Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet ve Ruhsat almak ile ilgili soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    grikafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns150
    İyi günler arkadaşlar bi kaç sorum olacak, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1. Ehliyet belgelerim hazır(a2) , egmden randevu aldım, b sınıfı ehliyetim mevcut, randevuyu "yenileme-kayıp-fark" olarak aldım ilk defa alınacaktırı işaretlemedim b sınıfı var diye bu doğru seçenekmidir.

2. Motosikleti alalı 1 ay oldu geçiçi ruhsatın süresi bitti, 1 ay sonra sigorta yaptım, ruhsat belgeleri evde duruyor, ruhsatı almak için randevu vs. gerekiyor mu? Yoksa ehliyet için gidince halledilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Yenileme kayıp fark seçeneği doğru. Ruhsat için randevuya gerek yok gidip 5 dakikada alabiliyorsunuz ama bağlı bulunduğunuz ilçe emniyete giderseniz garanti olur. Randevu gerekmiyor ona eminim.

Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    Yeni ruhsat için randevu almalısın,ben geçen hafta gittim saat 11.00 da sıra numarası vermeyi kapattılar doldu diye.Diğer güne randevu aldım,saatinde gittim ve kısa sürede hallettim.İstenilen belgeler aşağıdaki linkte.Kolay gelsin

http://www.ankara.pol.tr/Sayfalar/trafik_randevu.aspx

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Noterli satislar haric tum ruhsat isleri icin randevu zorunlu

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns150
    Cevaplar için sağolun, çalıştığım için gitmişken ikisinide halletmek istemiştim, ruhsat için nereden randevu alıyoruz acaba?

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    randevu.istanbul.pol.tr/randevuApp/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns150
    İşlemlerimi hallettim merak eden arkadaşlar için bilgi vereyim;

Sürücü Belgesi: Randevuyu ve evraklarımı almıştım, sabah halkbanka gittim, kimliğimi verip 282 tl para verip 3 adet makbuz aldım, emliyete dosyamı, b sınıf ehliyetimi, makbuzlarımı verdim onlarda bana 15 geçerli geçiçi ehliyet kağıdını verdiler, orjinal ehliyetiniz 1 hafta içine adrese gelir dediler.

Ruhsat: zaten alım satım yapılmıştı, randevum yoktu, biraz acındırma, ehliyet için randevu aldım ruhsat için alındığını bilmiyordum gibi şeyler söyledim. Çıkarması 2 dk bile sürmedi, geçiçi ruhsat ve kimlikle halloldu.
    Ama sizin imkanınız varsa randevu alın çünkü, işlemi yapmama hakkıda vardı, sağolsun kırmadılar.

Sonuç olarak motosikletim yola çıkmaya hazır

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza dan bela dan korusun. Mutluluk versin.

Söylendiği üzere bahsettiğiniz işlemler için İçişleri Bakanlığı'nın tüm Valiliklere ve oradand a o ile ait Valilik Genelgesi ile İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirdiği üzere randevu alınmadan işlem yapılmamaktadır. Ancak, işlem yapacağınız şubede ( trafik, pasaport, silah ruhsat vb.) yoğunluk yok ise vatandaşa yardımcı olmak ve randevu taleplerinin yığılmasını önlemek için memur arkadaşlar ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaktadırlar. Ha bakınız ellerinden geldiği kadar dedim. Hiçbir zorunlulukları yok. Siz yoğunluk yok ise ve insan gibi sadece yardımcı olunmasını rica ederseniz Tabiki geri çevirmezler. Efendi gibi, nazik, insana yarışır, yavşaklık sınırına yaklaşmayan şekilde gelen bir talebi bende geri çevirmem. Siz de çevirmezsiniz. Bir de dikkat ediniz, sizi çevirmeyen o memurlar hep gencecik pırıl pırıl, gözleri ışıl ışıl tipler dimi. İşte onlar devletimizin geleceği. Kiminizin ağabeyi, kiminizin kardeşi, kimiizin evladı yaşında.Onlara yardımcı olalım, kural ne ise riayet için gerekli özeni gösterelim. Bir işimiz var ise sadece bir defa sorup, ısrarcı olmayalım.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    İkinci el alınan aracın ruhsatını almak için randevu gerekmez. 4 tane motor aldım bu zamana kadar ve hepsinde satışı üstüme aldığım gün sigortayı yaptırıp hemen emniyete gittim ruhsatımı aldım. Çevremdekiler de öyle. Zaten bir kimlikle yapılan 2 dakika süren işlem. Motosiklet sıfır alındıysa o başka. Ama değilse randevu isteyen memurda sorun var demek ki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)