Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zongshen RX3S ( MONDİAL )

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial bu motoru getirir mi bilmiyorum ama tek silindirli bir 400cc getireceğine bunu getirmeli

ZS400GY-2
    En yüksek hız:> 140
    Motor: SOHC 380cc (Çift silindirli 8 supap)
    Sıkıştırma oranı: 10.5: 1
    Maksimum güç: 27/8500
    Maksimum tork: 32.7 / 5500
    Kuru Ağırlık: 185kg
    Yakıt kapasitesi: 20L
    Koltuk yüksekliği: 790 mm v
    Arıza: Ek-ABS
    Ön lastik: 100 / 80-19
    Arka lastik: 130 / 70-17

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Yanında BMW stickerı da versinler ben böyle bişi alsam direk Mondial stickerını kapatırdım

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanında BMW stickerı da versinler ben böyle bişi alsam direk Mondial stickerını kapatırdım
    rx3i evo alanların bir kısmı yapmıştı.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Motorun dökümleri çok kaba duruyor.Uygun fiyata gelsin herkes alsın

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Aynı motorun rx3 i olan modelini epey inceledim. Motoru yakından inceledim, motorun parçaları çok adi gibi duruyor. Fiyat 14.000 TL olunca satılmadı. Fiyatı 10.000 TL civarı olursa anca satılır

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Rx3i de oldugu gibi cantalar standart olarak geliyor ve bir guzel yanida bu cantalar ruhsata işli olarak geliyor. Yaninda koruma demiri montajli, usb girisi ve cakmaklikta geliyor bence harika ozellikler radarima aldim rx3i'yi tabi bu gelirse daha guzel olur

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yeniden tasarlandığı için bunun motorundan umutluyum. Motoru iyiyse ve titreşimi azsa düşünmeden alınır.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Rx3i bnde var motorun şaşesine mana bulmayın abiler motor gayet sağlam dayanıklı kullanıyorum ve gayet parasını hakeden motor marşına bastım çalıştı hemen maaşallahı var benimki 2016 kasa yeni sürümdü ve tavsiye edermisiniz dersen kesinlikle ederim bi tek lastik sakın o lastikle binmeyin ölüm tehlikesi arması var üstünde resmen

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Alıntı RoDida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rx3i bnde var motorun şaşesine mana bulmayın abiler motor gayet sağlam dayanıklı kullanıyorum ve gayet parasını hakeden motor marşına bastım çalıştı hemen maaşallahı var benimki 2016 kasa yeni sürümdü ve tavsiye edermisiniz dersen kesinlikle ederim bi tek lastik sakın o lastikle binmeyin ölüm tehlikesi arması var üstünde resmen
    Bu modeli nereden temin ettiniz?

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Bildiğiniz üzre mondialin getirttiği bi marka bizimde orda mondial satan bi bayi var adama gittim adam normalde beyaz eşyacı ama motorda getirtiyo velhasıl kelam aiperişi verdim bir birbuçuk hafta sonra getirip servise bıraktılar servis son kontrolleri yapıp motoru teslim etti

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Mondial bu motoru getirsin eğer farları bize uyarsa hemeen değiştiririm abi rx3inin farı çok çirkin ya bu motor gs gbi heybetli duruyo valla ama kartel koruma yok makinede

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Karter koruma halledilir. Ama bayiler getirecek mi? İşte bütün mes'ele bu...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    arka maşaya bak. Pazarcı tezgahı profilinden yapmışlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Motor: SOHC 380cc (Çift silindirli 8 supap)

Burada bir terslik var. Çift silindirde tek kam miline 8 subap dizmiş olamazlar. Ayrıca düşük devire ayarlı olsa dahi 380 cc hacimden sadece 27 beygir çıkması garip. Eğer 8 subap DOHC motoru varsa bu beygirler nereye gitti? Yok 4 subaplı SOHC motoru varsa neden tek silindir DOHC yapıp maliyeti düşürmediler?

Bu konuda bilgisi olan birisi açıklayabilir mi bu motorda kaç subap kaç kam mili var?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Motor Rx4 olarak 480 cc, tek silindir Dohc motora sahip.42 hp olması lazım.

https://youtu.be/cotnzN9Cuy8

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

450 cc Dohc 4 subap
    32 kw 9000 rpm
    40 nm 7000 rpm
    195 kilo sanırım ıslak ağırlık
    20 litre depo

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Orada yazan 27 beygirin yanlış yazıldığını düşünüyorum. Kanaatim 27 kw olduğu şeklinde. O da yaklaşık
    35 hp yapar. Bundan ortalama iki yıl önce üretime başlayan tek silindir 450 cc RX4 saniyorum 40 hp den
    daha fazla beygir çeviriyordu. Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Sevgili erdost rx4 tek silindir, rx35 çift silindir. İki makina birbirinden farklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Rx35 değilmiş, rx3s imiş.
    RoDida bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada yazan 27 beygirin yanlış yazıldığını düşünüyorum. Kanaatim 27 kw olduğu şeklinde. O da yaklaşık
    35 hp yapar. Bundan ortalama iki yıl önce üretime başlayan tek silindir 450 cc RX4 saniyorum 40 hp den
    daha fazla beygir çeviriyordu. Saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Sevgili erdost rx4 tek silindir, rx35 çift silindir. İki makina birbirinden farklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Rx35 değilmiş, rx3s imiş.
    https://rx3chile.weebly.com/blog/zongshen-rx3s
    Arkadaşlar yukarıdaki linkte yer alan görselde kw olarak 27 olduğunu yazmışlar. bursalıali bey haklı sanırım.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motor geliyor galiba.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Alıntı acemi27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor geliyor galiba.
    gelmesi bir şey ifade etmiyor, adım gibi eminim modial bu motoru getirip 25-30bin tl civarına satmaya çalışır ama kimse almaz, bayilerin vitrinini süslemekten başka bir işe yaramaz

Motosikleti
    Artık Yok...
    fiyat konusunda fazla bir şey yapamazlar kur ortada, vergi ortada 30-35 binli rakamlar olucağı kesin.. burda nerdeyse 400c.c lik bir motordan bahsediyoruz..
    300cc lik motorlar artık 30-40 bin tl den açıyor kapıyı sıfırda..

burdada adam güzel anlatmış oldukça tarafsız altyazıyı açarsanız ingilizce çevirisi var. atlaya atlaya gittim izlerkende basitçe adam bmw r1200gs den her şeyini kopyaladığını ama işte nazikçe ben çalma demem buna ilham almış esinlenmiş gibi şeyler diyor orda biraz kıvırtıyor. ön frenler iyi değil falan diyor..

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Sk30b1LZ0kU

montanaturne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB250R
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelmesi bir şey ifade etmiyor, adım gibi eminim modial bu motoru getirip 25-30bin tl civarına satmaya çalışır ama kimse almaz, bayilerin vitrinini süslemekten başka bir işe yaramaz

Yahu 250cc ye kadar olan düşük vergiyle ücretlendirilmiş nakedlar bile 25li rakamlara gidiyor. ADamlar hem 250cc üzeri vergisinden etkilenip bu kadar donanımlı bir motoru nasıl 25 altına versin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)