Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2008 Model 2013 Çıkışlı Ninja 250 r

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 125
    Selam motorcu abilerim, kardeşlerim.Kafam çok karıştı ve bu karışıklığı giderebilemek için buradayım. Motor ustasından 2008 model 13 trafiğe çıkışlı, sağa yatması mevcut (ayaklık kaynak yapılmış- grenajda ufak çatlak), 30 küsür km'de, hasar kayıtlı , lastikler yeni, 14 bin kaza halinde kullanılabilecek sigortası var 8500 TL ye alabilme imkanım var.Test ettiğimde motorun performansı çok iyiydi (5 bin devirden sonra ivmelenmesi çok iyi) ama 2 kere ışıklarda stop etti Usta onu halledip öyle satacağını belirtti.Başımı ağrıtır mı ağrıtmaz mı ileride problem çıkartır mı gibi soru işaretleri var.Çevremde ninja kullanan tanıdıklarım yok buradan faydalanmak istedim.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Zaten sorunlar hep halledilecek şeyler çıkar. Ya ufak bir parça gerekir yada ayar gerekir. Ama nedense o güne kadar hiç halledilmemiş olurlar.

2 kere stop etmiş zaten daha nasıl sorun çıkaracak. Ustayım diyen adam da nasıl usta ki daha evinin önündeki motorun sorunlarını halledip veremiyor, sonraya bırakıyor.

Bana göre türkçe meali şu: Birinden kazalı ucuza motor kapattım ama ne kadar toplarsam toplayayım adam edemedim, bari birine sallayayım da elimden çıksın.
    cakyol, yeditepely ve Grey Worm bunu beğendiler.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Şu hayatta tek motor almayacağım kişi motor ustası/tamircisidir. Pert kayıtlı motora 4000 istedi adam. Pert olmayan temizlerin piyasası 3500. O yüzden bence uzak durun. Para sizde. İlanları kovalayın. Düşer bişeyler.
    Grey Worm bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hayatta tek motor almayacağım kişi motor ustası/tamircisidir. Pert kayıtlı motora 4000 istedi adam. Pert olmayan temizlerin piyasası 3500. O yüzden bence uzak durun. Para sizde. İlanları kovalayın. Düşer bişeyler.
    katılıyorum. uzak dur.
    Grey Worm bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzaklaş ordan hemen.
    Grey Worm bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    3 defa ninja 250r aldım ve kullandım bir tanesini hurda niyetine hurda fiyatına aldım o dahi bir kez stop etmedi. Ninja250r kronik sorunu olmayan bulabileceğin en sağlam motorlardan biridir. Stop etmesi hiç normal değil. 2008 de gelip 2013 de trafiğe çıkmış olması mümkün değil ayrıca. Uzak dur derim heleki tamirciyse
    Grey Worm bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Koşarak uzaklaş oradan çok sağlam kazık geliyor.
    Sakıncaları sayayım;

-"2008 model 13 trafiğe çıkışlı" yani 5 yıl boyunca depoda beklemiş. Peki neden? Niye 2008 yılında ülkeye geldiği gibi satmamışlar? Kıllanmamak elde değil.

-Yaklaşık 10 yıl önce üretilmiş motosiklet hiç kullanılmamış olsa bile her köşesi ince ince paslanmıştır. Plastik aksamı dayanımını kaybetmiştir.

-30 bin kilometrede kim bilir nasıl kullanılmıştır?

-Alet kazalı. Sadece karenajın çatlak olduğundan emin olamazsın. Sağa yatmış ama ayaklık hasar görmüş? Belki başka hasarları da var?

-Daha test sürüşü yaparken 2 kere stop etmiş. Enjeksiyonlu bir motosiklet stop ediyorsa öyle basit bir arıza değildir. Basit bir şey olsa usta sana göstermeden önce yapardı. Belli ki ciddi bir sıkıntısı var ve en kötüsü ustanın tamir edemediği bir sıkıntı olabilir?

8500 liraya şuanda tertemiz 2016 model RS200 ler var. Mesela bu https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...97482206/detay
    Grey Worm bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    2008'de 250R var mıydı yahu?
    Benim kafa gitti iyice ihtiyarlık belirtileri.
    Grey Worm bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    2008 de trafiğe çıkmıştır 5 yıl plakasız binilmiş sonra ruhsat alınmıştır belki. Boş ver paranla rezil olma başka motor bak.
    Grey Worm bunu beğendi.

Motosikleti
    cbr 125
    Çok tesekkur ederim bilgilendirmeleriniz icin zaten bu fiyata da gunumuz sartlarinda temiz ve kaliteli 250 cc bulmak zor olacak tahminimce.Kawasaki hayranligim oldugu icin cok heveslenmistim, 7 8 ay daha cbr 125 surup ekipmani tam olarak tamamlayip para biriktirerek ninja 300 le motosiklet hayatina devam etmek daha mantikli olacak gibi tekrardan hizli cevaplariniz icin tesekkur ederim.
    valeros46 bunu beğendi.

Bence uzak dur.
    2008-2013 arasında perte çıkıp trafikten çekilmiştir. Sonrasında tekrar plaka ruhsat çıkarılıp, trafiğe çıkarmışlardır. Olur mu? Bence olur.
    Grey Worm bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Eski motorcu olarak söylüyorum. Motorcudan motor alınmaz. Ucuza kelepir kapatılır bi kaç makyaj yapılıp iyi paraya satılır.
    Grey Worm bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler