. tek önemli fark abs var nmax ta ama fiyat farkı da çok fazla yani.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hiçbir sebebi yok. Motoru ucuza almışlar zam geldi diye satıyorlar, bu kadar basit. Yok Nmax alacakmış, hepsi hikaye.
    pea bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 değilde 3'e satılsaydı binerlerdi

Motosikleti
    Nmax vs konusuna bende katilmiyorum. 2017 pcx alirken nmax mutlaka degerlendirilmistir. Kuvvetle muhtemel iktisadi gerekceler agir basiyor.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Bence olay millet borcun harcın içinde zaten. Hazır bu kadar deerlenmişken işletme giderlerinden yırtmak için de bahanesi hazır oluyor ve satıyor. Piyasanın hali belli. Bende geçtiğimiz ay kartların tamamını kapattım. 14bin tl cik borç ödemek durumunda kaldım. Bir ara acaba ben de mi satsam mı diye düşünmedim değil. Lakin 2 hafta gece gündüz demeden çalışıp bir şekilde sorunu çözdüm. Biliyorum ki motorsuz kalamam gelecek aylar da aynı motoru daha pahalı almak bana mantıklı gelmedi.

Motosikleti
    iki hafta gece gunduz calismak ve 14 bincik borcu kapatmak..... nedir bunun sihri kerameti.... .aklim çikti len 🤣
    pea ve G-Strider bunu beğendiler.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede var PCX.
    Bende ilan verdim.
    Hiçbir sikintisi yok.Satılsa da olur satılmasada. Kışın yatacagina cepte nakit olarak dursun, belki gelecek yaza hacim büyütürum diye düşünüyorum.
    Diğer ilanlara göre derece makul bir fiyat koydum.Çanta ekledim ama.. Bakan çok fakat alıcı yok 😊

ernaltnts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx
    2017 pcx im var çok memnunum. Satanlar büyük ihtimal kışın aktif olarak kullanmayacak olanlardır. Parayı bağlı tutmak yerine işletmeyi düşünüyor olabilirler.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Bir çoğu motora binmeyecek olan yada bi hevesle başlayıp piyasanın arttığını görünce bi hevesle vazgeçen insanlar. Benim çevremdede tanıdığım birkaç insan var geçen kış motor aldılar piyasada birden yükselince akıllarına gelen ilk şey 3-4 lira karla bunu satarım üstüne 2-3 lira daha koyar araba alırım düşünceleri. Motor alıp kullanmayı düşünen varsa bir an önce alsın arkadaşlar zira sene atlayınca zamlara daha yenileri eklenecek. Hatta geçenlerde bi konuşmada KDV yi baştan aşağı giydireceklermiş millete. Sayın bakanımız öyle demek istedi herhalde.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    Benim 2.pcx 150 motosikletim.Bir öncekini 24 saat içinde satmıştım.Nmax ile kıyaslama yapacaksanız.Örneğin birinden 300 tane diğerinden 100 tane satılıyorsa tabi ki çok satılanın 2.eli daha fazla olucaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    acil paraya sıkışan varsa 7000 tl ye çökerim şey yani nakit alırım 2015 model kazasız hasarsız olmak şartı ile km max 10 bin olucak

birde ilk sahibinden olursa tam aradığım motor olur

Motosikleti
    250 cc ye yükseltmek isteyen varsa takas düşünülür 2013 model piaggio xevo 23000 de, 2017 model pcx150 Max 4000km de olmalı. Kafa kafaya olur. Sarı renk hariç.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    bende pulsar 200ns varken biri takas edelim demişti aldık birbirimizin motorları test ettik pcx 125-de kullandım 150'de güzel motor ama şahsen çabuk soğurdum tahminen alsaydım. Pratik çok fıtı fıtı motor ama şöyle insan bir kaç ay kullandımı değişmek ister gibi düşünüyorum o motoru nedense , 10 gün önce sym gts 250 maxi scooter sattım , o daha keyifli gelmişti bana pcx'den. Motor sezonunu kapadım ama yaza heralde yada yazı beklemeden r25 geçişi yapabilirim belki

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Yarısı ciddi satıcı değil ,Kendimden biliyorum )Eski kasa vardı bende 58 bine kadar bindim.Lastik dışında problem çıkamadı bana.Ayrıca konforu nmax la kiyaslanmaz yamaha konfora önem vermiyor.Gittim yine sıfır km pcx aldım.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde dikkatimi cekti, eşimin önerisi ile elimdeki kuba yi satip, 2014-15 pcx150 alirim, kendiside kullanir dedim. Malum ki carsiya pazara inazuma ile gitmek problemli oluyor. Dun gece bakindim biraz gercekten de ilan tarihlerine bakildiginda yeni olanlar agirlikta ve 2016-17 serisi haddinden fazla. Birtanesini aradim, bakiniz dedim motorun alicisi degilim musaitseniz sormak isterim, sagolsun kirmadi, neden dedim satiyorsunuz. Kazasi belasi çamuru yok cok ta memnunum, sadece nakite ihtiyacim var ihtiyac kredisi ile aldim islerim bozuldu satmak durumundayim, dedi.

Diger ilanlara bakildiginda hep benzeri ayni gerekcelere rastlaniyor. Forumdaki sayfasinda da bir sikayet gorunmuyor. Bana sorarsaniz motor piyasasinin aniden yukselmesi, motor muptelasi olmayanlarin ya ihtiyacini gorecegi nakit yada hazir yukselmisken model yili ve km bazinda deger kaybi yasamadan elden cikarmak ve bahar sonuna kadar ki isletme maliyetinden kaçinmak icin gosterdigi bir refleks olabilir. Kisacasi kullanimdan pismanlik ile ilgili bir konuya şimdilik rastlamadim.
    Eşinizde motorcu demek çok şanslısınız ben bulamıyorum :(

Motosikleti
    Hay hayrın içinde bir şer, her şerrin içinde de bir hayır vardır ve bilmediklerimizi bilen, herşeyi sonsuz kudreti ile kuşatandır. Yüce Mevlamızın planı ve yürütmesi kusursuzdur. Motosiklete meraklı yada sürücü bir eşim olsun diye heves etmek doğru olmaz. Ömrünüzü aynı çatı altında geçirmek isteyeceğiniz kişi belkide sizin motosiklet kullanmanızı istemeyecektir. İki kişinin de hiç aklında bile olmayan bir konu belki de 40 yaşından sonra bende olduğu gibi, aynı anda peydah oluverecektir.

Yazdıklarımı can-ı yürekten anladığınızı tahmin etmek güç olmaz.

Esen kalınız.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim bi arkadaş dün pcx 125'ini satıp akabinde derhal bir pcx 150 aldı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)