Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Cezalarından Vergilere Kadar Bir Sürü Zam Yolda!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

Hükümet tarafından, vergi ve ceza artışları eğer ÜFE değerine göre belirlenirse, vergilerden, belirli cezalara kadar bir çok şeye 2018'de %14,47 zam gelecek. Hükümet kanunun verdiği yüzde 50 artış yetkisini kullanırsa, zam oranı yüzde 14.47 değil yüzde 21.7’ye çıkacak. Eğer hükümet yetkisini kullanmazsa, beklenen vergi ve ceza zamları başlıca şu şekilde olacak.

Cep telefonlarından alınan Özel iletişim vergisi 47.7 liradan 54.6 liraya,
    6 aylık pasaport harcı 115.9 liradan 132.7 liraya,
    1 yıllık pasaport harcı 169.5 liradan 194 liraya,
    3 yıldan fazla süreli pasaport harcı 553.4 liradan 633 liraya,
    B sınıfı ehliyet harcı 418.3 liradan 479 liraya,
    Kırmızı ışıkta geçme ve hız sınırını aşmanın cezası 206.5 liradan 236.4 liraya yükselecek.
    Alkollü araç kullananlara ilk yakalanmalarında uygulanan 876 liralık ceza 1000 lira olacak.
    İkinci kez alkollü araç kullanırken yakalananların cezası 1099 liradan 1258 liraya yükselecek.
    Emniyet kemeri takmayanlara 96.5 lira yerine 110.5 lira ceza kesilecek.
    Kaynak: webtekno.com

F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Trafik cezalari her yil artar zaten. Artmali da, caydiriciligi olsun. Ancak keske tum derdimiz trafik cezalari olsa hemen hemen her seye zam gelecek. Tanidik banka muduru 2018 yilinda akliniz varsa kredi cekmezsiniz diye sohbet arasinda ufak bilgiler verdi. Seneye amerikadan alacaklari parayi yuksek faizden alacaklarmis ve tabi dogal olarak halka yansiyacak dedi. 2018 cok zorlu gececek hic umitli degilim bari 2019 bir nebze rahat gecse de 2019 hayali kursak

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik cezası artınca kazaların azalacağını düşünenler var.
    Cezaları azaltmanın tmeli eğitim eğitim.
    Ehliyet alırken öğrettin öğrettin.
    Radarı gördüğü halde gaza abanan akrabam var benim. Arabası cayenne.
    Q7 ile 200 kusur eds den ceza yiyen dayım var. Bu adama cezayı artırsan koyarmı?
    Para var imkan var basasrım öderim mantığı var bazı kişilerde.
    Eğitim şart..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Çevikkan kanalında anlatmıştı, Finlandiya'da gelire göre ceza varmış. Bir iş adamına kırmızıda geçtiği için 150 bin $ ceza kesmişler. Bunu bizde uygulayalım mı diye buraya yazsam en başta asgari ücretliler itiraz eder.

Ceza trafik kazalarını bizde önlemez çünkü cezalar cahillikten oluyor. Trafik cezaları kurala uymamakta ısrar eden denyoları adam etmek içindir. Para cezası sökmüyorsa hapse atarsın olur biter.

Hükümetin bu işleri sırf gelir elde etmek için yaptığını herkes biliyor. Başka yerde gelirleri olsa trafik falan umurlarında değil. Bakın yukarıda ne dedim ? Bunlar da o cahillerden çünkü. Cahillerin seçtiği cahiller yönetiyor ülkeyi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    türkiyede ceza kavramı disipline etmekten ziyade gelir olarak kullanıldığı için beklentiniz bu yönde olsun.

örnek isteyen cam filmi konusuna baksın.

trafik cezası ile toplumun trafik kültürü düzeltilemez.
    kültür disiplinler arası insan merkezli bakış açışı ile medeni seviyeye getirilebilir.
    mevcut insan kalitesi ile bunu sağlamamız zor.

basit olarak anlatayım;
    sabah işe gelirken ana yola katılım için soldan gelip sağa geçmemi gerektiren kavşak var.
    sabahın köründe bir servis aracı (içinde çocuklar vardı) sinyal vermeme, kıpraşımlı davranmama rağmen inatla yol vermedi,
    en son önüne geçtim, motora temas etti.
    indim motordan bir güzellik yapayım diye,
    bu dediğim durum duran trafikte geçiyor,
    duran trafikte solundan gelene yol vermemek için çabalayan bir zavallı ile uğraşmak mantıklı gelmedi.
    yoluma devam ettim.

bütçe kaleme olarak trafik cezası olan bir memlekette ne trafik kültürünün düzeltilmesi sağlanır,
    ne de para miktarları engelleyici şekilde artırılır.

naif olduğunuzu düşünmüyorum.
    Jemand ve COQ bunu beğendiler.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Şöyle bir düşünün bu kadar zam vergi yapiliyor. Allah için hangi yetkilinin umrundaki? umurlarinda oldugunuzu zannnetmeyin. Bugün baba oglu na 100 tl borç para vermiyor o hale geldik. Sonuc olarak kimsenin umrunda degiliz. Biz söyleniriz onlarda söylensin gülüp geçiyorlardir. Kimsenin umrunda degiliz emin olun. Bal tutan parmagini yaladi emdi emiyor halen.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    asgari ücrete gelince yıllık %6.5 zam oo süper..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevikkan kanalında anlatmıştı, Finlandiya'da gelire göre ceza varmış. Bir iş adamına kırmızıda geçtiği için 150 bin $ ceza kesmişler. Bunu bizde uygulayalım mı diye buraya yazsam en başta asgari ücretliler itiraz eder.

Ceza trafik kazalarını bizde önlemez çünkü cezalar cahillikten oluyor. Trafik cezaları kurala uymamakta ısrar eden denyoları adam etmek içindir. Para cezası sökmüyorsa hapse atarsın olur biter.

Hükümetin bu işleri sırf gelir elde etmek için yaptığını herkes biliyor. Başka yerde gelirleri olsa trafik falan umurlarında değil. Bakın yukarıda ne dedim ? Bunlar da o cahillerden çünkü. Cahillerin seçtiği cahiller yönetiyor ülkeyi.
    "Organize cehalet" korkunç bir şeydir.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik cezası artınca kazaların azalacağını düşünenler var.
    Cezaları azaltmanın tmeli eğitim eğitim.
    Ehliyet alırken öğrettin öğrettin.
    Radarı gördüğü halde gaza abanan akrabam var benim. Arabası cayenne.
    Q7 ile 200 kusur eds den ceza yiyen dayım var. Bu adama cezayı artırsan koyarmı?
    Para var imkan var basasrım öderim mantığı var bazı kişilerde.
    Eğitim şart..
    O zaman paraya gore ceza alinacak. Vergi adaletinin olmasi gerektiği gibi. Adamin gelir dilimine göre cezasi 250tl yerine 2500tl olacak.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Trafik cezaları artsın. Hatta 2-3 kat artsın ki en azından kaza olmaz. Ama gelir durumuna göre yazsınlar.Ceza yemeyelim diye kurallara uyarlar.

Gelire göre kesilmez kaldıki hiçbir polis bir rand veya mustang , mercedes tarzındaki arabayi çevirmek istemez korkarlar onların fiyakası halka yeter
    drtayfun bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman paraya gore ceza alinacak. Vergi adaletinin olmasi gerektiği gibi. Adamin gelir dilimine göre cezasi 250tl yerine 2500tl olacak.
    Bknz finlandiya.
    Katılıyorumda bizim ülkede patronlar asgari ücretli çalışandan az vergi ödediği için
    yine bize fazlası girecek.

Acilen devletin bu zamana kadar asgari eksik zamları toplayıp asgari ücrete zam yapması gerekir. En az %100 zam yaparsa asgari ücretli hakkını almış olur.
    Sonuçta doktor da ev geçindiriyor, beliyede çalışan da ev geçindiriyor, fabrikada çalışan da ev geçindiriyor, inşaat da çalışanda öyle.
    Asgari ücret 1400. olması gereken 2600 e az.
    Memurlar alıyor 3500 _5000 asrası (doktor,polis,öğretmen, belediye, demir yolu vs vs)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)